KUPI
ISTRAŽI
RAZMENI
PREUZMI
BRZA PRETRAGA
Model telefona
Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson

Započni novu temu  Index boarda » Operativni sistemi » Symbian OS
Autoru Poruka
 acikus OffLine Povremeni posetilac - Pet, 02. Sep 2011. 11:25
Korisnikov avatar
Da li ima neko ideju kako modifikovati, izmeniti
Nokia Plectrum Stylus CP-306, popularni privezak trzalica koji se dobija uz nokia 5800 express music, za Nokia N8.

U pitanju su razliciti tipovi ekrana pa trzalica nece da funkcionise na ekranu N8, a zeleo bih da zadrzim ovaj simpatican privezak , da dodam neku gumicu, sundjer ili slicno a da trzalica ne promeni veliku formu i izgled.

Znam da u svakom trenutku moze da se kupi originalna olovka za unos teksta , ali je meni potrebno nesto manje i diskretnije bas kao trzalica

Ako neko ima zanimljivu ideju i predlog moze da posalje na acikuss@gmail.com kao i ovde na forumu

http://images.blueunplugged.com/dbimgs/90621-prod.gif

Slika
39 poruka od Sub, 17. Jun 2006. 09:25
 skar OffLine Mobil manijak - Pet, 02. Sep 2011. 14:45
Korisnikov avatar
pa mozda neku finu gumicu,il onaj materijal sto se lepi oko displeja,tj da popuni prazninu izmedju LCD i maske!
1366 poruka od Ned, 17. Jan 2010. 22:07
• Zrenjanin : • nobody know
 araphel OffLine V.I.P. MobilniSvet.com - Pet, 02. Sep 2011. 15:33
Korisnikov avatar
Ali sve mu to neće pomoći da plectrum postane kapacitivni stilus. Ako se ne varam, potrebno je nekako preneti impuls električne energije sa vrha prsta na ekran. Možda i lupam, ne znam kako to fnkcioniše.
4478 poruka od Sub, 11. Jun 2005. 22:52
• Ovde
 tomas.hokenberi OffLine Moderator - Pet, 02. Sep 2011. 17:41
Korisnikov avatar
araphel, nema nikakvog "impulsa elektricne energije", ali zaista mu nece pomoci da radi na kapacitivnom ekranu. Potreban mu je materijal koji ima elektricne karakteristike slicne ljudskoj kozi, tako da lokalna promena kapacitivnosti bude slicna.
4742 poruka od Pon, 03. Sep 2007. 18:02
• Beograd : • Samsung Galaxy S7 : • Samsung Galaxy S4
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora - Ne odgovaram na pitanja postavljena na PP!!!
Samsung SM-G930F Galaxy S7 + Transcend 64GB cl10
Samsung I9506 Galaxy S4 LTE-A 16 GB + Transcend 16GB cl10
 araphel OffLine V.I.P. MobilniSvet.com - Pet, 02. Sep 2011. 18:06
Korisnikov avatar
tomas.hokenberi, pa okej, na to sam mislio, znam da kapacitivni ekrani imaju neke veze sa elektricitetom ljudske koze ili sta vec. Ne razumem se u te stvari, osim toliko da znam da ne moze da se nalepi nesto na plectrum da bi radio :D
4478 poruka od Sub, 11. Jun 2005. 22:52
• Ovde
 tomas.hokenberi OffLine Moderator - Pet, 02. Sep 2011. 19:21
Korisnikov avatar
araphel, postoje specijalne "olovke" za kapacitivne ekrane, ali sumnjam da moze da sam da napravi nesto sto ce se ponasati poput tih "olovaka".
Nego meni nije jasno zasto bi neko uopste zeleo da koristi onu "trzalicu"? Onakva kakva je, mnogo je manje prakticna od prsta i apsolutno nikakve koristi nema od nje uz kapacitivni ekran, sve kada bi i radila.
4742 poruka od Pon, 03. Sep 2007. 18:02
• Beograd : • Samsung Galaxy S7 : • Samsung Galaxy S4
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora - Ne odgovaram na pitanja postavljena na PP!!!
Samsung SM-G930F Galaxy S7 + Transcend 64GB cl10
Samsung I9506 Galaxy S4 LTE-A 16 GB + Transcend 16GB cl10
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Index boarda » Operativni sistemi » Symbian OS