KUPI
ISTRAŽI
RAZMENI
PREUZMI
BRZA PRETRAGA
Model telefona
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS

Započni novu temu  Index boarda » Mobilni telefoni » HTC Strana «  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Batak OffLine Mobil stručnjak - Čet, 11. Jan 2018. 09:29
Kakve veze ima root sa tim da li koristis stock rom ili ne? Pa neces dobiti drugi rom ako odradis root.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
734 poruka od Pon, 01. Maj 2017. 11:31
: • Samsung S8 plus
 m@c|-|oR OffLine Expert - Čet, 11. Jan 2018. 11:35
Korisnikov avatar
Rutovani telefon ne može da prima OTA zvanična ažuriranja
(kad je boot otključan i/ili ima custom recovery)
U prvo vreme, dok postoji zvanična podrška i nije neka vajda.
Dobije se mogućnost instalacije exposed-a, nekih aplikacija koje ne rade bez root-a i to je manje-više to.
Dosta se gubi sa druge strane, najviše kod zvaničnih OTA apdejta, kao što sam napisao.

Evo, Z2 beše kod mene preko dve godine, nisam ga ni rutovao. Sad ga prosledio supruzi, ona zadovoljna. Ako ga i budem rutovao, biće čisto zezanja radi da vidim kako mu rade custom ROM-ovi.

Huawei i tako ima relativno slabu podršku sa te strane, a opet radi odlično - neće da bude rutovan uskoro...

Zezao sam se ja sa Zelenim, jer u vreme kad sam imao One X flešovao sam ga manijački!
:D
2541 poruka od Pon, 19. Apr 2010. 21:21
• Smederevo-Niš : • Huawei P10 : • Lumia 640 DS
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica
 Green OffLine V.I.P. MobilniSvet.com - Čet, 11. Jan 2018. 11:42
Korisnikov avatar
Nema veze, nije o tome rec. Stock rom je dovoljno dobar i funkcionalan da u danasnje vreme root skoro da i nije potreban da bi sistem bio mnogo bolji. Samsung TW na primer je nakrcan opcijama do te mere da root odradjuju samo oni najokoreliji fanovi, poput developera recimo. Ili oni koji na raspolaganju imaju previse slobodnog vremena.
4286 poruka od Pon, 05. Jul 2004. 18:20
• Melbourne - Apatin : • HTC U11+ : • Asus ZenPad S 8.0
★ HTC U11+ 64GB, Translucent Black, Android 8.0.0 Oreo ★
 Batak OffLine Mobil stručnjak - Čet, 11. Jan 2018. 12:34
Root je pre svega neophodan zbog ubijanja reklama kojih ima na izvoz. Kod Samsunga je to, na svu srecu, moguce i bez ruta uz Adhell. Ali koriscenje telefona sa onoliko reklama je bas mucno iskustvo.

Green OffLine V.I.P. MobilniSvet.com - Čet, 11. Jan 2018. 12:46
Korisnikov avatar
Ne znam, nikad nisam imao problem s reklamama. Mislis na one u free aplikacijama?
 Azimuth OffLine Moderator - Čet, 11. Jan 2018. 14:41
Korisnikov avatar
Verovatno misli na sve reklame, pocev od tih u free aplikacijama, pa sve do onih iz browsera.
11069 poruka od Sub, 27. Jan 2007. 20:58
• Novi Sad : • iP 8 Plus
Pravila foruma
 Batak OffLine Mobil stručnjak - Čet, 11. Jan 2018. 16:48
Da, na sve. I u browseru ih ima bas mnogo ako se ne blokiraju.

Azimuth OffLine Moderator - Pet, 19. Jan 2018. 19:12
Korisnikov avatar
Green, daj nam neki detaljniji review posle koliko ga već dana imaš, neka tvoja zapažanja, plus i minus :wink:
Pravila foruma
 Green OffLine V.I.P. MobilniSvet.com - Sub, 20. Jan 2018. 05:45
Korisnikov avatar
Pa šta znam, nemam baš nešto detaljnije da napišem zapažanja. Telefon radi za sve pare, ekstremno je brz, sve otvara u deliću sekunde. Baterija odlično drži, ali imam utisak da je na Xiaomi-ju držala malkice bolje, pogotovo u stand by modu. I pored toga, s mojim korišćenjem izgura dva dana, uz preostalih 20-30% i nekih 5-6 sati sot.

Zvuk preko sluški i kameru još nisam testirao, jer ovde u mom kraju baš ništa interesantno za slikanje nema, tipično ružno predgrađe. Videću nešto negde drugde.

Kao najveću manu bih pripisao klizavosti telefona. Jednostavno mora u case, što sam i uradio. U pakovanju se dobija neki fabrički đubar, ali stigao mi je mnogo bolji, koji je sada na telefonu. Šteta, jer je zadnja strana baš onako jedinstvena. Ostale mane su čisto kozmetičke prirode. Loše dizajniran interfejs (fajl menadžer je užas, na primer) i nedostatak dark moda. Dark mod i nije problem, jer je ekran LCD, ali ja volim tamne boje.

Što se superlativa tiče, posebno bih istakao čist i glasan zvuk prilikom razgovora. Možda najglasniji smartphone koji sam do sad imao.

Interesantno je još napomenuti da ja ne koristim senzor otiska prsta za otključavanje, ali kad se isti dotakne, aktivira se lockscreen. Da li je to tako i na nekim drugim modelima, ne znam, ali mi je zanimljiva opcija.
 Green OffLine V.I.P. MobilniSvet.com - Ned, 21. Jan 2018. 01:50
Korisnikov avatar
Hteo bih da dodam još nešto. Juče predveče bio u šetnji sa ženom, pa reko' ajd' da probam snimiti kratak video, da vidim kako radi stabilizacija pri laganom hodu. Jednom rečju, fantastično. Ima se utisak kao da je telefon na stabilizatoru. Videću da uradim još neki video pa ću postaviti da ljudi pogledaju.
 Azimuth OffLine Moderator - Ned, 21. Jan 2018. 07:51
Korisnikov avatar
Ajd okini i neku slicicu u mraku ili sa sobnim osvetljenjem tj lusterom, ako nije problem ;)
Pravila foruma
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ]  Strana «  1, 2, 3

Index boarda » Mobilni telefoni » HTC