Teoretski je moguce- dokazano na klipu, ali u praksi je nemoguce.
Zasto? Jednostavno- zracenje telefona je veoma slabo da bi se tako nesto desilo za vreme razgovora, ma koliko on trajao.
Kao sto se vidi na videu, lik ga nije zapalio za 2 minuta, vec ko zna koliko mu je vremena trebalo da legendu sprovede u delo I sam klip je ubrzan dok traju razgovori.
Idemo sada redom:
1. folija- aluminijumska folija spada u dobre provodnike toplote. Sta to znaci? To znaci, da je u stanju da veoma brzo akumulira toplotu iz spoljasnje sredine, a zatim veoma brzo i u veoma velikim kolicinama prenese na obliznje molekule goriva i tako ih zapali. U ovom primeru folija skuplja energiju (toplotu) elektromagnetnih talasa mobilnih telefona.
Da pojasnim na primeru iz zivota:
Zamislite leto i velike vrucine. Napolju je 40 stepeni. Pipnite drvo- nije toplo. Pipnite metel- kvaku, automobil- opecicete se. Verovali ili ne, ta dva predmeta su potpuno iste temperature. Medjutim, razlog je taj sto metalni predmeti mnogo brze prenose toplotu nego drveni pa su se tih 40 stepeni mnogo brze preneli na vasu ruku. Bas iz tog razloga se koristila metalna folija.
2. gorivo - dolazi do zapaljenja pare na oko 100 stepeni +- 25 *C, da ga j...

.
3. mobilni telefon- zraci elektromagnetne talase, cija je osobina da izazivaju toplotni efekat. Tesko je odrediti, za koje vreme ce ti talasi zagrejati foliju na 100 stepeni celzijusovih, ali da biste imali uvid-
na svakih 10 minuta razgovora, mozak se zagreje za 0,1 stepen celizjusa.. Za foliju je potrebno mnogo manje vremena, jer je metal mnogo veci provodnik od ljutskog tkiva, ali opet, ne moze da bude 1000 puta brze...
Ceo proces zavisi od frekvencije (900Mhz, ona inace probija dublje od 1800Mhz), dalje, zavisi od snage EM-talasa (
600-125 mW je snaga mobilnih telefona, i nije neka ako pogledamo sijalicu od 100W) i apsorbcije predmeta, tj prirode predmeta (ona mu dodje najbitnija jer zapravo od toga zavisi koliko ce neki predmet toplote da upije). Kod ljudi je dozvoljena granica 1,6w/kg (SAR). Metal, naravno apsorbuje mnogo brze, ali nema razloga za paniku jer je opet potrebno dosta dosta vremena. Bem mu, pa ne razgovaramo mi na pumpi 10 sati i u blizini nemamo nikakvu foliju koja bi mogla brzo da zagreje isparavanja.
Isparavanja bi na pumpi mogla da se zagreju samo preko vazduha, a vazduh spada u izolatore!!!
Na ovoj slici je uticaj zracenja telefona na mozak, kada sam vec u prolazu...
Ovaj kompjuterski model preseka ljudske glave pokazuje kako se energija zracenja mobilnog telefona apsorbovala uz zračenje od 600 mW pri 835 MHz. Većina energije ja absorbovana unutar prva dva centimetra ispod povrsine lobanje.
4. tiganj 
- lokalizuje vatru i sprecava da se dalje siri.
---
Razlika izmedju njegovog ogleda i situacije na pumpi iz zivota:
-ogled: Lik je koristio foliju (objasnjeno iznad zasto). Telefon je morao da priblizi, da bi bila pod obimnim uticajem elektro-magnetnih zracenja. Posle dugog razgovora folija se zagrejala i gorivo se zapalilo.
-pumpa u realnom zivotu: U blizini nemamo nikakvu foliju niti bilo kakav metal (automobil je previse daleko i previse je masivan, pa se toplota veoma brzo siri i gubi sireci se. To mu dodje isto kao kada bismo serpom vrele vode pokusali da zagrejemo hladan bazen). Razgovorom, koji ne traje toliko dugo, mozemo da zagrejemo samo svoju glavu i vazduh, koji inace spadaju u slabe provodnike toplote...
I posle svega ovoga

:
Nema potrebe obracati paznju na ovo jer bi to isto bilo kao kada bi neko reko, nemojte da palite sijalicu jer mozete da dobijete opekotine. I onda, lik da bi dokazao, upali sijalicu i posle deset minuta, kada se sijalica zagreje, uhvati je rukama i opece se...
To je to...
