GPS navigacija
- jerkann
- Mobil manijak
- Postovi: 1713
- Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
- :: Samsung Galaxy S4
- :: Nokia 808
- Lokacija: Niš
bygynon, sad da ne pricam puno za Beograd, ali mene je u cetvrtak sasvim korektno navodio, pogotovu sto se u glavnom gradu ne snalazim bas najbolje. Uglavnom je to bilo po centru i sve je lepo radilo.
Sto se tice manjih mesta neka su dosta bolje odradjena nego na Garminu.
Najveca prednost Garmina je ime i stabilnost (Ndrive hoce dosta da baguje). Mape su veoma slicne i ne moze se reci da je jedna kompletnija od druge. S druge strane graficki prikaz je dosta drugaciji, kao i princip rada. Meni zbog ova 2 zadnja ndrive vise odgovarao dok sam kao primarni telefon koristio kao symbian, dok je sad Igo broj jedan.
I sto se tice toga, mape za ndrive i Igo se ipak dosta razlikuju iako ih pravi contrast. Mape za igo su puno preciznije i bolje su odradjeni smerovi ulica.
Sto se tice manjih mesta neka su dosta bolje odradjena nego na Garminu.
Najveca prednost Garmina je ime i stabilnost (Ndrive hoce dosta da baguje). Mape su veoma slicne i ne moze se reci da je jedna kompletnija od druge. S druge strane graficki prikaz je dosta drugaciji, kao i princip rada. Meni zbog ova 2 zadnja ndrive vise odgovarao dok sam kao primarni telefon koristio kao symbian, dok je sad Igo broj jedan.
I sto se tice toga, mape za ndrive i Igo se ipak dosta razlikuju iako ih pravi contrast. Mape za igo su puno preciznije i bolje su odradjeni smerovi ulica.
-
- Novajlija
- Postovi: 10
- Pridružio se: Pon, 25. Maj 2009. 18:13
jerkann, pa ne znam, na jednu jednostavnu rutu od skupstine do Pinka (sto bi noramalno islo preko Kneza Milosa pa levo u Bulevar Mira) Ndrive me navodi da skrenem desno iz K. Milosa u Nemanjinu pa u Savsku pa na Mostarsku petlju pa tek onda u Bul. Mira....
Isprobao sam ga i u jednom manjem mestu u Hrvatskoj i na mapi je bila samo ulica koja prolazi kroz to mesto, dok na AdriaRoute to mesto mnogo detaljnije odradjeno.... (mape su mi 2.14 za Ndrive)
Probacu jos po nekim manjim mestima po Srbiji pa cu da vidim kako se ponasa....
Isprobao sam ga i u jednom manjem mestu u Hrvatskoj i na mapi je bila samo ulica koja prolazi kroz to mesto, dok na AdriaRoute to mesto mnogo detaljnije odradjeno.... (mape su mi 2.14 za Ndrive)
Probacu jos po nekim manjim mestima po Srbiji pa cu da vidim kako se ponasa....
- jerkann
- Mobil manijak
- Postovi: 1713
- Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
- :: Samsung Galaxy S4
- :: Nokia 808
- Lokacija: Niš
bygynon, ok jos neki su se zalili na nelogicna rutiranja po glavnom gradu. ja pricam moje iskustvo po centru grada koje je bilo veoma dobro. Za hrvatsku stvarno ne znam, ali manja mesta u Srbiji (obisao mozda 5-6, oko 30000 stanovnika ili vise ne znam tacno) su veoma detaljno odradjena. Mapu koju koristim za ndrive je SRB_2009.07.map.
Koja je najnovija mapa za Igo. ja trenutno u mom telefonu imam Serbia8.3Contrast_2009.12_100204.fbl
I da jos jedno zapazanje. U Bg-u mi je mnogo vise trebalo vremena za hvatanje fixa, nego npr. u Nisu, a u otprilike slinim kako vremenskim tako i gradskim (velike zgrad itd) uslovima
Koja je najnovija mapa za Igo. ja trenutno u mom telefonu imam Serbia8.3Contrast_2009.12_100204.fbl
I da jos jedno zapazanje. U Bg-u mi je mnogo vise trebalo vremena za hvatanje fixa, nego npr. u Nisu, a u otprilike slinim kako vremenskim tako i gradskim (velike zgrad itd) uslovima
- gameforce
- Ex-Moderator
- Postovi: 2057
- Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
- Lokacija: Jakarta-Indonesia
bygynon, takvo sumanuto rutiranje je i meni davao na drugim mapama, npr Jakarte ili Singapore.
Problem je bio u setovanju kako da pravi rutu.
Shortest ili Fastest
Izgleda da su mu semafori na ruti kao "prepreke" i da ih računa kao usporenja ako kalkuliše za fastest.
Staviš lepo na fastest isključiš u avoidance setup-u da kalkuliše carpool lanes, minor road, unpaved.
Ili probaj shorter distance a ne faster time ili HWY.
Kod mene recimo trenutno radi dobro na shortest ali isto sa isključenim svim tim malim putevima i sl.
Kada smo kod tog setovanja..
Zna li neko razliku setovanja HWY-1 i HWY-3 ?
Problem je bio u setovanju kako da pravi rutu.
Shortest ili Fastest
Izgleda da su mu semafori na ruti kao "prepreke" i da ih računa kao usporenja ako kalkuliše za fastest.
Staviš lepo na fastest isključiš u avoidance setup-u da kalkuliše carpool lanes, minor road, unpaved.
Ili probaj shorter distance a ne faster time ili HWY.
Kod mene recimo trenutno radi dobro na shortest ali isto sa isključenim svim tim malim putevima i sl.
Kada smo kod tog setovanja..
Zna li neko razliku setovanja HWY-1 i HWY-3 ?
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.
Rebel in heart.
Evo i ja da pitam jer uposlednjih 20 strana teme nisam nasao odgovor. U pitanju je Samsung Omnia i900, instalirao sam Garmin Mobile XT 5.00.20. otkljucao u bacio mape i otkljucao ih naravno pregledao ih na telefonu i tu su...
Eh ono sto me zanima jeste kako da uhvatim signal: U podesavanjima Garmina stoji Use serail GPS i COM3:COM3: on je na ENABLED i naravno tako i stoji... Medjutim kada izbacim telefon pored prozora terase vec 10 minuta nista ne hvata...
Eh ono sto me zanima jeste kako da uhvatim signal: U podesavanjima Garmina stoji Use serail GPS i COM3:COM3: on je na ENABLED i naravno tako i stoji... Medjutim kada izbacim telefon pored prozora terase vec 10 minuta nista ne hvata...
Pozdrav ljudi!
Nisam se odavno raspitivao nešto oko navigacije...
Imam IGO8, sve radi super, ali sam nedavno video da su mi mapeiz 2008 godine.
Našao sam noviju mapu Srbije (Serbia8.3Contrast_2009.12_100204.fbl) i ubacio je, radi sve OK.
Međutim, vidim da ima i neka novija verzija (Serbia8.0Contrast_2009.12_100217.fbl) ali kada je ubacim, program je ne prepoznaje.
Verzija IGO8 je takođe malo starija: 8.3.2.64873 - Nov 13 2008
Da li je problem do verzije programa?
Ima li značajnih unapređenja sa novijim verzijama programa IGO8?
Telefon mi je OMNIA (i-900)
Nisam se odavno raspitivao nešto oko navigacije...
Imam IGO8, sve radi super, ali sam nedavno video da su mi mapeiz 2008 godine.
Našao sam noviju mapu Srbije (Serbia8.3Contrast_2009.12_100204.fbl) i ubacio je, radi sve OK.
Međutim, vidim da ima i neka novija verzija (Serbia8.0Contrast_2009.12_100217.fbl) ali kada je ubacim, program je ne prepoznaje.
Verzija IGO8 je takođe malo starija: 8.3.2.64873 - Nov 13 2008
Da li je problem do verzije programa?
Ima li značajnih unapređenja sa novijim verzijama programa IGO8?
Telefon mi je OMNIA (i-900)
Nokia e71
U pravu si... nisam obratio pažnju na 8.0 gledao sam samo krajnje brojeve, pa sam mislio da su u pitanju novije mape...
A vezano za verziju IGO8 koju imam - da li da je menjam, tj. da li ima nekih značajnih novina u novijim verzijama?
Za sada mi postojeća radi dobro!
Takođe, da li neko zna da mi navede da li su skorije dodavani POI i 3d buildings za Srbiju i zemlje u okruženju, tj. gde se mogu pratiti te informacije?
Pozdrav!
A vezano za verziju IGO8 koju imam - da li da je menjam, tj. da li ima nekih značajnih novina u novijim verzijama?
Za sada mi postojeća radi dobro!
Takođe, da li neko zna da mi navede da li su skorije dodavani POI i 3d buildings za Srbiju i zemlje u okruženju, tj. gde se mogu pratiti te informacije?
Pozdrav!
Nokia e71
dobro bre, ko mi obrisa post, u temi za 6700 ?? ajde, da pitam ovde, ali ne razumem kako je legalnije da pitam ovde, kada me ne zanima GPS i funkcionalnost, nego KONKRETAN problem sa nokia 6700 ..
kako da namestim da mi radi GPS na 6700, od nule ? i dal je izvodljivo ?
kako da namestim da mi radi GPS na 6700, od nule ? i dal je izvodljivo ?
There is no knowledge that is not power