Stranica 1 od 1

Re: Kineski proizvodjaci

Poslato: Sre, 29. Apr 2015. 22:38
od ljubabvb09
Кинези укрстили „ферари“ и „порше“

СРЕДА, 29. АПР 2015, 16:31 -> 19:41
Стручњаци критикују нови кинески спортски аутомобил представљен на ауто-шоуу у Шангају, називајући га „мешавином најгоре врсте“, притом тврдећи да сумњиво подсећа на комбинацију „ферарија“ и „поршеа“.

"The Suzhou Eagle Carrie" је рекламиран као потпуно електрични, спортски аутомобил који је у стању да развије брзину од нула до 100 километара на час за само 4,8 секунди.

Slika

Бољим увидом може се лако приметити да је невероватно сличан европским супераутомобилима, односно да су његова предња страна и фарови идентични као на „ферарију“, док је задњи део као код „поршеа“.

Чак и његов знак непогрешиво личи на „поршеов“ лого, који се налази на предњем делу хаубе аутомобила.

"The Suzhou Eagle Carrie" је представљен на сајму аутомобила у Шангају и то је најновији кинески модел који подсећа на европске аутомобиле.
Slika

Ипак, аутомобилска индустрија не може ништа да учини против ових сличности, јер дизајни не могу бити заштићени у Кини.

„То копирање је тако дрско, а овај аутомобил је толико смешан да га је тешко схватити озбиљно. Неспремност кинеских званичника да нешто предузму и да искорене имитације дизајна, ником не чини добро. Имућни купци сигурно неће желети да купе производ који тако јасно копира неки други“, каже Џим Холдер, уредник часописа Аутокар.

Подсећамо, ово није први пут да неки кинески произвођач аутомобила копира дизајн других. Фирма „Лендвинд“ је недавно представила свој "X-7 SUV" модел који изгледа готово идентично као „ренџ ровер евок“ (Range Rover Evoque), само три пута јефтинији.

Slika

Упркос контроверзама, из „Џегуар ланд ровера“ су рекли да неће предузети ништа поводом тога због проблема са заштитом дизајна који постоји у Кини. Наиме, страним фирмама је готово немогуће да на кинеском суду докажу да је нека од компанија из те државе украла нечији патент или дизајн, тако да унапред одустају од тог подухвата.

Re: Kineski proizvodjaci

Poslato: Sre, 29. Apr 2015. 22:50
od sugarcoated_ass
Boja je odlicna! :blinky:

Re: Kineski proizvodjaci

Poslato: Čet, 30. Apr 2015. 04:22
od Evindzer
Nije to ništa novo za Kineze. Kao i za sve ostalo, i u automobilskoj industriji godinama unazad kopiraju druge proizvođače, i takve automobile plasiraju na svoje tržište.

Re: Kineski proizvodjaci

Poslato: Čet, 30. Apr 2015. 04:44
od toda81
Pametni su Kinezi jer su se zastitili zakonom i sada mogu da kloniraju sve sto vide

Re: Kineski proizvodjaci

Poslato: Čet, 30. Apr 2015. 04:49
od Evindzer
Kokiko ja znam, njihovi zakoni su im oduvek dozvoljavali kopiranje drugih. Ceo svet godinama pokušava da ih privoli da izmene zakone, ali naravno da neće. A velike kompanije i ne pokušavaju više da se oko toga konfrontiraju jer se boje da će izgubiti najbitnije svetsko tržište..

Re: Kineski proizvodjaci

Poslato: Čet, 30. Apr 2015. 05:08
od toda81
Nemaju oni pretenzije za ulazak u EU kao minda bi menjali zakone. Oni jednostavno uzivaju u pravubda lice jedni na druge i to furaju kao njihov stil :)

Re: Ah, ti Kinezi...

Poslato: Sre, 13. Maj 2015. 17:57
od Evindzer
Pa, i liče svi jedni na druge, barem meni. ;)
Kad sam bio student, u mom studentskom domu je bilo nekoliko Kineskinja (na razmeni studenata) i 'startovao' sam jednu od njih, ali sledećeg dana nisam mogao da je prepoznam među njenim zemljakinjama, pa je sve propalo. :D :D

Re: Ah, ti Kinezi...

Poslato: Sre, 13. Maj 2015. 23:11
od ljubabvb09
Azijski džin razbija finansijski monopol Zapada

Prošle nedelje u Pekingu je održana prva zajednička runda pregovora o formulisanju statuta i pravila delovanja Azijske banke za investicije u infrastrukturu (AIIB), finansijske organizacije čiji bi glavni deoničar bila Kina i koja bi, sa početnim kapitalom od 100 milijardi dolara, zemljama azijskog kontinenta poslužila kao alternativa međunarodnim finansijskim institucijama koje su pod kontrolom zapadnih država.

Potpisivanje osnivačkog dokumenta se očekuje u junu, a početak rada nove banke krajem ove godine. Formiranje AIIB, u kojoj će, smatra se, Kina položiti čak polovinu početnog kapitala prvi je konkretan korak ka razbijanju globalne dominacije SAD i njenih evropskih i azijskih saveznika u oblasti kreditiranja poslovnih i razvojnih projekata u svetu.

Na poziv Kine da se kao osnivači uključe u rad banke koja će poslužiti kao alternativa Međunarodnom monetarnom fondu, Svetskoj banci i Azijskoj banci za razvoj, gde u odlučivanju o upotrebi sredstava i postavljanju uslova zemljama korisnicama kredita dominiraju SAD, Zapadna Evropa i Japan, odgovorilo je 57 zemalja, od kojih 18 evropskih.

Međunarodnim finansijskim institucijama već decenijama dominiraju zapadne sile i njihovi saveznici. Tako je direktor Međunarodnog monetarnog fonda tradicionalno Evropljanin, lider Svetske Banke Amerikanac, a šef Azijske banke za razvoj u kojoj je prevashodno koncentrisan japanski i američki kapital – Japanac.

Ocene o likvidnosti, odnosno platežnoj sposobnosti država i firmi, kroz sistem kreditnog rangiranja određuju američke agencije poput "Mudiz", "Standard end Pur" i "Fič", što direktno utiče na sposobnost vlada da trguju obveznicama, pozajmljuju novac i finansijski upravljaju svojim državama. Međunarodne transakcije se već decenijama odvijaju pretežno u američkoj, a u poslednje vreme i u zajedničkoj evropskoj valuti, a svetskim finansijskim tržištom dominiraju američke, britanske i švajcarske banke.

Sve to čitav svet stavlja u položaj kontinuirane zavisnosti od kapitala i političke volje vlada i finansijskih elita Zapada, i Kina do sada, prilikom glasanja o raspodeli zajedničkih sredstava za različite projkte u međunarodnim institucijama poput Svetske banke ili Azijske banke za razvoj, nije bila u mogućnosti da ostvari uticaj kakav odgovara njenoj realnoj ekonomskoj moći.

Pored osnivanje te međunarodne banke, Kina poslednjih meseci preduzima i druge korake za jačanje sopstvene ekonomsko-političke slobode u međunarodnoj trgovini i finansijama. Peking je već postigao sporazum sa Moskvom po kojem će deo bilateralne trgovine naftom i prirodnim gasom biti vršen u rubljama i juanima, a dve države su se saglasile i da osnuju sopstvene agencije za kreditno rangiranje kako bi se, što je više moguće, oslobodile američkog uticaja u ekonomskoj razmeni.

U proteklih nekoliko godina u regionu Azija-Pacifik, koji generiše čak 40 odsto svetskog ekonomskog bruto proizvoda i u kojem se odvijaju dve trećine ukupne globalne trgovine, na američku inicijativu se vrše pregovori o potpisivanju velikog međudržavnog sporazuma o slobodnoj trgovini "Transpacifičko partnerstvo" (TPP), koji bi stimulisao ekonomsku razmenu između zemalja na obali Tihog okeana kroz drastično smanjivanje ili ukidanje carina i ograničenja na uvoz. Uprkos činjenici da geografski pripada regionu i da je po obimu druga svetska ekonomija, Kina nije pozvana da učestvuje u tom trgovinskom paktu koji treba da obuhvati obalske zemlje Azije i Severne i Južne Amerike, Australiju i ostrvske države u Pacifiku i praktično ojača američki ekonomski i politički uticaj u tom prostranom i sve bogatijem delu planete.

Kineska Komisija za nacionalni razvoj i reformu, Ministarstvo inostranih poslova i Ministarstvo trgovine objavili su u martu akcioni plan za ulaganje u infrastrukturu u tzv. "Pojasu svile", koji obuhvata Aziju, istočnu i srednju Evropu, sa ciljem da se poveća i ubrza protok ljudi i dobara, usklade propisi i umanje trgovinske barijere i tako ostvari integracija tržišta zemalja u tim regionima."Pojas svile" i osnivanje AIIB su, u tom smislu, i iznuđena reakcija i strateški vrlo važne mere Kine protiv planskog pokušaja da se ekonomski izoluje i da se njen politički uticaj u regionu u kojem se nalazi ograniči.

Ipak, države jugoistočne, centralne i zapadne Azije, kao i Rusija i zemlje srednje i jugoistočne Evrope, uključujući tu i Srbiju, mnogo očekuju od kineskih ulaganja u infrastrukturne projekte u okviru inicijative za "Pojas svile" – da ta ulaganja u bliskoj budućnosti stimulišu lokalnu ekonomiju, poboljšaju kvalitet života, pa možda čak i da, kroz efikasnije povezivanje luka, železničih i drumskih mreža, podignu i međunarodni saobraćajni i političko-ekonomski značaj tih zemalja.

Re: Ah, ti Kinezi...

Poslato: Pon, 01. Jun 2015. 11:12
od ljubabvb09

Re: Ah, ti Kinezi...

Poslato: Pon, 01. Jun 2015. 11:59
od kutijagreha
Ljubo,uz duzno postovanje prema tebi i tvom radu,ali...
Jer mora sve sto je vezano za Kineze da otvaramo zasebne teme? Ajde da otvorimo temu za kinesku garderobu? Ili da otvorimo temu za kineski trzni centar koji se sada povlaci iz Beograda?
Ovo je forum vezan za telefone,i ono sto ide uz njih

Re: Ah, ti Kinezi...

Poslato: Pon, 01. Jun 2015. 12:24
od Green
Da, ali je sekcija ipak Zona bez telefona. :D

Re: Ah, ti Kinezi...

Poslato: Pon, 01. Jun 2015. 12:26
od kutijagreha
E onda se izvinjavam Ljubi 8) Nisam video u kojoj je sekciji tema,na brzaka sam presao kroz tt :wink:

Re: Ah, ti Kinezi...

Poslato: Pon, 01. Jun 2015. 15:34
od Green
Za kaznu, sad plati pivo! :D

Re: Ah, ti Kinezi...

Poslato: Pon, 01. Jun 2015. 15:44
od kutijagreha
I dva ako bude trebalo :D

Slika

Re: Ah, ti Kinezi...

Poslato: Pon, 01. Jun 2015. 15:49
od Green
Naravno da ce trebati, jer idemo samo na "jednu"... :D

Re: Ah, ti Kinezi...

Poslato: Pon, 01. Jun 2015. 16:15
od bata bogdan
Kad se kaže, ajmo na jedno, to onda ne bude nikako dobro, obično to bude onda drugo pivo al iz druge gajbe :)

Re: Ah, ti Kinezi...

Poslato: Pon, 01. Jun 2015. 16:31
od 1808
Green napisao:Naravno da ce trebati, jer idemo samo na "jednu"... :D
Jedno je mnogo, a dva su malo.... ;)

Re: Ah, ti Kinezi...

Poslato: Uto, 02. Jun 2015. 14:17
od m@c|-|oR
Zavisi koje je pivo. Ja se oduševio kad sam video 'taman' pivo od 0,66!