Samsung i900 Omnia

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Felix55
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 22:32

Post od Felix55 »

A sta je kod tebe bio problem, mislim sta si popravljala........? :)

A sto se cene tice. Ma moze se uvek naleteti na dobru ponudu. Meni bas ispred ruke izmakla jos bolja. Neki lik prodaje gotovo pa nov telefon, i to jos ima garanciju, za isto tako nekih 125e. Cak mi i slike poslao da vidim. Ali eto podaleko je od mene pa mi i ne odgovara...

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

Leva strana displeja nije bila bas najresponzivnija u pogledu preciznosti. Boje su bile super kao i funkcionalnost ostatka ekrana, ali je sa leve strane nesto gadno falilo, verovatno je coveku od koga sam kupila telefon ispao (mada se ne vidi) ili je pretrpeo jaci pritisak pa je digitizer otkazao tu. Prepoznavao mi je dodir na 0.5cm udaljenosti od zadatog, pri kucanju u landscape-u npr. otkucam "m" sto on prepozna kao "u" ili "i" koji su u prvom redu sto nije bilo ni malo prijatno. Nikakve kalibracije i registry changing nisu pomagali ali je zamena digitizera preporodila telefon :)
Trazeci resenje tog problema po netu naisla sam na gomilu informacija da je to neka generalna "boljka" Omnie, pogotovo prvih serija, sada su kao popravili to pa se ne desava.. sreca pa se da resiti, zato sam i napisala u nekom prethodnom postu da preporucujem nosenje u nekoj futroli sa finom cvrscom zastitom kako bi se cuvao ekran od iznenadnih udaraca jaceg intenziteta koji dovode to toga :)
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

marko0210
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Sub, 21. Mar 2009. 19:42

Post od marko0210 »

pozzz svima.imam jedan problem.Tel mi je poceo zakucavati i jako tesko sam isao kroz meni i kucao poruku.Uradio sam hard reset i sad mi je ceo meni na hrvatskom...u cemu je fora?Omnia i 900 tel je kupljen kod nas.

Saxon26
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Čet, 18. Feb 2010. 05:32

Post od Saxon26 »

Da li neko zna zasto kada slikam sa Omnijom,nakon odradjene slike je sve super ali kada finalizuje odmah se pojave neke crtice sitne male 6,7 kom,ali samo na rezolucij 2560x1920,stvarno nemam pojma sta je dal je do softvera ,na proveri kamere na *#0*# kamera je ok..moj rom je DXHH1..Ne razumem se ali verovatno da je to stari neki rom,pa je moguce da promenom roma (nemam pojma kako se radi?)popravim to??Moze pomoc??Ako neko zna da mi pomogne sa cooked firmware install molim vas neka mi posalje na telekt20000@gmail.com.

Saxon26
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Čet, 18. Feb 2010. 05:32

Post od Saxon26 »

Ljudi kojom oficijelnom verzijom da flesujem telefon,moj PDA:DXIF1/DXIF1 kuvani extra rom 120 mb free storage oko 60 mb programs mem..Neznam sta znace oznake i sta smem da stavim?
PHONE:I900DXHH1.Molim vas za predlog za ofic.firmware ako se neko razume?

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

Saxon26, sa te verzije ROMa bi trebalo da mozes uraditi update na poslednju oficijalnu verziju sa Samsungovog sajta, pokusaj, verzija je DZIA5 na samsungmobile.com ;) Ako ne, onda ces morati da pronadjes neku najpriblizniju oficijalnu verziju tom tvom kuvanom romu, pa onda sa nje na DZIA5, mada mislim da neces imati tih problema, skini odande pa pokusaj.
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

e.peace
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 07. Jun 2009. 22:00
:: L620
Lokacija: BiH

Post od e.peace »

Zdravo svima
Zelio bih da znam dali cu zakljucat telefon ako uradim update sa DZHK3 na novi DZIA5.
Jednom sam ga vec zakljucao kad sam sa njemackog prebacio na engleski(singapur)sw.
Hvala!

mivanb
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Ned, 21. Mar 2010. 12:33

Post od mivanb »

N-tchbl napisao:....
ae posalji mi broj telefona tog servisa i adresu(na pm ili na e-mail) ,meni je ona folija malo izgrebana,ne treba ceo ekran da se menja
[Edit:] tomas.hokenberi:: Nije dozvoljeno citiranje celih poruka. Sledeca takva poruka ce ti biti obrisana bez obavestenja!
Za vise informacija o pravilima foruma:
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora

jaca_85
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 15:21

Post od jaca_85 »

Imam jedan problemcic :oops:
Instalirala shell Spb i sve ok ,nije mi prvi put, imam obicaj kada mi dosadi standard,da ubacim shell,.ali sada kada sam izbrisala shell da vratim na staro vratilo se sve ,ali u desnoj strani u kutu,umjesto menu,stoji spbshell i kada pokrenem ne moze da pokrene naravno jer sam izbrisala. do sada mi se uvijek vracalo na standard "menu" ali ne sada.. Pokusala sam u buttons da namjestim main manu ali daba postavim sve ,ali ostane ikonica sph sbell
sta dalje,kako da vratim "menu "u desnom kutu tel

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

jaca_85, mozes da pokusas ovako (ovo bi trebalo da uspe jer je 2 program koji menja registri baze)//Instaliraj Wisbar Advanced Desktop i onda u opcijama p[romeni naziv leve ili desne precice (gde ti je SPB shell bio) i radice.Mozes da proemnis i registri baze sama a mozes i da hard resetuje telefona i tako resis problem. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Imam jedno pitanje, da li moze Omnia da posluzi kao usb flash memorija? znaci kad se prebaci u taj mod, da li racunar "vidi" njenih 8GB memorije ili samo vidi dodatnu memorijsku karticu (ako je ima). Ovo pitam jer usb flash redovno zaboravljam, a mobilni uvek nosim sa sobom :D mada u ovom slucajubi trebalo nositi i usb kabl.
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

fxgt
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 13:51

Post od fxgt »

koliko znam moze
moja drugarica ga tako koristi tj komp vidi fon kao mass storage :wink:
verovatno ima u opcijama kod sapjanja u kom modu zelite da radi
N73 full hacked and customized by me, 5800XM NAVY blue CFW40 by FXGT

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

ilkebgd, a da probaš da zakačiš taj flash na ključeve, a? S kablom će malo teže ići, plus telefon verovatno koristiš i za muziku pa ćeš stalno dolaziti u situaciju da brišeš muziku i/ili filmove, klipove, fajlove da bi ti stalo to što prenosiš (osim ako je sitno).

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

ilkebgd mozes podesiti u Start>Settings>Connections>USB Connections na Mass Storage, a mozes i preko Active Sync-a lepo sve to (8gb) pakovati u "My Storage" odeljak, jedino sto moras stalno nositi kablove da bi svemu tome imao pristup kao sadrzaju sa flash memorija ;)
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Znam za to podesavanje jer imam trenutno i780. Nego kod njega kad prebacim na mass storage komp vidi samo memorijsku karticu a ne i njegovu internu memoriju. To kod i780 i nije neki problem jer mu je interna memorija ionako veoma mala pa se sve stavlja na karticu.

ali omnia ima 8 ili 16GB interne memorije sto uopste nije malo, dakle moje pitanje je kad se stavi na mass storage, da li komp vidi samo memorijsku karticu kao kod i780 ili moze da vidi i internih 8/16GB omnijine memorije? :roll:

Drugo pitanje, da li se sa omniom dobijaju u pakovanju 2 baterije kao u slucaju i780?
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ilkebgd, ta interna memorija kod i900 se tretira kao "mass storage", odnosno kao kartica. I I900 ima nekih 100-200 MB "prave interne memorije" koja se ponasa isto kao i interna memorija na I780. Tj. I900 ima tri vrste storage memorije: internu memoriju (100+ MB), internu mass storage memoriju (8/16GB) i microSD mass storage (ako je utaknut).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

grujanic87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 01. Sep 2009. 22:56

Post od grujanic87 »

Pozdrav!!!
Imam jedan mali problem :unsure:
Nikako ne mogu da pristupim internetu na svom mobilnom telefonu kada je telefon povezan sa racunarom preko active synca :uhuh:

U podesavanjima sam namestio rezim active sync,komp prepozna telefon,sinhronizuje,napise da je konektovan ali ja kad hocu na telefonu da odem na net ... ni da pipne.
Koristim operu 10 kao pretrazivac na mob-u ,probao sam i preko aplikacija youtube,skyfire i nista.

U cemu je caka....zna li ko?

Saxon26
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Čet, 18. Feb 2010. 05:32

Post od Saxon26 »

Pozdrav,jel zna neko da mi objasni kako da podesim gps ,imam igo8 i garmin,ali i jedan i drugi se ubise da nahvataju signal,i dzaba ,nece uopste..

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Saxon26, pitanja vezana za GPS, bez obzira na model telefona, idu iskljucivo ovde: GPS i funkcionalnost
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

grujanic87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 01. Sep 2009. 22:56

Post od grujanic87 »

majkon80 napisao:Hvala,ali nazalost nece,da nema ovo mozda veze sa tim...vidim da nema opcije edit...pise pre konfigured... :?

Slika
Vidim da je ovakav problem vec bio ... ista situacija je i kod mene.Da li neko zna u cemu je problem.Probao sam wirless i radi ali kad prikopcam fon i komp,onda ne telefonu ne mogu preko active synca na net.

Jel postoji resenje za ovaj problem.

Odgovori