Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Laki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 04. Jul 2012. 12:22
:: Samsung galaxy S2

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od Laki »

ok hvala.

evo samo jos jedno pitanje i necu vise smarati...kakva je raylika iymedju update-a koji mi se nudi kada tel. prikacim preko KIES-a na komp i ovog update-a sto mi telefon sam nudi ?

Hvala vam puno.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od kvaka33 »

update operativnog sistema je je update operativnog sistema,nema razlike
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od iamivan »

kvaka33, skontao sam u čemu je fora sa download-om. :)
Nije u pitanju telefon, već ruter, objasnio mi je ćale.

Druga stvar, može li mi neko reći kako se radi factory reset?
Telefon imam nepune 2 nedelje, još ne znam u potpunosti kako se rukuje sa njim. :)

Mora li da se radi factory reset ili mogu i bez toga da odradim update?
Moja drugarica koja takođe ima S2 je samo išla na "Ažuriranje Softvera" i update-ovala na 4.0.3.

Još nešto, čitao sam na androidforums.com vezano za Kies i jedan lik je napisao sledeće:
I urge caution with the Kies SW!

I was originally just going to sync some photos on my bog standard T-Mobile Galaxy S2 when Kies told me to "update my firmware" so I thought that sounds good, so I followed the instructions to the letter and .................... Kies just bricked my nice new phone.
Šta znači kada se telefon "brick-uje"?
Po njegovom postu kontam da je nešto loše...
Ukoliko se to desi pri update-ovanju softvera preko Kiesa, da li to podleže garanciji, pa da mogu da im pošaljem telefon?

Unapred hvala!

(imajte razumevanja za ovoliko raspitivanja, stvarno ne želim da upropastim telefon ili ga oštetim u bilo kom pogledu)

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od lesa0208 »

Brikuje pretvori ga u ciglicu ne mozes nista vise da radis sa uredjajem mozes samo da ga baci.
Ako ti telefon nije bio root-ovan i nije nista radjeno sa njime onda ti vazi garancija.
Ne treba ti factory reset da bi azurirao softver. A ako hoces da to radis ides u settings backup & reset i factory data reset.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od kvaka33 »

Ja licno volim da odradim factory reset pa da updejtujem
desava se da ako si imao neke aplikacije ranije instalirane zabaguju i slicno,zato praktikujem prvo reset pa onda update
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od slavko101 »

Evo nekih pitanja koja su mi se pojavila jer moram da nosim tel na servis a u vezi je sa backup-ovanjem podataka koji hocu da uradim pre nosenja u isti:
1) da li je moguce bekapovati podatke direktno na telefonu (znam da ima opcija za bekapovanje podataka ali mi to ne daje mogucnost da sam izaberem sta hocu da bekapujem npr samo kontakte...), ovo verovatno moze preko neke aplikacije pa ako neko ima da preporuci da je kvalitetna
2) video sam da preko kies-a ne moze da se bekapuju kontakti koji su merge-ovani sa google-ovim nalogom, vec samo oni koji su na telefonu bez ikonice g uz desnu ivicu, pitanje je kako na telu te kontakte sa google naloga ponovo vratiti na staro stanje pre merge (ovo moze da se uradi preko kiesa ali me zanima da li moze direktno i sa samog telefona)

gdrazen
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 148
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2012. 19:30
:: SG NOTE 1 N7000
:: SG NOTE 2 N7100
Lokacija: Gradiska - RS

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od gdrazen »

Evo izvinjavam se sto ponavljam ali hitno mi je....narucio sam BIJELI SGS2 kojeg trebam cekati da stigne jer mi se svidja vise nego crni koji ima trenutno na stanju....i odjednom u moju temu uleti korisnik kaze bijeli ima drugaciji hardware od crnog...ima losiji GPU..... :ohmy: ???? Da li je to tacno? Posto sutra covijek treba da mi posalje telefon molio bi brzo za odgovor da mijenjam misljenje dok je vrijeme

Hvala

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od kvaka33 »

gdrazen
to je toliko mala razlika da je nebitno,ako je uopste tacno,(mrzelo me da proveravam)samo ti uzmi beli i uzivaj i ne brigaj
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od Behemoth »

Beli i crni imaju apsolutno sve isto sem boje.Postoji beli I9100G koji ima neke nijanse razlicite,ali ako je u pitanju I9100 nema sta da brines.Ja imam beli,inace sam frik za telefone i ne bih sigurno uzeo beli da je nesto slabiji od crnog kako si naveo.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

xxdulexx
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 774
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 19:30

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od xxdulexx »

gdrazen, kad vidis tog sto ti je to rekao zvekni mu samar zbog laganja. :)
slavko101, ako sam te razumeo.
1) Titanium backup ti je dobar za backupovanje podataka. Sto se slika i videa i ostalih stvari tice, copy/paste je najbrze i najbolje resenje. :)
2)Kontakte sa googla ne treba bekapovati, oni su ti na tvom google nalogu. Kad opet na fonu napravis google acc oni ce ti se pojaviti.
• Novi Sad • Samsung Galaxy S5 •

gdrazen
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 148
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2012. 19:30
:: SG NOTE 1 N7000
:: SG NOTE 2 N7100
Lokacija: Gradiska - RS

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od gdrazen »

xxdulexx napisao:gdrazen, kad vidis tog sto ti je to rekao zvekni mu samar zbog laganja. :)

OK :D .....hvala na odgovorima

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od iamivan »

Ljudi, može li se menjati maskica ovom telefonu u nekom ovlašćenom servisu ili tako nešto? :)
Kao što uvek biva kod mene, telefon mi je danas ispao na beton sa negde metar-metar i po visine, i levi i desni ugao telefona sam oštetio primetno, pa se sad nerviram kad god to vidim.

Nisam na vreme uzeo onu gumiranu maskicu, pa da sad ne brinem, jbg... :dry:

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od kvaka33 »

Kupi neku ledjnu zastitu i stavi je ,to se nece ni videti ,kada odlucis da ga prodajes tada promeni masku,ne bacaj pare bez veze,jer ako bude duze kod tebe ,sem ako nisi neka picajzla videce se znaci koriscenja,pa kad krenes u prodaju istog tada to odradi ,mozda bude i jeftinije
Ovlasceni servis Samsunga imas na netu,samo ukucaj u pretragu izbacice ti
Mozes pogledati i druge servise,nezvanicne, verovatno su jeftiji ali i nemaju originalne maske ,ne znam cene ali ce te odrati svakako i jedni i drugi ,zato ne zuri
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od iamivan »

Uzeću ja nešto ovakvo da stavim - http://www.supermarketic.com/oprema-za- ... Galaxy-S-2

Znam da se neće videti kad stavim preko, ali mnogo se nerviram zbog toga.
Takav sam, sve mora da mi bude perfektno, jbg.

Hvala ti na odgovoru.
Pogledaću za ovlašćeni servis.
Verovatno će me ovo nerviranje proći sutra-prekosutra, pa na kraju neću uzimati novu masku, nadam se. :)

Bilo kako bilo, gracias. :)

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od slavko101 »

xxdulexx, Hvala. Nego nisam ni mislio da bekapujem kontakte sa google nego da na telefonu ponovo vratim te kontakte sa google na tel da im skinem onu ikonicu G.

Fantom31
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Sub, 13. Sep 2008. 20:04
:: GT-N7100

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od Fantom31 »

Imam manji problem pa bi mi trebala pomoc i vase misljenje :)
Ukljucio sam punjac u produzni koji nije radio i punjac je crko, telefon naizgled radi normalno ali kada se zakljuca pali se svetlo (kao kada se pritisne home taster) i to tako par puta pa prestane i onda posle nekog vremena opet pocne... Da li je neko imao slican problem, da mi kaze sta treba da radim?
Hvala.

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od iamivan »

Fantom31, to se isto meni dešava ponekad sa telefonom.
Stoji mi na stolu zaključan i onda se ponekad upali kao da sam pritisnuo Home taster.

Prvo sam pomislio da se to dešava zato što mi je baterija ispod 30%, pa me upozorava, ali kada je to počelo da se dešava i kada mi je baterija punija, onda već nisam znao o čemu se radi.

Fantom31
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Sub, 13. Sep 2008. 20:04
:: GT-N7100

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od Fantom31 »

Ja znam od kad je pocelo i sta je uzrok, samo ne znam sta sada da radim... znaci kabal nije bio pokvaren vec je crko u trenutku dok je telefon bio prikljucen na punjac i od tada se desava to sto sam gore naveo (i to me mnogo nervira)...
Ne znam da li bi mozda update softvera nesto pomogao ili je u pitanju hardverski problem...

maverick88
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Ned, 13. Nov 2011. 08:59

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od maverick88 »

Fantom31 i meni se to cesto desava,a mozes mi reci sta je uzrok posto ja nisam skontao?Nije mi pokvare punjac niti kabal,sve je ok,ali opet se javlja ovo isto sto si ti napisao.

Fantom31
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Sub, 13. Sep 2008. 20:04
:: GT-N7100

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od Fantom31 »

@maverick88, meni je to pocelo danas kada sam ukljucio punjac u da kazemo pokvaren produzni, tad mi je crko i punjac i telefon od tad baguje...

Odgovori