Samsung Galaxy Ace S5830

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od tomas.hokenberi »

booster, za ACE nisam siguran, ali nikada nisam imao problema sa WiFi-jem na svojim Samsung telefonima. Moze bit kvar ili problem sa ruterom. Koji ruter je u pitanju?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

booster
Banned
Postovi: 51
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2010. 16:34
:: Iphone 5
:: XPERIA ARC
Lokacija: Modena,Italy

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od booster »

tomas.hokenberi napisao:....
ruter je TP-LINK

booster
Banned
Postovi: 51
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2010. 16:34
:: Iphone 5
:: XPERIA ARC
Lokacija: Modena,Italy

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od booster »

Opet problem imam sa ovim tel strasno... instaliram... sa android marketa aplikacije-.-- imam karticu od 2 GB i sve mi govori memeorija telefona puna nista ko da neide na karticu mi , sta treba da radim.... zna li neko???

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od bachika »

Booster, pa čitaj malo... Na androidu sd kartica služi samo za skladištenje fajlova (muzika, slike...) A interna memorija za app. E sad o svemu tome je pisano pa prelistaj temu!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

booster
Banned
Postovi: 51
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2010. 16:34
:: Iphone 5
:: XPERIA ARC
Lokacija: Modena,Italy

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od booster »

Ljudi našao sam sad trazeci na netu baterije za samsung od

1500- 1600mAh nisu originalne samsung ali pise for samsung ace da li uzeti tvrde da su kaviltetne jako i sve..... da li neko ima iskustva mozda kupovao??

Jer koristim dosta telefon pa svaki dan punim jedanput u toku dana

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od Azimuth »

booster, ako ne probas neces znati. Ako nije neka cifra u pitanju onda uzmi pa probaj.
Neko je ovde na forumu pravio review neke baterija koja je zapakovana i izgleda bas onako fensi, metalna kutijica itd. A baterija ocaj zivi jer drzi skoro pa duplo krace od originalne.

booster
Banned
Postovi: 51
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2010. 16:34
:: Iphone 5
:: XPERIA ARC
Lokacija: Modena,Italy

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od booster »

Azimuth napisao:...
kad bi izbacili -SAMSUNG svoju originalnu trazio sam je neme nidge samo 1350 Mah :angry:

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od bachika »

booster, napisaću sad ovde pa da vide svi.

Sd card služi za smeštanje podataka, tipa slika, pesama, filmova... Aplikacije se mogu prebacivati na ovu vrstu medija ako su u pitanju telefoni sa novijim androidom od 2.2 (to bi trebalo da sad svi jesu). Prebacivanje se vrši ulaženjem u settings meni, pa zatim u odeljak storage/menage aplications/aplications, zavisi od modela telefona kako je ispisano. Ulaženjem u svaku aplikaciju pojedinačno i stiskanjem dugmeta "move to sd card". To bi bi trebalo da bude to, ali problem nastaje što se ovim načinom prebacuje samo deo aplikacije (možda oko 50% ili više), a neke aplikacije (vidžeti i slično) se ni ne mogu prebaciti!

Pošto je ovo kod malo slabijih telefona uvek predstavljalo problem, developeri su stupili na scenu i videli da ako isparticionišu memorijsku karticu na dve particije FAT32 i EXT4 tu se problem rešava... Fat particija i dalje služi za skladištenje raznih podataka, dok EXT particiju telefon prepoznaje kao sistemsku particiju (internu memoriju da budem tačniji). Naravno u svakom grmu leži zec, da bi ext particija mogla da funkcioniše telefon mora biti rutovan (root) i na sebi imati instaliran custom rom a ovim postupkom GUBITE GARANCIJU. Posle toga u telefonu se instalira aplikacija poput link2sd i ona tada prebacuje u celosti aplikacije na karticu. Tako da telefonom sa 150 mb i ext particijom od 500 mb možete imati oko 100 kojekakvih aplikacija, a ranije ste mogli oko 20.

Postupak rutovanja i instalaciju sam opisao u ovoj temi ranije.

Oni moraju da prodaju te baterije pa moraju i da tvrde da su kvalitetne... :lol:
Čisto sumnjam da su kvalitetnije i teško da su većeg kapaciteta osim ako nisu i fizički veće (poput onih ranije za HD2).
No ipak kao što kolega Azimuth kaže ako ne probaš nećeš ni znati...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Sinister_gregor
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pon, 26. Dec 2011. 02:19

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od Sinister_gregor »

Pozz,imam jedno pitanje-imam Samsung galaxy ace,operater mi je mt:s.Preko fb-a sam pitao Samsung Srbija kada ce update za njega (zaglavljen sam na GB 2.3.3 trenutno) i rekli su mi da to zavisi od operatera.Probao sam da kontaktiram mt:s preko fb-a i pitam kada bi bio 2.3.6 update ali nisu mi odgovorili na pitanje.Koliko sam video na sammobile.com telenor je vec izbacio 2.3.6 pa sam razmisljao da ubacim telenorovu karticu i onda probam preko Kies-a da uradim update.Pitanje je-da li to moze?Znam da bih mogao preko odina ali bih zasad da se drzim jos uvek ovih 'oficijalnih' metoda.Nije mi rutovan telefon.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od Behemoth »

Ako ti je telefon zakljucan na mts onda ti nece pomoci druga kartica.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Sinister_gregor
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pon, 26. Dec 2011. 02:19

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od Sinister_gregor »

Pa nije zakljucan na mts al mi sad iz Samsung Srbija kazu da bi ovako mogao da se zakljuca na telenor pa da bolje odem u njihov servis u NS. :?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od tomas.hokenberi »

Sinister_gregor, lupetaju ti iz Samsung Srbija. Ako ti je bas, bas stalo da imas 2.3.6 promeni CSC telefona (potrazi na marketu CSC Samsung) na telenorov, odradi update i vrati posle telekom CSC.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Sinister_gregor
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pon, 26. Dec 2011. 02:19

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od Sinister_gregor »

Bio sam danas u njihovom ovlascenom servisu u NS,u fazonu mogu da mi dignu na 2.3.6 al da pljunem 15 e sto mi se i ne radi. Pitao sam lika i kaze da mogu i da ubacim telenor karticu,da uradim update sam i da najverovatnije nece zakljucati mob na telenor.Jel ima neko ovde da ima Ace,da je uradio update onako oficijalno preko Kiesa i da koristi telenor karticu?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od tomas.hokenberi »

Sinister_gregor, zasto mislis da ce kartica u telefonu imati bilo kakav uticaj na update?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od bachika »

Sinister_gregor, ne razumem takođe šta bi sad telenor kartica pomogla?

Uzmi malo prelistaj kako se sve to radi odinom i polako se pusti u te vode... Ako flešuješ android koji je namenjen za naše područje nema nikakvog razloga da ti neko poništi garanciju i slično!!! Dakle Odin ili kies nije bitno...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Sinister_gregor
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pon, 26. Dec 2011. 02:19

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od Sinister_gregor »

Pa ja sam bio shvatio da svaki operater izbacuje update zasebno a na sammobile.com sam trazio ace-a i nasao za srbiju 2.3.6 i pise pored telenor.Iz toga sam racunao da ako ubacim telenorovu karticu da ce kies povuci taj oficijelni telenorov 2.3.6 update.Sad sam se raspitao i nije cak ni 2.3.6 nego isto 2.3.3.Znaci samo da proverim dal sam dobro shvatio-preko odina mogu da ubacim oficijelni za nase podrucije koji skidam odakle?sammobile.com?Hvala na strpljenju :)

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od bachika »

Sinister_gregor, Naravno, sa sammobile.com skineš taj telenor za naše područje i flešneš ga odinom i uživaš...
Možeš ti da flešuješ i najnoviji koji ima 2.3.6 ili koji već pa ako nešto nekad krene po zlu ti flešuješ oficijalni kako ne bi imao problema sa garancijom.
Preporučujem ti i da kao neki bekap skineš da ga imaš negde taj koji ti je sad na telefonu 2.2! Neka se nađe...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od tomas.hokenberi »

Sinister_gregor, koja je kartica u telefonu nema nikakvog uticaja na Kies update, on i ne gleda karticu vec kako je obelezen sam firmver.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

booster
Banned
Postovi: 51
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2010. 16:34
:: Iphone 5
:: XPERIA ARC
Lokacija: Modena,Italy

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od booster »

bachika KAKO RASTURAS SVE ZNAS BOKTEE MAZOO :D :D ..........

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od bachika »

booster, Svašta čovek nauči kad želi... :wink:
Ali moram da ti dam i mali prekor. Na forumima nikad ne piši velikim slovima, to se smatra vikanjem!!! Zato lepo edituj post.
I hvala za pohvalu :oops:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Odgovori