Samsung Galaxy S5

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Re: Samsung Galaxy S5

Post od jedandecak »

Haha dobro, ja se sprdam malo vidis da sam stavio smiley. Nije da ga ne bih uzeo kada bi to islo bas za bas. Ali trenutna razlika u ceni izmedju s5 i s6 je velika u odnosu na razlike u uredjaju. Npr. Nije vodootporan, nema slot za karticu nezamennjiva baterija i slabija, SoC jeste bolji i brzi ali bas ne koristim fon za graficki dizajn da bih jurio poslednju generaciju, 3 gb ram nije tolika prednost sa sadasnjim apk koje ne mogu ni da mi popune ovih 2gb. A iskreno i ovaj ne bih uzeo da nisam polomio prethodni. Pretpostavljam da je sledeci fon koji cu uzeti kao primarni biti s7 ili note 5 (ako ne bude bio preveliki za nosenje) mozda i nesto iz Sony-e ponude (zaista mi se svidjaju odlicni su), zavisno kada mi paket istekne sta bude bilo aktuelno.

Zoreli ae da pitam vidim da imas iskustva, koliko realno po tvojoj proceni ako odradim samo root bez okidanj knox, mogu da produzim trajanje baterije, naravno uz kombinaciju sa nekim programima koji za to sluze primer greenify, tasker itd. Ima li vidljive koristi. Dakle ne interesuje me da rootoujem da bih se igrao sa sistemom ili cackao oko samog sistema i android koda vec da bih samo vek baterije, ako mogu produzio.
Kupio sam na kupujemprodajem onu flip top futrolu battery case, ali je tezak suvise pa ga radije nosim u obicnoj flip top futrolici, mislio sam ds cu se navici ali jnisam jbga bacih pare bzv. I jel ima neko iskustva sa onim baterijama pojacanog kapaciteta konkretno na ovom modelu??

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S5

Post od zoreli »

jedandecak, App Ops / Titanium Backup Pro / Greenify - kombinacija te tri app će ti produžiti trajanje baterije bar 20-30% ako ne i više , nikakvi "task kileri" se ne koriste na Androidu jer više štete od njih nego koristi .

Ali ako si generalno zadovoljan sa S5 i nemaš puno iskustva sa ROOT-om (itd) , moj savet je da ne diraš ništa .
16 godina na forumu MOBILNISVET

nsvladimir
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 171
Pridružio se: Pet, 26. Sep 2008. 00:21

Re: Samsung Galaxy S5

Post od nsvladimir »

Ja ne vidim nikakvu razliku izmedju greenify i task kilera sem sto greenify automatski ugasi aplikacije kada se ugasi ekran, u oba slucaja one vise ne rade u pozadini
Poslednja izmena od Azimuth u Ned, 24. Maj 2015. 08:32, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nikada ne citiraj ceo post neposredno iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaras.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy S5

Post od toda81 »

Zoreli, sta sve obicno odstikliras u app ops?
Note IV N9100 dual

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy S5

Post od acamatic »

Vladimire, a dal može task killer da "probudi" aplikaciju iz sna da bi ti prikazala neko obaveštenje i posle toga ponovo da je ubaci u stanje sna?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung Galaxy S5

Post od Sale_M »

Kakav bre task killer,to se ne koristi od androida 2.3.Sa njim ugasis aplikaciju i ona je odmah aktivna ponovo.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy S5

Post od toda81 »

Bas tako Sale
Note IV N9100 dual

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S5

Post od zoreli »

toda81, u App Ops onemogućim auto pokretanje i lokacije za priličan broj aplikacija .
16 godina na forumu MOBILNISVET

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy S5

Post od toda81 »

Znaci isto radis kao i ja. Mislio sam da mozda gasis jos nesto
Note IV N9100 dual

jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Re: Samsung Galaxy S5

Post od jedandecak »

zoreli napisao:jedandecak, App Ops / Titanium Backup Pro / Greenify - kombinacija te tri app će ti produžiti trajanje baterije bar 20-30% ako ne i više , nikakvi "task kileri" se ne koriste na Androidu jer više štete od njih nego koristi .

Ali ako si generalno zadovoljan sa S5 i nemaš puno iskustva sa ROOT-om (itd) , moj savet je da ne diraš ništa .
Nemam iskustva jer zbog garancije nijedan nisam rootovao i osiguranja. Upoznat sam sa nekim programiskim jezicima, ne sa Androidom naravno nikada me nije interesovao van korisnicke zone, pa mi ta "cuda" ne padaju tesko. Valjda cu se snaci. Ali bas sam pitao jer tih 20-30% bi mi dobrodoslo a posto vidim da imas iskustva bolje je da pitam kad vec ne znam. Da ga jbem bas moram i ja da napravim jedan root sve me nekako vuce ;)
Neko rece da task killer ne radi kako treba posao, sto i ja znam sigurno. Ljudi su naviknuti na Windows retko ko je imao prilike da koristi Linux, gde se i javlja razlika u sistemu. Android "voli" kada mu je ram memorija punija i na taj nacin ubrzava sam rad. Ima on neki svoj treshold ispod kog ne dozvoljava da se "spusti" kapacitet slobodnog ram-a tako da tkr. laicki receno u sebi ima svoj task killer koji radi posao dobro. Svi ovi na marketu task killeri su za zapadnjacke "potrosacke ovce" koji placaju to bez problema. Jbga navika iz windowsa ostaje cak sam i ja imao tih nazovi problema pa sam na svom prvom androidu "ubijao" apk. a i tada sam znao da ne treba i na sam IP to radio u pocetku ;)

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S5

Post od Zile995 »

jedandecak napisao:Ima on neki svoj treshold ispod kog ne dozvoljava da se "spusti" kapacitet slobodnog ram-a tako da tkr. laicki receno u sebi ima svoj task killer koji radi posao dobro.
To je LMK ;)
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Re: Samsung Galaxy S5

Post od jedandecak »

Bas tako eto decko zna ja nisam strucnjak u toj oblasti ali eto ponesto sam pored kolega android programeraa naucio. Valjda postoje nekoliko kategorija apk pa se na osnovu toga gase i sistem na osnovu toga odredjuje kojim ce redosledom to ici.

nemanja198
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pet, 16. Apr 2010. 00:18

Re: Samsung Galaxy S5

Post od nemanja198 »

@zoreli
jedno pitanje, jel možemo i na ROM-a BOC7 da insatliramo ove 3 stavke CP, KERNEL i BL koje si postavio za BOD3 ili prvo da ubacimo BOD3 ROM? verujem da je glupo pitanje al ipak da pitam :D

nsvladimir
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 171
Pridružio se: Pet, 26. Sep 2008. 00:21

Re: Samsung Galaxy S5

Post od nsvladimir »

Pravilno je da prvo instaliras rom a onda posle restarta bl, cp, ke. I da uradis obrnutim redosledom isto bi dobio
Poslednja izmena od znemanja u Ned, 24. Maj 2015. 23:27, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne citiraj ceo post neposredno iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S5

Post od zoreli »

nemanja198, naravno slobodno flešuj te tri stavke na postojeći ROM :)
16 godina na forumu MOBILNISVET

nemanja19801
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 28. Mar 2015. 20:17

Re: Samsung Galaxy S5

Post od nemanja19801 »

@zoreli
Odradio, videcu dal ima poboljsanja pa javljam. Hv jos jednom [emoji6]

jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Re: Samsung Galaxy S5

Post od jedandecak »

Na starom nexusu 4 imao sam opciju da indetifikuje poziv iako ga nema u imeniku. Ako je naravno upisan na google + ili ako ga ima na google maps. Ovo je uglavnom vazilo za firme koje su se upisivale i registrovale adrese. Jel ima ta opcija za s5 ?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S5

Post od Azimuth »

Imas aplikaciju 1811 (cini mi se) da se zove. Klasicni adresar, ispise ti osim imena i lokaciju tj mesto i ulicu.

Edit:
Nasao sam je, evo ti link do teme
http://www.mobilnisvet.com/forum/viewto ... 19&t=28424

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: Samsung Galaxy S5

Post od pele90 »

Ima li negde pouzdanih informacija za sledecu nadogradnju sistema? Hoce li biti 5.0.1 ili 5.1 i kada ce biti uopste? :-D
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S5

Post od Dexter »

Zeni pre 2 dana stigao ota update, neki fix, system performance. Skoro 300mb, nisam primetio neku razliku...

Odgovori