Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910-C/F/S )

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910-C/F/S )

Post od AndroMan »

toda81, koristim ja još uvek Note 4 ali slabo otvaram ovu temu. :oops:

Ovo što je kolega Drafer pitao, telefon je najbolje radio na 5.1.1. sistemu. Na 6.0.1. ume da štucne tu i tamo. Baterija mi je bila više-manje ista.
Ja sam prešao na custom romove, najbolje se pokazao eRobot. Kolega sa XDA ga stalno ažurira.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910-C/F/S )

Post od toda81 »

@AndroMan, drago mi je da jos uvek ima onih koji imaju ovaj tel. Takodje mi je bitno da ima dobrih i stabilnih rom-ova za njega.

Cim stigne procedura je sledeca, tj:
- format
- root
- backup fabrickog rom-a i kopiranje na komp
- instalacija npr tog rom-a koji ti predlazes

Ocigledno svaki tel najbolje radi na systemu sa kojim je dosao, a nadogradnje sa samo "uporpaste" u nekom pogledu. Mnogi imaju takvo uputstvo.

Nadam se da ce taj rom raditi i na mom dual sim note 4.

Sada cu da pronadjem taj rom na xda forumu.

Hvala na savetu!

Reci mi samo koliko ukljucenog ekrana imas, tj kakva je baterija.

EDIT: Izgleda da je ovaj rom za Exynos, a moj je sigurno Snapdragon kako stoji na gsm areni.

EDIT: Pronasao sam rom koji sam koristio na note 2 i koji je radio fantasticno. Ima brdo korisnih funkcija i sto je izuzetno bitno sve odlicno radi :)

https://forum.xda-developers.com/note-4 ... m-t2928568

Ovo mi se posebno dopadlo:
Dr.Ketan Tweaks

This having four parts.
1.Toggles

Heads up notification - Enable/Disable Headsup notification.Requires reboot.
Fast Chargeing- Toggle fast/Slow charge
Auto GPS - Auto On/Off GPS with some pre define app using GPS like map sygic note etc [You require to enable monitor service from accessibility to use this]
Auto Wifi - Turns off wifi if remain disconnected > 10min
Auto bluetooth - Turns off BT is remains unpaired for > 10min
Smart Network - Auto off network after 30 sec of screen off, Auto on after screen on (Only if data connection was on when screen turned off)
Media scanner - Enable/Disable media scanner. If you disable, your media library won't update to gallery/music
Popup blocker - disable some misc popup like battery full etc
Login security - capture screenshot if unauthorized attempt to unlock
Ad free - Ad free on/off
Auto 2G - After 30 sec of screen off it turns network mode to 2G. It auto connect to 3G/LTE when screen on >10 sec
Auto data - Turns off data connection when connect to wifi.


2.Tasks

EFS backup Now you can make EFS backup with this option without need of extra tool.
SD card Fix
Flash recovery
Enable 360 rotation.
AutoMemory

This is for users always wants some free RAM.
On top of app you will see current free RAM. and below that there is option to clear background app with one tap manually. Also you can set up to clean memory periodically with desired threshold.
Free memory threshold : This will be level when system memory goes below this at defined period then it will clear RAM automatically.For example if you set 1024MB threshold level and Background process will be cleared if there is free memory level is below 1024MB at scheduled interval.
Interval : Ther are 5 level of interval to check free memory. 0 is to Turn disable Auto memory. while 1 to 4 is time in Hr , Auto memory will test memory level.
At the end you will see Last auto cleaned time and Last Test time.
Debloating Tool - Read this for details
Gear Utilities - Read this for more details
Auto scan - Reverse media scan. It enable media scan when you connect to USB and disable when disconnect.
Call time reminder* - 1min reminder tone while you are on call


3.ROM

Meet here - Location finding utility (like find your car in parking)
Battery mode - Select battery type Stock/3minit/None (Default is 3minit)
Clock mode - Various option related to clock like Clock style/AM-PM style/Date style and format/Color / Alignment like Lt-Rt-Central
[Network type (experimental) - Select 3G only / 4G(LTE) only or Auto (LTE/3G/2G) - New option for 3G only added
Quick Panel Toggles - Enable 30 QP toggles and choose number of scrolling toggles
Launcher home scroll - Enable/Disable
Edge Features - Enable/Disable
ROM control - Have many features. Read below for more details.
Misc modes and colors - Sorted accirding categories, Read below for details
Torch - Long press Vol up while screen off)


4.Help
Note IV N9100 dual

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910-C/F/S )

Post od AndroMan »

Da da, N910C koji ja imam je sa Exynos procesorom tako da eRobot rom neće moći ako je tvoj N4 sa Snapdragon-om.

Inače, nisam preterano zadovoljan izborom custom romova za N4 Exynos, možda je sa Snap bolje. Ima dobrih romova ali ne toliko puno kao npr. za Note 3. Koliko sam zapazio N3 ima i port roma sa N8 dok Note 4 Exynos nema i izgleda neće ni biti.

Dr.Ketan deluje ok, možda da probaš prvo verziju baziranu na Lolipopu. Ako radi super ne moraš se ni cimati za MM.

Kod mene je SOT ranije išao i do 6h, a sada oko 4:30/5h. Imam telefon skoro tri godine tako da je baterija malo degradirala.
Što se tiče N4 sa Snap procesorom mislim da je on u startu imao malo slabije trajanje baterije na stock romu od Exynos modela.

Kada stiže telefon? I meni je drago da ima još ljudi koji se interesuju za N4 - poslednji pravi Note, tj. koji nije samo uvećani S model sa olovkom.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910-C/F/S )

Post od toda81 »

Danas sam preuzeo te l i odlicno je ocuvan, ali nikako da nadjem rom koji ce raditi na njemu. Izgleda da sam osudjen na glupi fabricki rom, mada bih i preko toga presao samo da me ne nervira ova glupa tastatura sa glupom opcijom sa nekim simbolima jer je kineska tastatura, kao i ceo ovaj dual note 4. Da mi nije potrebban dual sim nikada ne bih kupi kinesko sranje :x
Note IV N9100 dual

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910-C/F/S )

Post od dachakragujevac80 »

Tastaturu ti je bar lako da promeniš [emoji6]

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910-C/F/S )

Post od toda81 »

Ali hocu bas onu sasmungovu kao na note 3 i na ostalim normalnim samsung telefonima. Ne zelim druge tastature. Probacu da pronadjem neku koja se instalira preko recovery-a.

Danas sam kupio sljam od silikonske futrrole jer u glupom Pozarevcu nema da se kupi normalna. Ova sto sam je ja kupio jedva da pokriva ekran, a sto me najvise nervira je to sto mi je kamera ispupcena pa moze bez problema da se izgrebe :( Imate li predlog za neku dobru silikonsku futrolu?
Note IV N9100 dual

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910-C/F/S )

Post od AndroMan »

toda81, kako glasi tačan naziv modela tog kineskog N4? Možda nađemo nešto od romova što će raditi.

Ja imam neku Teracell silikonsku masku koju sam dobio od prethodnog vlasnika. Mada često telefon koristim bez ikakve zaštite i ništa mu ne fali, baš dobro pazim na telefone.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910-C/F/S )

Post od toda81 »

Oznaka je N9100 :) Samo se za kineze pravi dual :) Gledam na sammobile i svi rom-ovi, tjh fabricki su kineski. Moj ima cak i srpski jezik, a sada kada bi skinuli svaki od tih fabrickih rom-ova na sammobile i instalirali ga odin-om siguran sam da ni jedan ne bi imao srpski jezik jer sam istu situaciju imao i sa note 3 n9006 koji je isto pravljen za kinesko trziste :) Sreca da sam prvo odradio root fabrickog rom-a, zatim instaliro recovery i uradio backup koji sam sacuvao na kompu tako da i dalje imam i taj fabricki sa srpskim jezikom. I na note 3 je bila ista situacija jer je fabricki rom imao srpski jezik, ali ga na zalost nisam bejkapovao.

Upravo sam narucio ovu silikonku. Takvu sam imao na note 2 i burazer na s5

https://www.ebay.co.uk/itm/Silicone-Gel ... 2749.l2649
Note IV N9100 dual

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910-C/F/S )

Post od janka_88 »

Ja nisam imao iskustva sa N9100 ali je baterija manja odnosno 3000 mAh i čitao sam da je i sistem bagovit i da ljudi uglavnom nisu bili zadovoljni. Možda su sredili vremenom to sve jer nisam bio u toku.

Sent from my Mate 10 Pro

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910-C/F/S )

Post od dachakragujevac80 »

toda81 napisao:Ali hocu bas onu sasmungovu kao na note 3 i na ostalim normalnim samsung telefonima. Ne zelim druge tastature.
Ne znam što ti se sviđa samsungova,jer je dosta sporija recimo od gboard i swiftkey,ali ok. Probaj da je skines sa apk mirror,mozda se promeni i bude kao ona za s8.

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910-C/F/S )

Post od toda81 »

Videcemo kako ce raditi. Smeta mi ovaj nepotrebni deo tastature iznad brojeva. Mozda je samsungova tastatura sporija, ali mi se nekako najvise dopada, mada je sve stvar navike[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201712 ... d5789c.jpg[/img]

Послато са SM-N9100 уз помоћ Тапатока
Note IV N9100 dual

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910-C/F/S )

Post od dachakragujevac80 »

Jel si siguran da se taj red ne može isključiti?

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910-C/F/S )

Post od toda81 »

Nikako ne uspevam da pronadjem opciju da iskljucim taj red, a bas je nepotreban. Druga losa stvar je sto je dugme za razmak prilikom kucanjateksta dosta krace pa cesto umesto razmaka stavim tacku
Note IV N9100 dual

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910-C/F/S )

Post od AndroMan »

Izgleda da baš malo romova ima za N9100. Plus i u custom romovima je takva tastatura kao kod tebe. :?

Ova dva izgledaju dobro ali ne rade linkovi za download, i oba roma tastatura imaju taj gornji red.
https://www.youtube.com/watch?v=ECRVeoG8JwQ
https://www.youtube.com/watch?v=7wJu1a_witE

Jedino da, što kaže Dača, probaš da instaliraš apk fajl sa drugom Samsung tastaturom.

Da li ti je uključena predictive text opcija? Ako nije probaj da uključiš, možda će zameniti taj red.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910-C/F/S )

Post od toda81 »

Neces verovati,ali oba ta roma sam probao. Jedan od njih ima prevod na engleski jezik i pored pise na kineskom haha
Ma uzas zivi. Ja sam dobio dve baterije. Jedna od 3000mah i to je sigurno originalna, a druga je od 3220mah koju je taj lik kupio naknadno i koja na oko 20% rikne. Skinuo sam smart keyboard pro i fina je zamena za originalnu tastaturu.

Ja sam probao i druge snapdragon romove i kada sam video da ne rade samo vratim backup originalnog sw koji ima

Послато са SM-N9100 уз помоћ Тапатока
Note IV N9100 dual

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910-C/F/S )

Post od AndroMan »

Šteta za romove, a i za bateriju. Ne kontam što je manja originalna baterija u kineskom modelu.
Makar si se snašao za tastaturu.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910-C/F/S )

Post od toda81 »

To je to i nema mi druge nego da sve to prihvatim :(
Probacu jos neki snapdragon rom pa mozda neki i prodje, mada mi to vise nije bitno, polako cu da odustanem skroz od tel i kupicu pravu navigaciju ako mi zatreba, a tel neki sa hardwerskom tastaturom i to je to
Note IV N9100 dual

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910-C/F/S )

Post od Drafer »

toda81 napisao:@Drafer, da li jos uvek imas note 4? Ja sam narucio note 4 dual sim n9100 jer mi je potreban tel sa 2 sim kartice jer ne mogu da vucem sa sobom 2 telefona.
Pozdrav Todo, nisam ranije bio na forumu pa nisam znao da si me pitao...
Čestitam na telefonu, neka te dugo služi.

Imam naravno još uvek Note 4, uspeo sam malo da ga brikujem pa je bio u servisu i ubacili su mu Android 6.0.1. Ja sam samo isključio oko 175 programa preko Disable P.

Sve radi odlično, radi i novi igo od prošlog meseca. Zadovoljan sam kao što sam bio zadovoljan sa Note 2 celim uređajem pa i baterijom što je retkost u mom slučaju :-)

Ovih dana sam i ja testirao sve poznate tastature i posle nekoliko godina napustio smart keyboard i prešao na SwiftKey pa bih ti preporučio da isprobaš. Ubacio sam u tastaturu to jest u njenu memoriju oko 5 knjiga pa neka sama pokupi reči, ne bih da opet kucam iz početka kao u smart keyboard gde to nisam mogao da uradim

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Android 12

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910-C/F/S )

Post od toda81 »

@Drafer, koju verziju N4 imas? Kod mene na n9100 dual na zalost ne radi najveci deo snapdragon romova tako da nemam nikakv izbor oko igranja sa tim, ali sam zato nekom skriptom preko recoverya obrisao ogroman br programa.

Koliko tebi drzi baterija i da li je originalna koja je dosla uz tel ili si negde kupio neku dobru bateriju?

Ja sam dobio njegovu originalnu i neku zamensku bateriju, ali nisam zadovoljan baterijom.

Edit: Upravo sam u potpisu video koji model imas :)
Послато са SM-N9100 уз помоћ Тапатока
Note IV N9100 dual

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910-C/F/S )

Post od Drafer »

Da, F verziju imam kao što piše.
Baterije sam dobio dve originalne, jedna je brzo čeka a ova druga fino radi. Izdrži u proseku dva dana sa 5-6 sot-a.
Ako ga baš njakam onda jedan dan sa 6 sati sot-a.

Jedini problem je što ne mogu da radim upade nikako, preko ota skine i izbaci kasnije neku grešku, a preko odina takođe izbacuje grešku.
Tako da ne znam kako su mu u servisu ubacili ovaj sistem

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Android 12

Odgovori