Samsung E900

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Mikica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2007. 23:07

Samsung E900 neobican problem

Post od Mikica »

Naime kupio sam samsung E900 i koristio ga par dana i poklonio ga devojci. Medjutim kod nje (nem pojma da li je nesto cackala ili ne) posle nekog vremena kada primi poruku udje u inbox vidi od koga je i kad pokusa da udje telefon pocne da vibrira veoma jako sve dok se ne iscupa baterija?! Zna li neko o cemu je rec. Telefon je 10ak dana kod nje a ovo se dogodilo 3 puta? Znaci kad udje u neku poruku u inboxu ili outboxu pocne da vibrira nenormalno. Bilo kakva ideja i pomoc bi dobro dosla. hvana svima unapred.

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

apsolutno prvi put da cujem tako nesto Mikice . ne mogu ni da pretpostavim sta bi moglo da bude uzrok . :shock: jedino sto mi pada laicki na pamet je , da je kod bilo kojih software-a sve moguce . kompjuteri su jos uvek cudo u tom smislu . kakav sve haos oni mogu da naprave to ne moze ni najmastovitiji covek da pretpostavi .isto se odnosi i na mobilne i njihove software-e cini mi se :P

mozda da odneses u neki servis da ti flesuju telefon sa novim software-om , da ne bi lupao glavu bez veze .

pozdrav Vlada

Mikica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2007. 23:07

Post od Mikica »

vlada1970 Aha...ok...posto je telefon nov kupljen u roamingu(ne pitajte nisam ja kupio tamo :)) pa je nemoguce da nesto hardwerski nije u redu znaci mora da je software. Ok a da li ona gubi garanciju ako se odradi flash softwarea?

Izmenio:gameforce:NE citiraj post iznad tvog! Podrazumeva se da na njega odgovaraš

Nenad Kovacs
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2007. 20:43
Lokacija: u roamingu

Post od Nenad Kovacs »

1. Zasto mislis da je nemoguce da nesto hardwerski nije u redu ako si ga kupio u Roaming? Jesu li oni Bogom dani, pa su njihovi telefoni bezgresni?
2. Mozda je devojcica ukljucila opciju "vivid messages", pa vibrira zato sto poruka ima neki sadrzaj koji pokrece vibraciju? Da li vibrira i u SMS i u MMS?

U svakom slucaju, garanciju gubis ukoliko radis bilo sta na telefonu, na SW ili HW, a da nije kod njih u servisu. Kad si vec toliko lud da kupujes kod njih telefon, iskoristi sve sto ti takva kupovina pruza.

Mikica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2007. 23:07

Post od Mikica »

Kao sto rekoh nisam ja kupio telefon tamo...da si citao pazljivije procitao bi i to. a u svakom slucaju cu nositi da ih pitam da li oni rade flesh telefona.

Milos!1!
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 21. Feb 2007. 10:55

Post od Milos!1! »

Nema veze dali je iz Roaming-a ili ne,moze biti fabricka greska... I ne bi trebalo da gubis garanciju ako ga fleshujes,mada za ovo nisam siguran... meni su rekli da se ne gubi...

Nenad Kovacs
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2007. 20:43
Lokacija: u roamingu

Re: Samsung E900 neobican problem

Post od Nenad Kovacs »

Mikica napisao:Naime kupio sam samsung E900 i koristio ga par dana i poklonio ga devojci.
Mikica napisao:Aha...ok...posto je telefon nov kupljen u roamingu(ne pitajte nisam ja kupio tamo)
Decko, dogovori se sa sobom ko je kupio telefon i gde. Da nije devojka kupila, pa ti bio galantan i poklonio joj ga?

Garanciju ces izgubiti svakom intervencijom na telefonu (uklj. flashovanje), ukoliko je ucinis na nekom drugom mestu, a oni to provale.

Mikica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2007. 23:07

Post od Mikica »

AJd kad vec moram da ti se objasnjavam devojci sam ja poklonio telefon ali nije ga ni ona kupila tamo ni ja. Ja sam ga dobio u zameni od coveka koji ga je uzeo u Roamingu(a nije ga otvarao uopste. Sto? Boga pitaj). Tako da ustvari ispadne da sam kupio Samsung E900, ali ne u roamingu :). Kapis ?:)
Nego pust to vazno je da njoj popravim fon....

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

To je i meni pocelo da se desava, pa sam se pitao u cemu je problem> :unsure: :unsure:
To da se refreshuje prijem. Nadam se to da je normalna stvar?
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

edoooo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 29. Mar 2007. 22:01

Post od edoooo »

Dali neko zna dali je na ovom tipu telefona moguce, ili dali ce ikada biti moguce mijenjati oklop, jer jako je osjetljiv pa tako mislim da nece dugo izdrzati. Malo sam zabrinut zbog tih screen touch senzora...
Hvala

albumag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 119
Pridružio se: Ned, 08. Okt 2006. 23:13
Kontakt:

Post od albumag »

Telefon uopshte nije tako osetljiv kao shto mislish. Posle 5 meseci korishtjenja moj izgleda kao juche kupljen. Naravno ima po neku sitnu ogrebotinu ali to je neprimetno.

Dekysa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Sub, 14. Apr 2007. 22:58

Post od Dekysa »

A možda telefon hoće da ti crkne, što takođe može biti logičan odgovor! U tom slučaju što pre ga uvali nekom drugom u pola cene! :cry:

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Dekysa, pa nije telefon star 100 god pa da oce da crkne,a i da ima takve problem i kada ne koristi telefon,pa ajd de,ali ovako :shock:
zigi, moguce je da jo do mreze,ali mislim da bi jedan flash resio problem-znaci pravac servis i flashuj ga,uzgred dobices i noviju verziju sw
Pozz
D500&E71

Neboysa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 27. Apr 2007. 00:51

Post od Neboysa »

I meni se desio isti problem kad sam upalio telefon stigle mi poruke od MTS-a i tel poceo da vibrira ko lud... J ga isgasio lepo upalio i opet sljaka dobro, nem pojma shta je to bilo...... :shock:

najed
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:00

Post od najed »

Zasto mi se desava kad udjem da slikam da je slika dobra,a kad slikam ona pobeli,posvetli,ali ne stalno....?
Iza sta slusi mobile tracker i kako se koristi,jer sam ga nasao a ne znam? :smutny:

Dekysa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Sub, 14. Apr 2007. 22:58

Post od Dekysa »

Kada aktiviraš mobil tracker, ukucaš dva telefonska broja i napišeš poruku, čim ti neko mazne telefon i ubaci svoju karticu e900 ti šalje automatski napisanu poruku na ta dva broja. To je puno dobra stvar!

Imam i ja jedno pitanje! Imam u meniju opciju "Activate key" i "Key managment" kad je u pitanju rad sa fajlovima ali ta opcija nije aktivna. Čemu to služi i kako da je aktiviram? Drugo pitanje: Kada se uđe u playlist-u postoji opcija "Add music from Memory card". Međutim kada probam da uvezem pesmu sa kartice telefon kaže da je kartica prazna (a nije). a muzika nije u folderima. Aj sad ko zna odgovor nek pšiše!

najed
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:00

Post od najed »

Zasto mi se desava kad udjem da slikam da je slika dobra,a kad slikam ona pobeli,posvetli?Ali ne stalno......

Dekysa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Sub, 14. Apr 2007. 22:58

Post od Dekysa »

Najede i ja kada sam bio mali ponekad su me zvali Najed, inače sam Dejan. Valjda ti to nije pravo ime! Obrati pažnju da kada fotografišeš nemaš jak izvor svetlosti sa strane ili da slikaš kontra suncu. U takvim slučajevima ti pobeli fotografija i ako je na ekranu sve izgledalo ok. Proveri i da li ti je white balance na režimu "auto"!

A ako sve radiš kako treba, a fotografija ne valja onda telefon hoće da crkne pa ga prodaj nekome ko se ne razume u fotografisanje. Preporučujem da se toj osobi lažno predstaviš kako te ne bi utepao kada vidi da si mu uvalio pokvareni telefon :o

najed
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:00

Post od najed »

Imenjace hvala ti, na savetima, ma extra su slike samo ponekad verovatno zbog svetlosti....pozz ;)

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Sta cemo za program mobile tracker. Da li vredi fleshovati fon zbog njega. Moje iskreno misljenje je da vredi, Jer ako vam neko dekne fon,prava stvar za pronalazenje istog je upravo taj program. :roll: Misljenja? Gde? koliko?
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

Odgovori