Samsung G600

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
jadranka
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2008. 20:04

Samsung G600

Post od jadranka »

1)kad je u pitanju blic,svaki put nanovo moram da ga ukljucujem, a pogotovo se cesto desava da mi slike sa ukljucenim blicem budu toliko osvetljene da nista ni ne vidi,a kad iskljucim blic,onda su previse tamne pa se opet nista ne vidi! zna li neko kako to da resim?
2)takodje me zanima,jel zna neko gde je i da li uopste postoji opcija da se zumira neka slika dok se pregleda?sve pretrazih al' nema!?
3)gde da nabavim flash kabl,jer koju god prodavnicu da zovem niko nece da ga proda!?

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Re: problemi sa g600

Post od milann »

jadranka napisao:..cesto desava da mi slike sa ukljucenim blicem budu toliko osvetljene da nista ni ne vidi,a kad iskljucim blic,onda su previse tamne pa se opet nista ne vidi! zna li neko kako to da resim?
Probaj da stavis ISO na najmanju vrednost kad slikas blize predmete sa blicem.

jadranka
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2008. 20:04

Post od jadranka »

ok hvala ti! :wink:

ako neko ima odgovor i na ova druga pitanja moze slobodno da se javi :lol:
pogotovo me nervira ovaj problem sa zumiranjem!

zako_a
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 09. Maj 2008. 00:53

Post od zako_a »

Odgovor na pitanje 2)

Zumiranje slika na samsung g600 mogu se zumirate samo one slike koje su u telefonu a ne u memory card... (My files > Images > My photos) onda OK. na zeljenu sliku i tarabom (#) je uvelicas (full screean) a zatim na tasterima za pojacivanje zvuka je zumiras...

Nadam se da sam ti objasnio...pozzz

jadranka
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2008. 20:04

Post od jadranka »

super,uspela sam da nadjem! malo me nervira sto ne moze i ovo sa memorijske da se zumira al dobro ,sta da se radi!u svakom slucaju hvala ti zako_a ! :wink:
pozzz

maja_2_cool
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 11. Jun 2008. 02:29

Post od maja_2_cool »

Kupila sam danas telefon... super je stvarno... Zanima me samo da li postoji neki softver pa da mogu da stavljam mp3 za poruke. Nije problem, ali bi mi ta informacija znacila. :?

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

maja_2_cool jos uvek ne postoji takav softver koji ti omogucava da ti za zvuk poruke bude mp3.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

kljun, ima neki ruski softver za G600 ali mora da se fon flešuje da bi se postavio mp3 za sms
Nokia Lumia 630

maja_2_cool
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 11. Jun 2008. 02:29

Post od maja_2_cool »

a joj ljudi zbunjujete me :blinky: Planiram da odnesem telefon u neki servis i da stavim softver G600XEGL1 posto sam procitala ovde na sajtu da tu moze mp3 za poruku, ali posto sam ja inace ovako totalni antitalenat za te stvari i ne razumem se uopste... Da li vredi da nosim telefon? I da li je tacno da u tom softveru moze mp3 za poruku?

jadranka
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2008. 20:04

Post od jadranka »

1)moram opet da konstatujem nesto u vezi zumiranja a to je da mogu da zumiram samo slike koje se nalaze u mojim fotografijama,ako ih kojim slucajem prebacim u folder omiljene slike nece da ih zumira! isto tako nece ni preuzete slike! ima li neko resenje za to?
2)takodje imam problem i sa samsung pc studio 3 ,ne prepoznaje mi telefon i nece nista da prebacuje! problem je u tome sto i sestra ima samsung (d520ili tako nesto) i on prepoznaje samo njen telefon(nabavila ga je pre mene) a moj nista! vise puta sam ga deinstalirala pa ponovo instalirala i nista!jel moze tu nesto da se uradi?
please pisite!

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

1. Ne postoji, što je gotovo, gotovo je...
2.Pronađi najnoviju verziju USB drajvera ( instalacioni fajl ) , instaliraj da bi ti ga prepoznao u PC studiu ( takođe skini najnoviji ) na Samsungovom sajtu
Nokia Lumia 630

mirjanche
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 12. Avg 2008. 23:37

Post od mirjanche »

imam problem sa kamerom,nece da radi,kad hocu da udjem u nju pise ''preview error'' i vrati se u meni. a imam dosta slobodne memorije...jel se desavalo to jos nekom i kako ste resili?
please help!

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Jedno je sigurno. Flešuj ga ( ili ga nosi negde ako nemaš potreban kabl i softver ) i to može da ti sredi stvar ( ako ti je bitan MP3 za SMS imaš firmware na adresi http://firmware.sgh.ru/ - ali nema Srpski jezik, ali ima Engleski pa mislim da nema problema ) ili u servis neka ti ubace najnoviji sa Srpskim ali i dalje nema MP3 za poruke već standardne 4 melodije
Nokia Lumia 630

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

djolex, Jel ovaj ruski firmware može u kućnoj varijanti da se ubaci?

nemam pojma ni da li da petljam,jer mi fon ipak ima originalnu dvogodišnju garanciju,a ne bih to da zeznem,a i sviđa mi se srpski meni.Doduše,užasno me živcira nikakav izbor melodija za poruke,i mp3 bi mi tu baš legao.


Da li je iko od vas probao da aktivira onu opciju odbijanja poziva porukom?Ili odbijanja poziva uopšte?Kad aktiviram da mi pritisak na volume taster odbije dolazeći poziv,ništa se ne dešava.Smanji se ili pojača ton,i to je sve.O poruci da i ne pričam.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

araphel sto se tice ubacivanja firmware-a u Samsung telefon, za to ti treba poseban kabl, nazalost ne mozes preko USB kabla koji ide uz telefon, potreban ti je servisni kabl koji izgleda ovako:
Slika
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

kljun, auuuuuu....koja skalamerija!jel to ono što ide i baterija od 9v,i sve ostalo?

Ma onda mi ne vredi da se petljam.Ima lepo da uzmem opet neki SE,kome mogu sam da radim šta hoću,i da lepo uživam :lol:

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

kljun, gde nađe sličku za kabl od e720 :cry: . Svakog dana se kajem što sam taj fon dao sestri da bih kupio glupi K750

Bar za sada ga ne menjam jer sam video šta zaista nudi fon kad malo dublje zaviriš.
Najbolja stvar od svega je UWorld ( Dynamic wallpapers ), sviđa mi se što semenja pozadina kad promenim mrežu, kalkulator ima korene ( ali nema kvadrat :( )
Što se tiče flešovanja, ako je neko probao ovaj ruski firmware, obavezno neka se javi jer o5 telefon nije igračka da ga tek tako dam u servis na flešovanje :unsure:
Nokia Lumia 630

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

araphel jest, ta baterija ide.
djolex google je kriv. :)
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

jadranka
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2008. 20:04

Post od jadranka »

1)hm, nisam znala za taj uworld,jel mozes da pojasnis kako se to stavlja?
2)inace nisam zadovoljna sa zumom koji ima telefon,stavim na najjace i opet je daleko,jel moze to nekako da se pojaca?
3)zanima me jos ako iskljucim edge sa onim kodom,hoce mi onda biti sporiji internet ili sta?

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

jadranka
1)Ideš u setings-display-wallpaper-image(Ti promeniš u theme desnim ili levim klikom)
2)ne može nikako
3)Biće ti sporiji internet jer po brzini idu gprs-edge-umts-hsdpa (ova dva poslednja nema tvoj telefon)
Nokia C6

Odgovori