Samsung F480V, F480T, F480

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
devla
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 01. Jan 2010. 20:45

Post od devla »

Jel postoji neki drugi nacin za konektovanje osim GPRS, ako ima koji i kako se konektovati? Izvinite za smaranje! :oops:
----
Cuo sam za neki HSDPA, sta je to. Google sam i ne mogu da nadjem. Ako neko zna da mi kaze i molim odgovora za prethodno pitanje. Unapred hvala! 8)
---
[Edit:] Spojio tomas.hokenberi:: Nije dozvoljeno uzastopno postovanje. Postoji opcija "Izmeni".
Za vise informacija o pravilima foruma:

Pravila otvaranja tema i davanja odgovora

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

devla, na sva, ama bas sva pitanja imas vec odgovor, bilo ovde bilo na drugim sajtovima na internetu. Nemoguce je da si trazio HSDPA na internetu a da nisi nasao, to je jednostavno netacno.

Kada ukucam npr "HSDPA" prvi pogodake je detaljno objasnjenje sta je HSDPA:
http://en.wikipedia.org/wiki/High-Speed ... ket_Access

devla, kada te muce elementarna pitanja tipa "sta je hsdpa", odgovor prvo potrazi na wikipediji i drugim slicnim mestima. Potrudi se samostalno da pronadjes odgovore. Forum nije "odgovaraonica" koja ti daje odgovore na svako pitanje koje ti padne napamet. Na forumu se trudimo da razresimo dileme i diskutujemo o pitanjima koja nisu "enciklopedijska" i da razmenimo iskustva, forum nije drustvo enciklopedista koji jedva cekaju da odogovore na svako elementarno pitanje koje ti padne na pamet a mrzi te da sam potrazis odgovor.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

devla
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 01. Jan 2010. 20:45

Post od devla »

Pa naso sam ja to. Ali to mi nista ne znaci. Kako ja to mogu da koristim ne mogu da shvatim? Molim za odgovor!!!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

devla, Ako nisi u stanju da shvatis uvodna objasnjenja, kao sto je prvi pasus teksta na wikipediji, ne vidim kako ti mozemo pomoci. A inace da bi koristio HSDPA nema potrebe nista da "shvatis" - HSDPA je samo jos jedan standard za prenos podataka na mobilnim nrezama, unapredjenje UMTS-a (3G). Ako si podesio GPRS na telefonu, i ako si aktivirao 3G usluge (kod operatera gde je to potrebno == mts) i eventualno ukljucio HSDPA podrsku u parametrima telefona (ako je potrebno), tvoj telefon ce koristiti HSDPA ako je dostupan (tj. ako ga bazna stanica koju koristi tvoj telefon podrzava).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

devla
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 01. Jan 2010. 20:45

Post od devla »

Koja je zadnja verzija firmware-a za f480 ? Nemogu da je pronadjem na forumu!

hvala unapred!
:cry: :( :shock:

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

Treba mi pomoc :blinky:
Jel' zna neko kako da se kalibrishe ekran na f480?
Trazim, ali da se ubijem, ne mogu da nadjem.

Sasa 187
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 29. Jan 2010. 12:01

Post od Sasa 187 »

Kupio sam F480 juce, tel je super, ali su fotografije skandalozno mutne, takav je i video zapis! O cemu se radi, zna li iko, sva sam podesavanja namjestio na najbolje, ovo je toliko lose kao da ima 1MP.
Moze li mi neko reci po cemu mogu prepoznati da li mi je tel kopija, Kinez ili sl?
Rekose mi u servisu ove prodavnice da "su tako lose kamere na svim Samsungovim aparatima", stvarno za ne vjerovati.
Kamera sa 5MP da je tako losa...

Spojio:gameforce:Zabranjeno uzastopno postovanje.Koristi opciju "Izmeni"
Sledeci put brisanje bez obaveštenja!

Pravila otvaranja tema i davanja odgovora

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Postoji kopija ovog modela, evo i linka da proveris prema slikama da li je to isti telefon jer vidim da je dobar deo prekopiran

http://www.diytrade.com/china/4/product ... phone.html

I slika sa pocetnim ekranom :

http://image.ec21.com/image/aiping/oimg ... _Phone.jpg

Mislim da je kopija jer si pominjao da je kamera losa i da je odziv TS-a cudljive prirode tj. ponekad ode tamo gde ne treba.
Btw, ne ocekuj da ti neko odmah posle sat vremena odgovori jer ce vecina clanova pogledati nove poruke. Ako si hteo nesto da dodas, trebao si da koristis opciju izmeni.

Dok modovi ne spoje postove, odvoji par minuta da bi procitao pravila foruma :

Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Poslednja izmena od djolex u Čet, 04. Feb 2010. 14:24, izmenjeno 1 put ukupno.
Nokia Lumia 630

Sasa 187
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 29. Jan 2010. 12:01

Post od Sasa 187 »

Hvala, mada i dalje nisam nacisto. Meni ide pozdravna poruka na francuskom kad ga upalim i SFR neka mreza valjda, sta li je... U prodavnici su mi pokazali na jos jednom primjeru da su slike lose. Ispod baterije na telefonu pise made in China by Samsung. Ne znam da li je to uobicajeno, moracu poci u druge prodavnice da vidim je li tako. Svaka sugestija je dobrodosla.

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Sasa 187, verovatno je skinut sa francuske mreze SFR. Za made by China jeste uobicajeno jer Samsung ima fabrike u Koreji i Kini. Kamera nema autofokus, tako da bi trebalo mirno da drzis ruku dok slikas ( ponekad je to tesko izvesti jer se nekome po prirodi tresu ruke zbog razlicitih uzroka tipa preopterecenost, nervoza itd. ). Ako imas USB, mozes da ga flesujes na originalnu verziju softvera ili recimo Hugo Boss edition ( isto originalni softver samo su ikonice drugacije i po meni lepse ).
Zaboravih, za uputstvo o flesovanju, posalji privatnu poruku Yubi ( naci ces ga na drugoj strani ove teme )
Nokia Lumia 630

Sasa 187
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 29. Jan 2010. 12:01

Post od Sasa 187 »

Poslao sam Yubi pa cu vidjeti hoce li sta biti bolje. Umirim ja ruku, nije do toga, slike su izrazito lose, neprepoznatljive, nisamm tel ni kupio zbog kamere, ali se stvarno nisam nadao takvom krsu. Provjericu na drugim aparatima f480 je li tako. Vidim slike kod testa telefona na ovom sajtu da su jako dobre, tako da se time vodim. Ne mogu moje biti toliko losije...

i900Omnia8GB
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Čet, 30. Jul 2009. 05:32

Post od i900Omnia8GB »

Poz svima... Jel se desava da nekom zakuca ovaj tel na neku komandu? Ima li ovde neka podesavanja za osetljivost tach-a, mnogo me nervira to zakucavanje, ili je to mozda softwerski problem?

Suck_My_Kiss
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 09. Apr 2010. 11:58

Post od Suck_My_Kiss »

pozz svima ...imam jedno pitanje u vezu F480 ... kupila sam ga prije par dana .. i pokusala da instaliram internet na mobitel ..i sve instalirala kako treba ... ress mobitel i pokusala sutredan da se konektujem ali pise mi da je usluga nedostupna .... a u gornjem lijevom uglu mi stoji neka oznaka 3G sta ona znaci ?????

neki su mi cak govorili da je to zbog toga sto nemam nekog modema .. help ... jel za ovaj mobitel uistinu treba taj neki modem ???? :(

i da .. mreza mi 065 .... jel ima ko kakvo logicno objasnjenje za ovo bila bih zahvalna

zcolek
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 02. Jul 2010. 14:28

Post od zcolek »

ja se iskreno nadam da necu opet promasiti temu ko sto sam dzabe otvarala novu temu....
zanima me ovaj telefon i videla sam na sajtu da ima i f480 i f480i i samo me zanima koja j razlika izmedju ta dva telefona,jer im je inace razlika u ceni samo 2 evra (skuplji je f480i) i da li neko moze da kaze sta da uzmem...inace j to za poklon i to za koji dan i moram da se odlucim izmdju 3 telefona,tako da help :unsure:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

zcolek, preskoci i jedan i drugi. F480 je sada pomalo zastareo i za priblizan novac je bolji izbor S5230/S5230w.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

zcolek
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 02. Jul 2010. 14:28

Post od zcolek »

e hvala ti puno posto je moj izbor bio na kraju izmedju f480 /f480i i s5230 ali verovatno cu s5230w. jer nije velika razlika u ceni.hvala puno :wink:

nesa73
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 16. Avg 2010. 14:50

Post od nesa73 »

Da li neko zna da li postoi olovka za f480 i da li treba da se aktivira neka opcija da bi radila probao sam sa nekoliko ali nijedna neradi

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

nesa73, može da se dokupi i ne treba ništa dodatno podešavati jer telefon ima rezistivni ekran tako da reaguje bukvalno na sve, a ne samo na prste što je slučaj kod kapacitivnog ekrana.
Nokia Lumia 630

nesa73
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 16. Avg 2010. 14:50

Post od nesa73 »

djolex, hvala narucio sam ocekujem da mi stigne nadam se da ce da radi bas mi je potrebna zato sto sam u invalidskim kolicima nemogu sa rukama

nesa73
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 16. Avg 2010. 14:50

Post od nesa73 »

djolex, stigla mi olovka danas i telefon mi nereaguje na dodir olovkom a prstom radi savrseno da li znas sta bi moglo da bude sta da radim sa telefonom poludeo sam kad nije hteo na olovku jer mi je bas potrebna :smutny:

Odgovori