Samsung I7500 Galaxy

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
retxed
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2011. 00:25

Post od retxed »

Zna li neko zasto ne radi bluetooth pri prelasku sa 1.6 na froyo 2.2?licno sam Root-ovao svoj tel i ubacio mu 2,,2 Rom Froyo,da li se nekom desavalo?inace,racunar i ostali telefoni prepoznaju moj galaxy,uspevam da se uparim sa uredjajima ali ne uspevam da nista primim niti posaljem preko bl.tootha(nije pitanje vidljivosti ako neko posumnja na to?

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Post od talicni »

Imam par dana i7500,i to je moj prvi telefon sa Android OS tako da mi je znanje oko svega zaista malo.Hteo sam da podignem verziju sistema sa 1.5 barem na 2.1,ali citajuci prethodne postove vidim da se moze dobiti i 2.2.Hteo bih da zamolim za pomoc da mi neko kaze gde da nadjem sve sto mi je potrebno za upgrade sistema.Ostavicu e-mail i nadam se vasoj pomoci.Hvala unapred.
Poslednja izmena od talicni u Sub, 24. Mar 2012. 15:19, izmenjeno 1 put ukupno.

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

talicni, obrisi taj mejl (zbog spama), a kad neko ko ima ovaj telefon naidje pisace ti ovde :wink:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Post od talicni »

Obrisano.Oci mi sipadose trazeci tutorijal.Pregledao sam gomilu stranica i opet sam na pocetku.Nista mi nije jasno.Pokusao sam na youtube da nadjem nesto za moj telefon,ali dzaba.Izgleda da cu morati da skupim 2000 dinara i platim upgrade.

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Ako na XDA ne nađeš verovatno nigde i nećeš naći.
:uhuh:

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

talicni, mislim da ti je sistem nadogradnje isti kao kod i5800...pa probaj tako da prelistas....mislim da bi ti korisnik@ivancirkovic mogao pomoci
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Post od talicni »

Na xda sam video da su jednog korisnika uputili na drugi sajt oko update-a sistema.Probacu i tamo opet,a zamolicu i korisnika kog si mi predlozio za pomoc.Hvala.

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Post od talicni »

Zna li neko kako da uradim update androida sa 1.5 na 2.1?Da li treba da nadjem na samsungovom sajtu download sekciju i skinem update i onda ga instaliram,ili se to radi preko telefona?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

talicni, ako postoji zvanicni 2.1 update za tvoj telefon, i trenutno imas oficijelni firmver, sve sto ti treba je USB kabl, Windows PC i Samsung Kies softver. Ako pronadje update firmvera, Samsung Kies ce ti ponuditi da ga skine i instalira.

Ako ti Kies kaze da je to najnoviji firmver ili da ga nije moguce nadograditi, onda potrazi firmver na sajtovima kao sto je samfirmware, xda i slicni. Tamo ces naci i uputstva (u principu koristis na PC-u softver koji se zove Odin). Mozes i da googlas za "I7500 Galaxy ODIN Eclair"
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Post od talicni »

Imam jos jednu molbu.Kako da instaliram igre,teme,programe...u telefon.Probao sam da skinem astro file manager sa marketa pa da ga instaliram i onda preko njega da instaliram sve sto mi treba,ali posto mi je signal za telefon u mestu gde zivim veoma slab potrosio sam preko 200din kredita nisam uspeo nista da uradim.Moze li mi neko pomoci kako da instaliram aplikacije a da ne skidam astro f.m. sa marketa,tj,moze li se to uraditi na neki drugi nacin?

Skinuo sam kies 2.0 ali posle zavrsene instalacije dobijem poruku da moj modele telefona nije podrzan :(

P.S.Dobio sam preporuku da ne ubacujem nista od igara,programa,tema...preko pc u telefon iz razloga sto bih sistem mogao upropastiti na taj nacin vec da skidam samo preko marketa i onda da ih inst.Da li je to istina ili ne?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

talicni, neces nista upropastiti ako instaliras APK fajlove direktno na telefon, jedino nije sigurno da ce svaka aplikacija raditi. Ako skidas aplikacije sa marketa videces samo one koje su kompatibilne sa tvojim telefonom i OS-om. Sto se tice astro filemanagera, zar i7500 vec nema Samsung File Manager?

Inace nije mi jasno zasto dobijas poruku da ti telefon nije podrzan od Kies-a. Probaj alternativno Samsung New PC Studio. To je aplikacija koja je prethodila Samsung Kies-u. http://www.samsung.com/uk/support/model ... load=true#
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: Samsung I7500 Galaxy

Post od talicni »

Moze li mi neko reci kako da iskljucim automatski pristup internetu,jer imam utisak da mi kredit nestaje rapidnom brzinom od momenta kada ga uplatim?Stalno dobijam informacije kad dobijem novi mail i slicne stvari,a to mi po svoj prilici trosi kredit.Zelim da iskljucim pristup netu jer za to i nemam neke posebne potrebe.

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: Samsung I7500 Galaxy

Post od talicni »

Zna li neko da mi objasni kako da skinem igre i aplikacije sa googleplay pomocu telefona i USB kabela?Imam nalog na gmail-u posto znam da mi je potreban za ono sto hocu,ali ne znam kako da to sve uradim.Naravno,ako je to sve moguce.

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: Samsung I7500 Galaxy

Post od hirurg »

Talicni tel moras da prikacis na wifi ako ti telefon nema opciju a vjerujem da nema da dobijas net putem usb kabla odnosno opcija se zove direktan internet prolaz trebalo bi da te pita sta zelis kad kopcas tel sa racunarom. Mene pita da li zelim punenje,internet prolaz memori karticu i jos neke stavke, sto se tice koristenja mob interneta podesis opciju 2g mreze i tamo izbrises apn ove od svoje mreze
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Odgovori