Samsung i8000 Omnia II

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

To mi i ne pade na pamet.
Hvala bestboy!
Slika

007
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 18. Jan 2010. 22:51

Post od 007 »

Odgovor PALE99 ako nije kasno. Imao sam isti problem pa posto na ovom forumu niko nije zanao odgovor isao sam na drure sajtoe i odgovor bi od prilike bio sledeci: _ Omnia 2 ima problem sa starim tipovima rutera od kojih je verovatno i tvoj D_link a i sa nekim drugim tipovima da ih sada ne nabrajam. Nekada se čak desi da se promenom softvera ispravi problem, medjutim najsigurnije je da probas noviji tip rutera pre nego sto kupis, Ja sam tako uradio i to novi tip D_link i sve radi savrseno a pre toga sam imao identicne probleme...Pozz. Uzgred zna li neko kako funkcionise geotaging kod fitografija?!!!

mvujad
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pet, 06. Jun 2008. 04:06

Post od mvujad »

Pozdrav.

Korisnik sam ovog telefona od pre neki dan. Pa da malo iznesem utiske.
Ekran je solidan mada je na HTC telefonima i I-phone bolji. U rangu sa Nokia telefonima. Veliki je i uglavnom dozvoljava kuckanje prstima. Uglavnom znači da ume da bude previše osetljiv. Fotografije nisu ludilo ali su prihvatljive obzirom da je u pitanju mobilni telefon. Baterija je odlična i drži i do dva dana. Malo je komplikovanije raditi u Windows-u ali je to opet stvar OS a ne telefona. Inače na telefonu mi je verzija 6.5 i ume nekada da uspori bez vidnijeg razloga ali nije često i nije strašno kao recimo kod nekih simbijan telefona. Navigacija radi OK samo treba vremena da se nađu sateliti barem kod Igo8.

Mana je što nema voice dailling što brojni drugi telefoni pre svega simbian imaju. Za nekog to nije mana dok za one koji zovu iz kola jeste. Primaš pozive na BT sluđalicu ali ne možeš da pozivaš preko nje već sa telefona. Ima neki software da se skine, MS voice command ali ne funkcioniše kako treba.

Trebaju mi podešavanja za GPRS ako neko ima a da rade jer iz MTS-a mi ne šalju dobre.

charly brown
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Sre, 10. Sep 2008. 23:50

Post od charly brown »

Jel ima i8000 WM OS sa srpskim ili hr prevodom? ako razumijete šta tražim, da je OS na našem jeziku.

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Ukoliko nadjes ROM na Srpskom ili Hrvatskom jeziku,u sta cisto sumnjam,i installiras ga-imaces telefon na pomenutom jeziku.
Slika

charly brown
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Sre, 10. Sep 2008. 23:50

Post od charly brown »

da li to znači da ne postoji oficijalna verzija? jedino ako neko nešto skuva, ako sam dobro svatio.

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

U principu-tako.
Slika

Lacky
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 07. Maj 2010. 10:41

Post od Lacky »

Ljudi kako ste zadovoljni fonom? kako vam radi navigacija? jel vam secka fon? Interesuje me jer bi ga kupio a jos uvek se razmisljam izmedju nejga i toshibe tg01. hvala

darcoar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 22. Dec 2008. 06:36

Post od darcoar »

Ljudi da li jos nekom ulazi prasina pod ekran ????
Telefon koristim oko 3 meseca, vecinu vremena stoji u futroli ali opet se pojavila solidna kolicina prasine ispod displeja ?? Koje je resenje ??

@Lacky , ja sam pre ove imao Omniu i900 pa me je posle nje ova odusevila, mada imam zamerki, prvo ta prasina, drugo ne odusevljava me svojom brzinom.. navigacija je ok.

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

Ima li ovaj telefon Threaded view u porukama? I kako ga poredite muzicki sa 5800 ? Da li je izasao update na 6.5.3. posto su reci da ce biti u maju? hvala :)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Motoman, svi Windows Mobile 6.1 i 6.5 imaju threaded view u porukama. Nekima je iskljucen, ali se moze ukljuciti promenom kljuca u registry bazi. Za update proveri na Samsung-ovom sajtu za podrsku.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

tomas.hokenberi, gledao sam na sajtu, ali samo pise kako da update-ujem, a nema koja je poslednja verzija softvera a ni da li ima 6.5.3.

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Post od RandjaPO »

Evo kupih i ja ovaj telefon,nego me samo zanima kako da deinstaliram neku aplikaciju i kako da saljem pesme,posto kada ''kliknem'' na pesmu ona se samo ukljuci nema nikakvih opcija za njeno slane???

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

RandjaPO, u Settings->System meniju imas "Remove Programs". Za slanje tapni "pesmu" i zadrzi olovcicu - pojavice se "pop-up" meni. Za slanje preko bluetooth-a koristis stavku "Beam", za slanje preko MMS-a ili elektronske poste koristis stavku "Send".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

pike8
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 16. Jul 2010. 19:30

Post od pike8 »

nekoliko pitanja za vlasnike ovog telefona:

1.) kako ste zadovoljni odzivom touch screena?
2.) kako ste zadovoljni brzinom telefona?
3.) koliko vam u prosjeku traje baterija?
4.) da li ste zadovoljni jacinom zvuka preko slusalica (da li je dovoljno cujan npr. u autobusu ili negdje vani)?
5.) da li je istina da stylus nakon nekog vremena izgrebe ekran?
6.) da li je istina da je samo 151MB interne memorije rezervisan za instaliranje aplikacija, a ostalo samo za slike/klipove/muziku i sl.?
7.) ima li jos nesto sto nisam pomenuo, a cime ste nezadovoljni?
8.) generalno vase misljenje o ovom telefonu.

hvala!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

pike8, nemam taj telefon ali kao korisnik WM telefona mogu ti reci da 6. sigurno nije istina. Aplikacije ako zelis mozes instalirati bilo gde pa i na microSD kartici.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

omnia
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 15:59

Post od omnia »

kupio sam ovaj fon pre neki dan, moram priznati da nemam pojma sa njim nista da radim,cak ni neke osnovne stvari, imam mnogo problema i stvari koje me interesuju. Da li je neko zainteresovan da mi malo pojasni neke stvari, moze ovde ili na pp. Hvala unapred

paulina
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 16. Avg 2010. 21:00

Post od paulina »

Da li postoji neki bolji mob od ovog za nekih 300e, resih se da kupim ovaj ali sam ga nesto merkala i cini mi se da je malo spor, treba mu vremena dok otvori neku aplikaciju, posto godinama koristim praistorijski samsung e730, odlucih da kupim nov telefon i kao izaberem ovaj. Jel postoji nesto sto bi trebalo da znam za WM ili mi je bolje da se odlucim za simbian ili android?

cbv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Pon, 16. Nov 2009. 21:52
Lokacija: subotica

Post od cbv »

Dobio sam ovaj telefon na poklon,pa me zanima kakav je da li ste zadovoljni? Upravo otvaram kutiju... :lol:

damazz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 04. Jul 2008. 05:14

Post od damazz »

uzeo bih ovaj telefon ali me interesuje kako se prebacuje WM 6.1 u WM 6.5? nosi se u servis ili skidam nesto preko neta i sam updateujem?
takodje se nadam da mu sam WM OS nije veliki hendikep jer se ne razumem previse u OS pa ne bih mogao da ocenim na kontu licnog iskustva. procitao sam teme na ovom forumu koje se bave upordjivanjem razlicitih OS-a, ali se sve na kraju svelo na, vise-manje, subjektivne utiske tako da mi nije bilo od preterane pomoci, ali sam otprilike stekao neku sliku..

Odgovori