Samsung i8000 Omnia II

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

viki, 99% WM modela do sad nema "multilengvidž" fazon kao Symbian, Java itd telefoni (možda grešim u procentu). Verovatno je tako i na Omnia II - samo promena roma menja i jezik, što nije problem.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

GSMArena review, današnje, friško :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Vlada Zem, Ako te zanima ovaj telefon mogu da napišem par utisaka o njemu jer ga ima jedan moj prijatelj.
Telefon je pazaren u Singapuru za oko 700$
Prilično je brz, otvara jako brzo sve aplikacije
Odziv ekrana za moj ukus i previše osetljiv, pa se dešava JAKO ČESTO da umesto npr skrolovanja menia otvori neku aplikaciju.Samim tim korišćenje olovčice je nužnost.
Gps mu radi odlično mada pronalaženje satelita ume da potraje i sa A-GPS.Kada ih nadje, radi super.
On je dobio sa licenciranim iGo i mapama aziskog regiona.
Instalirao je i Garmina.
Slike su prilično dobre pa čak i u mraku (očekivao sam lošije zbog LED flash)
8Gb + 4Gb kartica (takvo pakovanje)
Baterija mu traje i do 3 dana
Nažalost u tom paketu nije bila nikakva futrola pa se namučio da nadje nešto odgovarajuće.
Ako te još nešto zanima mogu da ga pitam pa da ti javim.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Hvala za utiske, dragocene informacije za nov model. Naravno da me zanima, kao i još neke članove verujem. Odlično za brzinu, kameru i bateriju, s obzirom na startnu ROM verziju :) OK startna cena. Ovo bi mogao biti problem
gameforce napisao:Odziv ekrana za moj ukus i previše osetljiv, pa se dešava JAKO ČESTO da umesto npr skrolovanja menia otvori neku aplikaciju.Samim tim korišćenje olovčice je nužnost.
Kontam da dalekoazijskim tržištem "vladaju" resistive TS jer im je najlakši način za unos teksta piskaranje po ekranu. Uh, ako je ovaj toliko osetljiv... Samo par pitanja, ne bih mnogo da davim:
-pretpostavljam da fullscreen pregled fotki u galeriji ide glatko.
-kako "leži" u ruci, kakva je izrada, jel'se ima osećaj krhkosti zbog tolikog ekrana?
-kakav je kvalitet mp3 reprodukcije, u poređenju sa nekim "poznatijim" modelima (Nokia N serije i sl.)
Kad stigneš, pozz :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Vlada Zem,
1) pregled ide glatko.Ima i slide show koji koristi accelerometar (okreneš vertikalno i slike same "padaju" jedna za drugom) + Dual Touch Screen zoom (iPhone fora za uvećanje slika sa 2 prsta)
2) leži jako lepo i daje SOLIDAN utisak i ne deluje ni malo krhko.
3)mogu da ga poredim sa recimo mojom N82, prilično tiši i kao iz šoljice za kafu (lični utisak)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

gameforce, thanks again. "...kao iz šoljice za kafu", nedostaje "pun" zvuk, bass, stara WM boljka? (menjao si EQ mode? Nadam se da ga TouchPlayer ima iako ga na GSM Areni ne spominju).
Koja je uopšte WM verzija kod druga, 6.1/6.5? Toliko toga se špekuliše oko ovog modela (recimo i TV-out, ako ima Omnia I glupo bi bilo da Omnia II nema - dobra stvar za divx player ako nekad zatreba).
Ako "gušim", upozori me :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Vlada Zem, mislim da je WM 6.1 mada ću i to proveriti kao i ostale stvari kada ga vidim.
Iskreno, nisam ga previše njakao (par puta po par min).Možda ga sretnem danas pa ću javiti.

Edit:
Evo sedimo i probamo šta si tražio
WM 6.1
EQ ima predefinisane
Ima izlaz za tv

SlikaSlika
SlikaSlika
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

"So we guess if you are among the early adopters, you may or may not have the chance to enjoy 6.5 from Day 1. Still, Windows Mobile 6.5 is supposed to be made available in late September or October so there shouldn't be a long wait involved." Tako da, eto uskoro će moći da pređe na 6.5, probaću negde da pronađem razlike, baš me zanima.
Ok, to je to, hvala još jednom :) . Eventualno bi mogao da zamoliš prijatelja da (kad ga dovoljno iščačka) napiše kratak review ovde, ako je u raspoloženju :) .
Btw, na par mesta su mu nalepili pridev "tardy", ali više verujem ovom forumu.
Pozz

Ok, moram edit, gameforce, uopšte nisi u obavezi ništa da obrazlažeš iako te citiram, dovoljno si se potrudio ;)
gameforce napisao:prilično tiši i kao iz šoljice za kafu
Citat sa Phonearena review,
"Sound quality with the included headphones was excellent, especially after enabling the WoW HD. Samsung’s DNSe technology is employed for more realistic sound reproduction. Even though the included headphones were very good, since the Samsung Omnia II I8000 has a 3.5mm headset jack you can choose to use whatever headphones you wish."
Ovo "WoW HD" je verovatno W-HD sound opcija koja se vidi na TPapp (ima na WM 6.1 verziji dok je na 6.5 nema :? ) Moja poenta ovde je da bi trebalo isprobati sve mogućnosti mp3 plejera uz neke proverene sluške. (idem u "sitna crevca", al'to mi je bitno...)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Vlada Zem, istina je da je preko slušalica odličan, verovatno zato i ovi to naglašavaju a uopšte i ne pominju zvučnike.Probano i sa w-hd i bez.Na zvučnicima je za nijansu bolji ali i dalje totalno neuverljiv i "plitak" dok je na sluškama ok.
Mala dopuna onog što sam napisao prethodno.
NEMA Dual Touch Screen zoom!
Greška je nastala tako što mu je ekran jako osetljiv pa pri kontaktu 2 prsta, da bi se dobio taj efekat razvlačenja, on to prepoznaje kao dual-tap (ne nalegnu oba prsta u isto vreme)
A sa dual tap se zumira slika :lol:
A što se tiče "tardy" prideva i ja mislim da je malko zakasnio i što je najgore još nema mass marketing.
Sve što on ima je već vidjeno i ima negde i bolje i lepše uradjeno.
Nemoj pogrešno da me razumeš.
Telefon je odličan ali bi bilo bolje da je izašao pre 8 ili 10 meseci.
Bio bi zapaženiji i uspešniji.
Kada bude cena pala na oko 300-350e, što je moguće jer je sada oko 500, biće best by WM-TS.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ok, nisam precizno napomenuo, ali ja sam u startu i mislio za zvuk na slušalicama :) . Ovo za dualtouch/tap, još bolje (Galaxy :dry: ). "Tardy" pridev se odnosio na reakciju ekrana, UI, ali ti si napisao baš suprotno, tako da više verujem tebi (možda se nisu snašli, nebitno).
Pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Lil'hint za Omnia II TV-out cable (koji inače ne dolazi u paketu), izgleda da je standard - tj.bilo koji 3,5mm out (trožilni-četvororoložilni) kabl odgovara/radi :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Triple post, ali vremenska razlika, nadam se da je to OK.
Čitajući "users" komentare o trajanju baterije, samo da potvrdim ono što je gameforce već rekao - neverovatno, 2,5-3 dana "baš-baš" korišćenja. Optimizacija ili šta već ali tako je :)
Još jedna bitna stvar, da probam engleski (dugo bi to trajalo na srpskom, ko shvati shvati) - Samsung Omnia II - deep penetrated into WM OS :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Sh1
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Sre, 25. Mar 2009. 18:32

Post od Sh1 »

je li mogu da rade sve aplikacije sa i900 na ovom telefonu... mozda bih mogao da uz doplatu uzmem ovaj tel pa me interesuje vredi li menjati proverenu omniu za omniu2

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Sh1, naravno da ne, ali koliko sam primetio za Omnia II ima dosta "glavnih" i kvalitetnih aplikacija, GPS softvera i igrica zasad. Vredi li menjati? Pa to su sad baš 2 različita modela, zavisi za koliko možeš da nabaviš Omnia II (što je opet pitanje novca.... vredi! :) )
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

LesaZMN
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 221
Pridružio se: Uto, 16. Sep 2008. 14:38
Lokacija: BGD

Post od LesaZMN »

@Vlada Zem - zar ne bi trebalo da sve sto je radilo na WM 6.1 radi i na WM 6.5? Mislio sam da je isto kao i na standardnom Windowsu - ako radi na XP radi i na Visti?

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

LesaZMN, u pitanju i jeste WM 6.1 (6.5 upgrade stiže ovih dana), problem je rezolucija ekrana, možda uz net compact framework i rade?
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

LesaZMN
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 221
Pridružio se: Uto, 16. Sep 2008. 14:38
Lokacija: BGD

Post od LesaZMN »

@Vlada Zem - OK. Moja greska. Bio sam siguran da i8000 izlazi sa WM 6.5. Ako je upgrade sa 6.1 na 6.5 besplatan to je odlicno. Ako nije onda i8000 gubi veliki deo svoje privlacnosti iako je i dalje zver od telefona.

Iskreno, mislim da u WM segmentu trenutno nema jaceg modela (jedina mana nema HW tastaturu, ali sa tim bi bio mnogo veci i glomazniji - mozda kombinacija tanke prozirne tastature kao LG Crystal sa ovim modelom - dobra ideja - a?)

Sh1
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Sre, 25. Mar 2009. 18:32

Post od Sh1 »

Vlada Zem,
znaci bez obzira sto imaju istu platformu ne radi...al dobro bice programa i za nju sve vise i vise a pretpostavljam i za 6.5 kad se pojavi

mogu da uzmem za 400€ (ili da dam moju omniu pa plus doplata ali mi vrlo malo daju u toj prodavnici za moj tel koji sam stvarno cuvao i redovno menjao folije na ekranu nosio u torbici itd...) kazes da vredi telefon...a pretpostavljam da mu ni cena nije preterana?

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

LesaZMN, dobra ideja, ipak ovo je zamišljeno kao TS monoblok forma, po mom ukusu jer ne "kuckam" previše. Upgrade na 6.5 je free :wink:
Sh1, neke app će raditi a neke ne (uz netcf možda i sve), po NET info. To me ne brine previše, kada bih uzeo ovaj telefon skidao bih samo proverene app. 400e je OK ali radi se o tvom novcu, neumesno je da to komentarišem (koliko možeš dobiti za i900, 160-180e?).
"kazes da vredi telefon..." u odnosu na ostalu "ponudu" - da. :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Omnia II WM6.5 "look", uz SPB MS 3.5
SlikaSlikaSlika
SlikaSlikaSlika
SlikaSlika
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Odgovori