Samsung D600

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
mcdoc
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2006. 12:14
Lokacija: Smederevo

Samsung D600

Post od mcdoc »

Telefon je uopšte govoreći veoma dobar, ali ima nekih nerazumnuh propusta u softveru. Npr. nema black list za pozive , vec samo za SMS, tako da ce vam tel zvoniti na bilo ciji poziv.
Postoji Black list program za symbian telefone, ali nisam nesto tako nasao za javu, odnosno za D600.
Postoji i problem sa www.simensmobile.com. Dozvoljavaju registraciju i daju poene za download, ali ja do sada nisam uspeo nista od sliga, ringtona ili jave da skinem jel izlazi poruka da D600 ne podrzava download, sto nije tacno. Kada se pristupi sajtu preko wap telefona, opcije za download za druge evropske zemlje jednostavno ne postoji.
Sve u svemu tel je tehnicki izuzetan, ali softver i gore navedeno kvare utisak. Nadam se da ce samsung dati neki update za njega uskoro

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

pa odaberi englesku kao zemlju i uloguj se sa svojom sifrom i poskidaj sve zivo 8) naravno prvo proveri na kompu sta skidas da nebi skinuo gluposti i bezveze potrosio bodove :)

mcdoc
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2006. 12:14
Lokacija: Smederevo

Post od mcdoc »

Odabrao, a oni traze funte, nista poeni. Ljudi poslovni. Uopse, internet podrska im je katastrofa. Ne mozest nista sa sitea da dodas u korpu, navodno aparat to ne podrzava (glupst), a ako hoces preko wapa, nema opciju kad izaberes other countries. Ne mozes ni da kontaktiras samsung preko maila. Dali neku mađarsu adresu i nesto u Austriji. Sve u svemu, veoma ruzno sa njihove strane

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Resenje kako da MP3 radi u pozadini

E ovako,nisam hteo da otrvaram novu temu poshto vec ima mnogo tema vezanih za D600 al evo ovo nek bude kao neka pod tema... ;)

Hteo sam da obavestim sve korisnike ovog modela i sve koga to zanima da postoji fora da se MP3 minimalizuje tj da radi u pozadini,poshto su se svi zalili kako im to sveta shto ne moze da se minimalizuje...(inache ovo bi trebalo da radi na svim Samsung fonovima koji imaju MP3 player i memorijsku karticu) Eo ovako,stavio sam na engleskom nadam se da cete razumeti,a ako bude problema preveshcu na Srpski,chim stignem... 8)

- First go to the security menu in the settings and in privacy tick the memory card option, press save and enter your password.
- After that open the mp3 player, play the song that you want.
- After that press the up button, it goes to the album.
- Then go to options, Add Music From, Memory Card. It will ask for the password, dont enter the password and just press the hangup button (the red one).

The song is still playing and you can do other things like, send sms, view other pictures, even java. just go back to mp3 player if u want to change anything.

Uzivajte... 8)

Shibby
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 27. Maj 2005. 14:11

Post od Shibby »

Juce kupih ovaj telefon, i naravno veoma sam zadovoljan. Kako je ovo moj prvi samsung telefon iznerviralo me je to sto ne mogu da se salju igre sa racunara na D600 (na lak nacin), kada sam pokusavao da uradim to sto su neki "strucnjaci" napisali u telefon sam kucao neke sifre #*536963#, #*5737425# i #*536961#, ali nisam uspeo da prebacim igre. Sada kada sam hteo da skinem sa WAP-a Mini Operu izbaci mi neki error. Da li to ima neke veza sa tim siframa ili jednostavno ne mogu da snimim Opreu? I jos nesto da li mogu da se iskljuce one dosadne poruke kada nesto obrisem ispise mi obrisano, kada nesto snimim pise da sam snimio.... I da li ima screensaver kao kod SE ili Nokije? Posto kada prodje odredjeno vreme na telefonu nista ne pise a navikao sam da mi se ispisuje vreme.
Ја пуштам да ме свако спаси, хоћу ја да спасим њих..

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa moguce da se neshto izbagovalo sa tim shiframa ali ti ga vrati na fabrichko podeshavanje pa probaj opet... 8) A te dosadne poruke ne mogu da se iskljuche ali to traje svega sekund tako da ne bi trebalo toliko da ti smeta bash..A screensaver,pa na samsung-u uvek ima ona veliki sat,moguce da si ga ti iskljuchio,potrazi u settings pa ga ukljuchi... 8)

Shibby
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 27. Maj 2005. 14:11

Post od Shibby »

Ne mogu ni jedan JBenchmark da instaliram. Da li moze malo preciznije da mi se objasni kako da upalim screensaver posto se njakam evo vec 2 dana ali mi ne ide za rukom...
Ја пуштам да ме свако спаси, хоћу ја да спасим њих..

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

ja sam operu instalirao bez problema a imao sam problem sa bt pa sam uradio full reset i sve je posle radilo normalno evo ti sifra *2767*3855# = E2P Full Reset uradi full reset pa probaj da instaliras 8)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Shibby, kad si kucao one shifre moguce da si iskljuchio neke opcije tako da uradi full reset pa pokushaj ponovo.. :wink:

Slika

Shibby
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 27. Maj 2005. 14:11

Post od Shibby »

Uradio sam full reset i opet mi izbaci install error... A kako screen saver da namestim?

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Install Softick PPP 2.21 but don't run it yet.
Connect your phone with the USB cable(check with studio from samsung if it is connected right)
Enable Serial Java download - #*536963#.
Then start softick ( not active yet!) check in the settings if ss_mdm0 is enabled. Check it.
Set softick to Active.
Enter Serial Java menu #*5737425#, and choosePPP up and then USB.
Then load a JAD file in Uploader.exe
Then go in the menu t o Serial Download.
It should work fine right now.

The first times i got the message same as you error opening.
But when i tried it several times it did work.
When finished, use the code #*536961# to avoid problems(DO THIS EVERY TIME YOUR PHONE CRASHES AND RESTARTS!!)

Ti si verovatno kucao ove kodove...

Eo ti link,prochitaj malo tu mozda ti neshto bude od koristi...

Eo jednog glupog pitanja ali jel imash dovoljno slobodne memorije da bi instalirao ili da li si izabrao odgovarajuci format? Da nisi uzeo mozda JAD umesto JAR ili obrnuto? :roll:

A za screensaver ne znam napamet,pogledacu ti pa cu ti da ti javim..a moze i nbnebojsa da ti kaze odmah chini mi se da ga on ima(ili njegov brat,tako neshto)...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

evo i mene :) , da ja sad imam d600 - nokiu sam prodao cekam n80 :D
Shibby, screensaver ne moze da se postavi da stoji kad se telefon zaklopi uvek je ukljucen crn ekran i mozes samo da vidis sat kada malo duze drzis dugmence sa strane, e sad screensaver kad otvoris telefon odnosno kada ga otkljucas mozes da postavis tako sto ces odabrati bilo koju sliku u *gif formatu i poslati je na telefon bilo bt ili kablom i negde je sacuvati, onda se pozicioniras na nju na options i set as Wallpaper i imaces pokretnu sliku na ekranu eto 8)

Shibby
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 27. Maj 2005. 14:11

Post od Shibby »

nbnebojsa, fala na odgovoru (pravi odgovor je bio "malo duze drzis dugmence sa strane"). Sto se tice Jave imam na telefonu 20mb slobodno (nisam tolika neznalica), nasao sam na internetu linkove za Operu u *.jar i u*.jad i kada sam ih ukucao u telefon opet nije uspelo (izbacivalo je install error)...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

jesi bio na ovom linku i uradio kako pise
http://www.opera.com/products/mobile/op ... g_sgh-d600

Shibby
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 27. Maj 2005. 14:11

Post od Shibby »

Point your phone's WAP browser to http://mini.opera.com/ and click on Download Opera Mini.
Answer 'Yes' to all installation messages and enjoy browsing the full Web, right on your mobile phone!

E sada nakon sto stisnem "Yes" on izbaci install error.... :(
Ја пуштам да ме свако спаси, хоћу ја да спасим њих..

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

a na kom si ti operateru ondnosno prko cega ides na gprs i da li ti je sve dobro podeseno................ :unsure:

Shibby
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 27. Maj 2005. 14:11

Post od Shibby »

Mobtel, podesavao sam prema uputstvu za E700. Da li mozda imaju neka posebna podesavanja za Javu? 100 karaktera....

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

proveri jos jednom sve parametre, koji si stavio proxy port nema posebno za javu ali ako ti nije dobro podeseno moze da utice na skidanje

Shibby
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 27. Maj 2005. 14:11

Post od Shibby »

Hvala, u portu je bio problem. Podesio sam telefon prema uputstvu za 6600 i sada radi, Hvala na pomoci.
Ја пуштам да ме свако спаси, хоћу ја да спасим њих..

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

ok nema na cemu, bitno je da je proradilo... 8)

Odgovori