Samsung I8520 Beam

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Samsung I8520 Beam

Post od dojlimi »

evo jednog telefona koji me je posle dve godine "niceg novog" i "nista posebno" zaista odusevio (na papiru) i fascinirao:

Slika

-Dimensions 123 x 59.8 x 14.9 mm
-Display Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors
Size 480 x 800 pixels, 3.7 inches
- Accelerometer sensor for auto-rotate
- Projector UI
- Scratch-resistant surface
- Multi-touch support
-Speakerphone Yes, with stereo speakers
- 3.5 mm audio jack
DNSe (Digital Natural Sound Engine)
-Memory 512MB ROM, 384MB RAM
-Camera Primary 8 MP, 3264x2448 pixels, autofocus, LED flash
Geo-tagging, face, smile and blink detection
Video Yes, 720p@30fps, video light
-OS Android OS, v2.1 (Eclair)
-CPU 800 MHz processor
-Radio Stereo FM radio with RDS
-GPS Yes, with A-GPS support
-Java Yes, MIDP 2.0
Other - Built-in WVGA projector
- Image editor
- MP3/WMA/eAAC+ player
- Xvid/DivX/MP4/H.263/H.264 player
- Organizer
- Voice memo
- T9
-Battery Standard battery, Li-Ion 1800 mAh

izvor: gsmarena.com
A N D R O I D

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Izgleda da je ovo jedini Android telefon sa kamerom za video poziv. Čudno što i ostali novi modeli sa ovom platformom nemaju drugu kameru.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ovo je stvarno napredak.Android sa 8 mpix i hd videom,ram memorije verujem dovoljno,ugradjeni projektor :blinky: ,baterija skoro 2000 mAh :o ,svaka cast,na papiru zver od telefona.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

fxgt
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 13:51

Post od fxgt »

Bas me zanima kako ce ovo da radi
a ovaj projektor hm zanimljava stvar sta to stanes ispred belog zida pa ima veliki ekran ili je nes drugo u pitanju :lol:
N73 full hacked and customized by me, 5800XM NAVY blue CFW40 by FXGT

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

fxgt,

imas na YOUtUbu lepe demonstracije tog proektora, i nije toliko los po meni bice potpuni hit,samsung iz godine u godinu unosi inovacije drugi ne mogu da mu ni prismrde !!! Sjajni su :)

BracaCakic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 12:31

Post od BracaCakic »

projektor vec neko vreme ima u par mobilnih telefona tako da to i nije neka inovacija. Ima u neki telefon nepoznatog proizvodjaca a ima lg sa projektorom i evo ga link http://www.youtube.com/watch?v=hWlhOYGXAuw

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Projektor u telefonu je stvarno najveća glupost koju su mogli da smisle, ne znam kako smo do sada živeli bez toga. Inače telefon nije loš po specifikacijama ali se nadam da će bolje da prođe od galaxy-ja u praksi.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ma kakav bre hit, sta vam je momci, u pitanju je samo demonstriranje nekih tehnoloskih inovacija i ispitivanje trzista, a tu, uglavnom, Samsung prednjaci.

Tu je negde i LG, ali samo za svoje maticno, korejsko, trziste, ostali proizvidjaci u mnogo manjoj meri...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Preneto iz zakljucane duplirane teme (posto ce biti obrisana):
hibiskus napisao:I taman kad pomislim da je motorola uradila fantastican posao sa Milestone xt720 i Android + Xenon varijantom, slucajno naidjem na nekom Americkom sajtu na Samsung i8520 Beam koji se prodaje za 800$ i u sebi ima Android, Super Amolder ekran i integrisan Pico projector koji moze da radi kao grafoskop, tj kamera snima ono sto je ispred nje i odmah salje na projektor.
Wvga je rezolucija projektora a 8mp kamera.
Pogledajte i sami


http://www.youtube.com/watch?v=E0YVb3x2Amc&NR=1
:o :blinky:
Green napisao:hibiskus, Beam je odavno predstavljen, a tek nedavno je pusten u prodaju, u Singapuru cini mi se... ali, ne hvataj se ovog modela, jer nije nista specijalno. Koncept je primamljiv, ali Samsung samo trenutno demonstrira tehnolosku superiornost u smislu sto je prvi ugradio nesto sto jos mobilnom telefonu nece trebati kao jedna od osnovnih funkcija.
Lepo je imati takvu stvar ako se naviklo na malo "duvanja" u drustvu, sto nije greska, ali telefon ce biti uzasno precenjen kad dodje na nase trziste (ako dodje).
BracaCakic napisao:Prvi yelefon sa projektorom je LG GW820 eXpo pogledajte na gsm areni. Nije samsung bas prvi usao u te vode nemojte da pricate tako. pozz
BracaCakic, Niko nije ni napisao da je i8520 prvi telefon sa projektorom (mada jeste prvi Android telefon sa projektorom) Procitaj ponovo pazljivo sta pise tamo. LG GW820 nije prvi telefon sa pico projektorom, vec prvi uredjaj koji ima pico projektor kao "add-on" koji se postavlja na telefon. Ako pazljivo procitas bas clanak o LG GW820 na GSM areni, procitaces da je prvi telefon sa pico projektorom Samsung i7410 (6-7 meseci pre LG-ja).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

Inace ovo sa projektoreom,koristice mnogi u Srbiji.Bas mi je drago za to.Mozda ponsem sa sobom i telefon i projektor,pa na bus i u pozoriste

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

Ova varijanta mi se vise svidja nego expo, zato sto ne moras da nosis pico sa sobom.
majkon80, do sada sam namerno odradio par prezentacija nekih projekata preko 5800 spojenog na projektor, i moram priznati da sam imao interesantnih komentara.
Zamislite npr mogucnosti mobile gaminga u buducnosti sa unapredjenim verzijama ovih projektora, tj zasto bi nekome trebao HDMI out na telefonu kad ima HD projektor na sebi, i pri tom koristi daljinski od slusalica kao game pad(prilagodjen naravno).
Kad smo vec kod toga, jel moze sa daljinskim od slusalica da se pomeraju slajdovi u Powerpointu na nekom drugom OS-u/telefonu? Na 5800 ne moze

extra
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 14. Jul 2010. 21:08

pitanje

Post od extra »

Ima li gde kod nas da se kupi ovaj telefon? Da li mozda znate koja mu je cena otprilike?

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

extra, kod nas nema, ima po stranim sajtovima, ja nadjoh na nekom americkom. Tu mu je cena 799$

extra
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 14. Jul 2010. 21:08

Post

Post od extra »

:blinky: Ma da, oni su pukli skroz na skroz, isplativije onda kupiti iPhone4 ili galaxy s.
P.S: ne mogu da postujem u koliko ne podebljam iskrivim i podvucem tekst i forum je izgleda puko...

Odgovori