Samsung najavio dvojezgarni procesor za mobilne uređaje

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Samsung najavio dvojezgarni procesor za mobilne uređaje

Post od Wicker Man »

KOMPANIJA SAMSUNG JE POČETKOM OVE nedelje najavila dvojezgarni procesor namenjen tabličnim računarima, prenosivim Internet računarima i pametnim telefonima koji je sposoban da “reprodukuje” video sadržaj visoke definicije, rezolucije 1080p, kao i da snima video materijal iste rezolucije.

Radi se o procesoru Orion koji se sastoji iz dva jezgra ARM Cortex A9 koja rade na frekvenciji od 1 GHz.

Pored reprodukcije i snimanja video materijala visoke definicije, pametni telefoni zasnovani na procesoru Orion moći će da upravljaju sa dva integrisana ekrana istovremeno, reprodukujući putem HDMI priključka video sadržaj na trećem uređaju, kao što je televizor ili monitor.

Samsung je najavio i značajno poboljšane grafičke performanse. Sa unapređenim grafičkim procesorom, Orion će imati pet puta bolje mogućnosti za obradu 3D grafike u odnosu na prethodnu generaciju Samsungovih procesora koji se trenutno ugrađuju u pametni telefon Galaxy S i nedavno najavljeni tablični računar Galaxy Tab.

Procesor Orion će “odabrani kupci” moći da dobiju već u četvrtom tromesečju 2010. godine, dok će masovna proizvodnja početi u prvoj polovini 2011. godine.
Izvor: Mikro

Po meni preterano,ne znam zasto, ali ova vest me nije ni malo odusevila vec naprotiv,osecam se ravnodusno sa nekom dozom rezerve. :|
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Kako kome, mada mene na neki način usrećuje jer će doći do većeg pada cena nekih modela, a pošto mi je Symbian dosadio, razmišljam da za neko vreme uzmem nešto u razmatranje.
Voleo bih da vidim i to čudo što se tiče reprodukcije 1080p koliki bit rate bi mogao da podnese. S obzirom na to da Wave je odličan za 720p, siguran sam da i ovog puta neće nikog razočarati u svojim inovacijama. Galaxy S nisam imao prilike da vidim, stoga ne želim ništa da nagađam.
Nokia Lumia 630

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Да ли ће ОС моћи да искористи два језгра, то је питање. Џаба два језгра ако ОС заправо користи једно или оба али наизменично. Мораће много воде да протече док се такви процесори не искористе у потпуности.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

LittlePrince, svi telefonski OS-ovi bazirani na Linux-u bi trebali da bez problema koriste vise jezgara. Tako da sam ubedjen da ce Android bazirani modeli raditi kako treba. Posto Samsung sam kontrolise BadaOS njega ce sigurno prilagoditi sami.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori