Samsung Galaxy Ace S5830

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Samsung kod za prikazivanje verzije softvera je *#1234# i tada prikaže... Pa pokušaj prvo sa instalacijom svežeg marketa, pa ako ne uspe možeš da probaš da flešuješ rom (i ubaciš 2.3) :roll:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Vtec
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2005. 08:30
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Vtec »

Koji je poslednji zvanicni firmware za Ace? .

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Kod nas je 2.2.1 froyo, dok je pola evrope dobilo 2.3.3 (najavili su kod nas septembra da stiže)
Ako si na to mislio...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Vtec
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2005. 08:30
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Vtec »

Da, na to sam mislio...hvala.. .

ixtis
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 15:10
:: Galaxy J5
Lokacija: Ниш брее!

Post od ixtis »

Sutra najverovatnije kupujem ovaj mob, pa molim dobre ljude da mi odgovore na par pitanja :wink: :

1 - Baterija, baterija, baterija. :lol:
2 - Glasnoća zvona pri pozivu (kvalitet zvučnika). Meni veoma bitna stavka!
3 - Zvuk u toku razgovora (glasnost, čistoća zvuka), kao i kvalitet loudspeakera.
4 - Plaši me malo kvalitet onog sjajnog srebrnog boka telefona. Neće li ono da počne da se ljušti!? :cry:

5 - Jel neko ima problema sa iznenadnim gašenjem telefona. Vidim žale se dosta ljudi da im se mob iz čista mira, sam od sebe ugasi (Sleep Of Death)!!!

Gledao sam večeras u Nišu po radnjama i Samsung ACE nov u fulu je 210€. Za te pare nema ničeg vrednog da mu parira. Eveentuaalno SE Xperia Mini - ona je 200€. Nju sam prvo i pikirao za kupovinu, ali odustao jer ne želim da izgubim vid. Kome odgovara onakva minijatura od fonta, alal mu vera.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

ixtis, Ace je odlican telefon, za te pare naravno.

Baterija mi je u proseku drazala jedan dan ali ni na jednom androidu koji sam do sada koristio nije uspela duze da izdrzi (naravno uz mnogo neta preko GSMa). Sa manje maltreriranja drzala mi je i do dva dana.

Kvalitet plastike je odlican, dok je bio kod mene mta sed niej izgulilo ni rasklimalo (mada sam juce prodao telefon tako da kod men nij bio duze od 15ak dana)

Glasnoca zvucnika je dobra, sad bas ne mogu da se setim za spikerfon (verovatno jer ga nisam ni koristio :) ) .
Lepo zvoni tj. dovoljno glasno (za moje potrebe) i lepo se na slusalici (sad bas ne mogu da se setim koiko glasno ali posto nisam imao zamerke kapiram da je dovolno glasno).

Jako sam zadovoljan kvalitetom fotografija na fonu (uz mlo mirniju ruku) i slika slikanih u mraku.
and justice for all...

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

ixtis napisao:Za te pare nema ničeg vrednog da mu parira. Eveentuaalno SE Xperia Mini - ona je 200€.
htc wildfire S mejbi? ;)

ixtis
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 15:10
:: Galaxy J5
Lokacija: Ниш брее!

Post od ixtis »

Dream Weaver, hvala druže na odgovoru.
Jedino me plaši Sleep Of Death, ali i to koliko vidim se dešava samo sa nekim ROM-ovima.

Nego, da li se to meni samo čini ili postoje verzije moba sa srebrnom bočnom stranom, kao i sa tamnijom varijantom :roll: ?

kopitaneskita, druže ma kakav crni wildfire S! :uhuh: Pa pre bih uzeo LG Optimus One. Em dosta jeftiniji, em po meni dosta bolji fon (Nego ga ne videh danas po radnjama. Možda i njega ćapnem!?)

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

ixtis, wildfire s, chacha i salsa imaju zakljucan bootloader i ne moze da se uradi s off bar ne softverski i bar ne za sad, potreban je xtc clip koji moze da im uradi s off . Na zalost ti modeli se za sad ne mogu rutovati tako da bi ih ja zaobisao bar dok se ne nadje resenje.

Cuo sam za taj sleep of death madanisam imao tih problema :)

Nisam primetio da postoje ti modeli sa srebrnom bocnom stranom .Uz Ace-a idu jos jedna ledja za bateriju koja su bela pa ti se mozda zato ucnilo da ima srebrnu bocnu stranu.
and justice for all...

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Postoji model sa srebrnom bočnom stranom! A SOD se najviše vezuje za procurele 2.3 romove!
Ja sam juče imao problem na mom, nisam mogao da apdejtujem aplikacije koje su na memorijskoj kartici (oficijelni fw), i problem je rešen formatiranjem kartice... A šta je dovelo do problema?!?! :shock:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Vtec
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2005. 08:30
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Vtec »

ixtis napisao:Sutra najverovatnije kupujem ovaj mob, pa molim dobre ljude da mi odgovore na par pitanja :wink: :

1 - Baterija, baterija, baterija. :lol:
2 - Glasnoća zvona pri pozivu (kvalitet zvučnika). Meni veoma bitna stavka!
3 - Zvuk u toku razgovora (glasnost, čistoća zvuka), kao i kvalitet loudspeakera.
4 - Plaši me malo kvalitet onog sjajnog srebrnog boka telefona. Neće li ono da počne da se ljušti!? :cry:

5 - Jel neko ima problema sa iznenadnim gašenjem telefona. Vidim žale se dosta ljudi da im se mob iz čista mira, sam od sebe ugasi (Sleep Of Death)!!!

Gledao sam večeras u Nišu po radnjama i Samsung ACE nov u fulu je 210€. Za te pare nema ničeg vrednog da mu parira. Eveentuaalno SE Xperia Mini - ona je 200€. Nju sam prvo i pikirao za kupovinu, ali odustao jer ne želim da izgubim vid. Kome odgovara onakva minijatura od fonta, alal mu vera.
Baterija dan-dva, zavisi kako ga koristis. Mozes i za par sati da ga ispraznis ako hoces :)

Glasnoca i zvuk razgovora su odlicni, ali sa mikrofonom se nije bas proslavio.

Nece nista da se ljusti, kod mene evo vec 3 meseca i sve je ok.

SOD se desava na 2.2 oficijelnim romovima (za 2.3 ne znam) i povezan je sa WIFI. Koliko sam citao dogadja se kada si konektovan na WIFI i kada odes van dometa mreze na koju si nakacen, onda se telefon zaglupi. Dakle, poenta je samo iskljuciti wifi pre izlaska iz dometa mreze. I potrebno je ukljuciti opciju da telefon ne prekida WIFI kada ugasi ekran.

ixtis
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 15:10
:: Galaxy J5
Lokacija: Ниш брее!

Post od ixtis »

Ma ću ga kupim večeras pa kud puklo da puklo. :lol:
Hvala vam svima na savetima!

Izdvojio sam 250€ za kupovinu, i to je plafon. Ali za te pare nema ništa kasvetno!!!
Imaš za 200-210€ Samsung Ace, Xperiu Mini, Wildfire S, i još par starijih modela, i onda tek od 280€ idu Xperia Neo, Galaxy S, i ostala vesela družina. :)
Iskreno, Xperia Neo mi se neverovatno sviđa. Ali i dosta probija plafon za kupovinu. Jer, ako krenem tom logikom, onda bolje da dodam još 30-ak € pa da kupim Galaxy S, i tako u nedogled.

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

ixtis napisao:kopitaneskita, druže ma kakav crni wildfire S! :uhuh: Pa pre bih uzeo LG Optimus One. Em dosta jeftiniji, em po meni dosta bolji fon (Nego ga ne videh danas po radnjama. Možda i njega ćapnem!?)
taj optimus kao i većina lg modela ne može ni prismrditi wildfire S ili drugim htc modelima.

wildfire S sam koristio, ace nisam, ali po svim testovima su tu negde. čak je wildfire S na nekima iznad ace-a.

i ja kupujem uskoro novi fon, pa sam u slatkim mukama :D

ixtis
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 15:10
:: Galaxy J5
Lokacija: Ниш брее!

Post od ixtis »

Evo ja rešio svoje muke. :D
Pao je večeras Samsung Galaxy Ace. Odmah je preko Odina stavljen Gingerbread XWKPN 2.3.3.
Upravo sam ga root-ovao, i sad ću dušu da mu cedim. Odlično telefonče, odličan kvalitet izrade. A o softweru i utiscima, za par dana bude, dok ga malo bolje ne istestiram! :wink:

kopitaneskita druže, sto ljudi, sto ćudi. Eto ja na primer, pored jednog ovakvog LG Optimus One-a ne bi ni pogledao Wildfire S! Pa makar on i posmrđivao, kako ti kažeš, pored precenjenih HTC telefona! Ali o ukusima se ne da raspravljati.

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Ajde javljaj kakvi su utisci sa KPN! Ja bih ovih dana da flešujem moj ali me nervira SOD... Pa javi da li ti imaš tih problema...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

ixtis
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 15:10
:: Galaxy J5
Lokacija: Ниш брее!

Post od ixtis »

Za koji dan ću malo opširnije da napišem utiske. Za sada radi kao singerica - bez greške. Ništa SOD, ništa kočenje i usporavanje - pupupu... da ga ne ureknem! :)
Quadrant benchmark mi daje 605, što je više nego na testu sa gsmarene (572).
Sveukupno, za sad, samo pozitivni utisci, i moja preporuka za kupovinu!

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Pa moj benchmark test daje rezultat od 584 što i nije loše za froyo.... Nešto sam načuo da je izašao oficijelni apdejt preko kiesa, jel netko proveravao (nemam komp momentalno...)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Post od yocasylver »

moze li da se otkljuca onom aplikacijom sa marketa sa kojom se otkljucava galaxy s i s2 pa da radi na svim mrezama

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

yocasylver, nisam probao aplikaciju vec sam koristio ovaj metod http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1192122 ali vodi racuna jer sam prvi put pogresio i zeznuo fon, IMEI su mi bile sve nule i kad fon ugasim omah se ukljucvao ali je bio SIM free :lol: pa sam ga odrutovao i poslao u servis kao ne znam sta mu se deslio i opravili su ga ali i opet zakljucali.

Drugi put sam sve uradio kao u uputstvu iz linka i fon otkljucan a IMEI i sve ostalo kako treba :wink:
and justice for all...

Vtec
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2005. 08:30
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Vtec »

Jel izasao zvanican update na 2.3.3? I jel neko probao da instalira? Najvise me zanima da li i dalje postoji SOD na novom update za nas region...

Odgovori