Samsung Galaxy Note

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Samsung Galaxy Note

Post od toda81 »

Da sam na tvom mestu probao bih da udjem u recovery i da uradim wipe data. Ako to ne upali skinuo bih softwer sa sammobile i preflashovao ga odin-om. Ako ti bude trebala pomoc javi se na pp. Ako nikad nisi flashovao odin-om objasnicu ti jer je veoma lako
Poslednja izmena od toda81 u Pet, 15. Nov 2013. 07:39, izmenjeno 1 put ukupno.
Note IV N9100 dual

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note

Post od mrkixxx »

+1 sve kako je toda rekao. Cak i ko se ne igra sa romovima dobro je da ima odradjen back up. Titanijum, nand, cwm... svejedno. Vazno da vadiniz ovakvih situacija.

oxigen
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 696
Pridružio se: Čet, 04. Dec 2008. 21:41
:: Samsung galaxy Note8

Re: Samsung Galaxy Note

Post od oxigen »

Posle dugog koriscenja vratio sam se na gb 2.3.6 official ipak sa ovim romom ubedljivo traje najduze baterija i mob radi perfektno. Dok sa jb 4.1.2 baterija je trajala max dan. Dok sam koristio stock 4.1.2 baterija mi je za vreme mirovanja nocu za 10 sati pohela 10-15% i to sa iskljucenim netom i wi fi. Dok 2.3.6 za isti period sa istim podesavanjima potrosi 2-3%
To su neka moja iskustva
Samsung galaxy S2 white,and Nokia n82 white

gti zmaj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 12. Dec 2013. 19:04
:: Galaxy Note N700

Re: Samsung Galaxy Note

Post od gti zmaj »

Pozdrav drugari!
Imam jedno pitanje. Vlasnik sam note-a mesec dana. Telefon sam uzeo sa vec custom rom-om.
E sad,ja bih da ga vratim na stock rom,tj oficijanlni JB 4.1.2. Da li je to moguce,i ako jeste,kako to da izvedem,jer do sad nisam imao iskustva sa fleshovanjem i ostalim. Unapred Hvala!

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note

Post od mrkixxx »

Moras da se informises na xda. Prvo da proveris kakav imas recovery, posto je note poznat po brick bugu iz recoverija. Onda da skines 422 stock i flesnes preko odina pa onda novi recoveri. Ukratko...

gti zmaj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 12. Dec 2013. 19:04
:: Galaxy Note N700

Re: Samsung Galaxy Note

Post od gti zmaj »

Po informacija u ABOUT PHONE,rom je JOP40D galaxy nexus.
Kako mog da vidim koji imam recovery?
Usao sam u recovery mode,i vidim da je CWM-based recovery v6.0.2.7
Moze li mi neko dati pustva sta dalje da radim?

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note

Post od mrkixxx »

U recovery ides na volume up + home + power. Taj cwm bi trebalo da je ok. za note su najbolji philz touch recovery. Imas ih na xda za svaku verziju fw. Skini sa sammobile ili xda 412 ili 422 , odin i prati uputstva za flesovanje. nije komplikovano. Odin sve radi, samo gledaj slike :) kad flesnes stock onda skini i philz za taj rom i to je to. Kazem ti, moras malo da potrazis po xda u sekciji note. Osim ako neko od kolega sa foruma nema dir.linkove.

gti zmaj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 12. Dec 2013. 19:04
:: Galaxy Note N700

Re: Samsung Galaxy Note

Post od gti zmaj »

@mrkixxx Hvala puno!
Pogledacu malo,pa ako mi ne bude bilo jasno,obraticu se ponovo!

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note

Post od mrkixxx »

Nema na cemu. Samo je fora da malo procitas po xda. Note je potpuno apsolviran. :) ako imas neke nedoumice, slobodno pitaj.

gti zmaj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 12. Dec 2013. 19:04
:: Galaxy Note N700

Re: Samsung Galaxy Note

Post od gti zmaj »

Uspeo sam,vratio sam mu stock rom. Nije tesko uopste,samo meni je to bio prvi put,pa nisam hteo da zajebem nesto,pa reko bolje da sve to proverim pre nego sto uradim.
Hvala puno mrkixxx!

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note

Post od mrkixxx »

Cestitam. Sad kad si ubacio zvanicni rom, ubaci i philz cwm za njega. Posto uz taj rom ide klasicni cwm koji je podlozan bugovima. Tako ces biti miran da ako odes u recoveri, cistiS cashe, bekapujes sistem i sl nece da zaglupira.

gti zmaj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 12. Dec 2013. 19:04
:: Galaxy Note N700

Re: Samsung Galaxy Note

Post od gti zmaj »

Gde mogu da nadjem taj philz cwm za njega? Ako ima neko link,bio bih mu zahvalan da mi da.

djema
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 17. Jan 2014. 11:46
:: samsung note 7100
:: htc

samsung note n7100

Post od djema »

dali neko moze da mi kaze jel treba da odradim wipe resert posto hocu da ubacim neki nemacki rom 4.3 ;) i dali mogu posle 4.3 da se vratim na 4.1.2 a da ne izgubim mail :| nisam bekapovao podatke kad sam sa 4.1.2 presao na4.3 :| imao sam samsung s3 i posle 4.3 na 4.1.2 izgubio sam mrezu na tel sad inam note2 i trenutno je na 4.3 al bi kasnije da vratim na 4.1.2 ako bude bagovo.pozz svim clanovima ja san novi clan foruma :) :)

cupcake
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 95
Pridružio se: Ned, 09. Feb 2014. 10:23
:: Iphone 6s
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note

Post od cupcake »

Pozdrav svima. :)  Imam jedno pitanje za one koji imaju ovaj tel ili neki drugi model sa sledecom pojavom. Kada udjem u neku igricu na vrhu mog ekrana se pojavljuje bleda bela linija i moze se jedva videti ikonice koje inace stoje (baterija, vreme, signal). Slicna stvar mi se dogadja i kad udjem na net ili market samo sto se pojavljuje na dnu isto bledo, providno ikonice koje inace tu stoje kad sam na home screenu. Da li se i vama to desava i da li neko zna da li je to uobicajena pojava ili je to kod mene neki cudni bag?
P.s. jos jedno pitanjce. Na ekranu pored prednje kamere vidim 3 rupice. Cemu 3? Takodje da li neka od njih treba da bude led lampica, posto meni ne gori niti kad se puni niti kad stigne poruka niti nista.

vip88
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sub, 29. Okt 2011. 12:47

Re: Samsung Galaxy Note

Post od vip88 »

Zdravo svima,imam jedan problem...Drug je dobio Note GT-N7000 iz Portugala i telefon je uzasno radio,kad se palio imao je zuti znak uzvika, nije hteo da se updejtuje softver, Kies ga nije prepoznavao...flesovao sam mu na fabricki rom sve i telefon je odlicno radio, pokusali smo softver update i to je odradio bez problema i sad ima verziju softvera 4.1.2 ,ali nastao je problem da je telefon sad zakljucan na mrezu...jel ima neka mogucnost za odkljucavanje, odnosno mi amaterski da ga odkljucamo da ne neosimo po servisima ili ne kupujemo kodove preko neta...ako ne koliko kosta odkljucavanje u servisima ili da li je imao neko iskustva sa kupovinom kodova preko neta za odkljucavanje? Ako je imao neko,neka kaze neki provereni sajt posto vidim ima ih mali milion. Hvala unapred...pozZ...

Detalji o softveru
http://imgur.com/qRJNLjo

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Samsung Galaxy Note

Post od toda81 »

Akonsi root-ovao telefon mozes da pokusas da ga otkljucas sa aplikacijom GalaxSim Unlock. Mogu ti poslati na pp link za tu aplikaciju ako hoces. Samo se javi na pp i napisi sta treba da poslajem da bih znao o cemu se radi
Note IV N9100 dual

vip88
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sub, 29. Okt 2011. 12:47

Re: Samsung Galaxy Note

Post od vip88 »

@toda81 hvala na pomoci...uspesno odkljucan telefon uz preporucenu aplikaciju - GalaxSim Unlock...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Samsung Galaxy Note

Post od toda81 »

Najbitnije je da radi full verzija galaxsim unlock app ;)
Note IV N9100 dual

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Samsung Galaxy Note

Post od antec »

cupcake napisao:Pozdrav svima. :)  Imam jedno pitanje za one koji imaju ovaj tel ili neki drugi model sa sledecom pojavom. Kada udjem u neku igricu na vrhu mog ekrana se pojavljuje bleda bela linija i moze se jedva videti ikonice koje inace stoje (baterija, vreme, signal). Slicna stvar mi se dogadja i kad udjem na net ili market samo sto se pojavljuje na dnu isto bledo, providno ikonice koje inace tu stoje kad sam na home screenu. Da li se i vama to desava i da li neko zna da li je to uobicajena pojava ili je to kod mene neki cudni bag?.
@Cupcake, to je mana amoled ekrana i uglavnom je nepopravljiva. Guglaj "amoled burn in effect". Imaš na play store-u par aplikacija koje kao ublažavaju stanje ali retko daju neke opipljive rezultate. Samo pretraži prodavnicu sa "amoled burn in".

filadendron
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2014. 11:01
:: lg optimus 2x

Re: Samsung Galaxy Note

Post od filadendron »

Pozdrav, ovaj fon mi je ozbiljan kandidat za kupovinu. Sad, nisam neki ekspert za fonove kao većina vas, pa ne znam da l' ću nešto lupiti ovim pitanjem :D Interesuju me cene (pitah na komentarima, pa reko ajd i ovde). Zašto negde košta 270, a negde 430 evra? Ne želim da uzmem ovaj od 270 pa da završim sa nekom replikom koja će mi stvarati probleme. Znate li u čemu je fora?

Odgovori