Samsung Galaxy Nexus I9250

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »


gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »


cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Znam Baraba.
Zato i kazem.Verujem da bi izgurala sa normalnim koriscenjem sigurno 2 dana.
Da skupim malo parica pa sigurno pazarim,posto mi je SGS2 resenje za duzi period.
:wink:

wulmbos
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2011. 15:41

Post od wulmbos »

Razlog zbog kog donekle opravdavam ovako veliki ekran je to sto su dugmici ugradjeni u ekran. To znaci kada koristite OS, Browser... imate dugmice, a kada vam zatreba veliki ekran (zelite da gledate film) dugmici nestanu. To je odlicno rjesenje, mada ne znam kako to funkcionise u praksi. Na ovaj nacin je pametno iskoriscen prostor, samo sto bih ja stavio 4,4' - 4,5'.
Zbog ovog mislim da se Ice Cream Sandwich nece fino uklopiti na SGS2.
Samsung Galaxy S, iPod Touch 4

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

wulmbos, zašto se ne bi ICS dobro uklopio na SGS2? Za telefone sa fizičkim dugmićima, ovi na ekranu neće se pojavljivati. Sam softver će prepoznati da li telefon ima ili nema fizičke tastere, tako da može da se desi da proizvođači izbacuju nove modele sa ICS sa fizičkim dugmićima. Mislim da će ICS sasvim lepo raditi i na SGS2 i ostalim ovogodišnjim modelima.
Inače ovaj model treba da stigne u VIP u decembru!
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

wulmbos
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2011. 15:41

Post od wulmbos »

iKe, upravu si, samo mislim da ce nedostajati tih 0,2' (koliko vec dugmici zauzimaju) kada bude potrebno (full screen aplikacije).

P.S.
Upravo sam se razocarao u ovaj telefon, nema Gorilla Glass. Na iPod-u (Touch 4) mi se izgrebao nakon tri mjeseca, a bas sam ga cuvao. Neznam kakav je ovaj Nexus-ov.
Samsung Galaxy S, iPod Touch 4

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

Odličan prikaz najboljih displeja današnjice Nexus, SII, iP4s
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Galaxy Nexus Prime I9250.
ICS.
Dobar dan. Od pre tri dana moguce je preko ota upadate na telefonu dopuniti firmware telefona na ics 4.0.2. i9250 xxkk6, broj medjuverzije ICL53F, dopuna je velicine 8,8 mg i traje preko wifi tri minuta. Telefonu je potrebno izvrsiti unlock bootloader da bi se postavile ostale mogucnosti.Kupite telefon da bi imali cist google-ov uredjaj.
Potrazite od prodavca verziju telefona koja je YAKJU a izbegnite ako je moguce verziju YAKJUDV.
O ostalom pisat ce ljudi bolje upoznati.
Pozdrav. :)

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

korisnikboban, daj malo više informacija, gde si ga uzeo, koliko je?
Ja već petnaest dana jurim da ga kupim i nigde ne mogu da nađem.
Doduše, čekam da se pojavi u Vipu, mislio sam da će im ranije stići.
Kakvi su prvi utisci?
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Telefon je iz inostranstva.
Zaista je "pure Google".
Filozofija ICS je potpuno nova i treba se navići.Ekran je velik i moćan.Plasika je svud ali je kvalitet odličan bez ikakvog krckanja.Hardver i softver veoma brzi a prisustvo "touch" naredbi je izvanredno precizno.Za prebacivanje sa kompjutera na telefon potrebno je otključati bootloader što je veoma komplikovano, potom root.Do komandi na elefonu dolazi se isključivanjem telefona, istovremenim pritiskom na dugmeta za pojačavanje i stišavanje dugmeta i dugmeta za uključivanje.Baterija je nešto jača.Kamera je odlična sa brzim odzivom ali je FHD nešto bolji na SGSII nego na Nexus-u.Zvuk je zato bolji na Nexus-u.Oduševila me je OTA dopuna.Telefon prvi u svetu od svih drugih dobija svaku dopunu fiemware-a i nema više Kies-a, Odin-a i ostalih alatki.Blic je jak i sinhronizovan ali su zaboravili na opciju "red eye". Aparat podešava sam osmehe četiri lica na fotografiji.Prednja kamera snima u HD rezoluciji.
Laku noć.

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

korisnikboban napisao:Za prebacivanje sa kompjutera na telefon potrebno je otključati bootloader što je veoma komplikovano, potom root.
Za prebacivanje fajlova je potrebno otključati bootloader?! :blinky: Nešto mi tu nije jasno! Zašto to?
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

korisnikboban, ne znam samo gde si nasao foru da se Galaxy Nexus-u mora otkljucati bootloader i da se mora rootovati za prebacivanje podataka...

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ne treba ništa da se otključava pogotovo ne bootloader, razlika je u tome što kada se pribode na komp telefon nije prepoznat kao mass storage nego kao media device, prve verzije na sgs-u ICS su isto tako funkcionisale i sve je normalno išlo preko takvog vida mass storage moda.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobro veče.
Poštovanje svim napred dragim forumašima.
Kada probate da sve vrste fajlova, mp3,mp4,apk, i slično prebacujete sa kompa u telefon javite kako ste to uradili. Nisam do sada uspeo.Root nije potreban za prebacivanje podataka.Otključan bootloader omogućuje root a ovaj nekim aplikacijama koje kažu kompu da je Nexus mass storage. ICS na SGS i na SGS2 nije isto što i na Nexus-u.
Nisam očekivao toliko "napada" već mi je želja bilane da se ovaj deo furuma obogati saznanjima.
Ja veoma malo poznajem strukturu ICS pa očekujem da nam se svima jave poznavaoci da bi pomogli.
S poštovanjem. :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Hmmm... nesto sam bas naletao na price kako SGN ne podrzava Mass Storage ali sam mislio da je neka buva... Sigurno onda ima neka sema. Mislim da me zove Google.com :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

korisnikboban, ma ne druze, niko te ne napada, bas sam juce malo listao sajtove sa ovim problemom, cim si ga spomenuo, ali ni na jednom sajtu se kao resenje ne spominje otkljucavanje bootloadera i root, pa bese cudnovato... 8)

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

korisnikboban, niko te ne napada, u pitanju je samo konstruktivna razmena mišljenja, nemoj to lično da shvataš. Činjenica je da GN drugačije radi sa fajlovima od ostalih android telefona i da može da bude problema, naročito sa prebacivanjem slika. Da li si probao da prebacuješ preko neke aplikacije, tipa airdroid? Ili da kada ti ponudi opciju "connected as media device" izabereš -poveži kao kamera, čuo sam da kod nekih to radi. Problem je izgleda što Galaxy Nexus fajlove prebacuje kao MTP (Media Transfer Protocol), a ne kao ostali android telefoni USB Mass Storage (UMS). Ima više objašnjeno na ovom linku.

Pozdrav.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobro veče.
Za sada je jedina opcija, koju sam ja otkrio i upotrebljavam, a koja redi u prebacivanju fajlova: postavi sve na Google pa odatle na telefon.Ograničenje je jedino veličina podatka koji pebacuješ a koju je postavio Gmail.
Još jedna stvar muzički fajlovi formata acc ne megu na telefon već ih treba konvertovati u mp3.
U ostalim funkcijama telefon je stvarno dobar. :)

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobar dan.
Prebacivanje fajlova sa Bluetoothom ide bez ikavih problema nakon uparivanja telefona i kompa. nešto je sporije. od mnogo isprobanih video player-a najbolje radi DICE Player, ne traži kodeke, komande kroz "pinčovanje", ali je kod instalacije aplikacije potrebno da ste na WIFI.
Pozdrav. :)

Odgovori