Samsung Primo s5610

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
strax
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Čet, 16. Nov 2006. 23:06
Lokacija: Sabac/Beograd

Samsung Primo s5610

Post od strax »

Iz nekog razloga nije hteo da mi se objavi komentar koji sam o ovom telefonu napisao ispod specifikacije, a napisao sam podosta i zao mi sad da izbrisem, pa zato pokrecem ovu temu, a onaj koga zanima, valjda ce naci :)

Uzeo ga u Vipu za 1din pre par dana. Za sad sam prezadovoljan. Kamera odlicna cak i po noci u mrklom mraku. Baterija me, pored kamere, najvise iznenadila. Trajala je 5 dana, mada i tad kad sam ga okacio na punjac, imao je jos 2 crtice baterije. Jedino ako vam je ukljucen 3g signal, potrosnja bi mogla biti veca, ali za moje potrebe je on suvisan, tako da sam na edge, a brzina surfovanja je sasvim zadovoljavajuca. Ako mi bas treba da ucitm nesto sa yt, mogu da upalim 3g signal brzo, ne trazi nikakav restart ili sl. kao neke Nokie starije. Toliko trajanje baterije je uz cesto slikanje i surfovanje netom, pozivi, poruke... jedino muziku nisam preterano slusao jer imam jos jedan telefon koji mi sluzi za muziku. Ima jedan zvucnik koji se cuje sasvim solidno, kako za zvono, tako i za muziku. Moze se desiti da vam bude tih za ovo drugo, ako ste 'muzicki manijak' :) kao sto sam ja, mada sumnjam. Ubacio sam u njega micro sd od 8gb i stavio dosta muzike. Nema nikakvog kocenja. Kada se slusa muzika u plejeru, koji inace moze da svira u pozadini, i izadjete da napisete poruku, nema kocenja i sporog ispisivanja slova. Teme standardno, imaju samo tri fabricke, fontove je moguce menjati, ali nazalost postoje samo dve vrste (dok, recimo, na s5230 koj je stariji model(ili nije?)ima bar 3-4 vrste fontova)). Ima tzv 'pametni ekran' za pocetni ekran, ali ja ne bih rekao da je nesto preterano pametan. Ne dozvoljava postavljanje u 'task bar'(ne znam kako drugacije da ga nazovem, ali to je ona prva linija sa ikonicama ispod imena operatora), npr. stranice koje su vam u bookmarksu u internet pretrazivacu. Manipulacija ikonicama u okviru glavnog menija je moguca, ali samo u smislu da im mozete menjati raspored, ne mozete ih prebacivati iz foldera u folder. Uz telefon dolaze i aplikacije kao sto su Facebook, Twitter, Yahoo messenger, e-mail aplikacija, itd. ali sve one rade u Javi pa se prilikom rada moze primetiti izvesno kocuckanje, ali opet, nista strasno. Ne znam koliki ste zaludjenici fejsbuka, ali ajd da napisem i to. FB aplikaciji treba dosta vremena da se ucita, dugo azurira podatke, ali recimo, ubacivanje slika na profil je veoma brzo iako npr. u mom slucaju, koristim samo edge, a ne 3g. Ima i 3.5mm ulaz za slusalice.
Telefon se dobija u maloj kutijici koja sadrzi samo punjac. Meni je velika zamerka to sto ne idu slusalice i usb kabal, ali dobro, ne moze da se dobije telefon sa svim tim karakteristikama u ful paketu.
Nadam se da ce ovo nekome pomoci u odabiru.

Pozdrav.

lordfanatic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 24. Nov 2011. 16:08

Post od lordfanatic »

Hteo sam da nabavim slusalice za njega, preko kojih mogu da obavljam pozive i slusam muziku, ali kod svakih je nemoguce koristiti mikrofon jer sagovornik cuje samo pistanje i kroz to eho glasa. Probao sam desetine modela slusalica, samsung originalne susalice (od S i S II). da li znas u cemu je problem i da li se i tebi desava nesto slicno.

VampLestat
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 23:05

Post od VampLestat »

Primetio sam da mi se baterija trosi prebrzo cak i bez slusanja muzike. Da li ce pomoci ako iskljucim 3g? Kako se to radi?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

VampLestat, jel to krenulo odjednom ili je tako otkad imaš telefon? Isključivanje 3G-a je svakako dobro za bateriju, mada je pitanje da li je to samo od toga...:) Inače nemam ovaj telefon ali pokušaj da negde pod Settings nađeš Network ili tako nešto, pa Network Mod i na takvom mestu bi trebalo da možeš da promeniš 3G u 2G...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Ovaj telefon me je odusevio izgledom i izradom. Iako ne dobijam nista novo u poređenju sa c510 koji imam, otisao bih da ga uzmem u mts-u samo kad bih znao da je pouzdan. Ako moze neko da napise nesto o tome...
Sony Ericsson C510

nikola141
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 20. Mar 2012. 22:53

Post od nikola141 »

Imam Samsung Primo S5610,kada prebacim neki album sa muzikom gde ima malo vise pesama i pokusam da ga otvorim pise mi "Telefon ne podrzava vise od 52 karaktera" ili prebacim neku sliku sa fotoaparata na mob JPG formata,pise mi "nepodrzan tip fajla" jel prevelika rezolucija ili sta? Hteo sam i da pitam da li postoje aplikacije za ovaj telefon tipa ebbedy i to? Na netu nista nisam nasao :S. I kad zelim nekom nesto da prebacim preko blututa meni trazi pin a onom kome prebacujem trazi Passcode,kako to da ponistim da se ne pojavljuje? U inboxu mi dodje negde oko 350 poruka i kaze memorija poruke ja puna,jel moze to da se prebaci na memorijsku?

RadmilaMilenko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2012. 08:27
:: Nokia C5-00
:: Samsung S5610

Re: Samsung Primo s5610 - GDE naći TEME?

Post od RadmilaMilenko »

strax napisao:...Teme standardno, imaju samo tri fabricke, fontove je moguce menjati, ali nazalost postoje samo dve vrste (dok, recimo, na s5230 koj je stariji model(ili nije?)ima bar 3-4 vrste fontova))...
Od pre par dana koristim Primo i ta "stvar" sa temama mi definitivno nije jasna. Da li je moguće da od toliko sajtova sa obiljem tema za sve moguće brendove i modele telefona, ne uspevam da pronađem bar neku temu za svoj telefon... čak ni za neki sličan model Samsung-a. Tema nema ili je to samo moja nesnalažljivost kod pretrage? Primo je, zapravo, moj prvi Samsung telefon (posle dugogodišnjeg korišćenja Nokia i SE telefona), pa mi je ovo jedno sasvim novo iskustvo.
Molim vlasnike telefona Samsung S5610 da upute na mesta sa kojih "skidaju" teme, kao i da prozbore o iskustvima sa audio i video formatima...

Svako dobro!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Primo s5610

Post od tomas.hokenberi »

RadmilaMilenko, teme ne nalazis zato sto ih nema. "Dumb" Samsung telefoni, za razliku od "dumb" Nokia i SE, ne podrzavaju teme.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

RadmilaMilenko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2012. 08:27
:: Nokia C5-00
:: Samsung S5610

Re: Samsung Primo s5610

Post od RadmilaMilenko »

Zahvaljujem na brzom odgovoru. Nadu mi je dala najava na ovom sajtu...

http://www.mobile-phone.pk/themes/samsu ... emes-3478/

Bilo kako bilo, puno hvala.

Pozdrav!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Primo s5610

Post od tomas.hokenberi »

RadmilaMilenko, taj sajt je cista sarena laza. Stavljaju tagove tako da skoro svaka pretraga vodi ka njima, a zatim kada otvoris stranicu nema niceg.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

nebojsa986
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 03. Jul 2012. 19:06
:: Samsung Primo S5610

Re: Samsung Primo s5610

Post od nebojsa986 »

Imam ovaj telefon vec izvesno vreme uzeo sam ga preko paketa u VIP-u. Medjutim pre nekoliko dana resetovao sam podesavanja celog telefona na default. Nakon toga Youtube nece da mi radi, odnosno prilikom startovanja nekog klipa izbaci gresku: Nedostupna mreza i izadje, takodje i MSN Mesenger nece da radi prilikom logovanja izbaci gresku na engleskom i izadje iz aplikacije. Ostali internet sajtovi, facebook, novine itd rade normalno. Molim Vas ako nemo moze da mi pomogne, Unapred hvala...

hatra
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2014. 09:06
:: Samsung Primo s5610

Re: Samsung Primo s5610

Post od hatra »

Nadam se da je OK da pitam ovde, da ne otvaram novu temu za nešto što se ovde spominjalo. Naime, imam ovaj telefon (Samsung Primo s5610) i pre par nedelja je baterija počela naglo da se prazni. Vidim da je VampLestat to spomenuo, da je predlog bio da se isključi 3G. Ja sam to isključio pre poslednjeg punjenja baterije (pre toga je izbor 2G ili 3G bio na "automatic"), ali uzalud, baterija i dalje bude prazna posle 2-3 dana (trajala je 7 dana, nekad i više). Zanima me šta bih još mogao da proverim ili uradim, pre nego što zaključim da je baterija prosto crkla/pokvarena, tj. zrela za menjanje.

Ima li nekih saveta na šta paziti kod kupovine nove?

xxdulexx
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 774
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 19:30

Re: Samsung Primo s5610

Post od xxdulexx »

hatra, koliko ti je star telefon?
-------------------------------------------
• Novi Sad • Samsung Galaxy S5 •

bacom
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1011
Pridružio se: Čet, 25. Jul 2013. 02:23
:: galaxy s2 i9100
:: G3 d855

Re: Samsung Primo s5610

Post od bacom »

Što me namuči ovaj telefon. Prebacivao sa e71 blututom melodije za zvono (on ima 5-6) i kad sam završio ne mogu da nađem gde da isključim bt. Nemože iz aplikacije blutut? Treba ići na instalirane aplikacije (aplikacije) pa naći blutut i u opcijama izabrati promeni ( uključen/isključen). Genijalno!!!

Odgovori