Samsung Galaxy S3 ( I9300 / I9305 / I9300I )

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Chaki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sre, 25. Apr 2012. 01:10
Lokacija: BGD

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Chaki »

Verujem da ce biti perverzija i sve ali mi je nekako previse nezan :dry: :)
Samsung Galaxy S Plus
Nokia 6303

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od telep »

RandjaPO napisao:Apple sto se tice ekrana
U kom smislu su to ispred i to dosta? Mislim da apple ne pravi ekrane, jeste da su ovde stavili pentile ali napisati da je dosta ispred je smesno, vidim i dalje je za neke ips mistican.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od RandjaPO »

telep, mene ne zanima ko su dobavljaci komponenata odredjenih proizvodjaca vec kakve komponente ti proizvodjaci ugradjuju u svoje uredjaje.A to u kom smislu je pre svega u smislu rezolucije ekrana jer to koja je tehnologija bolja je veoma subjektivno misljenje.Znaci u smislu rezolucije mislim da je Apple DOSTA ispred svih ostalih proizvodjaca u sta sam se uverio cacakajuci iPad 3.

d27
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 16:50

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od d27 »

RandjaPO, iP4s nema bolju rezoluciju od s3, a i da ima ne bi mu znacila zbog dijagonale.

Ne znam sta su pojedini ocekivali od s3. I s2 u odnosu na s1 nije bio veci napredak, pa se i dalje prodaje "ko alva".

Ipak, za moj ukus je preveliki :(
Galaxy S, Note 2 demo unit, Note 3 demo unit

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od noviandroidas »

Necu da kazem da je ruzan ali ne svidja mi se izgled ni spolja (glossy plastika) a ni interface-a. Dialer je ruzan, definitivno. Generalno te funkcije "stavis na uvo, on sam zove" u zivotu necu korisiti, gluposti na 3. Paralelno htc-ovoj funkciji koju je prvi uveo, okrenes telefon na lice dok te neko zove i on vise ne zvoni :wacko: , kao da mi je teze da kliknem dugme za zvuk... Film koji ide dok radis nesto drugo, cist marketing... Pracenje ociju korisnika, da ne pocinjem... Ja na takve stvari ne dajem 5 para. Lock screen mi se ne svidja, jos nisam siguran zasto. Display je losiji nego na S2.

Wireless punjenje moze da bude nesto veoma korisno. Svidja mi se jacina baterije. Gorilla glass 2 je +. Deluje veoma brzo i fluidno, tu nema dileme.

Predpostavljam da ce da mu odrape cenu. Da imam S2 sigurno ga ne bih menjao za trojku.
Moje vidjenje stvari za sada.

edit: S2 vs S1 znatno tanje kuciste za pocetak...
Poslednja izmena od noviandroidas u Čet, 03. Maj 2012. 23:52, izmenjeno 1 put ukupno.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od sugarcoated_ass »

Green, ja glasum za aluminiminimum... :lol:
d27 napisao:Ipak, za moj ukus je preveliki :(
I to!
Koji je fazon da se prave sto veci telefoni? Pa vec imaju Note koji je 5". Kad sam ovaj moj SXE stavio pored One X i njegovih 4.7" izgledao je kao minijatura, a 4.3" uopste nije malo... :?

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Behemoth »

Meni se dizajn ne svidja tako da verovatno necu zameniti S2 za ovo.Iako je verujem ludnica od telefona ne bih nista vise funkcija koristio na njemu nego na ovom.Uostalom quad procesor je sada prestiz a ne potreba
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Ensiferum »

Ako nekoga zanima zver!!! :P

http://www.youtube.com/watch?v=aHtek8BNBME

Telefon je sjajan, mada je po meni displej preglomazan!
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od telep »

RandjaPO napisao:telep, Apple DOSTA ispred svih ostalih proizvodjaca u sta sam se uverio cacakajuci iPad 3.
Cekaj ti poredis tablet i telefon? Pa i Apple pravi telefone, što ne porediš tu, ah da zato što iPhone ima lošiji ekran.Svako može da gurne hi res ekran ako hoće (osim nokie na symbianu), pitanje je želje, kada se android tableti budu prodavali kao iPad imaće i oni bolji ekran. Uostalom totalno si bespotrebno istrolovao temu, a pricaš o tabletima, pogotovo što si rekao da je izgled ekrana subjektivan.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od RandjaPO »

telep, ja tablete i telefone stavljam u isti kos.Uostalom,uredjaj sa ekranom od 4.8 inca se bas i ne moze nazvati telefonom jer je to tacno na pola puta izmedju tableta i telefona.A sa iPad-om 3 sam hteo da kazem samo da ni jedan ekran nije ostavio takav utisak na mene kao njegov,slike bukvalno kao da su iscrtane po ekranu.Da se manemo vise prepucavanja koje ne vodi nicemu i da krenemo malo vise da gledamo kakav je telefon u realnosti a ne da ga uporedjujemo sa ovim i sa onim.
Vieo sam onu opciju da umanjis video ako ti recimo stigne poruka ili dok surfujes netom mozes gledati film na jednom delu ekrana.Zanimljiva opcija,koliko ce se to koristiti pitanje je ali u svakom slucaju zanimljivo.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Behemoth »

Kod nas stize pocetkom juna,cena ce mu izgleda biti beskorisnih 850e,dok ce u Evropi ta cifra biti znatno niza,oko 600.
Iako bih mogao da ga kupim mislim da ovo nije toliki iskorak tehnologije,vec samo zamazivanje ociju.A pre svega dizajn mi se ne svidja,tako da moze i da leti do prodavnice,dzaba.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Andrijano »

Ljudi jel vama stvarno ne smeta da npr kupuite i nosite ovoliki mob svakodnevno,pa ovo je mini tablet,a ne tel,gledao sam sad uporedni snimak ip 4 i s3 i ovaj je duplo veci. Kako se nosi nesto ovako u torbi sigurno?? Inace ono da kad zvoni,pa se okrene i on prestane da zvoni,ja sam imao jos na nokia e72 pre tri godine..
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Samsung Galaxy S3 I9300

Post od miodrage »

Moj prvi post u Drndroid sekciji omiljenig nam foruma, vezano za S3. Reci cu samo da sam ocekivao znatno vise, i da me je Shitsung duboko razocarao. Posle dobrih S1 i 2, morali su i oni da useru motku.
Prvo izgled i izrada telefona - mogu samo da kazem BLJAK! Ali to je subjektivno. Onda idemo dalje, Pentile ekran, ma daaajjj, iskreno nisam mogao da verujem. To je i dalje daleko losiji ekran i od iPhone4, i 4s, i to je cinjenica. Na ovu velicinu ekrana, to je mala rezolucija, i 30% losiji prikaz nego na Retina displayu. Bitan je broj pixela kao i njihov oblik i prikaz po kvadratnom inchu, a tu Retina pokazuje koliko je superiornija jos uvek u odnosu na konkurenciju. Sto se jos nekih sitnica tice, glupost mi je da na ICS ostave zaostavstine iz 2.3, ali ae... Necu da uzmem za veliko zlo.
Od pozitivnih stvari, da ne bude samo negativno, tu je bas taj wireless charger, i ono sto neki smatraju za minus, upravo to podignes i sam zove me bas pozitivno iznenadilo. Svidja mi se i 2MPix prednja kamera, i moram da pomenem bateriju koja ima impresivnih 2100 mAh, ali videcemo sta to znaci u praksi.
Sve u svemu, od najiscekivanijeg telefona 2012. sam ocekivao znacajno vise, jos sa ovom prenaduvanom cenom... Cekam odgovor omiljene mi "vockice";)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Behemoth »

I ja cu svakako sacekati I5,pa da vidimo mozda napokon predjem i u Apple tabor ako opravdaju moja ocekivanja.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od hibiskus »

po meni ovo je ocekivan S3, "procentualno" bolji ekran, procesor i performanse od prethodnika par kozmetickih inovacija ali nista revolucionarno, tj. taman onoliko koliko je otrebno da prezivi (i zaradi) jos jedna galaxy generacija . Mozda treba ocekivati od Applea nesto radikalnije, s obzirom da je ovo peta godina od izlaska prvog miodrageovog ceda :P :).
Inace s obzirom na sve vecu procesorsku snagu, mislim da je vreme da se iskoriste telefoni u desktop okruzenju preko nekog dock-a, kao sto sa ubuntuovim dockom pokusavaju

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Behemoth »

Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Dexter »

Zanimljiva masina! :)

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od IDzO »


Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Ninolina »

Ček, ček, neki članovi su bas negativno komentarisali veličinu telefona, a ne secam se takvih komentara za One X, bar ne toliko negativnih, a veličina im je gotovo identična. Meni se bas dopada SIII i sto ga vise gledam vise mi se svidja. Sad jos da se pojave komentari pravih korisnika pa da dobijemo kompletnu sliku. Ovo ce najverovatnije biti moj sledeci tel...;-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od sugarcoated_ass »

Ninolina, ja sam bas prokomentarisao za One X jer sam ga se docepao tek pre neki dan... Verovatno bih se navikao da ga koristim, ali bi mi bio problem sto ne moze da mi stane u dzep.

Odgovori