Samsung Galaxy i727 "S2 Skyrocket"

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
SteffMaster
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2012. 16:19
:: samsung galaxy s2 sk

Samsung Galaxy i727 "S2 Skyrocket"

Post od SteffMaster »

Pozdrav svima. Zanima me da li neko zna gde kod nas u SRB ima da se nadje silikonski case za galaxy skyrocket.
Zanimljivo ali za njega nigde po netu nema nista, a jedinstvenih je dimenzija, manji od s3 a veci od s2.Da li je neko slucajno imao priliku da ga koristi i stavlja case od drugih modela i kako bi to uopste stajalo ako ste pokusavali?

hvala lepo svima.

:)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung galaxy s2 skyrocket i727

Post od Green »

Skyrocket je S2 za americko trziste, tako da nema nikakve logike da neko u Srbiji na lageru ima bilo sta sto ima veze sa tim modelom.
I kako bi uopste case od drugih modela pasovao na ovaj?

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Samsung galaxy s2 skyrocket i727

Post od hirurg »

SteffMaster, ebay pa si narucis sta ti treba i uzivas,
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Jelena_I
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 20. Sep 2012. 09:10
:: samsung galaxy s2
:: nokia c7

Samsung Galaxy i727 S2 Skyrocket

Post od Jelena_I »

Poz drugari.... evo registrovah se i ja da bih uspela da resim par nedoumica i sitnica.... Pa ako ima neko debelih zivaca i dobre volje da mi objasni bila bih mu jako zahvalna....
NAime pre par meseci dobih Samsung galaxy s2 iz amerike....Telefon je bio na Tmobile mrezi..uredno placeno otkljucavanje od strane njihovih operatera i tako....
Sve je meni funkcionisalo par meseci.....i sad funkcionise Bogu hvala ali mi padaju u oci neke aplikacije a t mobile koje mi do sada nisu smetale ali sad mi smetaju :D .. pokusavala sam ja to lepo da obrisem sa svih strana i pomocu svih opcija koje sam uspela da pronadjem ( a plavusa ih i ne pronadje mnogo) kad procitah ovde na forumu da treba da rootujem telefon. Izgooglah ja i to kako se radi poskidah sve programe sa neta .....ali jedna sitnicaa me koci....a to je kernel.
Meni lepo u telefonu pise kernel version 26.3511................sve gde god da sam pogledala kernel je kombinacija slova i nrojeva ja ovaj moj i njemu najblizi ne nadjoh nigde....GDE GRESIIIIIMMMM????
Znaci nnisam uspela da sredim to....i nemam ideju kako bih.
Drugo...mislim izvinite ako vam je ovo banalno ali meni zaista nije....pitanje: Zasto se moj galaxy razlikuje od galaxyja za ovo trziste... Mislim moj telefon nema taster meni na displeju....nema nijedan taster. Meni je isplej skroz ravan i u dnu imam 4 Touch tastera koji svetle...jedan je meni, dve strelice i jedan search key....izvinite ako ovo nisam najbolje objasnila..
Kontala sam da je moj telefon pravljen za drugo trziste ali poneda mi bude tesko da ispratim nesto jel svi oni koji imaju galaxy sa tasterom ....objasnjavaju mi a ja dok se snadjem prodje nedelju dana :D
Aj pliz pomozite mi kako da sredim telefon...Jesam ja plavusa ali ovo je zmaj od telefona a nisam bas osoba koja mu dozvoljava da radi sta on hoce....Ocu ja da budem gazda!!!!!!

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od Behemoth »

To je Galaxy S2 Skyrocket.Za ostale probleme ce ti objasniti neko ko se vise razume u materiju :)
Dobrodosla :)
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Jelena_I
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 20. Sep 2012. 09:10
:: samsung galaxy s2
:: nokia c7

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od Jelena_I »

Da hvala, sad i ja pronadjoh model...sve sam nesto kontala drugo trziste drugi model pa jos ako je vezan tako za neku mrezu...ali dobro dokonoj glavi svasta padne na pamet osim one najbitnije da je drugaciji model SG2... :unsure:
Jel zn neko kako mogu da ih uporedim malo cisto eto da znam sta se moze i ne moze ovaj model u odnosu na I9100. Cista radoznalost nista drugo...

I da hvala najlepse na dobrodoslici :)

Imam ga ja ali sa njime je i dosao case :) i folija za ekran....
A case...prava ljubicasta i jos jedna bela sa swarowski kristalima....ihaaaaa prava sam cyber dama :P :D
Naravno svi su doleteli iz Amerike!

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od telep »

Taj skyrocket ima Snapdragon platformu, I9100 ima exynos. Skyrocket ima 4.5 inca a I9100 4.3, to su jedine razlike osim onih kozmetickih. Inace najbolje je da procesljas xda sekciju o tvom telefonu, jer ga ovde mislim niko nema, a zbog razlicite platforme ni ROMovi nisu isti.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od Azimuth »

Nisam skontao da li si ili nisi uspela da rutujes telefon. Ako jesi, dalja procedura je prilicno jednostavna.
Prosto ides copy/paste, sa kompa na telefon iskopiras ROM koji si skinula, odes u recovery pa ides redom, wipe data/factory reset, wipe cache, wipe dalvik. Odmah posle toga ides na install zip pa nadjes taj tvoj ROM koji si iskopirala, klik na njega i pusti ga da odradi. Kad zavrsi idi na reboot system i to je to. Sa instalacijom ROMa dobijas i kernel koji naravno mozes da menjas. Developeri u ROMove implementiraju one kernele koji se njima cine da najbolje rade, sto naravno ne znaci da ga ne mozes naknadno promeniti i naci onaj koji cak i bolje radi ili ti vise odgovara iz ovog ili onog razloga.

Ovo je ujedno i jedini nacin da uklonis te t-mobile ikonice i kojekakva cudesa koja su ti u telefonu, a koje ne mozes na klasican nacin obrisati.

Jelena_I
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 20. Sep 2012. 09:10
:: samsung galaxy s2
:: nokia c7

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od Jelena_I »

Nisam uopste uspela da ga rutujem...Razlog je prilicno jednostavan. Zbog kernela. Na jednoj video prezentaciji sam videla da pokusam da nadjeem kernel najblizi mom e ja to nisam uspela....jel to znaci da mogu da izaberem bili koji kernel tj . da mi neko npr preporuci bolji kernel koji iz nekog razloga bolje radi.

Mislim nemoj neko pogresno da me razume...nisam ja neki expert ...sve sto sam naucila naucila sam pitajuci druge i cackajuci sama sve sto mi padne pod ruku. Nesto me strah ...imam neopisiv osecaj da cu da za****m telefon...:D

Ili....posto mi bas mnoooogo smetaju...tj bodu mi oci razmisljam da ih potrpam sve u jedan folder i da ga sakrijem....hahahahahah
Daleko od ociju daleko od srca :D

xxdulexx
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 774
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 19:30

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od xxdulexx »

Jelena_I, Ako oces da rutujes samo zbog par aplikacija koje neces da gledas, nema potrebe to da radis. Jos pogotovo ako prvi put rutujes onda postoji rizik da nesto dobro ne uradis. Samo ti to lepo potrpaj u neki folder i gotovo.

A ako bas oces da radis root, probaj sa ovim http://galaxys2root.com/t-mobile-galaxy-s2-faq/
• Novi Sad • Samsung Galaxy S5 •

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy i727 "S2 Skyrocket"

Post od Azimuth »

Evo ga uputstvo pa da ne moram ponovo sve da kuckam... Na kraju tog prvog posta imas i sve potrebno da to odradis.
Pazljivo procitaj sve i ni pod razno da preskocis neki korak.
Ako ti bude bilo sta nejasno, tu smo da pomognemo :wink:
Dakle, bitno je da za pocetak poskidas sve potrebno i da instaliras custom recovery. Posle toga ide rutovanje, i tek nakon toga instalacija bilo kog ROMa koji ti se dopadne.

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1773659

I jos jednom, bolje je i 3 puta da procitas nego da zajebes nesto u startu. Odvoj malo vremena i zivaca, kasnije ce ti biti pesma :wink:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy i727 "S2 Skyrocket"

Post od tomas.hokenberi »

Treba samo nalasiti da to "bilo kog ROM-a" znaci "bilo kog ROM-a za i727". Pokusaj flesovanja I9100 ROM-a ce rezultovati brikovanim telefonom.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy i727 "S2 Skyrocket"

Post od Azimuth »

Da, naravno. Mislio sam da se to podrazumeva pa zato nisam naglasavao.
Hvala za ispravku tomas.hokenberi :wink:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy i727 "S2 Skyrocket"

Post od tomas.hokenberi »

Azimuth, bolje za svaki slucaj naglasiti, a ne da nam se posle Jelena_I zali kako smo je ovde na forumu naveli na zlo i doveli do brikovanja telefona.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy i727 "S2 Skyrocket"

Post od Azimuth »

Normalno, cilj nam je da pomognemo ljudima u zbunu. Zato nas i ima ovoliko, da se dopunimo ukoliko neko nesto izostavi :wink:

Jelena_I
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 20. Sep 2012. 09:10
:: samsung galaxy s2
:: nokia c7

Re: Samsung Galaxy i727 "S2 Skyrocket"

Post od Jelena_I »

Sto vas vise citam sve sam vise sigurna da ce to obaviti neko strucniji u nekom servisu!!!
Ali sjajni ste!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy i727 "S2 Skyrocket"

Post od Azimuth »

Jelena_I, sve ovo nije kvantna fizika i nista sto se ne moze u kucnoj radinosti uradii. Ako si imala zivaca i volje da iscitas to sto si rekla da si citala, odvoj jos samo malo vremena. Koliko god da se cinila komplikovana procedura, sve je vrlo jednostavno i jednom kad odradis skontaces da si potrosila 15min svog vremena a ustedela 1000, 2000 ili koliko vec dinara. O zadovoljstvu i nekoj licnoj satisfakciji da ne pricamo :wink:
Ali da te ne ubedjuje niko, ako ne zelis da se igras sa telefonom onda pravac servis ili kod nekoga ko se iole razume pa da ti to odradi 8)

Jelena_I
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 20. Sep 2012. 09:10
:: samsung galaxy s2
:: nokia c7

Re: Samsung Galaxy i727 "S2 Skyrocket"

Post od Jelena_I »

Znam da nije komplikovano toliko....stvarno sam sve polako iscitala...ono sto me najvise koci jeste da ne omasim ROM.... ili ako negde zakoci da ne znam sta cu onda.
Eto recimo bas zbog mog modela Skyrocket ...da se ne desi slucajno da previdim neku sitnicu koja se tice modela....pa da cigliram telefon. Imam ja volje da sve to sama uradim, bas zbog toga sam i iscitala sve ali opet...nikad to nisam radila ...pa eto...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy i727 "S2 Skyrocket"

Post od tomas.hokenberi »

Jelena_I, ako preuzimas firmver sa linkova na temi o SkyRocket-u onda ce to biti firmver za skyrocket. Takodje obratis paznju na nazive. Ako u nazivu firmvera imas nesto tipa I727xyz onda je to za tebe, a ako pise I9100xyz onda nije.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

katarina85
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 07. Jun 2013. 20:39
:: samsung galaxy s 2
:: samsung galaxy note

Re: Samsung Galaxy i727 "S2 Skyrocket"

Post od katarina85 »

Ima samsung galaxy s 2 skyrocket sprint. Dobila sam ga iz Amerike. Ne mogu u njemu da ubacim sim karticu,jer nema za sim karticu. Da li je moguce da se to promeni? Nadam se da ste me razumeli :)

Odgovori