Samsung C5212

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Samsung C5212

Post od tehno maniac »

Specs:http://www.gsmarena.com/samsung_c5212-2709.php
Preview:http://www.gsmarena.com/samsung_c5212_d ... ew-322.php

Slika

Ovaj će telefon biti JAKO popularan među poslovnim korisnicima kao sekundarni telefon, uz pristojnu cenu, jer nema neke specifikacije ali je dualSIM funkcionalnost odlična opcija.
Nokia C6

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

:D :D Simpatican je telefon skroz,verovatno ce mu i cena biti u rangu sa m3510 beat...
Mane su losa rezlucija (a veliki 2.2 ekran) i kamera (ali ovo i nije neka mana)
D500&E71

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Estetski nije ni preterano lep, ali ni ruzan. Dobro lezi u ruci, jednostavan za koriscenje, ali taster "2" je nekako nezgodno postavljen ispod dzojstika i nije u istoj ravni, vec nizi, pa je onima s malo duzim noktima nezgodno da pritisnu "2" (ili sam se ja isuvise privikla na virtuelnu tastaturu). Meni je nekako prilicno jednostavan - ne znam kakav je kod ostalih Samsunga, posto mi je ovo prvi, a i nekako sam navikla na Symbian i WM.

Sve u svemu pristojan izgled, funkcije na "kol'ko para tol'ko muzike" nivou. Akcenat je prvenstveno na dual sim i mogucnosti prenosa podataka (GPRS/EDGE) sa obe kartice, i to je i razlog zbog cega sam ga ja kupila.

Baterija ne znam koliko traje. Napunila sam je u cetvrtak (danas je subota) a u medjuvremenu sam ga poprilicno cackala, prebacivala imenik, ubacila par programa (Skype Lite i Operu)... i baterija jos uvek drzi.

uglakofobija
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 14. Apr 2009. 20:50

Post od uglakofobija »

Znala sam za ovo još pre mesec dana i jurila sam na netu i čekala kada će da se pojavi, ali cena od 180 eura :wacko: me je razočarala skroz. Mislila sam da će maksimalno da košta 130 eura da smestim oba broja, ali sam zbog cene već odustala. Snebibljiva aždajo, da li telefon ima kreator tema ili samo preinstalirane, koliko ih ima i koje su boje ? Ja sam se zaljubila u taj telefon i verujem da će dostići neku pristojnu cenu jer se u inostranstvu može naći za mnogo manje para :)

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Gde to u inostranstvu ima jeftinije? Ja zivim u DK, i morala sam da ga porucim iz Madjarske (jer ga u DK i okolnim zemljama nema), pa me je s dostavom kostao 195 evra (175+20 za dostavu). Diler iz Holandije kojeg sam kontaktirala je primao porudzbine (po ceni od 175 evra s PDVom), ali je bilo neizvesno kada ce ga imati na lageru. Do zabune cesto dolazi jer dileri u inostranstvu navode dve cene - jednu s PDVom i drugu bez, a PDV moze da ide i do 25%. Ma, sve je to sistem "ne platis na mostu, platis na cupriji"- ako ne zivis u EU mozes da preko interneta kupis robu bez PDVa (u vecini slucajeva) ali zato te ovde oderu za carinu, pa izadje isto. Ne znam kako se krecu cene u zemljama izvan EU, jer sam ja gledala iskljucivo dilere koji se nalaze u EU i koji salju robu u DK, da bih izbegla dansku carinu, i mogu da kazem da nema neke velike razlike od onih ovde na sajtu (+/- 10 evra).

Kreator tema nema, a ima tri preinstalirane teme - klasicnu Samsung (bela podloga, sarene ikonice), bordo i plavu, ali ne znam da li se mogu naknadno ubaciti neke druge. Telefon se pravi u tri boje - crnoj, tamno sivoplavoj (koja vise lici na veoma tamnosivu) i tamnocrvenoj.

Cena mozda padne za par meseci.

mare_pg
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 01. Mar 2007. 16:01

Post od mare_pg »

Molim za pomoc oko instalacije java programa poput opere i sl kao i java igrara na pomenuti model telefona. obrisao sam fabricke igre jer su bile sve demo i mislio sam da cu skinuti sa gprs neke nove igre ali na zalost ne uspevam .....pokusavao sam razne nacine poput nokia tel prebacit fajl i preko moba krenut da istaliram ali ne uspeva....bicu vam veoma zahvalan ako mi pomognete oko ubacivanja igrica na ovom samsungu c5212......hvala unapred svima...

Odgovori