Samsung Galaxy Note III N9000 / N9005

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
jelenac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Pet, 02. Nov 2012. 11:37
:: Samsung galaxy S5

Re: Одг: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od jelenac »

Do sada sam koristila ColorNote za beleške i podsetnik , sad od kada imam Note3 koristim S Note i S Planer, pa me zanima gde sinhronizuje podatke i kako ih povratim ako promenim telefon ili uradim faktori reset ??? U podešavanjima je odabrano da sinhronizuje sa Samsung nalogom. Kako se to vraća ako zatreba???

Bodibiber
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2009. 20:02

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Bodibiber »

Jedna mala pomoc korisnicima Exynos verzije(a mozda ce biti cak i korisno i vlasnicima Snapdragon)...ako zelite da snimate video u 60 FPS pod opcijama videa odaberite SMOOTH VIDEO i Note 3 ce da snima u 59 fps-a.

http://nerdict.com/enable-60fps-fullhd- ... xy-note-3/

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od AnGeL oF LoVe »

Danas san prvi put imao u rukama ovaj mocan telefon.Sta reci?Vrh vrhova,da ne upotrebim neku tezu rec (zver,cudoviste.i sl.)Kada bi ovaj telefon imao mini verziju sa ekranom od 4,5 do 4.7 inca,ne bih ga menjao dok se ne raspadne.Za moj ukus je prevelik,jer se oblacim sportski i ne volim nositi torbice i sl. Nije cudno sto i pored astronomske cene belezi odlicnu prodaju:

http://gadgeterija.tportal.hr/2013/11/0 ... nPng3DU2c-
LG G2 Black,16GB

tskoda
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 03. Nov 2013. 09:04
:: Note 3
:: Note 2

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od tskoda »

Imam jednu primjedbu na N3. Ima momenata kada se pregrijava.
Sve ostalo mislim da nemože biti bolje.

kocapro
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 255
Pridružio se: Čet, 10. Avg 2006. 00:06
Lokacija: Sabac

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od kocapro »

mnogi ljudi se zale da je note 3 stvarno velik ,ja sam ga cackao u radnji i meni je delovao manje vise ok sto se tice velicine i sada se plasim ako ga kupim da ce mi ta velicina mozda praviti problem
Forever !!!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od janka_88 »

Nije on ništa veći od Note 2 ali možda predstavlja problem nešto veća veličina ekrana ako se telefon koristi jednom rukom jer znam po svojj dvojci kako nekad zna biti problematično dohvatiti neki dio ekrana jednom rukom. :)

Cinik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 24. Sep 2013. 07:59
:: Note 2

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Cinik »

kupio sma note 3
i sada imam problem...ne radi mi mobile data...provjerio postavke za AP i sve u redu
cak kreirano novi AP sa postavkama koje sam dobio od operatera i opet corak...

neke ideje???

darkisha
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 28. Sep 2013. 17:26
:: nexus 4
:: samsung s3 mini

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od darkisha »

Da li mogu da instaliram custom rom kojem se build number ne poklapa sa onim koji mi je u telefonu? Npr da instalira MJ7 a meni je MJ2.

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od mrkixxx »

Ako je tako mala razlika onda da. Imas na xda detaljno objasnjenje sta znace slova u imenu roma i sta treba da se poklapa. A ivek mozes da pitas i u datoj temi , odakle skidas rom.

rico1946
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 07. Nov 2013. 09:12
:: sony xperia p

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od rico1946 »

dobio sam live demo verziju note 3 i pokusavao sam da stavim obicni android da ga mogu makar kao tablet koristiti ali par sekundi eventualno minuta mobitel se samo restartuje. probao razne verzije,trazio stock,za druge drzave sve probao verzije koje imaju za moj model sm-n900x ali samo ga restartuje. zna li neko gdje problem moze lezati, radio sve po uputstvima koja sam nalazio ili se jos ceka neki update pa da moze raditi bez problema?

Koshuta
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Uto, 05. Sep 2006. 23:10

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Koshuta »

Pozdrav,

Moze li mi neko od ljudi koji poseduju note 3 reci (objektivno ako je moguce) kakve su slike pri slabom ovetljenju sa i bez blica, kao i kakve su npr ako slikate neki trg po noci (koji, logicno, ima i gomilu jako osvetljenja na pojedinim delovima - bandere a opet na nekim mestima je jako lose osvetljeno).
Zanima me jer mi je to uvek smetalo na samsungu, jer mi je cesto ispadala slika sa gomilom svetlih tacaka (i pored toga, koristim samo samsung vec 3-4 godine). Pogotovu bi mi znacilo ako je neko isprobavao (poredio) slike note 3 i 5s u tim uslovima, jer moram priznati da je bar iPhone 5 bio bolji u nocnim/slabo osvetljenim uslovima (sto opet nije bio dovoljan razlog da ga kupim) od modela samsunga koje sam ranije koristio.

Hvala unapred!

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Adams »

Jel moze neko od korisnika Note 1,2,3 modela da mi kaze da li postoji sledeca vrsta aplikacije.

Posto sam ozbiljno uzeo Note 3 u razmatranje za kupovinu zanima me da li postoji aplikacija za belezenje podataka u kojoj moze da se pise tastaturom(onom na ekranu ili BT povezanom) a isto tako da moze da se predje na pisanje crtanje sa olovkom?

Od kako koristim iPad mnogo su mi urednije beleske sa vezbi i predavanja jer brze kucam nego sto pisem olovkom, ne moram da rascitavam rukopis, mogu da ga istampam milion puta itd.... E sad , problem mi bude kada treba da nacrtam neki grafik, funkciju, neku skicu ili t-konta u racunovodstvu pa opet moram da vadim papir i olovku pa ako ne obelezim lepo izmesa mi se sve. :-/

Jedine aplikacije koje sam nasao za iPad su ili samo crtanje i ubacivanje slika ili samo kucanje i ubacivanje slika.
Da li neko zna ima li neki hibrid olovka/tastatura na Androidu ili konkretno za Note seriju. :)
Nokia Lumia 1520

nemanjabrat
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Ned, 09. Nov 2008. 18:03
:: Note 3 N9005
:: Note Tab N8000

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od nemanjabrat »

Ima, zove se S Note i dolazi sa androidom vec instalirano...
10 Factory 10 Symbian 10 Chinese 1 Linux 10 Windows

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Adams »

nemanjabrat, ja koliko sam razumeo uz S Note moze samo olovkom da se piskara? Ili moze nasumicno i sa tastaturom? To bi onda bilo extra ako bi sa stock aplikacijom moglo to. :)
Nokia Lumia 1520

nemanjabrat
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Ned, 09. Nov 2008. 18:03
:: Note 3 N9005
:: Note Tab N8000

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od nemanjabrat »

Moze da se kuca preko tastature text i da se sara olovkom. Googlaj malo na netu, videces kad udjes u S Note ima mali simbol "T" kao u Paint-u kliknes na to i odaberes gde ces da kucas text.
10 Factory 10 Symbian 10 Chinese 1 Linux 10 Windows

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Adams »

nemanjabrat, ahaaa, kapiram taj fazon kao u Paintu. Samo sam mislio da li ima app kojoj je primarno kucanje ali ako bi ta varijanta sa odabiranjem mesta za kucanje radila fluidno onda bi mogla da posluzi.
A da li kod S Note ima mogucnost da se za isti dokument predje na sledecu stranu ili mora da se otvara novi fajl?
Nokia Lumia 1520

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od iamivan »

Ima mogućnost da se pređe na sledeću stranu.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od toda81 »

S note ne bi imao smisla da nema mogucnost kreiranja vise strana unutar jednog dokumenta
Note IV N9100 dual

nemanjabrat
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Ned, 09. Nov 2008. 18:03
:: Note 3 N9005
:: Note Tab N8000

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od nemanjabrat »

Mogu samo da potvrdim ono sto su rekli toda81 i iamivan :D
10 Factory 10 Symbian 10 Chinese 1 Linux 10 Windows

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Adams »

toda81, Da da, ali nisam bio siguran jer je nemanja rekao da je nacin unosa teksta kao u Paintu pa sam pomislio da je mozda paintolika aplikacija.
E sad, na netu nigde ne mogu da nadjem neki dobar video gde prikazuju i neki unos teksta tastaturom vec se svi usmeravaju ka upotrebi plajvaza. :)
Zanima me da li lako moze da se obelezi skoro cela strana za kucanje i kojom brzinom moze da se prebaci na olovku.
Nokia Lumia 1520

Odgovori