Samsung i glasine o novim uređajima

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od yocasylver »

Svaka im cast, treba auto da prodam i doplatim za najnoviji model

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

Neverovanto koliko se cena za flagship uređeje povećala kroz deceniju. Ranije je 400-500 evra bio neki gornji limit za flagship telefon, a sada je to je trostruko više za flagship uređaj, gde cene idu čak do 1400 evra.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od pero0000 »

Sami smo krivi( kupci) kad pristajemo da plaćamo (bacamo novce) na te uređaje.
Poslednja izmena od pero0000 u Pon, 22. Nov 2021. 15:45, izmenjeno 1 put ukupno.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

@pero0000, tačno, ali opet jedna kompanija kao što je Samsung (kao i sve druge velike kompanije) nije digla cenu bez predhodno istraživanja tržišta. Oni su obavil istraživanje i uvideli da ima prostora za povećanje cene. Pri tome oni su postepeno dizali cenu svake godine po malo, tako da kupac to na duži period i ne primeti. Takođe, primetan je i blagi pad cene, S20 Ultra je koštala 1399 $ dok je S21 Ultra koštala 1199$. Mislim da su i oni uvideli da su dotakli gornju grancu i da treba malo da spuste cene. Naravno, to se kompenzuje tako što su počeli da izbacuju punjač i sluške, pa to taman nadomesti blago smanjenje cene.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od pero0000 »

To se zove sindrom "kuvane žabe".
Videli da političari to rade, pa ajd i oni da probaju i ...uspelo im.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

Raste udeo Wear OS zahvaljujući Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic.

https://www.benchmark.rs/vesti/udeo_wea ... 2021-89978
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Evindzer »

pero0000 napisao:
Pon, 22. Nov 2021. 15:50
To se zove sindrom "kuvane žabe".
Videli da političari to rade, pa ajd i oni da probaju i ...uspelo im.
Bravo, upravo to sam i ja mislio da napišem.
Oni su poslednjih godina lagano „povećavali temperaturu“ i kupci su sad „skuvani“.

etotisad
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2021. 06:56
:: Motorola G100

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od etotisad »

znemanja napisao:
Pon, 22. Nov 2021. 15:14
@pero0000, tačno, ali opet jedna kompanija kao što je Samsung (kao i sve druge velike kompanije) nije digla cenu bez predhodno istraživanja tržišta. Oni su obavil istraživanje i uvideli da ima prostora za povećanje cene. Pri tome oni su postepeno dizali cenu svake godine po malo, tako da kupac to na duži period i ne primeti. Takođe, primetan je i blagi pad cene, S20 Ultra je koštala 1399 $ dok je S21 Ultra koštala 1199$. Mislim da su i oni uvideli da su dotakli gornju grancu i da treba malo da spuste cene. Naravno, to se kompenzuje tako što su počeli da izbacuju punjač i sluške, pa to taman nadomesti blago smanjenje cene.
Ovo nije tacno. Mozda su polako dizali cenu ali svakako su i smanjivali, ako je to ikako moguce kod njih, kvalitet uredjaja. Izbacili punjac, mnogo drugih komponenti, kutija samog telefona prodajna je goreg kvaliteta nego kutija soko stark bambi keksa. Sve to donosi ogromnu ustedu na kraju. Na ustrb kupaca kao i oduvek kod samsunga.
Poredjenja radi. Nord 2 koji je iste cene, pogledajte kvalitet izrade, sam sadrzaj prodajnog pakovanja, gde se dobija punjac veom akvalitetan, zastitna maska, usb c kabl visokokvalitetan, kutija ambalaze kao iz snova. Za iste pare kao A52s koji je u kutiji za soko stark keks, punjac koji je najgoreg kvaliteta na trzistu, A52s podrzava 25w punjenje a daje se punjac od 15w.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od m@c|-|oR »

etotisad napisao:
Pon, 27. Dec 2021. 23:58
.....kutija soko stark bambi keksa.....
Čekaj malo, jel Soko Štark ili Bambi?
:lol: :lol: :lol:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

@etotisad, kada stignem proveriću IP adrese sa kojih pišeš, ličiš mi na nekog koga sam banova sa foruma, pa sada piše pod drugim imenom. S obzirom da pišeš budalaštine, verovatno i jesi neki bivši banovani član ovog foruma.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

etotisad
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2021. 06:56
:: Motorola G100

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od etotisad »

m@c|-|oR napisao:
Uto, 28. Dec 2021. 09:19
Čekaj malo, jel Soko Štark ili Bambi?
:lol: :lol: :lol:
Rinfuzni ahahahahahaha

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

Samsung pustio za određena tržišta oficijalni OTA update na Androdi 12 i One UI 4.0 za S20 seriju i Note 20 seriju telefona.

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s ... te-is-out/
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

etotisad
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2021. 06:56
:: Motorola G100

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od etotisad »

Jel sigurno preuzeti da ne bude kao sa situacijom na Foldu pa da nam crkavaju telefoni? Zna li se sta?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

@etotisad, ne moraš da iskazuješ toliku zabrinutost. Ako nastane problem Samsung brzo to reši, jer tako to rade ozbiljne kompanije.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

etotisad
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2021. 06:56
:: Motorola G100

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od etotisad »

Vi se gdine i u korporacije razumete wauu... 🙄😯 Note 7 je bio prava tempirana bomba, zaboravili da mu smeste kontroler punjenja, i imao losu bateriju i procesor, losa plastika u srednjem segmentu, softversko usporavanje postojecih uredjaja radi kupovine novih, ušteda na opremi, ali odličan marketing, najbolji i odlična naknada za potpisivanje eksluzivnih ugovora u zemlji i inostranstvu, zaista ozbiljna kompanija, preozbiljna.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

@etotisad, mnogo ozbiljnija od bilo kog drugog proizvođača telefona. Problem sa Note 7 je Samsung priznao i povukao sve uređaje, a kupcima vratio novac. Najveći to tako rade, priznaju kada pogrše i zato imaju milone vernih i zadovoljnih kupaca I zato su već godinama No.1 i ostaće to u narednim godinama. Reputacija firme i zadovljni kupci njihovih proizvoda ih održavaju na liderskoj poziciji. Nisu kao kinezi koji sve kradu od drugih i guraju pod tepih sve probleme ili recimo kao neki kinezi koji izbacuju skinovani androdi i nazivaju ga novim OS-om.
Nego reci ti meni, proverih malo IP adrese sa kojih pišeš, ima dosta preklapanja, sa jednim članom koji je banovna , a tvoj stil pisanja i pljuvanja Samsunga odgovara njegovom "stilu" :D
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

etotisad
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2021. 06:56
:: Motorola G100

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od etotisad »

Note 7 eksplodira Kao Da ga je Kim Dzong pravio
Pa nisu prvi i to je dezinformacija. Malo pogledaj zvanicnu statistiku pre nego s frljas takvim podacima. Cak i da jesu, a nisu, jedno je biti prvi a sasvim drugo kvalitetan. Odavno su mnogi kvalitetniji od njih, nemaju ništa najkvalitetnije, pa cak ni interfejs koji je kao bio na glasu u zadnjih par godina. Samo jak marketing i cena, ništa vise. Kad smo kod marketinga, brisao si ovde svaki post o amsungu u kome je iskazan relan problem sa uredjajem tako da toliko o objektivnosti. Lako proverljiv realan problem nimalo bezazlen.
Što se tice tvog interesovanja za mene, zao mi je, znam da si zavoleo Hima, ali nisam ja on, ja sam njegova sestra bliznakinja, nego sva mrežna oprema u kući je ista pa možda zbog toga ti se preklapaju ip. Svakako, nemaš razloga da banujes mene zbog samo istoh ip, posebno ne jer sve što pisem je lako proverljivo na netu, i svakako ne iz tvog ličnog ubedjenja, i sa opravdanjem "pišeš budalastine" jer ovo Kije tvoj licni forum i pogotovo nisi ti taj koji procenjuje sta jesu ili nisu budalastine. A o Himu koliko vidim mnogi su ovde rekli "u pravu je" dok ti imaš ovde sa mnogima sukobe zbog forsiranja sa sumsunga bez pokrića.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

@etotisada, pa to mi reci, sada ću malo da se igram sa tobom dok mi ne dosadi. I da, jeste Samsung broj 1, a ti nauči da koristiš Google, znam da te to boli, ali istina je uvek teška.
P.S. Moram da ti srušim sneška, ja odlučujem šta su budlaštine, a šta ne, a ti slobodno nastavi sa tvojim baljezgarijama, pa ćeš videti ishod.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

Pojavio se video otpakivanja S21FE modela koji treba da bude predstavljen u januaru 2022. godine.

https://www.benchmark.rs/vesti/samsung_ ... ideo-90319
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od pero0000 »

Meni su ti FE modeli potpuno nepotrebni, nit "smrde" nit "mirisu". Da, znam da su mladi ciljana kategorija kupaca, ali mislim da je ta vrsta modela promasaj, ali Samsung je dovoljno velika kompanija da moze bez problema da kompenzije slabu prodaju FE modela.
Imao sam s20 fe...i kao sto vec rekoh...nista narocito.

Odgovori