Samsung i glasine o novim uređajima

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Joxy »

znemanja napisao:Znam da je QLED 8K, ali 60k €, znaš i sam da volim Samsung, ali što je mnogo mnogo je. Nema sile koja bi opravdala 60K € za televizor pa da je i od zlata.Hajde 10-15k€ je tu i tamo ok ko voli takve stvari, ali stvarno preteraše.
A sto se tiče A90, pucaju na SD855 i 5G, pa su zato i šibnuli tako visoku cenu.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Znam sve ali eksluziva se placa. Jednoga dana ce i takvi televizori imati cene npr sadasnjih prosecnih 4K modela, samo da 8K postane standard. Istina nacekacemo se do tada. [emoji23]
Green napisao:Ljudi ladno te pare daju i na satove, nakit, premium audio tehniku i slicne gluposti. Dok je ovaca, bice i vune. 8)
Naravno. Mada ne bih nazivao takve ljude ovcama. Ovce su oni koji zive ispod proseka a furaju najnovije i najskuplje mobove npr, a takvih je na Balkanskom poluostrvu bas mnogo. Doduse svuda postoje takvi primeri, ne samo kod nas, ali nekako deluje da je ovde to najizrazenije.
A ovo cudo od tehnike naravno da ne kupuju takvi. Ko ima milijarde, pa i milione, naravno stranih najpopularnijih valuta, njemu ovaj tv nije nikakav trosak, da se ne lazemo. [emoji23]

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od pero0000 »

^Ako su oni ovce, šta su onda oni (a ima ih mnogo više od ovih sa telefonima), koji sve novce potroše na alkohol i cigarete? Narkomane neću ovaj put spominjati, pošto su ipak u manjini.
Pa pored toga što uništavaju svoje zdravlje, uništavaju i svoju porodicu...

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Joxy »

Odosmo debelo van teme. [emoji4]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Evindzer »

^ Nema veze, nismo Benčmark pa da se kažnjavamo za sitne digresije.
Ali, evo da se vratimo na temu:
I meni je Samsung drag kao i Nemanji (možda nešto manje), ali me u poslednje vreme razočarava politikom kopiranja dizajna Huaveija i eplovskih cena. Smatram da je onaj TV nelogično skup, svejedno koja tehnologija je u njemu.
Ali dobro, ko pita sirotinju poput mene. [emoji1]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Green »

Joxy, pa ovca je svakako onaj koji daje tolike pare na takve stvari. Ok, njihov novac, ali bogatuni po pravilu nisu nikad ni imali nesto previse mozga. A o ukusima da ne pricamo. Ono kao, ako ne znas sta je dobro, ti kupi ono sto je skupo. Takve i treba derati...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od гари »

E, svi smo mi ovce... I kuvane žabe. [emoji6] Takvim gledanjem, svako je ovca ko plati telefon preko 200-250€. (Uz zanemaeivanje a nam nije svima 500€ isto, neko do njih dođe ko dobar dan, pa mu to manje vredi. Ne vredi nam novac svima isto.)

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Green »

Kao sto to obicno biva, mladi gospodin matematicar promasi poentu i ubaci svoj filozofirajuci komentar.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Martin Mystere »

Mislim da nije baš promašio komentar pošto svako ima neku svoju granicu uz koju pojedince posmatra kao ovce, samo je pitanje kolika je ta granica...

Neko misli da je svako ko da €1100 za neki telefon ovca koju treba šišati, nekom je ta granica €800, nekom €500 a svakako ima i onih koji misle da je ludost dati više od €250 za telefon...

Ja ne mislim ništa od navedenog već mislim da svaka roba ima svog kupca pri čemu se samo svako treba ispružiti koliko je dug, ali to je već stvar pojedinca...

I ne mislim da je problem što neko ko ima stotine miliona zelembaća ili više izdvoji par njih za najnoviji Bugati - svakako neće te pare poneti sa sobom pa zašto da ne uživa u tome ako smatra da će mu to pružiti neko zadovoljstvo... Isto tako i za ovaj TV...

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od TosaNS »

Kontam da taj koji kupi taj televizor i ne pita za cenu samo pomisli must have i to je to, cena mu nije bitna. Da li je nekom bogatašu bitno koliko košta neki automobil tipa Ferrari ili Bugatti mislim da ne, pre ćr ga zanimati za koje vreme stiže do njega u njegovu garažu. Mi koji živimo u nekom drugom svetu gledamo cenu ali bogatuni imaju tu privilegiju da ne pitaju za cenu. Da se vratim na temu A90 i tel od 7" na preklop me nisu nešto posebno oduševili iako su 5g njihova cena me odvraća od razmišljanja iako bih te pare pre spucao na top komponente za pc ko što sam i pljuno ali za mene to zadovoljstvo nema cenu [emoji4]

Poslato uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

Green napisao:Joxy, pa ovca je svakako onaj koji daje tolike pare na takve stvari. Ok, njihov novac, ali bogatuni po pravilu nisu nikad ni imali nesto previse mozga. A o ukusima da ne pricamo. Ono kao, ako ne znas sta je dobro, ti kupi ono sto je skupo. Takve i treba derati...
Ne vidim zašto je neko ovca ko ima novca i uživa u istom. Ne bih rekao da je neko ovca ko da 10-15 miliona € na kuću, par stotina hiljada € na auto ili 50k-60k€ na sat. Slažem se sa tobom da je ovaj TV preskup u odnosu šta nudi, ali ima ljudi kojim je 60k€ sitnica i koji su zaradili mnogo više od toga, tako da im ne predstavlja problem. Novac je da se troši, jednom se živi.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od m@c|-|oR »

Joxy napisao:Znam sve ali eksluziva se placa. Jednoga dana ce i takvi televizori imati cene npr sadasnjih prosecnih 4K modela, samo da 8K postane standard. Istina nacekacemo se do tada. [emoji23]
Joco, podseti me samo, koliko je to materijala raspoloživo u 8K tehnologiji? Koliko filmova, serija? Koji kanali emituju po tom standardu?
Ili je fora samo reći "imam 8K TV", ali svejedno gledati ono što pušta u etar. Interpolirani FHD, gde se svaki piksel deli na 16 najmanje...
A jednom kada sadržaj u 8K postane standard, taj TV je već zastareo i kao što kažeš - koštaće kao današnji 4K Tv-i (za koje takođe još uvek nema dovoljno saržaja za gledanje)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od гари »

Martin Mystere napisao:I ne mislim da je problem što neko ko ima stotine miliona zelembaća ili više izdvoji par njih za najnoviji Bugati - svakako neće te pare poneti sa sobom pa zašto da ne uživa u tome ako smatra da će mu to pružiti neko zadovoljstvo... Isto tako i za ovaj TV...
Lepo rečeno.[emoji4]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od m@c|-|oR »

Martin Mystere, ne mogu baš da se složim sa tobom - Automobil, Bugatti na primer je ASSET - imovina, investicija, TV je COMODITY - roba.
Na automobilu skoro neće izgubiti pare (možda i zaradi na njemu), na TV-u će izgubiti sve što je uložio.
Mislim da malo precenjujete/podcenjujete ljude koji imaju mnogo para. Znam ih nekoliko, biznismeni iz inostranstva, ne uklapaju se u šablon koji ovde opisujete.
Ne bi bili toliko bogati kad bi pare tek tako olako bacali.
Stereotip koji navodite je pre ispravan za naše područje, za Ruse, Arape i druge "fast money" bogatune. Na zapadu se ne radi baš tako.
Razmisli i o pitanju koje sam postavio Joxyju.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Green »

Znaci onaj koji ispljune hiljade i hiljade evra za zlatni iPhone ili koji ofarba skupoceni superauto u neku seksi boju, koja isto kosta boga oca (a moze da je zamesa bilo koja bolja radionica), nije ovca!? Neko to zove ekskluzivom, ja to zovem sisanjem. I to takvima nije nikakvo uzivanje, osim ono da im je toplo oko srca kad im sitna boranija zavidi. Pametan bogatun na sasvim drugi nacin ulaze svoj novac. Ova ostala bahata bagra im nije ni do kolena.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

Ne vidim zašto je zlatni iPhone loš, a recimo zlatni prsten ok. Svako troši novac kako želi. Ako to nekome pričinjava zadovoljstvo a ima keša da to plati, zašto da ne.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Evindzer »

Green napisao: (...) ja to zovem sisanjem.
Pogrešio si, mislio si na šišanje, a sisanje je švedska akcija. [emoji13][emoji1787][emoji1787]
Nego, otkad to Samsung i truli bogataši idu ruku pod ruku? Valjda se zna: samo bembara i samo Ajfon, bajo moj - bar za nas, Balkance, jelte. [emoji38][emoji38]
Moj rođak sa sela (pun intended [emoji23]) koji živi u Nemačkoj, vozio je zlatnog BMW-a (slike stigle i do foruma [emoji16]) i nosi Ajfon od šestice. Pa kad dođe u BGD i parkira se ispred zgrade, prošeta oko kola i obrne-okrene par poziva, čisto da komšije vide šta je u ruci i šta je pred ulazom. [emoji1787][emoji1787]

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Joxy »

Green napisao:Joxy, pa ovca je svakako onaj koji daje tolike pare na takve stvari. Ok, njihov novac, ali bogatuni po pravilu nisu nikad ni imali nesto previse mozga. A o ukusima da ne pricamo. Ono kao, ako ne znas sta je dobro, ti kupi ono sto je skupo. Takve i treba derati...
Svaka roba ima svog kupca. [emoji6]
znemanja napisao:Ne vidim zašto je neko ovca ko ima novca i uživa u istom. Ne bih rekao da je neko ovca ko da 10-15 miliona € na kuću, par stotina hiljada € na auto ili 50k-60k€ na sat. Slažem se sa tobom da je ovaj TV preskup u odnosu šta nudi, ali ima ljudi kojim je 60k€ sitnica i koji su zaradili mnogo više od toga, tako da im ne predstavlja problem. Novac je da se troši, jednom se živi.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Upravo tako. Ko ima taj ce i kupiti. Nece sigurno da dize kredit da bi kupio TV od 60k €. Zna se za koga su takvi proizvodi. Svako radi sa svojim novcem sta zeli. [emoji4]

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od vojopd »

Ala o cemu vi raspravljate 3 dana. Svako uzima sto zeli, ako ima para. Ovce su ovi sto rade za 300 eura, a pate za ajfonom i ostalim. Pa [emoji16]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Joxy »

Martin Mystere napisao:Mislim da nije baš promašio komentar pošto svako ima neku svoju granicu uz koju pojedince posmatra kao ovce, samo je pitanje kolika je ta granica...

Neko misli da je svako ko da €1100 za neki telefon ovca koju treba šišati, nekom je ta granica €800, nekom €500 a svakako ima i onih koji misle da je ludost dati više od €250 za telefon...

Ja ne mislim ništa od navedenog već mislim da svaka roba ima svog kupca pri čemu se samo svako treba ispružiti koliko je dug, ali to je već stvar pojedinca...

I ne mislim da je problem što neko ko ima stotine miliona zelembaća ili više izdvoji par njih za najnoviji Bugati - svakako neće te pare poneti sa sobom pa zašto da ne uživa u tome ako smatra da će mu to pružiti neko zadovoljstvo... Isto tako i za ovaj TV...
Slazem se u potpunosti. [emoji4]
m@c|-|oR napisao:Joco, podseti me samo, koliko je to materijala raspoloživo u 8K tehnologiji? Koliko filmova, serija? Koji kanali emituju po tom standardu?
Ili je fora samo reći "imam 8K TV", ali svejedno gledati ono što pušta u etar. Interpolirani FHD, gde se svaki piksel deli na 16 najmanje...
A jednom kada sadržaj u 8K postane standard, taj TV je već zastareo i kao što kažeš - koštaće kao današnji 4K Tv-i (za koje takođe još uvek nema dovoljno saržaja za gledanje)
Mislis da taj koji kupuje ovaj TV zna sta kupuje, da se razume u tehniku generalno? Cisto sumnjam. Iskesira najbolji TV na trzistu u ovom trenutku i uziva. [emoji4]
Sta ti mislis, koliki % korisnika mobova koji imaju mogucnost snimanja u 4k 60 fps, zaista tu opciju i koristi? To ti je neka ta prica. Dosta je slicnih primera. [emoji4]

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od m@c|-|oR »

Nisi mi odgovorio na pitanja....
;)

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Odgovori