Samsung Galaxy S7

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Batak »

Sve je to jako slicno. Prednost Supermana je u mnostvu dodatnih opcija i root mogucnostima, nema neke velike razlike u trajanju baterije o kvalitetu kamere.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

GroGy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Sre, 20. Jun 2012. 00:33
:: S7
:: Nexus 5x

Re: Samsung Galaxy S7

Post od GroGy »

Koji Package disabler koristite? Koristio sam adhell2, pa package disabler pro koji sam kupio na play store-u, ali ni on vise ne radi, izbacuje mi neku gresku "failELM: Error code unknown 102, status fail". Radio sam vise puta restart telefona, reinstalaciju aplikacije, nista nije pomoglo. U pitanju je obican S7, na Nugatu, nije apdejtovan.

https://drive.google.com/open?id=1sr...9vqd6OaRFZFoxG

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Samsung Galaxy S7

Post od marko.jtd »

Da li je ista oznaka S7 za evropsko i za USA?

Drugar ima na prodaju, oznaka je G930F, Phone info aplikacija izbacuje zemlju porekla USA, procesor MSM8996, i ima natpis Galaxi S7 na ledjima.

Da nije mozda neka kopija?

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Samsung Galaxy S7

Post od filip11314 »

Meni piše G930F kao oznaka. Proizveden u Vijetnamu. Procesor exynos5/exynos8890. Nemam oznaku S7 na leđima, samo natpis Samsung i dole oni glupi natpisi.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Sreckoh
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 19. Feb 2019. 16:45
:: 0641758113

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Sreckoh »

Pozdrav, imam u poslednje vreme jedan problem sa telefonom, nije ništa ekstremno, ali počinje prilično da me nervira. Naime, s vremena na vreme mi se desi da mi se ekran uključii onako kao da će uskoro da mi stigne poruka ili poziv. Ali se ništa ne desi, dakle, samo se uključi ekran i posle par sekundi se isključi. Na stranim forumima ljudi pišu da tako NSA i ostale službe prate korisnike tako što pošalju virus u SMS poruci koja se automatski obriše (zato ni ne vidim da je stigla poruka, već se samo ekran uključi). Stvarno se nadam da je to budalaština što sam pročitao.

Neko ima slična iskustva s ovim? Hvala unapred :)

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Samsung Galaxy S7

Post od darkonda »

Pri aktivaciji telefona posle fabrickog reseta, slucajno sakrijem da se ne vidi ko mi salje poruku i sta pise i vise tu opciju ne mogu da nadjem.

Cini mi se da mi je nudio transparentnost i tu opciju da sakrijem poriku.

Zna li neko gde je?

I druga stvar, u whatsapp-a su mi bili ugaseni tonovi unutar aplikacije kad stizu porukr, ni tu opciju ne mogu vise da nadjem [img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201906 ... fc8365.jpg[/img]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Samsung Galaxy S7

Post od artifex »

Tonove unutar whatsapp podesavaš u samoj aplikaciji. Whatsapp -> Settings -> Notification -> Uključi 'Conversation tones'

Što se tiče sakrivanja sadržaja na Lockscreenu to nadji u podešavanjima telefona. Nemam konkretan model telefona, pa ne mogu tačno da te navedem. Mora da bude pod Security-> Pa podešavanja Lockscreena. Tu negde ima opcija za Show/ Hide sensitive content

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Apolo »

Nedavno mi je ispao telefon i razbio se ekran odnosno prednje staklo. Touch sve normalno radi, a kada sam zvao Promobi rekoše mi da ne može samo to staklo da se zameni već ceo modul ekrana i da košta oko 11.000. Da li je to ta cena ili ima u BG negde gde može jeftinije?

Naime sada u julu produžavam ugovor u VIP i uzimam novi telefon, a S7 sam milsio kevi da dam.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Samsung Galaxy S7

Post od darkonda »

Meni isto ispao, ali nije pukao vec je onako usao vazduh ispod stakla u cosku.
Aluminijum nagnječio staklo[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201906 ... 8c54dc.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201906 ... 674ad1.jpg[/img]

I druga stvar, radio reset all settings and content, posle toga mi secka telefon kao da radi na pola snage.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Samsung Galaxy S7

Post od filip11314 »

Može da se menja samo staklo, nego oni to izbegavaju da rade jer im je dosta lakše, brže a i više zarade. Jedan moj drugar koji je radio u Samsungovom servisu u NS radi zamenu stakla na telefonu po okej cenama. Nađi na fejsu Spyware Smederevo.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Apolo »

Pretpostavio sam, znam da je ranije bilo kada ti naprsne staklo da li ti radi touch ili mora ceo ekran da se menja. Iako sam ga dobro udeosio kada mi je ispao, touch radi kao da nije napuklo staklo, pa mi nelogicno da ne moze samo staklo da se zameni.

Posto sam iz BG, kako funkcionise popravka preko ovog Spyware Smederevo? Gledam im cene zamene stakala i skroz su korektni.
Festina lente.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Samsung Galaxy S7

Post od filip11314 »

Moraš da pozoveš dečka da se dogovorite, tako je najbolje. Verovatno mu neće biti problem pouzećem da mu pošalješ i da ti posle pošalje telefon. Dečko je skroz korektan i ima svu moguću opremu.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Samsung Galaxy S7

Post od darkonda »

Sta koristite za blokiranje dosadnih reklama?
I kako da sklonim sa lock screena ovo?
Nije mi to bilo dok nisam flesovao telefon, blokirao sam nofitikacije za blockthis na svim mestima i opet mi se pokazuje na ls

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Drafer »

Za blokiranje reklama ti je dobar AdGuard, ja ga koristim. Malo je zeznut dok se ne naučiš kako da ga koristiš ali radi odlično, možeš mu sam dodavati filtere...

Poslato sa Huawei Mate 10 Pro uz pomoć Tapatoka
Android 12

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Samsung Galaxy S7

Post od darkonda »

Kako da blokiram reklame u aplikacijama?
Recimo b92 i novosti?
Vidim da imaju ovi filteri ali samo za web sajtove za odredjena govorna podrucja

kvazar1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pon, 08. Jul 2019. 23:17
:: s5

Re: Samsung Galaxy S7

Post od kvazar1 »

Koliko vama traje baterija na Oreo junskom patch-u? I da li ste na fabrickom ili custom romu?
Nakon uzimanja polovnog telefona, star nesto preko 2 god pokazuje bateriju na 80% ako je to tacno...Uglavnom decko koji ga je koristio je naravno ne znajuci po difoltu radio update sistema. Koliko citam, od kada je Oreo prisutan, telefon se greje vise, baterija srce katastrofa u stand by-u itd. Nisam znao da ne postoji trenutno opcija da se uradi downgrade na Nougat pa sam instalirao par custom romova. Uglavnom, najbolji trenutno rom po meni je LightRom sa Morokernelom. Na pocetku oficijelni rom mi je bio na 16h i SOT 3h, sa ovim romom imam 26h i 4.30h SOT i baterija nije skroz prazna naravno,nekih 10-tak %.
Jos jedna stvar,jako bitna, dok koristim telefon nemam veliko zagrevanje dok sam na fabrickom imao usijanje. Google Play Service je preko noci srkao bateriju. Da li ste podesavali rom preko MTweaksa i koje su vase postavke?

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Samsung Galaxy S7

Post od darkonda »

Ispadne mi telefon i desi se da se odlepi staklo od ekrana :S
Ekran je ispravan, jel moze ovo da se resi nekako?
Slika

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Apolo »

Imam S7 koji mi je ispao pa mu je pukao ekran (paukova mreža) ali touch I ekran generalno ekran rade skroz normalno, kao i sam telefon. Samo eto, u Pro Mobi traže 11.000 za popravku pa mi se ne isplati, hteo bih ga prodati takvog za delove ili za šta već. Znate možda koliko bih mogao dobiti za njega u takvom stanju?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Festina lente.

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: Samsung Galaxy S7

Post od luksa89 »

50e mislim da traze da otkup telefona u takvom stanju. Proveerio u radnji Mobil Plus. Pa, ko god da ga kupi mora da menja ekran, tako da mislim da je to solidna cena, a pri tome to je cena original ekrana. Nije kineska kopija koja ce ti trajati par meseci. Moj savet ti je da ga popravis. Dobar je to telefon i moze jos dosta da sluzi da bi ga prodao za tako male pare.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Apolo »

Računao sam ali mi se ne isplati. Star je telefon i iskreno ne daju mi se neke značajne pare za popravku. Pritom baterija maltene spržena pa i ona mora da se menja, dodatni izdatak. Ovako sam računao negde oko 5.000 din. da mogu izvući da li u nekoj prodavnici ili preko KP. Svakako hvala za info.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Festina lente.

Odgovori