Samsung Galaxy S7

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Samsung Galaxy S7

Post od AndroMan »

Cooomi napisao:To stoji, ali po meni se isplati preći sa s6 na s7, uglavnom zbog IP68 i nadajmo se bolje kamere... Inače, mislim da sam primetio na nekom yt videu da 12mpix slika u 3:2 aspektu, koliko onda mpix da očekujemo u 16:9 ako je tako?
U 16:9 je veličina fotke 4032x2268, tj. 9,1 mpx.

Izgleda da ih Eldar ima već neko vreme:

http://mobile-review.com/review/samsung ... w.shtml#s8

Okačio je i uporedne primere fotografija sa S6 Edge+

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Samsung Galaxy S7

Post od 1808 »

^ Kamera je odlična i pored činjenice da je rezolucija smanjena. Zasluge izgleda pripadaju novom BRITESELL senzoru koji osim nove tehnologije ima i veće piksele (1.4µm), a tu je i povećan otvor blende (f/1.7). Sve u svemu, deluje kao da nova kamera pravi bolje fotke sa 12MP, nego prethodna sa 16MP.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Baraba »

S7 manji od G5. S7 ima veći displej, bolju zaštitu IP68, veću bateriju, slot za memorijsku karticu i bolji izgled. Rasturiše, ako srede ram menadžment skidam kapu i kupujem S7.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Samsung Galaxy S7

Post od bata bogdan »

Ahaaa, sad je dobar slot za sd, hahahaha, prošli godine nije ni trebao jer samsung nije ubacio slot a sad je već prednost, hehehehe.... Ti si taj :)
Huawei

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Joxy »

bata bogdan napisao:Joxy, ne pratiš, i u de je počela već prednarudzbina, ali se zvanično pojavljuje u de sredinom marta.
Za sad uz prednarudzbinu dal s7 ili s7 edge gratis se dobija Gear VR.
Tebe totalno zaludeo ovaj samsung, cim ne pratiš sta se piše dva posta iznad hehehehe
Pratim ja ne brini, nego mislim da ljudima ovde više znači informacija o Mađarskoj nego o Nemačkoj pošto su nam Mađari daleko bliži a i biće ih na oglasima puna kapa. :)

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S7

Post od zoreli »

Pa što davati 100€ više za 64Gb varijantu telefona kad za 10-15€ kupiš micro sd od 32/64Gb i tu skladištiš slike/snimke i muziku :) .
16 godina na forumu MOBILNISVET

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Samsung Galaxy S7

Post od bata bogdan »

Naravno da je bolje da postoji opcija to jest da svaki telefon ima slot za sd, onaj post je bila šala na barabin račun, jer je in prošle godine pisao, da je bolje kad telefon ne, a slot za sd, bilo je svašta pisano bas kad je s6 izašao.
Huawei

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Joxy »

To Baraba svašta priča. :D

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S7

Post od nesta »

bata bogdan napisao:Ahaaa, sad je dobar slot za sd, hahahaha, prošli godine nije ni trebao jer samsung nije ubacio slot a sad je već prednost, hehehehe.... Ti si taj :)
Nije to zbog slota za memoriju nego zbog mogućnosti da se tu ubaci druga sim kartica :)

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Samsung Galaxy S7

Post od AndroMan »

Galaxy S7 vs Galaxy S6 - The first hand on review:

https://www.youtube.com/watch?v=tdzYCC0WgHk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Baraba »

bata bogdan napisao:Ahaaa, sad je dobar slot za sd, hahahaha, prošli godine nije ni trebao jer samsung nije ubacio slot a sad je već prednost, hehehehe.... Ti si taj :)
I dalje sam istog mišljenja, naveo sam kao prednost za vas koji kukate. I dalje sam da internu memoriju koja je mnogo brža od kartice, za koju smatram da za istu cenu mogu sada već da ubace početnu verziju od 64GB. Ja sam se uklapa i u 16GB. 32GB je full.

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Ledjo »

A koliko je brzi telefon sa SD I bez? Svakako app neces na SD, ali sta ti fali da gomilas slike, muziku, klipove na SD?

A SD sad barem nisu skupe, 16gb klasa10 1000din

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S7

Post od zoreli »

Ledjo, kod mene u gradu su Kingston Class 10 - 16Gb- 800 din , 32Gb - 1.200 , ....
16 godina na forumu MOBILNISVET

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Cooomi »

1808, siguran sam da je kamera dobra, ali ti podaci koje si naveo su klasicni marketinski trik... Samsung je spominjao velicinu piksela i vrstu senzora, ali nigde nije rekao da je senzor 1/2.5", sto je i dalje mali senzor i smanjili su izbocinu na poleđini sto znači da su žrtvovali optiku zbog izgleda. Xperie imaju 1/2.3" senzore, da ne spominjem Nokiju 808 koja ima 1/1.2, mogao se Samsung potruditi pa da ubaci 1/2.0" to bi više doprinelo dobroj slici nego f1.7...
To po meni možemo očekivati u Note 6...

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Joxy »

Izbočinu su smanjili tako što su povećali debljinu telefona, nema to veze sa optikom. :)

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Samsung Galaxy S7

Post od 1808 »

Joxy, grešiš, ima to mnogo više veze sa optikom i sa povećanim otvorom blende, nego sa debljinom uređaja.
Cooomi napisao:1808......ali ti podaci koje si naveo su klasicni marketinski trik... Samsung je spominjao velicinu piksela i vrstu senzora, ali nigde nije rekao da je senzor 1/2.5",....
Kako nigde nije naveo.... mora da nisi dobro pogledao. Evo piše i u specifikacijama da je veličina senzora 1/2.6" kao i kod prethodnog modela, samo što su sada pikseli veći, a manja rezolucija. Evo pogledaj na linku ispod....
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s7-7821.php

Što se mene tiče, uvek bih odabrao kvalitetniji senzor u odnosu na neki drugi veće rezolucije. Šta je tu marketing, a šta nije, videće se uskoro, ali ove prve fotografije koje su dostavljene od proizvođača deluju zaista dobro. Evo pogledaj na sledećem linku.....
http://www.gsmarena.com/first_samsung_g ... -16762.php

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Joxy »

1808 napisao:Joxy, grešiš, ima to mnogo više veze sa optikom i sa povećanim otvorom blende, nego sa debljinom uređaja.
Da nisu menjali dizmenzije telefona izbočina bi bila ista kao na S6. S7 je deblji od S6 (6.8 vs 7.9).

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Zile995 »

Svratih malo... Standardna prica za MS :)
Baraba napisao:S7 manji od G5. S7 ima veći displej, bolju zaštitu IP68, veću bateriju, slot za memorijsku karticu i bolji izgled. Rasturiše, ako srede ram menadžment skidam kapu i kupujem S7.
Reci im... To to :)

Sa dubokom TW integracijom(OS preko OS-a maltene) ne ocekuj bolje od bilo kog Nexusa ili Sony/HTC/Motorola modela. Videcemo ss kesiranja aplikacija...

Btw. Ovo je Samsung-ova godina. Ne pitajte zasto... Ja koji ne gotivim Sammy od S2 i Exynos4210 sprdacine, kazem da su uboli ove godine. Ali nikada ne bih kupio sammy zbog retardirane update politike, bio on najjaci ili najjeftiniji. Softver me odbija i na prvom je mestu. Doduse, TW je sada sredjeniji.

LG UI su isto us****. Nema drawer-a, glupi pokusaj sredjivanja UI-a.
1808 napisao:^ Kamera je odlična i pored činjenice da je rezolucija smanjena. Zasluge izgleda pripadaju novom BRITESELL senzoru koji osim nove tehnologije ima i veće piksele (1.4µm), a tu je i povećan otvor blende (f/1.7). Sve u svemu, deluje kao da nova kamera pravi bolje fotke sa 12MP, nego prethodna sa 16MP.
S7 obe verzije, Exmor IMX260
12MP
7.18 mm (1/2.5")
1.4 μm x 1.4 μm

Dakle "dual pixel" PDAF + smart OIS + F1.7

HTC M10 dolazi sa IMX377
12.35 MP
7.81 mm (1/2.3")
1.55 μm × 1.55 μm
PDAF + laser + 2nd gen OIS + F1.89

Strpali su OIS uz senzor koji obicno ne ide sa OIS. Lepo od Sony-a. Racunajte bolje fotke u LL uslovima od Nexus 6P(jedna od najboljih kamera 2015).

Drago mi je da su uveli nov sistem hladnjenja u S7. Treba ohladiti zver :D Manje ce svakako throttle-ovati.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Ledjo »

Pa ti vise nemoj da svracas sta da ti kazem...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Evindzer »

Svraćaj ti, ži'mi, što da ne svraćaš. ;)
Što nas je više, to je veselije. :)

Odgovori