Samsung Galaxy S8/S8+

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od niko1a »

znemanja napisao:@Joxy, mislim da je čak namerno Samsung postavio senzor otisak prsta na poleđini telefona upravo iz razloga sto želi da forsira iris skener. Mislim da na duže staze Samsung planira da u potpunosti napusti senzor otiska prsta i da primarni sistem zaštite bude upravo iris skener.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
upravo to, negde je cak bio i text o tome..

edit:

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ ... -24283.php

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od dachakragujevac80 »

Joxy napisao:Ne, iris skener se po prvi put pojavio na Note 7 prosle godine. Ti si verovatno mislio na prepoznavanje lica, sto takodje S8 ima a mozda si mislio i na onu opciju sa Note 3, da ocima mozes da skrolujes stranice i da se ekran ne gasi dok gledas u njega.


Sent from my iPhone using Tapatalk
E onda sam mislio upravo na prepoznavanje lica i mislim da je g3 to imao! Mada opet mislim da ce biti poteskoca u uslovima slabijeg osvetljenja, ili kod ljudi koji nose naocare.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od mazzy »

dachakragujevac80 napisao: E onda sam mislio upravo na prepoznavanje lica i mislim da je g3 to imao! Mada opet mislim da ce biti poteskoca u uslovima slabijeg osvetljenja, ili kod ljudi koji nose naocare.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Ja to nisam imao na G3... a na G2 jesam .

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od 1808 »

iLuka napisao:povlacim rec - samsung s8 plus je identican, po velicini, kao i iphone 6s plus! stvarno neverovatno...
A to kao nije prevelik uređaj. :D Sve u svemu, ne bih ga vukao sa sobom ni pod kakvim uslovima,... malo po malo i dođosmo dotle da su 6s+ kao i S8+ veći za više od santimetra u odnosu na prvu generacije Note-a (N7000) koji se zbog svojih dimenzija ismevao u to vreme.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od iLuka »

akcenat je na ogromnosti ''plus'' verzija kod apple-a :)
ovde su ubacili 6,2 inca ekran u skoro cak i malo manje kuciste s8 plus-a sto je stvarno pozitivno...

ja sam isto tako pricao o ip6 plus-u, stoji jos uvek u temi, ali posle nekog vremena sam se i vise nego navikao na 6s plus i njegovu velicinu...
komotno staje u dzep, ne smeta u jurnjavi sa malom decom (sve ostalo su mi smesne aktivnosti)...

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od 1808 »

iLuka napisao:.....ali posle nekog vremena sam se i vise nego navikao na 6s plus i njegovu velicinu....
Na svašta se živ čovek navikne i posle mu to dođe kao normalno. Tako su nas recimo sredinom 90-ih navikli da nema goriva na pumpama i gomilu drugih glupih stvari sa kojima nikako nisam hteo (ali sam morao) da se pomirim. Ovde bar postoji izbor, pa neću da se navikavam na stvari koje mi prave veću smetnju od koristi.

Krajem godine ili početkom sledeće, na tržište izlaze prvi telefoni na preklop, koji će sa istom veličinom ekrana biti duplo manji od svojih današnjih pandana. To će biti opet mala revolucija u mobilnoj telefoniji, a svi ovi mobilni crepovi će odjednom postati demode od kojih će se većina sadašnjih naviknutih vlasnika ubrzano opraštati sa argumentacijom da su nezgrapni za nošenje. :D

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od iLuka »

to su sve cinjenice, nemam nista protiv, samo pricam o toj velicini ekrana/aparata u odnosu na svakodnevnu upotrebu, velicinu dzepova itd...
naravno da ce biti ''lakse'' nositi telefon na preklop koji ima isto tako 5 ili 6 inca ekran...

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Apolo »

Lep telefon samo lokacija fingerprinta shit.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Festina lente.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Joxy »

@iLuka, 1808, Apple nije sada tema ali je potpuno tacno oni mogu a iz kog razloga nece to je druga stvar, da stave veci ekran u isto kuciste. Pisali smo vec o tome, satro smeta home dugme, pa i Samsung je sa S7E napravio super STB ratio a jos uvek je imao home button. Elem, ti plus modeli po mom misljenju i nemaju neku svrhu, posebno kad vidim sad sta su uradili sa 7+ i unakazili izgled ledja sa 2 kamere koje strce. Tako i ovde, Plus model je samo veci po dimenzijama i ima vecu bateriju sto mu dodje na isto kada se uzme u obzir razlika u velicini ekrana. Ispada da je najvise razlike izmedju dva modela iz iste serije bilo prosle godine sa S7/E mada i tu je najveca razlika u velicini, bateriji i zakrivljenosti ekrana.
Ali pokrenuli smo neku pricu koja definitivno nije za ovu temu tako da ovde stajem sa tim. Da se vratimo na temu:
dachakragujevac80 napisao:Mada opet mislim da ce biti poteskoca u uslovima slabijeg osvetljenja, ili kod ljudi koji nose naocare.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Nece, pogledaj kako je iris skener radio na Note 7 u uslovima slabijeg osvetljenja kao i kod ljudi koji nose naocare, ima dosta klipova o tome. Ovaj sada na S8 moze biti samo bolji, ipak su se izvestili do sad. :)

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od mazzy »

http://www.smartphonehrvatska.com/2017/ ... ografijom/

Koji blam !!!

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od dachakragujevac80 »

Hehe, rekoh li ja da ce biti "problema" [emoji4]

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Green »

LG G6 i ovi Samsunzi promašaji godine. Toliko mana i propusta da je to neverovatno. 8)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Evindzer »

^ Pa, stvarno. Da mi ih neko pokloni, ne bih ih koristio. :D

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Joxy »

Promasaji koji ce se prodavati kao nikad do sad. ;)
Ne znam stvarno cemu takvi komentari ne samo ovde vec i na nekim drugim mestima nadje se neko da hejtuje a Green to od tebe nisam ocekivao. :D
G6 potencijalno najkompletniji LG do sada (u smislu ako ne bude imao nekih hardverskih problema), Samsung oduvao konkurenciju kao i svake godine, XZ Premium ubedljivo najbolji Sony do sada...


Sent from my iPhone using Tapatalk

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od mazzy »

Ja nisam rekao da je promasaj, da se nece prodavati...ali ovakve blamove kao sa prepoznavanjem lica bi trebali da izbjegnu. Ipak je telefon od 900evrica.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od znemanja »

Možda su ljudi očekivali malo više, ali promašaji svakako nisu. G6 je konačno dostojan svoje konkurencije, svi predhodni modeli iz LG premium serije su bili problematični i inferiorniji od konkurencije, sa G6, LG konačno može da se ponovo vrati u igru.
Što se S8/S8 plus tiče, oduvaće konkurenciju, prodavaće se više nego S7/S7 edge najviše zbog futurističkog dizajna, a mane prepoznavanja lica su najmanji problem, tu je iris skener i finger print skener.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Evindzer »

Ma, drug Zeleni i ja smo bili sarkastični, samo smo se malo šalili. :)
I G6 i S8(+) su odlični, naravno da imaju poneku manu, ali to je i normalno.. :)

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od mazzy »

Ako samo ostane na ovom blamu sa prepoznavanjem lica, to ce biti odlicno . A vala ne znam zasto su i stavljali to ali eto. Pored fingerprinta i iris skenera to im nije trebalo...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Green »

Joxy, sarkazam mladiću... :D
G6 i S osmice najkompletniji ovogodišnji modeli do sada i pored stvari koje mnogi lepi dečkići smatraju manama. Čeka se Apple da odgovori, kao i obično, ali neće tu biti ništa epohalno.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Joxy »

Green, i ja sam se salio, video si smajli na kraju. :D
Elem, kakva je situacija sa promocijama kod operatera, hoce li deliti neke poklone uz preorder i da li stizu kod nas bas na dan pocetka prodaje ili koji dan kasnije?



Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori