Samsung Galaxy Note 8

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Gorstak
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pon, 08. Jan 2018. 00:16
:: Note4

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Gorstak »

Mene jedino nervira zaobljen ekran na Note 8. Koja je svrha olovke ako imaš zaobljen ekran na telefonu, to je kao da pišeš po okrugloj svesci. Podržavam Epl što se tiče ravnih ekrana. Sve ostao je ok i u velikoj sam dilemi da se vratim na android samo zbog Note 8 ali volim kako ios funkcioniše.


Sent from my iPhone using Tapatalk

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od vojopd »

Takodje nemam zamjerke za sada... Jos da dobijemo Oreo i sve super :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Drakenzen »

Jeste glupo zbog olovke, bas zna da nervira kad dodjes do ivice.
Sa druge strane su dosta smanjili zaobljenje u odnosu na s7e sto je za pohvalu.
Osim lepseg izgleda ne vidim foru sa edge ekranom, to sto ne postoji adekvatno staklo za zastitu da ne pominjem...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Azimuth »

@Gorstak, dobar deo ekrana je ravan, tako da nije bas kao da pises po zaobljenoj svesci. Itekako ima korisne povrsine. Onaj kome treba ce to znati da iskoristi.
@Drakensen, ma mnogi danas imaju zaobljene tj oborene ivice, jedino sto one niu iskoriscene. Evo npr na ajfonu ih isto imas i nicemu ne sluze jer se ekran zavrsava bas tu gde ivica pocinje da se prelama. Ako mene pitas, bolje mi je da imam iskoristiv taj deo za neke stvari nego da mi zjapi a nicemu ne sluzi. Postoje stakla, ali kad sam ga stavio imam jedno 2-3mm sa svake strane do maske.

nemanja 82
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sre, 30. Nov 2016. 15:23
:: Iphone 7 plus
:: Galaxy Note 8
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od nemanja 82 »

Jedina mana na ovom sto sam uzeo posle reklamacije prethodnog je sto se znatno primećuje izbijanje led osvetljenja na spoju između stakla i metalnog rama sa desne strane, ne mislim na situaciju kada se telefon koristi u mraku već i pri jakom osvetljenju u prostoriji. Problem je sto se primećuje i kada direktno gledam u telefon, a ne samo sa strane , ali je to koliko sam istražio i primetio problem sa svakom jedinicom, narvno negde manje negde više...., kod mene je bas primetno sa jedne strane, a najviše me nervira kao sto sam već pomenuo sto je primetno pri direktnom gledanju u telefon u osvetljenom ambijentu... Nadam se da će rubber case ili led view to rešiti , nadam se da okviri pomenutih futrola prekrivaju taj deo pa se izbijanje osvetljenja neće ni primecivati... Razmišljao sam da ga zamenim , ali kao sto pomenuh prisutno je na svakoj jedinici, čak je i Ericca pričala o tome u svom review-u i pomenula da je to jednostavno neizbežno kod zaobljenih oled ekrana jer je teško izraditi tako dobro taj spoj da bi se izbeglo isto, tako da sam odlucio da ga ne menjam jer mu je sam ekran odličan , baterija u stand-bu-u znacajno bolja nego na prethodnom, a i sve ostalo je ok sto se tiče i hardvera i softvera, tako da nisam hteo da rizikujem, jer kakav sam maler zabo bi neki sa crvenim ili dvotonskim ekranom.... Razumem ja da ništa nije savršeno , ali je realno bezobrazluk od strane proizvodjaca da uredjaji od po 1000 pa i preko eura imaju uvek nekih mana,, mislim tu i na Apple i Samsung, jum mu mater ako već naplacujes svoj proizvod toliko ima i da ga napraviš da bude kao i ta novčanica , bez nekog primetnog defekta....

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Drakenzen »

Da to sam i ja primetio, jednostavno ako iz bilo kog ugla pogledas u samo ivicu ekrana bices zaslepljen jednostavno ali sa druge strane to se ne primecuje ako gledas u ekran..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

nemanja 82
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sre, 30. Nov 2016. 15:23
:: Iphone 7 plus
:: Galaxy Note 8
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od nemanja 82 »

Otprilike, ali se kod mene primećuje i kada direktno gledam u ekran, doduše u toj situaciji samo se primećuje u gornjoj četvrtini ivice, naravno manjeg intenziteta nego pod uglom.... Čim malo iskrenem telefon, dovoljno je vrlo vrlo malo nakriviti telefon i sa te desne strane se baš vidi.... Sa leve samo kada se baš potrudim i to baš tanka linija....

Gorstak
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pon, 08. Jan 2018. 00:16
:: Note4

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Gorstak »

Хвала на размени искустава држаћу се ја седмице плус, још неко време. Ајфон је што се тиче тих рекламација далеко у предности.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Drakenzen »

Huawei je najgori ubedljivo.....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

nemanja 82
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sre, 30. Nov 2016. 15:23
:: Iphone 7 plus
:: Galaxy Note 8
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od nemanja 82 »

Drakenzen napisao:Huawei je najgori ubedljivo.....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Misliš što se tiče reklamacija....?
Pitam jer planiram da uzmem 10 pro.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Batak »

Gorstak napisao:Хвала на размени искустава држаћу се ја седмице плус, још неко време. Ајфон је што се тиче тих рекламација далеко у предности.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sto se tice reklamacija, kod nas, Samsung je u ociglednoj prednosti.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Drakenzen »

nemanja 82 napisao: Misliš što se tiče reklamacija....?
Pitam jer planiram da uzmem 10 pro.
Da mislim na to, servis i ostale stvari koje idu uz to.
Samsung ima ubedljivo najbolji servis ali nije ni kod njih mirisalo cvece do pre neku godinu...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

nemanja 82
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sre, 30. Nov 2016. 15:23
:: Iphone 7 plus
:: Galaxy Note 8
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od nemanja 82 »

S'obzirom da su mi bez problema i u veoma kratkom roku odobrili zamenu za prošli note 8, očigledno je da neke stvari i kod nas dolaze na pravo mesto, bar što se tog dela tiče.... Jedino još da kod trgovaca bude omogućena zamena telefona u roku od 15 dana, bez nekog posebnog objašnjenja i razloga što je slučaj svuda u inostranstvu, a ne da mora u servis na procenu pa makar ga reklamirao i posle sat vremena, a kamoli posle par dana....

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od antec »

@Nemanja82, pokriće kejs naravno. Jedino će se naravno videti ako koristiš providan. Pre kupovine istraži malo pa uzmi neku zaštitu koja ima dovoljno podignute ivice. Prijatelj ima note 8 sa sličnim "problemom". Iz iskustva ti mogu reći da sledeće maske pokrivaju to i ne vidi se probijanje: VRS High pro shield, Zizo static, Zizo bolt, ako je sa desne strane probijanje onda i Samsung clear view futrola, Poetic Guardian.

P.S. Okačiću neki dan slike futrola, sad sam napravio baš lepu kolekciju. Pored ovih gore pomenutih imam još i VRS Crystal bumper, Samsung clear cover, čajniza Aixuan koji je savršeno pasovao na RN3 ali je ovde zakazao (nedovoljno čvrsta maska) i dva random kejsa sa Alija. Najbolja maska od svih ovih iz mog iskustva do sada Zizo bolt, dodaje malo težine i gabarita ali ništa u odnosu na protekciju koju pruža. Naravno clear view kida ali smara poklopac kod slikanja.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

nemanja 82
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sre, 30. Nov 2016. 15:23
:: Iphone 7 plus
:: Galaxy Note 8
Lokacija: Beograd

Samsung Galaxy Note 8

Post od nemanja 82 »

NE CITIRAJ POST NEPOSREDNO IZNAD TVOG. PODRAZUMEVA SE DA NA NJEGA ODGOVARAS.
Hvala na postu, biće od velike pomoći.... Ja sam se dvoumio između Samsung protective case i Led view, pretpostavljam da bi i led view završio isti posao kao i Samsung clear view pošto su im bočni delovi na isti fazon ,čini mi se...., jedino taj poklopac što i mene nervira.. Čini mi se da i Samsung protective prekriva spoj metala i stakla ,ali opet jedno je na slikama i snimcima ,a drugo uživo, u svakom slučaju ću pogledati ovo za šta si siguran... Pozzz

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od zoreli »

Galaxy Note 8 January 2018 security patch update rolling out

N950FXXU3BRA2


https://www.sammobile.com/news/galaxy-n ... lling-out/
16 godina na forumu MOBILNISVET

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od vojopd »

Baci par slika antec :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od zoreli »

Upravo stigao apdejt (OTA)

Slika
16 godina na forumu MOBILNISVET

Nole025
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Čet, 31. Dec 2015. 19:09
:: s9 plus

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Nole025 »

Dal da iskljucim ili ukljucim always on display.. jel puno trosi bat.. voleo bih da mi je ukljucen al plasim se krace ce bat da traje?

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Drakenzen »

Mnogo korisnija opcija je edge svetlo.
A i ako je ukljucen aod u kombinaciji sa infiniti temom onda na ekranu budu kao neke zvezdice sto me uzasno nervira

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Odgovori