Samsung Galaxy Note 8

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

mazzy napisao:Evindzer... 7 sati sota i dva dana koristenja?

Kako?

Ja sa s9+ dan koristenja i otprilike 4 i pol do 5 sati sota
Imaš SS u temi za bateriju, kao dokaz da nisam slagao. ;)
Nemam nijednu igru i retko gledam video snimke na njemu - mislim da mi zato traje dva dana. Iz radoznalosti sam bio skinuo Asfalt 9 i tada bi baterija otišla za dan i oko 3 sata SOT-a, ako bih igrao iole više od jednog sata dnevno. Inače, osvatljenje držim na oko 55% (prvi put u životu da ga ne odvrnem na 85-90%), tako da i to verovatno doprinosi dužem trajanju baterije. :)
PS: ovo mi je najveći SOT, iako za samo 28 sati od punjenja. Slika

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od mazzy »

Eee ..to 55% svjetlina je kljucna stvar. U mene je na automatski, a dosta sam vani... znaci, veci dio.je na 100% :D

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

Jeste, za napolju je neophodno oko 100%.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

Dobio sam privatnu poruku od našeg kolege koji se potpisuje kao joungcaesar, ali ne mogu da mu odgovorim tamo (ni sa telefona, ni sa lap topa), pa ću ovde:
Telefonom sam vrlo zadovoljan, ali ne i ushićen, verovatno jer sam unapred znao sve o njemu.
Najveći utisak na mene je ostavio odmah po otpakivanju, jer je (za moje standarde) prilično tanak i uopšte nije velik. Iako nemam velike šake, manipulacija jednom rukom mi je sasvim moguća, uz malo gimnastike.
Što se tiče zvuka, ima jedan zvučnik na dnu, kao što znaš, i vrlo je jak, ali se lako prekrije prstom dok se drži i tada se skoro ništa ne čuje. Kad odvrnem jačinu do kraja, neprijatno je snažan i dolazi do primetne distorzije zvuka, tako da ga držim na oko 50%. Zvuk u slušalicama koje dolaze u kutiji je takođe odličan, prilično čist i jak, i sa dosta mogućnosti podešavanja - ali imaj u vidu da nikad nisam imao bolje slušalice od ovih, tako da je tu moje mišljenje relativno (ne)pouzdano, pošto slušalice koristim najviše dok sam u GSP-u, da se izolujem od okolne kakofonije. U svakom slušaju, sa još boljim (~skupljim) sluškama računam da može biti samo bolji.
Što se tiče kvaliteta i jačine zvuka pri razgovoru - odličan je. Imam utisak da sagovornik sedi na 4-5 metara od mene, sve se čuje baršunasto jasno i čisto, tu imam samo reči pohvale.
U svakom slušaju, ako imaš para, možda je bolje da pogledaš N9 jer on ima dual-zvučnike i mora biti bolji po tom pitanju, a ako bi da ipak prođeš jeftinije, mislim da te ni N8 neće razočarati. Barem mene nije.  :) 
Takođe, sasvim sigurno ću ga u prvih par meseci nositi "golog", a ako kasnije nabavim neku zaštitu za ekran ili leđa, javiću šta sam uzeo i gde. :)

Stefan Caesar
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Čet, 17. Mar 2016. 13:44
:: Mate 8 Dual
:: Sony E1

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Stefan Caesar »

@Evindzer hvala puno na izdvojenom vremenu i veoma detaljnom odgovoru! Razmišlljam da li da čekam da padne vijena N9 ili da idem sad na N8...

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od mazzy »

Probajte ScreenKnight zastitu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

Cezare, naravno da nema na čemu, tu smo da se pomažemo, a i uvek na ozbiljno pitanje odgovorim ozbiljno i onako kako vidim stanje stvari.
Što se tiče tvoje dileme, najbolje prošetaj i uživo pogledaj negde oba telefona - po mogućnosti istovremeno, jedan do drugog. Tako bi najbolje mogao da stekneš neki prvobitni zaključak o tome koji ti više leži. Drugo, moj predlog ti je da kupiš samo onaj za koji budeš siguran da ćeš njime biti zadovoljan, posebno ako ne planiraš da ga menjaš duže vremena.
Što se mene tiče, vuče me da pogledam N9 i uživo ga uporedim sa ovim mojim N8, ali me nimalo ne vuče da ovaj zamenim novim modelom: meni Nout 8 odlično leži u (jednoj) ruci, ne kliza se previše, ima odličan ekran i odličan odziv na komande i sasvim sam zadovoljan njim ma duže staze.
Amare, imaš li neki link za to (po mogućnosti sa sajta koji šalje u naše krajeve)? :)
Ja sam po netu nailazio na neka zaštitna stakla po ceni od 20 do 50$, i malo mi je skupo, posebno što nikad takve stvari nisam naručivao iz inostranstva, pa nisam siguran da neću dobiti krompir umesto naručene stvari. :)

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od vojopd »

Bolje ti je kad vec uzimas, da uzmes note 9. Jedini razlog sto to kazem je zbog baterije ocigledno, ali i tih stereo zvucnika, jer me nervira kada igram nesto ili upalim youtube, uvijek prekrijem zvucnik rukom. Naravno i nove mogucnosti s - pena su ekstra, ne znam kako se toga sada nisu sjetili :D. Ili ako ti bas nije hica, sacekaj mart pa da vidimo taj s10...

Koristio sam ja screenknight i na s7 edge i na note-u. Posto je ajde da kazem "mokra" aplikacija same folije, znaci voda, malo sapuna i malo strpljenja, uvijek ce se poslije na ekranu vidjeti kao sitne tackice.
Kome to ne smeta, folija je super.
Isprobao sam dosta zastita i sve su bile 0. I slucajno narucim iz kine navodno neka marka Fosmon 3u1 za 1, 2 eura i super je, nema tih problema, ekran je kristalno cist. A stakla ne treba kupovati, sva su ista, samo razlicita imena, i nijedno ne valja, pogotovo na uglovima, ekran uopste ne reaguje. Jedino sto valja je ono americko g...o whitestone dome od 50+ $... ali radi :).

P.S. Sta mislite kada cemo dobiti Android 9.0? Ja kontam da nece do februara, marta... Do sada su azuriranja stvarno redovna, prvi put u avgustu da je note dobio azuriranje prije mid range telefona...
Jos 1 avgustovski patch ce uskoro izaci.

oxigen
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 696
Pridružio se: Čet, 04. Dec 2008. 21:41
:: Samsung galaxy Note8

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od oxigen »

Kakvi su Note 8 sa Vip-a? Ne znam negde sam procitao da imaju neku grsku...
Hvala na info
Kontam da je Note 8 najbolje radio msm na stabilnost i trajanje baterije sa prvim operativnim sistemom sa kojim je stigao kada se pojavio....
Samsung galaxy S2 white,and Nokia n82 white

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

Moj je iz MTS-a i radi stabilno i brzo, bez štucanja i usporenja - što bi bilo poražavajuće za tek mesec dana star uređaj. Jesam mu odmah nabacio Oreo, pa ne znam kakav bi bio da sam ga ostavio na Nugatu, ali baterija mi od prvog dana drži 45-50 sati uz 5-6 sati SOT-a, tako da po tom pitanju nemam apsolutno nikakve zamerke. Čak i kad bih svakog dana gledao video sadržaje na njemu (što skoro nikad ne radim), siguran sam da bi mi baterija izgurala ceo dan - od jutra do večeri - bez problema i dopunjavanja.
Imam i nekoliko manjih zamerki, naravno, a jedna koja mi je potpuno nejasna je što pri slikanju u režimu Live Focus, naknadna promena zamućenja pozadine često nije moguća. Mada, dozvoljavam i mogućnost da ja nešto pogrešno radim prilikom slikanja.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Batak »

oxigen napisao:Kakvi su Note 8 sa Vip-a? Ne znam negde sam procitao da imaju neku grsku...
Hvala na info
Kontam da je Note 8 najbolje radio msm na stabilnost i trajanje baterije sa prvim operativnim sistemom sa kojim je stigao kada se pojavio....
To nije tacno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

^ "To što ljudi kažu.... to nije istina." :D :D

oxigen
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 696
Pridružio se: Čet, 04. Dec 2008. 21:41
:: Samsung galaxy Note8

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od oxigen »

Da li se isplati spuštati sistem sa 8-ice na 7.1.1 kod note 8?
Ne znam msm da bi fluidnije radio na 7.1.....
Samsung galaxy S2 white,and Nokia n82 white

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od zoreli »

Što bi to radio kad sa 8.0 Note 8 radi savršeno - daleko bolje "upeglan" nego na 7.1.1

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
16 godina na forumu MOBILNISVET

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

https://123phonecases.com/products/alum ... axy-note-8

Vredi li ovo čemu? Ne bih davao tolike pare za nešto što prethodno nisam video uživo i propustio kroz šake, ali deluje interesantno. :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Azimuth »

Zanimljivo i elegantno deluje, dok je čisto. Ne sviđa mi se cena i to što nemam predstavu kako leži na telefonu, a brine me taj metalni deo maske jer su u prošlosti slične maske znale da prave problem signalu tj antenama u telefonu.

Javi ako uzmeš, ja sam za sada zadovoljan sa rugged maskom (pre svega debljinom i time što uopšte ne klizi iz ruke).

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

Neću ga naručivati, imam loša iskustva sa isporukom na kućnu adresu, a i ne daje mi se toliko novca za nešto što mi možda neće odgovarati. Delim tvoje mišljenje u vezi sa metalnim ramom i uticajem na signal.
Mogao bih da prošetam do Ušća, recimo, i pogledam ovo:
https://www.moutfitters.rs
Nisu jeftini, ali bar mogu da pogledam šta nude i pre odluke o kupovini zaključim da li mi odgovara ili ne.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od vla-do »

Ovo deluje zanimljivo. Javi kako ti se čini uživo, a ako kupiš, baci i koju sliku. [emoji846]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

Naravno. :)
Možda odem da pogledam krajem nedelje, a ako mi se svidi, zalepiću mu neku crnu plastiku na crna staklena leđa i okačiću neku sliku. :)

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od vojopd »

Stize i nama glupost AR Emoji sa septembarskim firmverom... ali i slow mo video, kao i na s9.

Odgovori