Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od Azimuth »

Nije istina. Zavisi koju aplikaciju koristiš, ali snimanje telefonskih poziva radi najnormalnije na svim telefonima ;)

markog
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 18:45

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od markog »

Azimuth, da li je to iz vlastitog iskustva? :) Posto znam momka kome nijedna call recorder aplikacija ne snima glas osobe sa druge strane slusalice, tj. snima samo njegov glas. Pitao sam ga je li probao factory reset, kaze da ne pomaze ni to i da je Samsung to namerno napravio zbog zakona u pojedinim drzavama??

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od sugarcoated_ass »

Huawei, bar ova dva što sam imao, isto nisu mogli da snimaju razgovor. Opravdanje se bili upravo zakoni o privatnosti.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od Martin Mystere »

Aplikacija Cube ACR na Samsung Note 8 provereno snima i sagovornikov glas i to sasvim jasno tako da nije tačno da ne može na Samsungovim telefonima.

markog
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 18:45

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od markog »

Martin Mystere, ok, moze na Note 8, ali sta je sa S9?

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od Martin Mystere »

Ne znam za S9 ali sam pomenuo generalno za Samsung pošto ne verujem da radi samo na Note 8. E sad, neko može da proba tu aplikaciju na S9 i da kaže iz prve ruke...

markog
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 18:45

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od markog »

To bi bilo najbolje da se javi neko ko poseduje S9, da saznamo iz prve ruke. Je l' ima S9 neko od (veoma) aktivnih forumasa? :roll:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od Azimuth »

Kao što rekoh, neke (većina) aplikacija neće raditi, ali neke hoće.
Nego kaži drugaru da izvuče citat ili nas uputi gde to piše da je Samsung zabranio snimanje. Postoji generalno obaveštenje da je u pojedinim zemljama to zabranjeno raditi, ali to nije ovo što si napisao da ti je drugar rekao.
Neka proba ovu već predloženu aplikaciju, ili recimo Call Recorder (ja imam plaćenu verziju i ona sigurno radi). Poenta je da nađe aplikaciju koja radi na toj verziji sistema na kojoj je.

Edit.
Kad kažem da aplikacija ne radi, tada mislim na to da se ona uredno pokrene ali ne snima sagovornika.

markog
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 18:45

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od markog »

Super, onda placena verzija Call Recorder-a provereno radi na S9. Ta informacija mi je bila potrebna, tj. da saznam da ipak postoje aplikacije koje rade. :)

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od Fox »

Azimuth, bila je neka prica oko toga na jednom drugom forumu i stvarno je izgleda sva prilika da snimanje NE RADI na S9/S9+.
Po prici i postovima, pokusavali su ljudi sa aplikacijama koje uredno rade na S8 ili pak na Note 8, ali na S9 nije htela da snima glas sagovornika nikako. :dry:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od Azimuth »

Proverićeš pa ćeš javiti, ali za ovu znam da je radila na S9+. Sve i da ne radi, verovatno će developeri srediti aplikacije kao što su do sada. Ista stvar se dešavala i sa S7 i sa S8 i sa Note 8.
Treba biti strpljiv, eventualno promeniti CSC ako je baš toliko hitno, na nekom sigurno radi.

markog
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 18:45

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od markog »

Nemam br. tel. od tog poznanika, ali reci cu mu da proba i te dve navedene aplikacije kad ga vidim. Mene bi to odbilo od kupovine, da nijedna call rec. aplikacija ne radi. Na Nokia 6 mi svaka radi savrseno. Ovako cu jos razmisliti o kupovini S9+.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od niko1a »

a sta ti toliko jako treba da snimas razgovore kad bi te tako nesto odbilo od kupovine :o

markog
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 18:45

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od markog »

Imam svoje razloge, od posla pa do razgovora sa strancima (kad ne razumem bas svaku rec pa poslusam opet za svaki slucaj), ali to su moje privatne stvari... :wink: To sto nema FM radio mi je takodje velika mana, ali to bih nekako progutao.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od Azimuth »

Korisna je to opcija, meni barem.
Proveri sa drugarom pa javi. Čudno bi mi bilo da na nekima radi a na drugima ne. Pre 15-20 dana sam nameštao drugarici, doduše ona je dosta iz USA, ali mi je neshvatljivo da na njenom sve to radi dok tvom drugaru ne radi ama baš nijedna aplikacija.
Ako su to zaista blokirali, onda su se spustili baš nisko. Sa druge strane, sve te aplikacije ne rade odmah i na svim modelima. Ja sam se. Namučio dok nisam našao onu koja radi na mom telefonu i to da radi onako kako ja želim.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od zoreli »

I'm Switching To The Samsung Galaxy S9

https://www.youtube.com/watch?v=8g-VjqONplA

Slika
16 godina na forumu MOBILNISVET

markog
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 18:45

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od markog »

Azimuth, video sam poznanika, kaze prodao telefon jos pre 1. maja, tako da vise ne poznajem nikoga ko ima S9. Inace u medjuvremenu sam video da se ljudi i na benc forumu zale na istu stvar. Rekao si da ti je drugarica iz USA, a tamo se prodaju samo Snapdragon verzije, mozda zato njoj radi bez problema? Inace usput sam video na bencu da se ljudi zale i na prekid razgovora, izgleda da je Samsung bas zabrljao... Posle svega toga sam se ohladio od S9, cekacu Nokiu 9, valjda ce uskoro...

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od Batak »

Prekid razgovora je poznat i definitivno prisutan problem. Ja bih ga zaobilazio dok se to ne resi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od Azimuth »

Ako je to tako kako pišu, onda ga treba zaobilazili dok se to ne reši. Možda su dečije bolesti, možda je nešto ozbiljnije, ali ne treba davati toliko para za nešto na čemu najosnovnije funkcije ne rade kako treba. Čudi me da su napravili takav ili takve propuste...

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od Fox »

markog, Batak, sva je prilika (valjda je tako) da je poslednji update resio taj problem oko poziva, odnosno prekidanja istih. Svakako da je velika sramota sto se tako nesto i desava(lo), to ne bi smelo da bude prisutno ni na modelima od 100e a kamoli na high end uredjajima.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Odgovori