Samsung Galaxy S21 Ultra

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S21 Ultra

Post od janka_88 »

Samo glavnu kameru sam testirao kao najrelevantniju. Ostale nisu za poređenje realno. Danas sam dobio update sa aprilskom zakrpom i unapređenjem performansi kamere pa ćemo vidjeti kakva je situacija.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Samsung Galaxy S21 Ultra

Post od brankisha »

Ja sam poludeo dok sam sve prebacio. Tj ne mogu da verujem da mi je sa mi5 na S8 sve zapamtio, a sa s8 na s21 nece. Sto je najgore zaboravio lozinke u njihovom browseru. Maloi je poludeo i samsung cloud pa cas me prepoznaje cas sam kao nov korisnik pa se logujem sa novom lozinkom.
I dalje mislim da je S8 zlatna sredina. Kad bi mogao ovaj i mozda malo vise rama i proc u ono kuciste, to bi bilo idealno. Ne zanima me sto ima malo ivice gore i dole. Eventualno pozadi sirokougaona i neka tele i to je to. Nista ne dirati. Nesto kao V30 sa boljim ui.

Jesi li probao taj famozni Samsung tv o kom svi ovi tjubljani govore?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S21 Ultra

Post od janka_88 »

Koliko sam vidio to je nešto što će se pustiti u narednom periodu. Nisam vidio da ima aktivno još uvijek. Baterija definitivno bolja nego što sam imao iskustvo sa Note10+. Primjer ujutro od 6 sati pa sve do 23 naveče dočekam sa još 20% u prosjeku sa oko 5 sati ekrana što je meni bilo nezamislivo na Note10+ dok sam imao. Istina baterija je za 700mAh veća pa vjerovatno iz tog razloga i taj napredak, ali eto i S20 Ultra ima istu tu bateriju pa ne postiže rezultate koje ima S21 Ultra (govorim iz iskustva kolege koji radi sa mnom i ima S20 Ultra) gdje redovno popodne dopunjava telefon da bi izgurao do kasno naveče bez problema. Kada su punjači u pitanju pozitivno je što su ubacili mogućnost kupovine samo adaptera za cca. 15 eura originalnog po ovlaštenim radnjama jer se kabal dobije uz telefon. Iskreno nije mi do kupovine nekih nesigurnih punjača nego samo gledam original, bio to wireless ili klasični. Tražim protective stand i kožnu masku ali ovdje u Banjaluci je mrka kapa pronaći u ovoj situaciji, a da cijene nisu digli za 30% tamo gdje i ima. Za sad nosim obični silikon koji moram skidati kad slikam sa blicem jer zasjeni cijelu fotografiju :lol

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S21 Ultra

Post od znemanja »

Finalna verzija Androd 12 sa OneUI 4.0 je od danas dostupna za S21 Ultra.

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s ... -globally/
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S21 Ultra

Post od janka_88 »

Pozdrav narode

Nabavio sam Samsung Galaxy Watch4 Classic ali nažalost u BiH nije dostupna opcija mjerenja EKG i krvnog pritiska. Da li je neko našao zaobilazni način da se to prevaziđe? Da li flešovanjem telefona nekom drugom regijom pomaže?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S21 Ultra

Post od znemanja »

Poydrav @ janka_88,

ja sam pre nekih mesec dana kupio Galaxy Watch4 Classic i omogućio sam opcije EKG i krvnog pristiska. Lako je, sve se radi na telefonu i satu. U ovom videu imaš detaljno objašnjeno kako se to radi. Samo da ti napomenem kada omogućiš opciju EKG i merenje krvnogo pritiska, za krvni pritisak moraš da kalibrišeš sata pomoću nekog drugo merača krvnog pristiska. Pisaće ti to u upustvu u Samsung helath monitor apliakciji.

https://www.youtube.com/watch?v=8FAYt6vylmE&t=1s
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S21 Ultra

Post od znemanja »

Sasmung je ove godine baš nakupio dosta nagrada.

S21 Ultra je od strane Marques Brownlee u okviru sada već njegove tradicionale Smartphone Awards edicije proglasio S21 Ultra najboljim telefonom godine za 2021. godinu.

https://www.youtube.com/watch?v=IDcyXtweHCw

Bench ekipa je sa zavejanog Kitzsteinhorn glečera takođe dodelila titulu najboljeg telefona godine Samsungu S21 Ultra

https://www.youtube.com/watch?v=9N9383cF9_A
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S21 Ultra

Post od janka_88 »

Uspio sam i međuvremenu osposobiti te dvije opcije uz jedno takvo uputstvo samo mi je to iritantno da nisu omogućili po default kao otkucaji srca npr. za koje ne traže nikakve dodatne saglasnosti. Generalno je ok sat ali baterija je katastrofa. Uglavnom ga dopunjavam svako veče iako bude sa 50-ak procenata na kraju dana (od 6 ujutro do nekih 21h) jer tokom noći potroši 10-ak procenata i onda bi sutradan do popodne izdržao.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S21 Ultra

Post od znemanja »

Stigao i januarski security patch za S21 Ultra i ostale modele iz S21 serije:

https://www.sammobile.com/news/samsung- ... ty-update/
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S21 Ultra

Post od janka_88 »

Meni je tek juče stigao pa sam ga instalirao. Iskreno i ne očekujem neke novitete dok ne izađe S22 Ultra i neku blagu izmjenu interfejsa.

Nego jel imao neko iskustva sa stabilizacijom video snimaka? Naime čitao sam da je sama stabilizacija dosta bolja kad se ugasi EIS odnosno kad radi samo OIS. Iskreno nisam probavao još pa da vidim jel ima neko iskustva sa tim?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S21 Ultra

Post od znemanja »

A12 i One Ui 4.0 i nisu doneli neke promene. Neke estetske sitnice su izmenjene, po mom mišljenju na lošije, ali to je subjektivno. Sve ostalo isto.

Inače, nisam znao da može da se menja stabilizacija videa. Jel' u smislu kada se isključi Video stabilizacija onda telefon koristi OIS a kada je uključena opcija video stabilizacije tada se koristi EIS?
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S21 Ultra

Post od janka_88 »

U podešavanjima kamere za video zapis ima opcija video stabilizacije da se upali ili ugasi. Ja sam mislio da bi trebalo istovremeno obe da to "zatežu" kad je tu upaljena ali po iskustvima korisnika očigledno to nije slučaj. Optička radi uvijek ali izgleda da elektronska nešto brljavi... malo ću isprobati svakako pa javiti kako ide.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S21 Ultra

Post od janka_88 »

Nakon godinu i 3 mjeseca izgleda da je displej crkao sam od sebe. Telefon zavibrira na punjaču, vidi se na računaru, zvoni kad ga s drugog telefona pozivam, na ruteru u kući vidim među povezanim uređajima na wifi ali jednostavno displej crn bez ikakvih znakova života. Jutros sam ostavio na servis jer imam garanciju 2+1 pa ćemo vidjeti šta će konstatovati. Telefon koji nema packe na sebi i koji ni jednom nije ispao, a onda vidim isti takav telefon kod nekog koji je ubijen od udaraca i izlupan ali sve radi...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S21 Ultra

Post od znemanja »

@janka_88, mislim da tu nema pravila koliko je telefon pažen, jednostavno se desi. Bitno je da imaš garanciju tako da ćeš dobiti novi displej i rešiti problem. Upravo kada se takve stvari dese vidi se bitnost garancije i legalno kupljenog uređaja.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S21 Ultra

Post od janka_88 »

@znemanja slažem se svakako da ovdje dolazi do izražaja legalno kupljen uređaj sa zvaničnom garancijom. Iskreno nadam se da neće praviti problem jer npr. kolegici nisu priznali garanciju za Z Flip 3 na kojem se ekran počeo doslovno guliti na dijelu koji se preklapa, a sve zbog jedne jedine tačkice na bočnoj lajsni koja čak nije ni na dijelu preklopa i koja čak ne može biti od udara nego više možda od ključeva ili tako nešto tako da dok ne dođe do zvanične info da je garancija priznata više sam nesiguran u bilo šta. :D Zato sam privremeno nabavio Mate 10 Pro o kojem sam pričao u temi za njega ali sam ga vratio i nabavio Mate 20 Pro za 130e samo da imam koliko toliko kvalitetan telefon dok se S21 Ultra ne servisira, a zamjenski J3 2016 koji su mi ponudili bolje da nisu. :D

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S21 Ultra

Post od znemanja »

@janka_88, telefoni sa savtiljivim ekranom su druga priča, čuo sam da kada počne folija na Fold 3 modelu da se odlepljuje da oni menjaju ceo ekran zbog toga, a ne samo foliju, što je suludo. Ovde pričamo o standardnom telefonu S21U, tako da ne sumnjam da će ti uvažiti garanciju.
Čudi me da su ponudili tako star model kao zamenski, kolegi su u BG kada je odneo S21 dali S20FE kao zamenu, govorim o ProMobi servisu.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S21 Ultra

Post od janka_88 »

Pa eto ovdje je ovlašteni servis Roaming Electronics i tu sam predao telefon i kao zamjenski imaju samo taj na raspolaganju... reko neka hvala ne treba. Bolje da se snađem nego da uzimam telefon koji ko zna koliko bi stavili kao vrijednost istog da se bilo šta desi. Zakonski rok u Republici Srpskoj je 30 kalendarskih dana za popravku pa se nadam ipak da će to biti daleko brže.

Evo update stanja sa servisa, javili su mi da su naručili novi displej sa novom baterijom (pretpostavljam da ide zajedno) tako da očekuju da će iduće sedmice stići i samim tim biti gotovo. Taman je vjerovatno i baterija degradirala za 15 mjeseci pa će se osvježiti i u tom pravcu :D

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S21 Ultra

Post od janka_88 »

Već neko vrijeme sam uočio problem sa fokusiranjem glavne kamere. Naime vrlo često, rekao bi i da je pravilo, se dešava da kad krenem slikati da kadar uopšte nije fokusiran. To je naročito prisutno kad su neke stvari koje su udaljenije. Probao sam reset i brisanje keša same aplikacije kamere ali i dalje isto. Moramo nekad po 3-4x zatvoriti i otvoriti kameru da bi se slika izoštrila. Hard reset nisam radio jer mi se nikako ne radi pored silnih aplikacija koje su podešene itd... Da li je neko imao sličnih problema?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S21 Ultra

Post od znemanja »

Ako si update-ova OS na A13 i One UI 5.0. Skini app sa Galaxy sotore-a koja se zove Camera Assistant. Tu treba da isključiš opciju Auto lens switching. Mislim da je u One UI 5.0 nešto čačkano oko prebacivanja između različtih kamara gde AI treba da odredi koje sočivo da korsti. Činimi se da sam na Redditu čitao da je isključivanje ove opcije rešilo problem onima koji su imali problem sa fokusom.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori