Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Tomas025 veličina je 8gb i ima lep odziv.razlika je u brzini procesora i možda ima još jedna stvar.pogledaj poredjenje na gsmareni.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Tomas025,moj predlog je da ipak uzmes ovu karticu http://itsvet.com/proizvod/transcend-mi ... rd/66/2599
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Tomas025
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 20. Okt 2011. 11:07

Post od Tomas025 »

Ne znam da li je u pitanju greška ali ajd da vidim sa vama. Pri poređenju na mobilnisvet kaže da Arc S ima interne memorije 1 gb dok Arc ima 8 gb. Poređenje na GSM Areni kaže da Arc S ima 1 gb interne memorije, a Arc 320 mb ?

Još više zbunjujući podaci su na Telenorovom sajtu:

Arc S - Memorijska kartica Micro SD (do 32GB)
Ugrađena memorija do 320 MB

Arc - Memorijska kartica MicroSD
Ugrađena memorija 320MB

Predpostavljam da je ovo sa GSM Arene tačno ili me ispravite.

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Tomas025, oba imaju isto memorije, 1GB od kojih mozes da koristis samo 320MB.
Inace i ja trazim mw600 bt sluske pa ako neko zna gde ih ima bilo bi lepo da nam javi :D
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Tomas025
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 20. Okt 2011. 11:07

Post od Tomas025 »

Juče sam u Telenoru pazario Xperia Arc. Imali su i Arc S ali me ta bela boja nije privukla i na uštreb jačeg procesora ipak sam se odlučio za Arc u plavoj boji koja mi je zaista prelepa. Ovo mi je prvi Android telefon i za sada sam oduševljen. Još istražujem šta se sve može sa njim i jako sam zadovoljan kupovinom. Uz njega sam dobio 8 gb memorijsku i slušalice, mada sam video na forumu da neki to nisu dobijali.

Fox, hvala za link i najverovatnije ću uzeti tu karticu.

Sad ću da pitam verovatno glupost ali pošto mi je ovo prvi telefon koji sam uzeo na ugovor i apsolutno nemam iskustva sa tim bolje da pitam nego da rizikujem. Da li slobodno mogu da radim update Androida pošto sam preko PC Companion, koji mi se instalirao prilikom povezivanja telefona sa laptopom, dobio obaveštenje da imam dostupne update-te, a da time ne kršim neku odredbu garancije? I da li slobodno mogu da stavim veću memorijsku karticu u telefon a da opet ne kršim neke odredbe garancije ili slično?

Predpostavljam da su vam ova pitanja smešna ali nemam iskustva što se ovoga tiče, a nebi da nekom greškom napravim sebi problem tako da su mi ovi odgovori bitni. Hvala na razumevanju!

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

Tomas025, možeš slobodno da radiš update, kao što možeš da kupiš karticu, do 32 gb. Možeš i da rutuješ, ali to kasnije.
Dobrodošao u klub i da te dugo služi!
Jel ista cena Arc i Arc S preko Telenora? I ja sam to isti dobio, ali nisam dobio HDMI kabl, ne mogu nigde da ga nađem. Ako znate gde ima, javljajte!
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Tomas025
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 20. Okt 2011. 11:07

Post od Tomas025 »

iKe, hvala puno na odgovoru i dobrodošlici. Ista je cena za oba telefona u svim paketima što je realno dobro za one koji uzimaju Arc S. Jeste bolji procesor ali opet mnogo mi je lepša ova plava boja na Arc-u. Ista situacija za HDMI, nisam ga još tražio, planiram tako da će i meni svaka informacija dobro doći.

Pozz

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

instalisao novu verziju oficijale 2.3.4. malo su ikonice promenjene ram mi je oslobodjen verovatno su pomerili gluposti i stanje je ovako pre updatea je bilo oko 90mb slobodno sada je oko 169mb.kada dolazi u standby više se ne gasi kao tv nego odmah se ugasi (ko ima ovaj mob zna o čemu pišem).ostaje da se vidi šta je još promenjeno.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

da li neko ima vip karticu u datom modelu i kako se ponaša kada se prebaci dual režim?u 3g mi samo prebacuje kada ugasim pa palim dok je kod mtsa lepo prebacivao.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

VeNoM, ja imam dati model i VIP karticu, ali na žalost kod nas( u Sokobanji) nemamo 3G. Mada čini mi se kada sam bio u mestima gde ima 3G da lepo radi. Kaži mi da li si našao onaj livedock negde? Ja sam naručio HDMI kabl, baš da vidim kako radi, ali bih uzeo i ovaj livedock ako nađem. Inače sa 2.3.4 radi još bolje i duže drži bateriju, a sada kad su i zvanično najavili izlazak ICS, mislim da neću skoro da menjam telefon.

Pozdrav!
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

NAJAVILI ICS?!?!?!?! Sta? Ko? Gde? Kad? Sta sam propustio? x)

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

psyhound, evo najave za ICS na XDA

http://t.co/i0I7IneP

:) :) :) :) :) :) :)
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Hvala! To je odlicna vest. Citao sam na SE blogu kao da planiraju to da urade cim dobiju source code od google-a... Znaci reseno je i sad "samo" treba sacekati da SE odradi svoj deo posla. x)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

iKe fora je veoma glupa ali radi.prvo se ode u mrežu pa se izabere samo wcdma pa kada predje na 3g onda se prebaci na wcmda/gsm.sasvim slučajno provelio.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

Stigao HDMI-mikro HDMI kabl! Prvi utisci odlični. Sve što se vidi na ekranu telefona vidi se i na TV-u. Desktop se rotira u horizontalni položaj i odatle sve radi, prvo se pojavljuje galerija, a posle može da se izađe na početni ekran, internet, igrice, muzički plejer sve lepo radi. Mogu da se gledaju filmovi sa prevodom na TV-u. Sinoć sam odgledao celu Kolumbijanu. Probao sam blutut miš i nisam uspeo da povežem. Probaći kasnije Di Novo Edge ( tastatura+miš), ako to radi može da menja media PC.

Pozdrav!
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Evo i ja sam se ponovila...:) Stigao White ARC S...:) O utiscima ću pisati za koji dan jer se za sada još uvek igram sa njim i ono što mi, recimo najviše smeta jeste kontrast i blede (žućkaste) boje na ekranu u poređenju sa Desire-om... I ugao vidljivosti je lošiji, iako je, navodno, bar prema informacijama koje sam našla na netu, LED-backlit LCD na ARC-u bolji i kvalitetniji od mngih ekrana koji su trenutno na novijim telefonima...:(

I naravno, već sam ga rootovala i otključala Bootloader...:) Sad tek ide najinteresantniji deo...:) Flashovanje svega i svačega...:)

iKe, gde si kupio HDMI kabl i koliko para?

Jel neko negde našao kabl za USB On-the-go?
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Ninolina zar nisi dobila hdmi kabli uz njega ?ja uz ovo obično čudo jesam...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

VeNoM, nisam dobila taj kabl...:( Telefon je iz Telenora, nije bio zaključavan i ovo je full pakovanje... Gledala sam gomilu "Unboxing" video klipova na netu i samo u dva je bio HDMI kabl u pakovanju, a u skoro 15 i više nije...:(

A kako vam se za sada drži taj metalni bočni deo telefona? Videla sam da ste pisali o osetljivom poklopcu baterije, ali šta je sa tim metalnim delom (ako je uopšte metalan, ali bar tako izgleda)... Da li su vam se tu pojavile sitne ogrebotinice? Ja sam naručila GelaSkins zaštitu (to je "nalepnica" za mob koju možeš sam da dizajniraš i nalepi se preko gotovo cele maske osim ekrana i tog metalnog dela)... To sam već imala na Desire-u i baš lepo izgleda i štiti...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

Ninolina, uzeo sam ga u ulici Kralja Milutina, ako se ne smatra kao reklama mogu da napišem i ime radnje. Košta 1.888,oo dinara. Jedino tu sam našao.
VeNoM, ni ja nisam dobio, od toga za koje je tržište zavisi šta ide uz njega, mislim da za naše ne ide.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

iKe, hvala za info...:) A šta kažeš na moje pitanje o metalnom delu maske?

Jeste li Flashovali neki od Romova sa xda? Imate li posebnu preporuku za neki? Ja sam trenutno na Arconium 2.0a ROM-u... Taj mi nekako izgledao najjednostaviji za početak...:) Kernel mi je Doom v15...:)
Sve stabilno i extra brzo radi i bez Overclokovanja, ali ja sam moj malo podigla na 1750, a sa Doom Kernelom se može Overclokovati i do 2000...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Odgovori