Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

AnGeL oF LoVe, ukoliko se desi problem pucanja maske kod proximity sensora o kom smo ovde već pisali, morali bi da prihvate garanciju. Ako ne budu hteli trebalo bi se obratiti direktno SonyEricsson-u mailom... Bar bih ja tako uradila, jer je poznato da je SE priznao ovaj propust i da prihvataju garanciju u tom slučaju...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

AnGeL oF LoVe, imao sam, naravno, Vignette, i jeste ukljucivao blic(doduse ne i kad sam presao na 2.3 android) ali opet nisu valjale slike nocu, jednostavno nije bilo dobro napravljeno, slike su bile skoro pa neupotrebljive...zaista je ogromna razlika u odnosu SE androide iz 2011.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

a šta raditi ako smo mob uzeli na crno od lika koji je dao kao garanciju na godinu ili pak pola godine?kome mi da se obratimo??
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

VeNoM, pa za sta? sta je telefonu?

pa valjda ides kod lika koji ti je dao garanciju i svadjas se sa njim [posto predpostavljam da ti nece nista znaciti ta garancija], ili odes u neki servis i platis servisiranje.. :disgust:
Samo nek se rolaju....sarme.

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

VeNoM, Odeš i kupiš drugu masku :P jer sam si hteo na crno da uzimaš .
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

može li maska od S da paše na njega.deluju mi isto ali ko zna možda mu se nešto razlikuje jer nisam imao prilke da ih uporedjujem
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

VeNoM, koliko znam ARC i ARC S su identični po dimenzijama i dizajnu tako da ne vidim razlog da ne odgovara oboma ista maska...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

steva_anya
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2011. 16:30
Lokacija: Beograd

Post od steva_anya »

Da li ste stavljali foliju na ekran, i ako jeste ima li razlika u odzivu, osetljivosti, brzini?

Meni baterija izdrzi 12 sati. Ne znam do cega je: nacina-intenziteta koriscenja, neadekvatnog podesavanja, ili je prosto tako. Necu donosti zakljucke dok ne prodje jos neko vreme, videcu kako se ponasa kad u stand by rezimu stoji recimo 3-5 sati bez upotrebe.
Kako gledate taj % trosenja baterije?


Stvari koje me nerviraju:
- task killer kao da ne radi posao: kliknem da ugasi, i kad ga opet upali, ponovo rade aplikacije koje sam prethodno selektovao da se ugase. Citao sam da Android "tako radi". Pitam se ima li on svrhu i funkciju? I bez i sa njim mi je telefon isto radi, bar ja ne vidim razlike. Kad ga pokrenem pise da imam recimo 60-100M, a kad ugasi bude 140-160M, mozda i vise. I onda oper pokrenem, i bude manje od od tih 140-160. Ako on nema poentu, i ako ne radi ono sto zelim, da ga uklonim?
- speed dial nema, i donekle ga vadi "fauvorites". Bas sam navikao na speed dial, to koristim 10 godina pa mi nedostaje.
- kad krenem da kucam rec u poruci/mailu, on mi je lose prepozna. Ako pisem "volim" i stisnem space pojavi se "Colin", ako pisem "xenon" stisnem space pojavi se Srbija ...
Da li postoji mogucnost da se ovo skroz ukloni: ili da ne moze da prepoznaje reci unapred uopste ili da prepozna pametno, a ne ovako "slogirano"?

Sta me odusevljava:
- brzina povezivanja i prenosa podataka mob-komp i komp-mob. Sa N82 mi je to bilo znatno sporije. U foldere na mem kartici ulazi kao da su folderi sa hard diska. Na N82 je to trajalo i trajalo.
- aplikacije, u smislu Android podrske. Blic, Mondo, Kamere, i sl.
Raduje me sto ih ima jos puno, i sto ih trebam otkritii probati.
- sinhronizacija svega i svacega. Kad u navigaciji pocnem da kucam podatak, ime ulice, ako je ta ulica pridodata u imeniku odmah je prepoznaje. Danas isao do Vidikovca, i kao ajd da vidim kako radi fabricka navigacija, po pitanju kalkulacije. Unesem svoju adresu kao polaznu, i kad sam uneo adresu odredista, prepozna da je od osobe iz kontakta. Sjajno! :lol:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

steva_anya, ja uvek imam foliju na ekranu (jedino tako možeš sigurno da očuvaš ekran) i nisam imala problema sa odzivom i brzinom...:) Kad se eventualno ošteti folija a ti je lepo zameniš i ekran opet kao nov...:)

Što se tiče baterije trebalo bi da joj daš malo vremena pa onda sudi o tome koliko traje...:) Vremenom se ona sredi a i ti ćeš kasnije manje maltretirati telefon...:) Ja sam u početku imala problem sa baterijom ali uglavnom zbog Kernela koji sam ubacila i inače imam gomilu widgeta na HomeScreenu i gomilu zahtevnih aplikacija koje rade u pozadini... Sada je baterija super jer su sredili taj Kernel i traje mi duže nego sa Stock Kernelom...:) Samo da znaš da GPS razbija bateriju i kad ga koristiš duže trebalo bi da obezbediš i punjač za tel (punjač za auto) jer pretpostavljam da GPS najviše u autu i koristiš...:)

- o task kileru smo već više puta pisali i treba da znaš da Android naprosto tako funkcioniše i bolje da ga uopšte i ne koristiš...:)
- probaj GO Contacts aplikaciju sa Marketa koja pored Speed diala ima i još neke funkcije a imaš i interesantnih skinova za njega...:)
- jesi li za navigaciju koristio Maps? A verujem da jesi...:( Onda budi siguran da ti je skinula dosta MB, s obzirom da u telefonu nemaš mape koje je morala navigacija da skida sa interneta...:( Za Navigaciju bi ti najbolji bio iGo...:) Proveri stanje na računu...:( Možda se i varam jer nikad nisam koristila fabričku navigaciju ali ovo ipak proveri...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

steva_anya
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2011. 16:30
Lokacija: Beograd

Post od steva_anya »

Imam 2000 Mb u pretplati tako da se ne brinem za internet potrosnju. :)
Instaliracu iGO navigaciju.

Za sada sam jako zadovoljan telefonom.

Jedino me nervira kucanje poruka - lose prepoznavanje reci me nervira. :x
Kad ukucam "trebali" ispise mi "reevaluate", ili za "mozda" - "moses"...
Ako bi moglo da uopste ne prepoznaje reci bilo bi [mi] extra, ovo me nervira, i ako se nastavi izludjvace me. :)

Za GO Contacts mi nalaze "GO Contacts" i "GO COntacts EX". Ima li razlika i koja je bolja?

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

steva_anya, prepoznavanje reci pri kucanju se automatski prilagodjava recima koje najcesce koristis. Znaci, prvo prebacis na srpski, da bi imao nase reci, zatim, dok pises neku rec on ti gore ponudi vise mogucih reci od kojih je uvek prva ona koju si napisao, pritisnes nju ako zelis ili neku od ponudjenih, u zavisnosti od reci koje najcesce biras telefon ce njih postavljati i birati kao prioritetne.
Posle malo koriscenja kucanje postaje jako lako, ne moras cak ni da zavrsavas reci do kraja, samo stisnes iznad na rec koju ti telefon ponudi. Takodje, ako pogresis u pisanju(sto se meni cesto desava) telefon sam prebaci na pravilno napisanu rec koju je ranije upamtio, sto je meni izuzetno korisno.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

steva_anya, Arc ima fabrički foliju na ekranu, tako da ne moraš da kupuješ posebnu. A za kucanje poruka kao što ti Sensei kaže, prebaci tastaturu za kucanje poruka na srpski i pokazivaće ti naše reči, a što više kucaš, sve će ti biti lakše i još ranije će ti davati predloge za neke reči.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

iKe, ima on na sebi fabričku foliju ali ona je dosta kruta i nije predviđena da se sa njom koristi telefon, već samo da štiti ekran dok ne počneš da koristiš telefon i brže se ošteti od onih koje kupiš naknadno za korišćenje, a zbog njene debljine moguće je i da imaš malo slabiji odziv ekrana...:) Zato lepo kupiš foliju za 200-300 dinara i uživaš...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

zar vi niste dobili onu profi foliju uz mob?ja dobio možda je to ta "fabrička" ?
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

Ninolina, ne ispod te folije ima još jedna koju ni ne vidiš, ona je već zalepljena za ekran. Imaš dosta o tome po stranim forumima, a meni je i prodavac to rekao, da ne kupujem bez veze foliju jer je već na ekranu.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

steva_anya
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2011. 16:30
Lokacija: Beograd

Post od steva_anya »

I dalje mi ne prepoznaje reci tokom kucanja poruka, bar ne kako bi zeleo i kako spominjete.

Primer:
- pocnem da kucam "Da li ...", i kad ukucam "Da" iznad tastature mi pise, gledajuci sa leve na desnu stranu, "Da", "Ra", "Es", "Sq"...
- ovo "Ra" je uokvireno plavom bojom. Ako bi pritisnuo space-razmak, u delu za kucanje bi se pojavilo "Ra".
- da bi izbegao da mi pise "Ra", iako sam napisao "Da" - moram pritisnuti dodatno "Da" ne bi li se to pojavilo.
- ovo ovako se desava sa, imam utisak, svakom reci!

Podesavanje na telefonu:
- jezik na telefonu je engleski [UK], tastatura je "na srpskom".

Ono sto sam otkucao pise prvo sa leve strane, dok je druga rec sa leve strane uokvirena plavom bojom.

Rec "je" koristim stalno, sigurno 30x u toku dana, i 30x moram da pritisnem "je" inace bi mi pisalo "he". Do sada sam je sigurno 150x napisao i posle 150x telefon je ne pamti.

Sta nisam dobro podesio, i sta dobro ne radim?
Sigurno nesto nije dobro, posto mi je van pameti da telefon moze da odradi brutalne stvari [skener, gps, igrice, programi...] a da obicne reci ne pamti.
Mozda je treba duze zadrzati, ili jos nekako podesiti?

Koliko sam sva podesavanja gledao, sad sam zaboravio kako da udjem u podesavanja za jezik tastature :)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

steva_anya da li si izabrao da ti jezijk pisanja bude srpski?maLO mi je čudno da ti daje q slovo u pisanju na srpskom...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

steva_anya
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2011. 16:30
Lokacija: Beograd

Post od steva_anya »

VeNoM, kako se to tacno podesava? Totalno sam pogubljen sada :) Stalno nesto podesavam. Jos kad mi izadje ono "Chinese keyboard" qq lele :)

Ili napisi kako je to sve kod tebe podeseno?
Da nije do toga sto mi je jezik engleski UK?

Inace, svim ostalim sam jako zadovoljan na telefonu.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

steva_anya
udješ u settings pa lang & key
international key
writ lang
izaberi eng i serb
pa ondau textimput setings
learn word ok
quick fix off
word sugg on
correct spell off
reopen word on
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Post od pelleruma »

steva_anya,pa sto se toliko mucis?Iskljuci prepoznavanje teksta i kucaj na miru.Ja nemam ovaj tel,ali ne mogu da verujem da nema tu opciju. pozZ
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Odgovori