Nekoliko pitanja vezanih za k550i

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Danex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 21:21

Nekoliko pitanja vezanih za k550i

Post od Danex »

Kupio sam juche ovaj telefon, pa bih imao par pitanja oko njega (mada su ona genralno o SE-u).

1. Da li (i kako) treba formirati bateriju?
Ja se vodim logikom, ne moze da shkodi, pa mislim da necu nishta izgubiti i ako ga ostavim da se formira baterija tri puta po 12 sati.

2. Veliki problem: Do sada sam korisio Siemens CX65 (ako ovo bude trebalo za odgovor) i zeleo bih da sve kontakte (imenik) prebacim na ovaj novi telefon. Imam oko 130 kontakata, shto nije mnogo, ali bih izbegao ruchno prekucavanje, poshto za svaki kontakt imam dosta popunjenih podpolja.
Instalirao sam SonyEricsson PS Suite, a imam i solidan program za povezivanje Siemens-a sa kompom.
Moze li detaljnije objashnjenje?

3. Koje su dobre slushalice za SE? Ja sam uz telefon dobio zuchne (HPS-61, valjda je to oznaka) i chini mi se da dosta dobro rade. Ja nisam neki audiofil, i ovaj player koji imam na telefonu mi je sasvim dobar.

4. Koliku karticu preporuchujete da uzmem? Ja bih uzeo od 1gb, ali mi drug to ne savetuje jer kaze da ona znachajno usporava telefon.
Gde imaju da se kupe povoljne M2 kartice?

p.s. Dodajem josh jedni pitanje. Imam velikih problema prilikom vadjenja bilo kog kabla (punjach, slushke, USB) iz prikljuchka na telefonu. Uvek imam strah da cu neshto da slomim, jer moram bash jako da povuchem. Ima li ovde neka skrivena fora za lakshe vadjenje? :D

Hvala svima unapred.

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

1. Ne treba.
2. ne znam, to ti mora odgovoriti neko ko je to radio.
3. SE je po zvuku najbolji, a slusalice koje on isporucuje sa najboljim telefonima w serije su HPM-82. One su jedne od najboljih bubica na trzistu.
4. Sto vece to bolje, dakle koliko mozes da potrosis para. Visak memorije nije na odmet, a drugu reci da ne lupeta, zato sto ni jedan java telefon (a vise ni symbian) ne koci zbog memorije. taj problem se javljao ranije, sada je razlika ne primetna.
5. Ti imas isti punjac kao i ja na k800 i w950, dakle nema nikakve stvari. Samo treba malo jace povuci....

Pozdrav...
iPhone + CX300

Danex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 21:21

Post od Danex »

Shto se tiche ovih slushalica, voleo bih da uzmem neke klasichne slushke, a ne bubice, zajebavam se 15 minuta dok ih uguram u uvo, a i onda lako spadnu. A da li postoje neke bezichne slushalice, ali upravo za slushanje muzike, a ne ona samo jedna za razgovor?

Hajmo ljudi, ovaj goruci problem bih voleo shto pre da reshim. Kako najlakshe prebaciti kontakte sa jednog na drugi telefon?

Na sajtu SE sam video nekoliko vrsta baterija. Da li se za ovaj telefon moze kupiti neka druga baterija veceg kapaciteta?

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Danex, sto se tice sluski ,nazalost tvoj telefon ne podrzava stereo bluetouth standard,tako da to otpada!!! A za sluske pokusaj i hpm-70 isto su bubice,ali sa njima dobijes 3 velicine gumica,pa koje ti odgovaraju!
A za bateriju prijatelju nemoj da brines,posle nekog vremena (tj kada ti malo dosadi :D ),baterija ce ti trajati oko 3-5 dana sto je sasvim dovoljno,po meni nema potrebe da na to trosis kintu!!!
D500&E71

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

1. ne treba formirat
2. nisam radio preko kompa ali.. pokusaj kopirat br na karticu pa sa kartice na mob, moze ti stat 130 br
3. hpm-70 - to su sluske od w serije SE tlfona

4. zavisi koji ti je sw, naj bolje je da se malo raspitas ko ima isti fona pa ko ima koji sw pa koji karticu, na novijim sw je to resene tako da mislim da bi mogao 1gb ali kod starijih verzija jednostavno se desavaju problemi sa karticama veceg kapaciteta, u globalu, mislim da si me skontao sta hocu rec

5. punjac ili usb kabl iskljucujes na taj nacin tako da kao da hoses da slomis prem dole ili gore, znaci ne povlacis nazad nego samo dole i nece ti se nista desit veruj mi.. znaci kao da prelamas

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Re: Nekoliko pitanja vezanih za k550i

Post od goranj »

Danex napisao:
2. Veliki problem: Do sada sam korisio Siemens CX65 (ako ovo bude trebalo za odgovor) i zeleo bih da sve kontakte (imenik) prebacim na ovaj novi telefon. Imam oko 130 kontakata, shto nije mnogo, ali bih izbegao ruchno prekucavanje, poshto za svaki kontakt imam dosta popunjenih podpolja.
Instalirao sam SonyEricsson PS Suite, a imam i solidan program za povezivanje Siemens-a sa kompom.
Moze li detaljnije objashnjenje?
Ako imas Microsoft Outlook instaliran probaj sledece:
Pomocu Mobile Phone Manager-a prebaci kontakte iz Simensa CX65 u Micorosoft Outlook (sinhronizuj sa Micorosoft Outlook-om - pazi Outlook-om ne Outlook Expressom!).

Posle pomocu PC Suite-a prebaci te kontakte na k550i.

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

1. Li-Ion i Li-Polymer baterije se NE FORMIRAJU. Znači NE TREBA!

2. Najjednostavnije ti je preko IC porta (ako me sećanje dobro služi, CX65 nema BlueTooth?). Naravno, moraš imati SIM karticu u oba telefona da bi radili. Ako to ne možeš da izvedeš - onda možeš foru koju ti je Goranj opisao. Ako kopiraš kontakte preko SIM kartice, izgubićeš strukturu (više brojeva + druge informcije pod istim imenom...).

3. HPM-70. Odlične. Pored toga, one se sastoje od dva dela - prvi deo se sastoji od konektora koji ide u telefon i završava se standardnim 3.5mm jack-om (ženskim), sa mikrofonom i tasterom. Drugi deo su same slušalice sa standardnim 3.5mm jack-om (muškim). To znači da umesto tih slušalica možeš da koristiš bilo koje druge (iskoristiš samo prvi deo kao adapter).

4. Nema šanse da usporava telefon. Stavi 1GB ili čak 2GB ako možeš da si priuštiš, naročito ako misliš puno da ga koristiš za MP3.

5. Nema fore - samo čupaj. I meni je u početku bila frka da ću nešto polomiti, al evo, još je sve čitavo :D
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

loki13, pa i uz hpm-82 idu tri uloska za slusalice :wink:
iPhone + CX300

Danex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 21:21

Post od Danex »

Hvala vam na pomoci, dosta stvari sam razjasnio.
Shto se tiche ovog prebacivanja kontakata, zavrshio sam i to. Prebacivanje na SIM karticu ne vredi jer se gube podaci o adresama, rodjendanima,... Onda sam se setio (a vidim da je to i rixxon predlozio) da odem kod druga, ubacim josh jednu SIM karticu u Siemens i onda sam preko Infrared-a prebacio sve kontakte ovamo. Super je ispalo. Pre toga sam pokushavao preko Microsoft Outlook-a i nije ishlo. Lako sam prebacio kontakte sa fon-a na komp, onda sam morao pojedinachno svaki da Importujem u Outlook, a onda je SE PC Suite pravio problem jer nije hteo da ih sinhronizuje sa telefonom. Ne znam zashto se to desilo.

Shto se tiche slushalica, razmislicu o promeni, poshto telefonu nije primarna funkcija da se koristi kao .mp3 player, jer vec imam jedan, ali je super da se koristi kao radio u vremenima dokolice i voznje GSP-om.

Nije mi josh niko odgovorio na pitanje vezano za bateriju. Da li postoji neka baterija, sem ove defaultne koju bih mogao da ubacim u fon u buducnosti? Ova trenutno je snage 950 mAh, bilo bi lepo kad bih nashao neku od 1100 ili 1200.

Sad imam josh jedno novo pitanje. Prilikom fleshovanja telefona, da li se menja IMEI telefona? To mi je bitno zbog garancije, jer ukoliko se odluchim na taj korak (fleshovanje) i neshto podje naopako, da mogu da ga vratim u prodavnicu i trazim popravku. Nisam nikad radio fleshovanje telefona i ne nameravam uskoro da ga radim, ali ako mi nekad i to padne na pamet, voleo bih da znam na chemu sam.

Shta preporuchujete od korisnog software koji bi bilo pametno skinuti za bolji rad telefona? Drug mi je preporuchio mini Operu i skinuo sam je, i zaista deluje zanimljivo i korisno.

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

5. Kakva snaga? Ne znam kako je kod k550 (ako ima neki drugi prikljucak), al ako je kao kod k750/w810 i ostali ne treba nikakva snaga, vec samo povucesh na dole (znaci ne da izvucesh iz telefona, nego pod uglom na dole, prema zemlji bukvalno ako telefon stoji horizontalno).
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

IMEI se ne menja fleshovanjem. Menja se verzija software-a i CDA broj, sto se moze videti u servisnom meniju, al sumnjam da ce prodavac to proveravati
prilikom eventualne reklamacije. But.. who knows?!
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

loki13 napisao:Danex, sto se tice sluski ,nazalost tvoj telefon ne podrzava stereo bluetouth standard,tako da to otpada!!! ...
Ovo nije tačno! k550 podržava A2DP bluetooth audio profil, a samim tim i stereo bluetooth sluške..

Preporučujem ti da punječ (sluške, usb, štagod) ne čupaš, već prelomiš na dole ili gore (kao čokoladu), jer u suprotnom konektor se vremenom rasklima. Ovo nisam mogao da objasnim sestri pa je zeznula konektore na 2 telefona :)
pozz ;)

Odgovori