A2 Uploader

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
Milanokos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 190
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2008. 22:55

Post od Milanokos »

Fantom31, nisi lepo ubacio custom pack... :wink:
Iphone 3GS 16 Gb
SE K850

Fantom31
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Sub, 13. Sep 2008. 20:04
:: GT-N7100

Post od Fantom31 »

hvala ti ali uspeo sam da uradim i radi super, skinuo sam sa nekog sajta i tu je bila i putanja za ubacivanje.

pilot
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 04:03

Post od pilot »

brate Milance hoces li napraviti turtorijsl za flesovanje k850 potreban mi je????? Ne mogu da se upustim u tu avanturu igranja sa svojim fonom ne smem da rizikujem!!!!!! Aj molim te pomozimi!!! Hvala unapred


P.s ako neko zna kako to sigurno da uradim, dobro bi mi dosla pomoc!!!!! Hvala svima!!!!

Fantom31
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Sub, 13. Sep 2008. 20:04
:: GT-N7100

Post od Fantom31 »

Da li neko ima R1FA037 verziju softvera i da li moze da je okaci ali sve sa FS, MAIN i CUSTOM, nije mi bitno da ima srpski ili hrvatski.

pilot
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 04:03

Post od pilot »

Fantom31, idi na topse tamo ces naci sve!
Ako razumes ruski!!!!!!!!
I ako znas da mi objasnis kako da uradi to sigurn a da ne zajebem fon!!!!!

Evo ga tutorijal na ruskom!!!!!!!!!!
анный способ описывает бесплатную прошивку телефонов на DB3150/DB3210 через A2 Uploader.

DB3150; CID49/51/52:

* C702, C902, G502, K630, K660, K850, V640, T700, TM506, W595, W760, W890, W902, W910, W980, Z750, Z770, Z780

DB3210; CID49/51/52:

* C905, G705, W705

Полезен он в первую очередь тем, кто не может обновить ПО через стандартную службу обновления — SEUS, а также тем, кто хочет перепрошить свой телефон в другую модель (подробнее об этом тут).

Всегда следует помнить

1. Если Вы не уверены, в том, откуда Ваш телефон и что с ним могло быть до вас, то лучше не прошивайте его.
2. При условии строго соблюдения изложенной здесь инструкции, Вы можете на 99% быть уверены в его успешной прошивке.
3. В любом случае, все, что вы делаете, вы делаете на свой страх и риск. Способ прошивки абсолютно бесплатный, поэтому всю ответственность при использовании программы вы возлагаете на себя, и ни в коем случае на её разработчиков и тем более на автора данной инструкции.

Подготовка к прошивке

1. Выполните следующие операции:

* Перед началом прошивки зарядите аккумулятор (min 50%).
* Перед прошивкой извлеките SIM-карту и карту памяти (если есть).
* Все ниже перечисленные операции с телефоном, выполняются с помощью комплектного USB-кабеля DCU-60 (65).
* После прошивки, все настройки и файлы в памяти телефона сбрасываются на стандартные. Восстановить всё это можно, сделав бекап через MyPhoneExplorer до прошивки.

2. Перед работой с флешером обязательно установите прошивочные драйвера:

* Установка прошивочных драйверов

3. Прошивки для телефонов состоят из двух частей:

* MAIN: основная часть, содержащая параметры, а также системную графику телефона.
* FS: файловая система, содержащая все файлы предустановленные производителем.

Также обязательно после прошивки в файловую систему копируются файлы финализации.
Содержащие необходимые для работы телефона настройки и сертификаты. Их установка обязательна!

4. Подбор необходимых файлов для прошивки:
- Все файлы прошивок делятся по регионам, по которым можно судить о наличии необходимых языков в телефоне. Таким образом, подбор файлов для прошивки осуществляется непосредственно по вашему местоположению.

С подробным описанием всех существующих регионов прошивок, можно ознакомиться в следующей теме:

* Какой язык включает каждая прошивка?

5. Заходим в каталог прошивок.

Находим свой телефон и необходимую версию прошивки.

Скачиваем MAIN-файл прошивки с регионом GENERIC.

Скачиваем FS-файл прошивки с необходимым языковым регионом:
Цитата:
FS_BALTIC содержит: Английский, Эстонский, Литовский, Латвийский, Русский
FS_ADRIATIC содержит: Английский, Албанский, Болгарский, Хорватский, Французский, Немецкий, Греческий, Итальянский, Румынский, Русский
FS_C-ASIA содержит: Английский, Арабский, Фарси(говорят в Иране), Русский, Турецкий, Украинский
FS_RUSSIA содержит: Английский, Русский
FS_ISRAEL содержит: Английский, Русский, Иврит
FS_S-E-EUROPE содержит: Английский, Албанский, Болгарский, Хорватский, Греческий, Венгерский, Македонский, Румынский, Русский, Сербский
FS_S-ASIA-LEVAN содержит: Английский, Фарси(говорят в Иране), Французский, Филиппинский, Иврит, Хинди, Русский
Скачиваем файлы финализации с регионом, соответствующие региону скачанного FS-файла прошивки.

* Файлы финализации находятся в каталоге прошивок в категории Файлы кастомизации.

Для файлов финализации, главное, чтобы их регион совпадал с регионом FS файла прошивки (сама версия прошивки значения не имеет). Например, если FS-прошивка с регионом "ADRIATIC", то и финализацию тоже скачивайте для "ADRIATIC".

Примечание: если Вы не нашли файлов финализации для Вашего телефона (региона), можете использовать их от другой модели, например от K850i.

6. Всё это извлекаем в удобное для Вас место и переходим непосредственно к прошивке телефона.

Прошивка через A2 Uploader

1. Запускаем A2 Uploader. Нажимаем «Add», выбираем там MAIN-файл прошивки (*.mbn).
2. Нажимаем «Add» еще раз, и выбираем там FS-файл прошивки (*.fbn).
3. Нажимаем «Flash». На выключенном телефоне зажимаем кнопку «С» (либо «2+5») и вставляем кабель. Пойдет процесс прошивки файлов MAIN и FS (прим. 10-15 мин.)
4. Когда в окне флешера появится примерно такая информация:
Цитата:
ssw file accepted
Elapsed:XX secs.
5. Процесс завершен. Отсоединяем телефон от кабеля и извлекаем/вставляем аккумулятор. Телефон можно не включать, т.к. мы сделали только 2/3 прошивки, теперь необходимо сделать финализацию.

Финализация после прошивки

1. Запускаем A2 Uploader. Нажимаем «FileSystem tool».
2. Подключаем выключенный телефон с зажатой кнопкой «С» либо комбинацией «2+5» к USB кабелю.
3. Когда увидим список папок файловой системы, идём по этому пути: tpa/preset/custom/
4. Извлеченные ранее из архива файлы финализации необходимо скопировать в эту папку.

Для этого выделяем все файлы в папке custom на компьютере и перетягиваем их в tpa/preset/custom на телефон.

5. Ждем, когда все файлы скопируются. Затем нажимаем Shutdown FS manager.
6. Прошивка завершена. Отключаем кабель, извлекаем/вставляем аккумулятор и включаем телефон.

На первый раз после прошивки, телефон будет загружаться чуть дольше обычного (3-5 мин.).
Если при включении телефон "уснул", нажмите кратковременно кнопку включения.

Ukoliko neko zna ruski voleo bi da moze da mi prevede ovo!!!!!!! HVALA UNAPRED!!!!!!

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

pilot, ne znam ruski, al "prevescu" ti jer je sasvim razumljivo sta treba da se radi, a i znam to jos od ranije! :D :wink:
E sad, 2/3 tutorijala govori o nekim osnovnim stvarima tipa, za koje modele telefona je A2 Uploader kompatibilan, sta dobijamo flesovanjem... :roll:

E ovako, za flesovanje su nam potrebi MAIN, FS, i CUSTOM fajlovi, s tim sto MAIN treba da ima .mbn ekstenziju, a FS .fbn ekstenziju!
1) Prvo startujemo A2 Uploader. Kliknemo na "Add", i tu nadjemo nas MAIN (u .mbn ekstenziji) koji nam se nalazi negde na kompu.
2) Zatim, kliknemo ponovo na "Add", i onda nadjemo i FS (u .fbn ekstenziji), koji nam se takodje nalazi negde na kompu.
3) Zatim kliknemo na "Flash", i posle toga drzimo dugme "C" na telefonu (ili 2+5), i povezemo nas telefon na komp preko kabla.
4) Kada nam bude pisalo "Elapsed: xx secs.", to znaci da je program zavrsio sa flesovanjem, ali to nije kraj jer je potrebna finalizacija.

Da bi odradili finalizaciju potrebno je da:
1) Pokrenemo A2 Uploader i da kliknemo na "FileSystem tool"
2) Zatim prikacimo nas telefon na komp preko kabla, drzeci dugme "C" na nasem telefonu (ili drzeci 2+5) i tek tada prikljucimo kabl
3) Kada nam otvori File System, nadjemo putanju tpa/preset/custom i tu stavimo nas CUSTOM koji nam se nalazi negde na kompu4) Kada telefon ucita CUSOM, kliknuti na "Shutdown FS Manager" i otkaciti kabl sa telefona.

I to je to, imate nov sw u vasem telefonu! :wink:
Kada budem imao vise vremena, napisacu "pravi" (veliki) tutorijal o ovome! :roll: :wink:

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

Google translate radi:


Овакав начин описивање бесплатна фирмуаре телефонија ДБ3150/ДБ3210 кроз А2 Уплоадер.

ДБ3150; ЦИД49/51/52:

* Ц702, Ц902, Г502, К630, К660, К850, В640, Т700, ТМ506, У595, У760, У890, У902, У910, У980, З750, З770, З780

ДБ3210; ЦИД49/51/52:

* Ц905, Г705, У705

Корисно је првенствено онима који се не могу ажурирати софтвер путем стандардних услуга модернизирати - СЕУС, као и оне који желе перепросхит ваш модел телефона на други (више о томе овде).

Увек имајте на уму

1. Ако нисте сигурни где је ваш телефон, а да би то могло бити и до вас, најбоље да се не просхиваыте то.
2. Предмет се у складу са упутствима наведеним овде, можете бити 99% сигурни у успех фирмверу.
3. У сваком случају, све што чините, то учините на сопствени ризик. Метод фирмуаре је апсолутно бесплатна, стога сву одговорност при коришћењу програма коју држи себе, а ни у ком случају својим програмерима, а поготово да је аутор упутства.

Припреме за фирмуаре

1. Следите ове кораке:

* Пре почетка фирмуаре да напуните батерију (мин 50%).
* Пре просхивкоы уклоните СИМ-картицу и меморијску картицу (ако је доступно).
* Све трансакције наведене у наставку са телефоном, извршена помоћу комплетној УСБ-кабл ДЦУ-60 (65).
* Након што фирмуаре, све поставке и датотеке у телефон ресетирати на дефаулт. Вратити све то може бити преко МыПхонеЕксплорер то бацкуп фирмуаре.

2. Пре рада са флесхером нужно поставити просхивоцхные дривер:

* Подешавање просхивоцхных возача

3. Фирмуаре за телефоне састојати од два дела:

* ГЛАВНИ: главни део садржи параметре, као и систем графика уређај.
* ФС: Филе Сыстем, који садржи све датотеке унапред произвођача.

Такође се побрините након фирмуаре у филе сыстем датотеке копирају финализације.
Садржи подешавања за телефон, а сертификате. Њихова инсталација је обавезна!

4. Избор потребне фирмуаре датотеке за:
- Сви фирмуаре датотеке су подијељена по регијама, што се може видети на одговарајући језик у телефону. Дакле, избор датотеке за фирмуаре се спроводи непосредно на вашој локацији.

Детаљан опис свих крајева фирмуаре се може наћи у следећим темама:

* Који језик укључује сваки фирмуаре?

5. Идите у директоријум фирмверу.

Пронађите свој телефон и потребне верзију фирмвера.

ГЛАВНИ-фирмуаре преузимање датотека са Генериц региону.

ФС-фирмуаре преузимање датотека са потребним језичке регије:
Куоте:
ФС_БАЛТИЦ укључује: енглески, естонски, литвански, летонски, Руски
ФС_АДРИАТИЦ укључује: енглески, албански, бугарски, хрватски, француски, немачки, грчки, италијански, румунски, руски
ФС_Ц-АЗИЈА укључује: енглески, арапски, Фарси (који се говоре у Ирану), руски, турски, украјински
ФС_РУССИА укључује: енглески, руски
ФС_ИСРАЕЛ укључује: енглески, руски, хебрејски
ФС_С-Е-ЕУРОПЕ укључује: енглески, албански, бугарски, хрватски, грчки, мађарски, македонски, румунски, руски, српски
ФС_С-Азија-ЛЕВАН укључује: Енглисх, Фарси (који се говоре у Ирану), француски, филипински, хебрејски, Хиндски, Руски
Скидати податке финализира региону, релевантним региону ФС-преузету датотеку.

* Фајл у директоријуму се финализира фирмуаре датотека у категорији прилагођавање.

Да бисте довршили слика, најважније, да се њихова регија поклапа са регији ФС фирмуаре филе (фирмуаре приказ сама не смета). На пример, ако је ФС-фирмуаре са регије "АДРИАТИЦ", а потом завршити исто за преузимање "АДРИАТИЦ".

Напомена: Уколико не пронађете датотеке за финализира свој телефон (регија), можете да их користите на другим моделима, као што је К850и.

6. Све ово учење на свом месту и отићи директно на телефон'с фирмуаре.

Фирмуаре преко А2 Уплоадер

1. Покрени А2 Уплоадер. Кликните "Додај", изаберите ГЛАВНИ-фирмуаре датотеке (*. МБН).
2. Кликните на «Додај» опет и изаберите где ФС-фирмуаре датотеке (*. фбн).
3. Пусх «Бљесак». На офф дугме зазхимаем «Ц» (или «2 5") и убаците кабл. Ће процес фирмуаре датотека главног и ФС (отприлике 10-15 мин.)
4. Кад се појави прозор флесхера о овој информације:
Куоте:
ссу датотеку прихватио
Протекло: КСКС сек.
5. Процес је завршен. Отсоединыаем телефонски кабл и из екстракта / убаците батерију. Не можете бити укључени јер смо направили само 2 / 3 фирмуаре, сада треба да се уради завршити.

Након завршетка фирмуаре

1. Покрени А2 Уплоадер. Пусх «филесыстем алатку».
2. Повежите се са спојен у сендвич дугме «Ц» или комбинацију «2 +5» на УСБ кабл.
3. Када ће видети листу фасцикли, датотека систем, идемо доле овај пут: тпа / претходно / цустом /
4. Лекције из архива пре завршетка датотеке треба да буде примерка на ову фасциклу.

Да бисте то урадили, означите све датотеке у директоријум на свом рачунару, а прилагођени лелујати их у тпа / претходно / обичају на телефону.

5. Радујемо се када све датотеке копирају. Затим, кликните обустава рада ФС манагер.
6. Фирмуаре је завршено. Скрените кабл екстракт / убаците батерију и укључите телефон.

По први пут од фирмуаре, телефон ће се мало дуже (3-5 мин.).
Ако укључите свој телефон "заспа, па накратко тастер.

:lol: :lol: :lol: :lol:
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

sale987
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 04:00
Lokacija: Tuzla

Post od sale987 »

A, jedno pitanje, kako sad kopirati nesto iz mobitela, npr T9 rijeci koje samo unosio vremenom?, Nema nigdje opcija copy ili tako nesto...
Moji mobovi: >> 1.nokia 3310, 2.Siemens MC60, 3.SE k700i, 4.SE W800i, 5.SE k800i, 6.SE k850 Now

pilot
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 04:03

Post od pilot »

potrebna mi je hitna pomoc!!!! Imam problem sa k850 kad sam kucao poruke svetlo na ekranu je pocelo da mi se gasi, tako sve cesce i nakraju se ugasilo skroz, kad sam odneo u servis zato sto imam garanciju oni su rekli da je moguce da je crkao display a posle kazu da je bug u sw, pa me zanima gde da nadjem display driver ili driver sa light, ako vec nije do hardwara mog telefona!!!!! Hvala unapred!!!!

Milanokos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 190
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2008. 22:55

Post od Milanokos »

pilot, http://topse.ru/files/file1824.html :wink: orginal Sony Ericsson :)
Iphone 3GS 16 Gb
SE K850

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

pilot, samo ga flesuj i to bi sigurno trebalo da resi tvoj problem, naravno, ako je problem u sw-u! :roll: :wink:

Milanokos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 190
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2008. 22:55

Post od Milanokos »

McLaren F1, zasto bi se cimao oko flesha ako je prob samo u driveru :|
Iphone 3GS 16 Gb
SE K850

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Ajde ovako uzeo sam danas da se igram sa novim w910 i krenuo sam u flesovanje,sve uradio kako treba ali nikako ne mogu da prebacim ovaj custo :| Ili sam ja toliko zaboravio SE ili nema nigde opcije za prebacivanje
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

madness99, kada zavrsis sa flesovanjem MAIN-a i FS-a, odradis finalizaciju tako sto pokrenes "File system tool" u A2 Uploader-u, odes u tpa/preset/custom, i tu prevuces sve fajlove iz CUSTOM-a koji ti se nalazi na kompu! :wink:
Milanokos, tek sada sam video tvoje pitanje! :roll:
Ako mu se display pali-gasi, to ne mora uopste da znaci da je problem do samog display-a, vec najverovatnije do sw-a, tako da mu je flesovanje mnogo bolja opcija od zamene display drajvera, jer ako ni tada ne bude radilo, znaci da problem nije sigurno u sw-u vec u hw-u! :roll: :wink:

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Pokusao sa tim McLaren ali daje neki error da ne moze da upise u telefon .
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Evo tacan eror koji mi daje je "a2_fsFileWrite err:0011"


Jel znas mozda sta je to ?
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Ne znam u cemu bi mogao da bude problem, ako sve radis pravilno po gore navedenom uputstvu! :?
Mozda je problem u samom CUSTOM-u, a i mozda ti nije isti kao i FS pa zato nece! :roll: :wink:
Ajde mi napisi koje fajlove koristis za flesovanje! :wink:

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

madness99, mozda hoce sa

Kod: Obeleži sve

writepkg putanja/do/custpacka/custpack.zip
, inace, ni ja nemam pojma sta je problem :unsure:
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Probao sam i par drugih isto nece :(

Sad sam ubacio Custom preko DaVincija i izbacuje mi na ekranu Configuration Error,please contact your network service :(.Ako se dobro secam ovo je na K800 bilo zbog Customa
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Tako je, "Configuration Error" je najcesca posledica loseg ubacivanja CUSTOM-a, ali mi nije jasno sto ti ne bi radilo ako si vec par puta probao, i to sa razlicitim fajlovima za flesovanje! :unsure: :roll:
Trazio sam do sada da ti okacim neke fajlove, pa da sa njima probas da flesujes, ali nigde ne mogu da nadjem CUSTOM za nas region, a MAIN i FS sam nasao!

Odgovori