Sony Ericsson XPERIA X10

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Post od zokowmali »

ma razumem ja tebe u potpunosti.Ali ga retko ostavljam cele noci,ostavim ga koliko puta,dodje do npr 84%,i nece dalje naredna 2h....iskljucim pa ukljucim punjac on i dalje drzi na toliko.,....

pigy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 12:29

Post od pigy »

Imam isti problem kao dosta vas, uzeo sam polovnu jako ocuvanu X10ku, ajde jeste da cackam puno sad al dan ne moze da izdrzi baterija, ali drugi problem je sto se puni jako dugo, 2-2ipo sata, za koliko se vama napuni? Inace jako zadovoljan samim telefonom, a da, imam jos jedno pitanje moze li se instalisati druga tasratura, ne qwerty nego obicna alfa-numericka ali da mi je dostupna i kad pisem poruke?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

pigy punjenje je preko 2h kako okreneš tako da to jeste problem ali svima se puni duže
e ovaj odgovor za prvo pitanje je tipa doktore boli me kada se pipnem ovde pa nemoj da se pipaš
tako da ako hoćeš da ti bat trae duže manje ga čačkaj isključi sihronizaciju gprs samo po potrebi backgroun data isključi...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

charly brown
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Sre, 10. Sep 2008. 23:50

Post od charly brown »

ako neko želi instalirati extra CUSTOM rom, MIUI 2.3.7 fantastično radi, provereno...

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1307044

RankovicPetar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 04. Apr 2012. 09:13

Re: Sony Ericsson XPERIA X10

Post od RankovicPetar »

Dobio sam polovan x10 od prijatelja. Telefon je sa austrijske mreze. Dok sam bio na fakultetu moj otac je odneo u servis kako bi je dekodirali. Sad vidim da je 2.1 u njemu. Da li bih prilikom nadogradnje na 2.3 ponovo zakljucao telefon na austrijsku mrezu? Znam da je to bio slucaj kod starijih SE modela sa fabrickim softverom (imam i k810 ;) ali ne znam kako stoje stvari sa androidom. Sta mi savetujete? Hvala unapred.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Ericsson XPERIA X10

Post od Sale_M »

Ma sto bi se zakljucao,nema razloga da se zbog update-a softvera zakljuca telefon.Ne znam to pre,kakav je bio slucaj sa k800,ali nema razloga tako da bude sa x10.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: Sony Ericsson XPERIA X10

Post od hirurg »

Moj tel je sa svajcarske mreze i poslije apdejta nije se zakljucao,radi normalno...e sad kod mene je htc al malo prelistaj na xda kako stoje stvari. A mozda su ti oni greskom zakljucali pitaj ih
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

RankovicPetar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 04. Apr 2012. 09:13

Re: Sony Ericsson XPERIA X10

Post od RankovicPetar »

Mislio sam da postoji mogucnost da se ponovo zakljuca nakon nadogradnje jer je brendiran. Nadogradio sam na 2.3.3 i sve je u redu. Sad sledi root, a kasnije i custom. Hvala u svakom slucaju.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Re: Sony Ericsson XPERIA X10

Post od LittlePrince »

Ја сам пре неки дан другу апдејтовао телефон који је био са наранџасте мреже и није се закључао али има један проблем а то је што не види меморијску картицу. Од три картице које смо пробали две не види, а трећу која је заправо неисправна (брља и блокира телефон) види. На XDA форуму сам нашао да је то честа појава :shock:

simonen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Uto, 20. Jul 2010. 12:31
:: Nokia N8
Lokacija: Kragujevac

Re: Sony Ericsson XPERIA X10

Post od simonen »

Vidim da dosta vas ima "problem" sa punjenjem,pa aj'd da i ja iznesem moja zapazanja.Uz telefon sam dobio originalan punjac koji ima izlaznu snagu 750mA,sa njim se puni cak 3-3.5 sata sto je jako dugo,indikator napunjenosti pozeleni,naravno vec na 91% ali posle nekog vremena se napuni 100%.Posto nemogu da cekam 3-3.5 sata,uzeo sam radi probe punjac od Nokie N97 koji ima izlaznu snagu 1200mA i punio tel.Baterija se od 12% do 100%,napunila za 1h15min.Da li je dobro koristiti toliko jaci punjac neznam,ali ako neko zuri i nemoze da ceka,eto resenja.

losmika
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 29. Nov 2012. 19:55
:: iPhone 5

Re: Sony Ericsson XPERIA X10

Post od losmika »

e ovako,procitao sam celu temu u cugu i nista ne razumem :)
imam X10,i mnogo mi se usporio,pa sad ne znam sta da radim,verzija androida je 2.1 da li se isplati ubacivati novu verziju, koliko vidim 2.3.3 da na pomenem da se ne razumem u ove root-ove i custom-e i ostala cuda :)
znaci samo mi brzina hvali,probao sam da prebacim aplikacije na SD ali nemam opcije za to,sta ciniti???

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Re: Sony Ericsson XPERIA X10

Post od Motoman »

Ja sam imao x10, i to rootovanje i instaliranje custom romova uopste nije komplikovano samo treba pratiti instrukcije. Ako hoces da ostanes na 2.1 najbolje bi ti bilo da uradis reset (vrati ti sve na fabricka podesavanja) i da instaliras sto manje aplikacija. Ja bih ti preporucio da uradis update na 2.3 root xrecovery i onda neki custom stock rom koji radi brze i bolje od fabrickog. Opet sto manje aplikacija zbog manjka rama.

Odgovori