NextGen XPERIA modeli (2011) Povratak u slavu?

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

NextGen XPERIA modeli (2011) Povratak u slavu?

Post od Lobachewsky »

Da li je ovo konacno dugoocekivani i dugonadani pravi pravcati povratak SE? :) :) :)

Slika

XPERIA PLAY

Slika

XPERIA Pro

Slika

XPERIA Neo

Slika

XPERIA Arc

I sve to na najnovijem (konacno) Android v2.3 (Gingerbread), operativnom sistemu!

Ako ovo nije povratak, ne znam sta je?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Post od tolero »

Nije loše samo da poprave podrsku i bice dobro, što više android modela bolje za kupce :)
Off topic- Bilo bi super da postoje više ovakvih tema objedinjenih za dolazece telefone , npr novi android telefoni ili tako nesto, mala sugestija :wink:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Sony Ericsson osuo rafalnu paljbu! I neka je! jako mi se svidja dizajn ove poslednje serije. Koliko sam video po netu, svidjaju mi se i njihove izmene na UI. Cinjenica da su sve bacili na 2.3 je samo dodatni plus. Mislim da ako cene budu iole pristojne, ne moze da omasi. Kad se pogleda gomila raznolikosti u Android svetu trenutno, SE mi se po dizajnu definitivno izdvaja na sam vrh. O ostalom cemo suditi kad se pojavi.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

pa i SE i Motorola su krenuli da rade u poslednje vreme dobre uredjaje, jedini koji mi se ne svidja iz ove serije je Xperia Play nekako mi bas izgleda bezvezno . :shock:

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Изгледа као да није телефон :lol:
Доста лепих телефона и коначно актелан верзија Андроида у њима, враћа се СЕ али није довољна само једна серија мора овако и да нстави + да избаце и који јефтинији модел.

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

Pro i Neo su stvarno super telefoni. Valjda nece preterati sa cenom. I procitao sam negde da ce u x10 seriju ubaciti 2.3, ali tek oko oktobra. Valjda ce biti nesto :wink:

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

Baš dobri telefoni, sada kad smo videli sva važnija predstavljanja ispade da SE ima najzanimljivije modele i najraznovrsniju ponudu, još kada predstavi novi par minija sa ekranima od 3 inča imaće kompletnu ponudu i telefone u svim kategorijama. Ja bih lično voleo jedan dobar kamera model sa xenonom. Samo da budu dobro optimizovani i da izbacuju redovno update-ove i biće veoma konkurenti.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

senadomen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Sre, 08. Avg 2007. 10:20

Post od senadomen »

Ako zele da vrate staru slavu tesko da ce to da ostvare sa ovom serijom modela. Kubure sa RAM memorijom, koriste vec zastarele jednojezgarne porcesore, na youtube se moze videti da im softver dasta laguje... :dry:
Nokia E50

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Meni je ovaj XPERIA Play jako interesantan. Izgleda da se na trzistu posle raznih pokusaja i pogresaka konacno pojavio pravi telefon za igranje. I logicno, od koga to ocekivati nego od Sony Erricsona licno.

Lici "malo" na PSP Go :roll:

Slika
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Randy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 02:39

Post od Randy »

Xperia Pro mi je nekako najzanimljivija iz ove druzine, ali nesto kontam da bi bilo jos bolje da se ekran onako uzdigne kao na, recimo, Nokijama N97 i E7...
HTC Desire_GingerVillain v0.8 - Dragon Lasers Viper Series 95mW

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Randy napisao:ali nesto kontam da bi bilo jos bolje da se ekran onako uzdigne kao na, recimo, Nokijama N97 i E7...
Dal' samo meni je nezgodno kada se ekran tako uzdize... Mislim nije to laptop, ne drzi se telefon vodoravno, pa da ekran mora da se podigne da bi bio u pravcu ociju. Zamisljam na mom na sta bi to licilo i mislim da bih vrat iskrivio da se jos i ekran uzdize. Ali nisam primetio da se jos neko zali na to. :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Meni je iskreno lepse kada je ekran paralelan sa tastaturom... :P
Samo nek se rolaju....sarme.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Mrzim slajdere....... :P
A ovo za Play je skroz dobra ideja samo shto mi je nekako... hmmm... nepotreban u celom tom arsenalu.
:uhuh:

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Svaka cast za SE! Nadam se da je ovo pocetak njihove paljbe po trzistu posto odavno nisu izbacili nesto meni interesantno. Xperia Play mi se najvise svidja i ako ne zacepe neku nenormalnu cenu verovatno ce to biti moj sledeci mob.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Randy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 02:39

Post od Randy »

Lobachewsky napisao:Dal' samo meni je nezgodno kada se ekran tako uzdize... Mislim nije to laptop, ne drzi se telefon vodoravno, pa da ekran mora da se podigne da bi bio u pravcu ociju.
Naravno da se ne drzi, u tome i jeste caka, jer svaki telefon malo uspravis prema licu da bi imao jasnu sliku sta je na ekranu, zar ne ;)

Probaj "test" sa svojim Z-edom, neces puno toga videti ako ga drzis vodoravno, sto znaci da ga ipak moras malo nagnuti prema licu. Zato sam stekao utisak da bi bilo nekako bolje da se ekran onako uzdigne automatski... :)

Nadam se da sam dobro objasnio 8)
HTC Desire_GingerVillain v0.8 - Dragon Lasers Viper Series 95mW

PleoJSO
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:51
Lokacija: Lazarevac

Post od PleoJSO »

Па Sony Ericsson је кренуо великим корацима у нову годину,слажем се са LittlePrince-ом да једна серија није довољна и да им цене неће бити мале(вероватно) :D а и било би крајње време да Sony Ericsson избаци неки приступачнији модел за широке народне масе.. :lol: :lol: :lol:

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

SE definitivno ide pravim putem i jako sam srećan zbog toga. Dizajn je fenomenalan, u duhu starog SE-a i zaista su razbili kliše da se ne može ništa značajno uraditi po pitanju inovativnosti i prepoznatljivosti TS telefona, tj. da oni svi moraju ličiti (eat that, Samsung!). Zaista odskaču i ne samo po dizajnu, već i po drugim stvarima i zaista samo čekam da se nakupe neke parice i spadnu cijene vim čudovištima pa da se mom i4 pridruži jedan SE robot pa da izazovem gnijev obiju fan-grupa. :) Definitivno mi je najviše zapao Arc, prevashodno zbog dizajna.
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Vincent, he he, opet nam se poklapa ukus. :)
Arc je definitivno mmmm... :wink:

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

Sto se dizajna tice tu se nema sta zameriti, ono sto me interesuje je kako su odradili software posto su sa X10 napravili ogromnu brljotinu. Sa druge strane da li ce ih Nvidijina Tegra harverski prestici?

Odgovori