Sony Xperia P

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Sony Xperia P

Post od somi92 »

Gledao sam u obicnom power managmentu , nisam taj gsa monitor instalirao.
Ma nije ni rutovan, ni nista slicno. Evo recimo nocas kad mi je bio u unutrasnjem dzepu, baterija do mene da se greje :D , skinuo mi nekih 15% baterije, ali opet desi mi se posle u radu kad ga koristim samo da skine odjednom 10%.

milos11
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Sub, 10. Nov 2012. 23:17
:: xperia P - LT22

Re: Sony Xperia P

Post od milos11 »

somi92 napisao:Pa pazi, ja sam isto kao odradio taj update kad je izasao, i nije mi se nista promenilo, tek kad sam uradio reset, onda su se malo promenile neke ikonice i tako to, bar kozmeticki sto sam primetio. Nego imam sad ja jedno pitanje, da li je moguce da mi se baterija od 22:00 sa 75% spusti na 5% u 03:00h samo zato sto je hladno napolju? Ove nedelje radim trecu i na otvorenom sam, pa me zanima sta mi to crpi bateriju tako nenormalno , a pritom mi je telefon u prednjem dzepu od jakne, znaci ne koristim ga ni 15 min za to vreme. Pritom proverio sam u power managment i nista cudno nema, sve isto kao i pre.

Sigurno je to od hladnoce,kad je poceo da pada prvi sneg,izasao sam sa 55% baterije da malo slikam idilu,i posle pola sata je bio na 5%. ugasim ga i stavim u topli dzep na 5min i upalim a on na 15% znaci samo hladnoca je uzrok !!! :D

milos11
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Sub, 10. Nov 2012. 23:17
:: xperia P - LT22

Re: Sony Xperia P

Post od milos11 »

Al meni niko ne rece kako da ga ubrzam.SPOR JE NEKAD DO BOLA.sta je to HONAMI MOONWALKER ??? :angry: :x

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Sony Xperia P

Post od Coni »

Skoro sam siguran da je custom rom. Kako da ga ubrzaš? Pravac xda i pogledaj kakvi su kitkat romovi.

nikolas62
Banned
Postovi: 39
Pridružio se: Sre, 14. Jan 2015. 00:59
:: nokia lumia 530

Re: Sony Xperia P

Post od nikolas62 »

Trebami telefon sa visokom rezolucijom od 4 inča vidim da ovaj telefon ima veliku rezoluciju 540x960 dal je to dovoljno da tekst nimalo nije pikselast pri citanju sitnog teksta :wink:

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Sony Xperia P

Post od Lobachewsky »

nikolas62, baterija je jako losa cak i pri minimalno osvetljenom ekranu, ekran iako ostar ne oduzima dah, metalno kuciste klizi iz sake - papir kaze jedno, posle par dana koriscenja dodje ti da ga zveknes o zid kad ti zabaguje u toku poziva.
Papir trpi sve, u praksi nije toliko sjajan.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

nikolas62
Banned
Postovi: 39
Pridružio se: Sre, 14. Jan 2015. 00:59
:: nokia lumia 530

Re: Sony Xperia P

Post od nikolas62 »

Sta mislis da li da uzmem nokiu e6 kod njega vise traje baterija

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Sony Xperia P

Post od somi92 »

Evo ja kao vlasnik jednog ti ne preporucujem ovaj telefon, stvarno ima taj bag da mi u toku razgovora samo se cuje kao klik i prekine mi se veza, ili da nekad kad krenem nekog da pozovem isto tako klik i nece da zove, to da klizi iz ruke, pa nije bas tacno, meni ne klizi, verovatno je vise neki subjektivan osecaj, telefon je jako izdrzljiv ( udario sam ga par puta o banderu kad me baterija izdala i nista mu nije bilo :D , ispao mi je milion puta, maltene ne vodim racuna o njemu, kao da kamen nosim u dzepu eto tako se ponasam, nikakva folija nikakav bumper i ostalo, cisto radi poredjenja drugaru je jednom ispao s3 i odma pukao ekran ) , posto nisam neki napredni korisnik ne mogu bas o tome da ti pisem detaljno, ali FB, whats up, viber ( dok sam ga imao ),blic itd, sve te neke svakodnevne aplikacije, sve radi glatko i bez stucanja, pdf, word isto normalno, ali jednostavno ono sto ga ubija je baterija i to je glavni razlog sto ga ne preporucujem ni tebi niti bilo kome, osim ako niste bas mazohista :)

nikolas62
Banned
Postovi: 39
Pridružio se: Sre, 14. Jan 2015. 00:59
:: nokia lumia 530

Re: Sony Xperia P

Post od nikolas62 »

Meni treba dobra rezolucija ekrana je mi potrebno za net :) nije valjda da je baterija toliko slaba

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Sony Xperia P

Post od somi92 »

Pa za 4" , osim iphone-a, ne znam da neko stavlja vise od qhd na toliku dijagonalu. Ja sam ekranom zadovoljan. Ma baterija je prica za sebe, imas na prethodnoj strani moj mini review pa ti to mozda pomogne da shvatis o cemu pricam :D

milos11
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Sub, 10. Nov 2012. 23:17
:: xperia P - LT22

Re: Sony Xperia P

Post od milos11 »

nocne slike sa blicom,kad prebacim na comp,su odjednom loseg kvaliteta,suvise zrnaste,a i blic nedovoljno osvetljava,ne znam koji mu je djavo.svi moji drugari ciji telefoni su mnogo losiji od ovog ,prave mnogo bolje slike u mraku sa blicem,samsung duos ,osvetli blicem celu prostoriju,a moj jedva pola metra.a nije bio takav u pocetku,Zna li neko sta se desava???? :cry: :cry: :cry:

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Sony Xperia P

Post od somi92 »

Pojma nemam, nisam imao tih problema. Jbg ne znam ni kako da ti pomognem, a eto nesto sam ti odgovorio da te ne iskuliram...

milos11
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Sub, 10. Nov 2012. 23:17
:: xperia P - LT22

Re: Sony Xperia P

Post od milos11 »

Koji od sonijevih modela ima XENON blic,a da je od manjih ekrana.Ne mogu vise da se "blamiram", sa ovim blicem.Neki dan u kaficu,moj blic na xperia P baca samo do max 1m daljine,pa je i tad slabo osvetljeno,a svi koji su imali samsunge(cak i onaj trend plus),osvetle celu prostoriju.!!!dal je moguce da samsung ima toliko bolji blic.sta onda da uzmem kog vraga.? Trebaju mi nocne fotke sa blicem !!!Pitam zato sto verujem da je i na ovom T modelu isti blic!!!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony Xperia P

Post od VeNoM »

milos11 od xperia nemaš ništa što pokreće android.
inaš onaj k850 i onaj zadnji uiq symbian kome sam ime i zaboravio i to je to.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

milos11
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Sub, 10. Nov 2012. 23:17
:: xperia P - LT22

Re: Sony Xperia P

Post od milos11 »

Resio sam da uzmem samsung S3 ili S4 mini,mada ne volim velike ekrane,a treba mi najvise zbog kamere nocu tj sa blicem.uverio sam se (a nisam verovao),da je blic na samsungu mnogo jaci nego na mojoj xperia P,a kleo sam se u kameru na mom P modelu.Sta bi preporucili od ova dva,jer sam resio da odustanem od xpera modela...nevoljno :( :(

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony Xperia P

Post od VeNoM »

uzmi s4. bolja kamera bolji mob sve je bolje a bolja je i cena tj veća ali vredi.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Sony Xperia P

Post od fannY »

Uzmi s4, al da nije mini.

Odgovori