Sony Xperia Z / ZL

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od iLuka »

:oops: ok, kapiram...
ima na youtube bas dosta klipova poredjenja xperia z sa iphone 5 npr i na svakom je Z-ov ekran kao malo mutniji a boje ispranije... :unsure:

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od noviandroidas »

Ako nesto ne podnosim na telefonima to je ovo http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sI ... 4&idPage=3

Ova vratanca posle 6 meseci svakodnevnog drndanja nece ni na sta da lice... :dry:

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od VeNoM »

noviandroidas to se rešava sa dockom...
ako ikada budem uzeo ovaj model a mislim da hoću jer mi se mnogooo dopada moraću tu stvar prvu da kupim.
inače na S modelu koji ima goru plastiku nego ovaj ta vratanca su kao prvog dana a model je više od pola godine star.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od blackwhite »

iKe,mnogo jaka ova reklama,sto si okacio :lol: ..Stvarno ovaj Sony nekako i u meni budi lepa secanja.... :wink:

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od iKe »

blackwhite, jeste. Sony je nekad bio ono što je Apple danas. U stvari i više od toga, beta, osmica, handycam, walkman, discman i gomila drugih stvari je bilo ono po čemu su se izdvajali od ostalih, bili su prava avangarda u to vreme. Sada pokušavaju da se vrate, ali ne ide baš lako.....

Kao što VeNoM, kaže dock je prava stvar za ovaj telefon, onda nema ni potrebe da se otvaraju vratanca, osim za 3,5 mm jack, a i meni se čini da su dosta izdržljiva na S modelu, ovde verovatno još i više.

luca, imaš u ovoj temi sam stavio baš poređenje iP5 i Z, ekran deluje baš dobro, mada uglavnom se svi žale na ekran, ali videćemo iz prve ruke, kada stigne kod nas.

Evo i jedno poređenje kamera : iPhone 5 vs Xperia Z
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od iLuka »

sta znam, meni se vise svidja i5 kamera i ekran... boje su nekako prirodnije, svetlije - zuta je zuta, zelena - zelena... sve je na xperia z nekako mutno, mozda je nerealno ocenjivati ovako bez telefona...

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od acamatic »

noviandroidas, na ovoj slici sto si postavio,tebi su samo "vratanca" na mem. kartici,koju jednom ubacis i vise je ne vadis,a ovo pored njega je problematicno ako je za punjenje,jer to se stalno otvara i zatvara.Jedino ako je ovo pored za USB,pa onda je to ok,a za punjac je negde drugde stavljeno..Molim vas da me ispravite ako gresim!!!
E da imam jedno pitanje posto je ovaj telefon vodootporan,zanima me kako je to odradjeno da voda ne udje na ova "vratanca" sto se otvaraju i zatvaraju stalno,i da zezne celu stvar.
VeNoM, bio bih ti veoma zahvalan da mi kazes cemu sluzi taj dock,ja sam nesto trazio po netu i nisam pronaso,samo sam pronasao ovu sliku ako je to uopste "dock" Klik

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od iKe »

acamatic, ovo je dock i služi samo za punjenje telefona.

Slika
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od bata bogdan »

pojavio se u mediamarkt u nemackoj...cena 629e
a na ugovornu obavezu od 24mes telefon se dobija za 1euro i mesecna pretplata 39,90eura...
bas cu otici da vidim kakav je fon,malo da se poigram...

Edit:
poigrao sa sa tim cudom od telefona upravo....prvi utisak po meni je, extra fon....stvarno je u svakom smislu odlican....izrada ,izgled ma po meni fenomenalan telefon....velicina od 5inca je bas bas taman za svakog korisnika...
Vrlo moguce da ce to biti moj sledeci fon...dugo sam bio zalepljen za HTC...ovaj model je bas bas...extra....
Huawei

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od iKe »

Bata Bogdan, kaži mi tvoje utiske o ekranu.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

AW: Sony Xperia Z / ZL

Post od bata bogdan »

iKe napisao:Bata Bogdan, kaži mi tvoje utiske o ekranu.
iKe....procitao sam ovde sve postove...ssta je ko napisao...i vidim da je vec neko spominjao pitanje eekrana kaakv je itd....moj utisak sa obzirom da imam htc dhd,htc s i sgs2...ovaj ekran je odlican...mnogo mi se svidjaju i boje i odziv i sve...odusevio sam vrlo pozitivno telefonom....kaamera i sam ekran su puno puno bolji od htc one s....i da...neko je napisao da se eekran slabo viddi sa strane...uopste nije tacno...bas sam i to probao...pregledan je i ssve se vidi iz bilo kog ugla...cisto i jasno....poigracu se ja jos sa njim...tako da ako nekog nesto interesuje vise slobodno neka napise pa cu da testiram i ovde napisem...
Huawei

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od znemanja »

Ne znam u kojim novinama sam pročitao, ali izgldeda će se Xperia Z uskoro pojaviti u VIP-u.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od Ceftriaxone »

Имљ вест на VIP сајту, као и овде на форуму. Мислим да је LSD окачио
ex ivan87

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od iKe »

Ceftriaxone napisao: Мислим да је LSD окачио
Ne misliš valjda na mene?
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od Ceftriaxone »

Ахам :D
ex ivan87

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od iKe »

Pa što bre, kad znaš da sam prestao?!
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od Ceftriaxone »

А нисам могао да се сетим да ли је ике или кие или еки :D :D ево потрудићу се следећи пут да напишем правилно ;)
ex ivan87

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od znemanja »

I stigao i kod naših lokalnih prodavaca, cena prava sitnica 800 evra :)

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/3680/Sony/Xperia-Z
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od zoreli »

Ma to je uvek tako , to je cena za ljude koji baš imaju para za bacanje (a ima ih) - pa ajd da kupe novotariju ... biće ga za nekoliko meseci po 400 evra koliko hoćeš ...
16 godina na forumu MOBILNISVET

Kamencic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:32
:: Nokia 5800
Lokacija: Obrenovac

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od Kamencic »

Ne da su preterali sa cifrom.....uzas.... Za koliko ce mu otprilike pasti cena na nekih 500e kod nas?

Odgovori