z1010 povezivanje sa notebooko

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
neshko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 14. Avg 2005. 07:20

z1010 povezivanje sa notebooko

Post od neshko »

Uspeo sam da konfigurisem notebook i da se povezem na internet preko bluetootha i gprs preko 064 kartice. Nikako mi ne polazi za rukom da proradi internet veza preko 063 kartice uako sam konfiguriso kako uputstvo kaze. Da li neko ima iskustva sa ovim problemom - da nesto nije receno u uputstvu sa mobtelovog sajta, ili se nesto u mobilnom treba podesiti. U call centru ne znaju da mi kazu - rade devojke sa umilnim glasom umesto tehnicki osposobljena lica. Moze odgovor i na neshko72@yahoo.com. :blinky:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

I ja sam svojevremeno gotovo "rodio mečku" dok nisam uspeo da sve podesim kako treba, ikako sam pažljivo pratio uputstvo koje pominješ... Pritom, ljudi u Mobtelovom call centru zaista nisu bili od nikakve pomoći. Na kraju, rešenje problema sam pronašao na elitesecurity forumu...
Doduše, povezivao sam Nokiu 3650 sa laptopom, ali verujem da je ovaj detalj isti bez obzira na telefon...

Dakle, otišao sam u opcije modema (kontrolna tabla/opcije telefona i modema) i u "bluetooth modem/svojstva/više opcija" - u polje "dodatne postavke - dodatne komande pokretanja" ukucao sledeće:

at+cgdcont=1,"ip","internet"

i pri prvom sledećem konektovanju veza je proradila iz prve!

Probaj, nadam se da će ti biti od koristi (windows mi je na srpskom ali verujem da ćeš se snaći)...

Odgovori