K800i

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
hejter
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 12. Sep 2006. 14:49
Lokacija: Bg

Post od hejter »

llulle napisao:ponovo sam updejtovao firmware preko fote i sad mi je r1jcoo2 i glavna poboljsanja su da je dosta brzi i stabilniji,sve se odradi za 5-7 minuta i sve je stabilno
Ako si na 064 onda si verovatno primetio kako jadno izgleda font slova kada dobijes izvestaj o preostalom kreditu. Sa starom verzijom
Firmware-a je bilo preko celog ekrana a sa r1jc002 je uzasno sitno, u gornjem levom uglu ekrana sa odvratnom belom podlogom samo ispod slova. Ruzno izgleda...

drum1
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Ned, 24. Dec 2006. 19:55
Lokacija: BG - Slavija
Kontakt:

Post od drum1 »

да ли моѕе неко да ми каѕе како да упдатеујем софтњаре????
...where the hunter, becomes the haunted!

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Skines prvo SEUS (Sony Ericsson Update Service) sa SE sajta i instaliras ga na komp i onda pratis uputsva preko programa i to je to,nista tesko!
Samo potrazi na sajtu gde je (SEUS) jer nemam vremena sad potrazim link,inace program ti je oko 30Mb! :wink:

Mr One
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sub, 23. Dec 2006. 16:44
Lokacija: Beograd

Post od Mr One »

drum1 napisao: kako da premotavam u toku pustanja fajla?
Eh i meni je trebalo malo vremena da provalim kako jer sam video fajlove uvek puštao iz Video datoteke u telefonu, a ukoliko ih tako puštaš ne možeš da premotavaš.

Ovako: Ideš u Entertainment/Video player i izabereš video fajl, zatim pustiš fajl (play) za vreme reprodukcije fajla pritisneš džojstik na desno i držiš ga pritsnutog, posle 1 sekunde počinje premotavanje, dokle god držiš džojstik na desno video fajl će da se premotava, kada ga pustiš nastavlja se play.

Koliko ja znam to je jedini način za premotavanje video fajlova, znači samo preko Video playera.

milan91 napisao:neko je i napisao koliko kosta update,samo ne mogu da se setim gde :|
Oko 170 din. na post-paidu ili oko 205 na pre-paidu.
McLaren napisao:Skines prvo SEUS (Sony Ericsson Update Service) sa SE sajta i instaliras ga na komp i onda pratis uputsva preko programa i to je to,nista tesko!
Samo potrazi na sajtu gde je (SEUS) jer nemam vremena sad potrazim link,inace program ti je oko 30Mb! :wink:
Pa ovo si mogao ranije da napišeš, već dva puta sam u ovoj temi pitao da li može preko kompa da se updejtuje.
Samsung S8000 Jet 2GB + 8GB microSD
SE K800i + 1 GB Sony M2

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

McLaren napisao:Skines prvo SEUS (Sony Ericsson Update Service) sa SE sajta i instaliras ga na komp i onda pratis uputsva preko programa i to je to,nista tesko!
Samo potrazi na sajtu gde je (SEUS) jer nemam vremena sad potrazim link,inace program ti je oko 30Mb! :wink:
Pa ovo si mogao ranije da napišeš, već dva puta sam u ovoj temi pitao da li može preko kompa da se updejtuje.[/quote]

Pa ovo vazi za sve SE telefone mogao si da uzmes bilo koju temu i nasao bi da smo to pisali jedno 1000000 puta i svaka pticica zna.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Mr One,nisam video da si pitao!:roll:
Evo i linka za SEUS:
http://www.sonyericsson.com/downloads/U ... 6.11.7.exe
Znaci download-ujes instalaciju na komp,instaliras ga i zatim ga pokrenes i samo pratis uputstvo!:wink:

Mr One
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sub, 23. Dec 2006. 16:44
Lokacija: Beograd

Post od Mr One »

@ McLaren

Imam jedan problem, ja krenem da radim sve prema tom uputstvu, ali kada pritisnem c i nakačim USB na tel. program ne reaguje, tj. ne registruje uopšte da sam prikačio telefon na komp, dok mi se na kompu pojavi novi harder USB Flash (tako nešto) i traži drajver.
Šta da radim? Znači SEUS ne registruje da sam nakačio tel na komp.
Samsung S8000 Jet 2GB + 8GB microSD
SE K800i + 1 GB Sony M2

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

To je najverovatnije zbog toga sto nisi instalirao drajvere za telefon!
Probaj ovako:
1) Pre nego sto ukljucis SEUS idi u Control Panel>>Add Hardware>>Next>>Yes,I have already connected new hardware i zatim ce ti se pojaviti spisak uredjaja.Tu nadji svoj telefon,samo sto nece pisati K800 nego nesto na foru "W3H...",uglavnom bice ti pored toga zuta ikonica,zatim klikni na nju pa next i onda ce ti komp instalirati drajvere za telefon.
2) Posle toga pojavice ti se u donjem desnom uglu monitora (pored sata) niz obavestenja da su ti se instalirali drajveri.
3) I posle toga pokreni SEUS i prati instalaciju i trebalo bi sve normalno da ti radi! :)
Ako budes imao problema i ako te jos nesto zanima,pitaj, i naravno javi sta si uradio! :wink:

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

evo mene posle duzeg vremena da se pohvalim stigla mi je futrola pre jedno mesec dana,futrola 100% odgovara ako koga interesuje stavicu slike,stiti telefon maximalno :D :D .Sada imam problem riknu mi sluske hpm-70 koji je savet vas da uzmem ove ili HPM-82 ili Bluetoth
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

MS_Paint
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 18. Jan 2007. 11:06

Post od MS_Paint »

Dali netko moze da mi pojasni kako snimate poruke iz inboxa. Nikako nemogu da promenim da mi se poruke NE snimaju na SIM card, stoga sam uspio spremiti svega 20etak poruka i vise nemogu. Zaista cudno!!! Postoji li neko drugo rijesenje osim snimanja u templtes??

Isto da napomenem da od tih poruka sto su mi snmljene u saved msgs. dvije su se nekako provukle i nema kraj njih oznaka ona koja oznaca da su snimljene na sim card, pa pretpostavljam da su snimljene u memoriju telefona.

Bull Terrier
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Pon, 17. Jul 2006. 15:27

Post od Bull Terrier »

Da li bi neko bio voljan da mi kaze u kratkim crtama sta vam smeta, sta je super, baterija, software (posto planiram da uzmem ovaj fon pa.....) :)
Hvala unapred ! 8)
Ako ga ne mozes pobediti....gadjaj ga telefonom !

Mr One
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sub, 23. Dec 2006. 16:44
Lokacija: Beograd

Post od Mr One »

2 McLaren
Hvala na pomići! Sada sve funkcioniše kako treba. ;) Nisi morao baš toliko detaljno da mi objašnjavaš - ovo sa dodavanjem hardvera. Mislio sam da će SE US automatski da instalira drajvere kad nakačim fon na komp, nije mi palo na pamet da ja "ručno" instaliram drajvere. To je bio problem. No sad sve radi kako treba. :)
Bull Terrier napisao:Da li bi neko bio voljan da mi kaze u kratkim crtama sta vam smeta, sta je super, baterija, software (posto planiram da uzmem ovaj fon pa.....) :)
Hvala unapred ! 8)
Jedina zamerka je loša rezolucija video snimaka, iako kamera telefona može da snima mnogo kvalitetniji video, telefon ograničava rezoluciju.
No to se dopunjuje kvalitetom fotografija koje su odlične!!!
Inače telefon je stvarno odličan, kada ga umeš videćeš da je i bolji nego što si očekivao (tako je bilo u mom slučaju).
Inače proglašen je za najbolji 3G telefon na svetu na 3GSM sajmu u Barseloni (to si već možda i čuo).
Samsung S8000 Jet 2GB + 8GB microSD
SE K800i + 1 GB Sony M2

Bull Terrier
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Pon, 17. Jul 2006. 15:27

Post od Bull Terrier »

Cekaj, koliko je los video......???
Jel bas los ili onako, s obzirom da je rezolucija 174X ???? ....??? :smutny:
....vidis...na video nisam ni obratio paznju, ocekivao sam da je dobar..... :cry:
Ako ga ne mozes pobediti....gadjaj ga telefonom !

Mr One
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sub, 23. Dec 2006. 16:44
Lokacija: Beograd

Post od Mr One »

Bull Terrier napisao:Cekaj, koliko je los video......???
Jel bas los ili onako, s obzirom da je rezolucija 174X ???? ....??? :smutny:
....vidis...na video nisam ni obratio paznju, ocekivao sam da je dobar..... :cry:
Ma nije baš toliko loš, bolji je nego na ostalim SE telefonima.
Ako gledaš video na mobu snimak je uglavnom dobar, evo gledam baš sad neki svoj snimak koji sam pravio dok je bio mrak sve se vidi uglavnom dobro. Problem je rezolucija, kad prebaciš snimak na komp i uvećaš ga naravno da se lošije vidi - ali opet bolje nego na drugim SE modelima!
Znači sam video nije loš rezolucija ga j*be.
Poslednja izmena od Mr One u Uto, 13. Mar 2007. 20:44, izmenjeno 1 put ukupno.
Samsung S8000 Jet 2GB + 8GB microSD
SE K800i + 1 GB Sony M2

Bull Terrier
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Pon, 17. Jul 2006. 15:27

Post od Bull Terrier »

......ali.....sve u svemu, treba uzeti fon ?

P.S. Dvoumim se izmedju njega i N73......
-treba mi fon koji ce mi sluziti lepo i sigurno, smorili me UIQ-ovi i te gluposti....... :disgust:
Ako ga ne mozes pobediti....gadjaj ga telefonom !

Mr One
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sub, 23. Dec 2006. 16:44
Lokacija: Beograd

Post od Mr One »

Bull Terrier
Ako više voliš kvalitetnije fotografije - dnevne i veoma kvalitetne noćne uz pravi blic (N73 nema blic već lampu) onda izaberi K800i.
Ako preferiraš Symbian i malo kvalitetniji video onda uzmi N73.
Ali znaj da ni na ovom telefonu video nije nešto specijalno...

Ostalo je uglavnom isto kod ova dva telefona!

Ja sam se isto dvoumio ali sam izabrao K800i jer mi symbian nije mnogo važan, za razliku od fotografija koje su mi bitnije, a i SE telefone koristim već godinama tako da sam se navikao na njih.
Samsung S8000 Jet 2GB + 8GB microSD
SE K800i + 1 GB Sony M2

Bull Terrier
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Pon, 17. Jul 2006. 15:27

Post od Bull Terrier »

Znaci, uzimam K800 posto mi trebaju bolje fotografije.....trenutno imam P910 i fotografije su ocajne ali zato funkcije su kewa .....
E sad, mene su te funkcije smorile i sad malo hocu da se smirim i da fon koristim za razgovor i poruke a pritom zelim dobru kameru da mogu da zabelezim nesto kad hocu ......
N73 mi se ne svidja jer ima slabo kuciste koje skripi a i cini mi se kao da ce se razbiti odmah ako padne......a i ima mnogo bagova trenutno.....
tako da......
Ako ga ne mozes pobediti....gadjaj ga telefonom !

sony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Pet, 24. Mar 2006. 00:56

Post od sony »

Za sve vlasnike k800, moj "rucni rad" da li vam se dopada?


http://www.sendspace.com/file/mbsafo

Trigger
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 26. Mar 2007. 21:06

Post od Trigger »

Zanima me jel k800i ima 3,55 mm utor za slusalice. Mislim dosta glazbu slusati pa me dosta odbija od njega ako nema taj utor. Inace dvojim izmedu k800i i w850.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Trigger, nema,kupovinom HPM70 ili nekih drugih walkman slusalica dobijas taj 3,5mm "utor" :wink: 8)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Odgovori