Push Gmail

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
dXm
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Ned, 24. Jun 2007. 19:13

Push Gmail

Post od dXm »

Gmail je konachno primenio IMAP servere za svoje usluge. Tako da sada mozhete da uzhivate u blagodetima Push Mail-a na telefonima koji to podrzhavaju a onaj za koji ja sto posto znam da podrzhava je SE k550i. Nadam se da ce ovo raditi i na ostalim SE "dumb" telefonima

Prednost ovog sistema shto vam svaki mail koji dobijete stizhe automatski na telefon i obaveshteni ste skoro isto kao da vam je stigao SMS. Ne morate da ruchno proveravate mail nego telefon non stop preko GPRSa odrzhva vezu sa serverom.
Shto se tiche troshkova - samo odrzhavanje veze za 24 sata koshta manje nego jedan SMS (na m:tel mrezhi) jer se izbegava minimalni naplaceni protok (koji je kod nas 10kb) a i ne troshi se protok svaki put kad se prijavljujete na server tako da je kod nas u RS ovo jeftinije nego SMS :)
Jedina negativna strana je veca potroshnja baterije

Evo i podeshvanja:

Neophodno je prvo odraditi sledece na na Gmail-u
Settings -> Forwarding and POP/IMAP -> Enable IMAP -> Save

Potom je potrebno podesiti mail client na telefonu (konkretna podeshavanja za k550i)

Meni -> Messaging -> Email -> Settings -> New Account

I tu podesiti sledece parametre:

- Account name: shta vam srcu drago ... ja stavio Gmail
- Email alert: melodija za novi mail (po defaultu je ista kao za SMS)
- Connect using: vash GPRS/APN profil (npr: mtelgprs1)
- Email address: puna email adresa sa Gmaila (npr: mojaemailadresa@gmail.com
- Connection type: IMAP4
- Incoming server: imap.gmail.com
- Username: vash Gmail login a ne puna adresa (npr: mojaemailadresa)
- Password: vash Gmail password
- Outgoing server: smtp.gmail.com


Zatim treba izabrati zadnju stavku u tom meniju - Advanced settings - i podesiti sledece parametre:

- Your name: ime koje ce vam pisati u poslatim mejlovima
- Signature: "potpis" koji ce biti poslat uz vashe mejlove
- Download S&R: Subjects only (znachi da kada vam stigne mail na telefon ce vam doci samo zaglavlje maila - ko i kad je posalo mail, subject i velichina u kilobajtima tako da ako vam stigne neki spam nece se automatski downlodovati i praviti grdilo od rachuna a ako hocete da prochitate chitav mail samo treba da "kliknete" na njega u Email Inboxu i on ce se automatski prebaciti na telefon)
- Check interval: Off (obavezno!!!)
- Push email: u ovom trenutku ne mozhete da promenite tu stavku
- Allow connection: tu izaberite da li ce mail raditi kad niste na matichnoj GSM mrezhi
- Copy outgoing: off
- Encyption: SSL i za incoming i outgoing
- Outg. username: vash Gmail login a ne puna adresa (npr: mojaemailadresa)
- Outg. password: vash Gmail password
- Incoming port: 993
- Outgoing port: 465


Kad to zavrshite onda se vratite u Email Inbox i izaberete More -> Send/Receive. Kad se telefon prvi put povezhe sa Gmail serverom on ce prepoznati da Gmail server omogucava Push Mail funkcionalnost i ponuditi vam da je ukljuchite a vi izaberete Yes :) a uvek mozhete u Advanced settings da promenite status Push Mail-a u On/Off

Jest da nije ko BlackBerry ili iPhone ali radi ono shto treba da radi

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

dXm extra, ovo ce koristiti, oduvek sam ovako nesto hteo da namestim. jel znas mozda kako da namestim ovo za hotmail?
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

dXm
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Ned, 24. Jun 2007. 19:13

Post od dXm »

Koliko sam upucen hotmail josh uvek ne podrzhava IMAP. Da bude josh gore i POP3 pristup je omogucen samo ako si subscriber mada sam chuo da i tada neradi kako treba. Reshenje bi moglo biti da kucni/kancelarijski kompjuter (koji je non stop on line) podesih da ti prima Hotmail preko Outlooka a potom podesih u Outlooku Message Rules da ti automatski forward-uje mailove na Gmail. Teoretski ovo bi trebalo da radi.

sibinn
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 20. Okt 2007. 14:15

Post od sibinn »

Dali neko moze da mi ispise proceduru setovanja za gmail ali za se w900i,molim vass
sibinikolic@gmail.com

sibinn
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 20. Okt 2007. 14:15

Post od sibinn »

Naj noviji gmail app 1.5.1 uopshte ne radi ,mozesh primati poshtu ali je nemozesh slati,nije problem uopshte sa setovanjem vec u samoj app koju skidash sa googla,stalno ti prijavljuje greshku java....bla,bla,bla .
Pronashao sam http://gmail.com/app/v1.5.0/L1/gmail.com ukucao ga u svom browseru i direktno sam skinuo stariju verziju koja mi perfektno radi.(normalno izbrisao sam verziju 1.5.1) na SE W900i
DXM je napisao odlican post o setovanju,poslusajte ga a i mene
AKO NEKOG I INTERESUJE

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

podesio sam na telefonu gmail i radi perfektno, i nije skupo, skinuo mi je 86 e-mail ali samo zaglavlje i to je kostalo nekih 8 dinara, veoma korisna stvar, jos samo da i hotmail moze ovo.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Post od yocasylver »

ljudi ima li neko podesavanja za N78 i da li moze na njemu?
pored Gmaila lepo bi bilo da ima i za Yahoo jer im dosta ljudi koji koriste taj mail

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

yocasylver, pa imaš java aplikaciju za GMail, odeš na mobile.google.com i tamo skineš, ili možeš i ovde da pogledaš http://www.google.com/mobile/default/mail/index.html

Odgovori