Mail attachment

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

vlada1970, jel'ova ikonica Slika :D Lepo izgleda a lepo i radi, meni stoji na "Active standby" od n6131, n6288 i sad na n6500s :) Što se tiče "dumb" telefona i jave to je to (možda neko zna "jaču" app :) )
E odlično pitanje za WM i Symbian, upload fajlova.
Sale_M, moguće je podesiti Gmail direktno u telefonu (e-mail client) ali su ograničenja vezana za sam client (što zavisi od modela)
;)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Jeste Vlada Zem bash ta ikonica . :wink: Strava mu radi .

A ovo za WM i Symbian , bih voleo da cujem nekog ko ima vishe iskustva i ko je mozda koristio i jedan i drugi operativni sistem . Meni , da kazem laicki , posto znam da rukujem za sada XP-om ,nekako izgleda da bih se pre snashao kod WM-a nego kod Symbiana . Zato to i jeste jedini za sad razlog sto kazem da naginjem vishe WM-u .
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

vlada1970, nisam koristio Windows Mobile ali mogu ti reci da velike filozofije u rukovanju tu nema kao ni sa symbianom.Uglavnom ima dosta stvari kod smart telefona koje lice kao na kompu,ali uglavnom sve se veoma brzo provali,bar one najosnovnije stvari. :wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Thanks Sale_M . Sad mi ostaje jedino pitanje , da li na primer kad se u WM-u otvori gmail.com i hoce da se posalje nova poruka , da li tad nudi upload attachmenta ?

Nesto sto sam zanimljivo primetio kad sam kod ovog samsunga P850 - java fon, otvorio www.mtsmondo.com/mail/index.html ili svejedno www.gmail.com , i udjem da pishem novu poruku , sve vidim u mini operi , cak i attachments vidim u gmail-u , ili "zakaci fajl" u mtsmondo-u , ali na malu ikonicu gde bi trebalo da kliknem na "browse" , ne da link . Znaci isto i kod gmail-a . Vidim tu ikonicu ali telefon je preskace i ide na "send" ili kod mtsmondo-a na "posalji poruku".

Pa se pitam jel to zbog jave ?

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

...nudi on i download attach-a ali jednostavno ne može (odakle, iz koje tačke i čega/šta da odradi upload), što se tiče jave znači samo preko klijenta samog telefona. Ja imam smartfon ali nisam probao ovu ProfiMail app a e-mail client na w950 nema šanse da namestim (samo izbacuje) pa ne znam, ali i mene baš zanima. Javiće se neko pametan.
Hmmm, vlada1970, a OVO
:wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Vlada Zem, ovaj profi mail je samo za symbian i windows mobile ? Jel tako ? Ne nadjoh za javu 8)
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pa naravski, samo za smart, ali to je apropo tvog pitanja za upload kod smart fonova. Bilo bi lepo da neko razresi to ...:)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Ok , nisam shvatio . Mislio sam da mi to predlazes za ovog samsunga 8)
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ma sto se Jave tice - to je to, opet, daj da vidimo mogucnosti smart fonova po pitanju attach, kako, sta i koliko, jel'zna neko? :)

Samo da ispravim ovo za mail-client, moguć je i download cele poruke sa attachment i prebacivanje tih fajlova na memoruju moba, jar, pdf, gif, jpeg (u originalnoj rezoluciji) itd. Mislim da je limit oko 500kB. Dobra stvar je što se može namestiti update interval (30min-6h) pa će sam klijent proveravati poštu bez da je gprs "always online".
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Odgovori