Mail attachment

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Mail attachment

Post od vlada1970 »

Prijatelji , nadam se da ovo pitanje moze ovde da se postavi u kaficu .

Znaci , evo stvarno izludeh . Ranije mi to nije trebalo da znam , pa se nisam interesovao ali sad devojka mora nekoj prijateljici da predlozi nacin kako sa telefona koji nije Symbian , znaci klasika od jave , da joj posalje neke slike . - Nece preko mms-a , znaci mora neki mail , ja mislim .

Ta prijateljica nema komp i moze samo preko telefona da udje na neki mail . Niti gmail daje attachment kad se pishe mail , niti e-mail preko Monda ( ona ima 064 karticu pa zato kazem Mondo mail ) , nit yahoo kad udje .

Zna li neko , kako sa telefona da udje prijateljica u neki mail ( registrovace i negde drugde mail da ga dobije , nema veze ako treba ) i da moze da posalje sliku preko attachmenta .

Ja sam probao sa slicnim telefonom , tj. mojim samsungom P850 ( takav neki ima i ta prijateljica ) da udjem na neki mail i nigde stvarno nisam dobio mogucnost da posaljem slike koje su mi na telefonu . Tj , da imam attachment .Samo mogu da pishem tekst , a inace kad otvorim mail gde mi je neko poslao slike ( kao attachment ) , mogu lepo da ih vidim i skinem i sacuvam na fonu .

Hvala unapred , Vlada

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Vlado nisi rekao koji je telefon u pitanju,ali pokusacu da ti pomognem.Znaci,ako telefon te devojke podrzava mail klijent onda je moguce da salje i prima mail sa attachmentom preko mts-a.U tom slucaju jedino sto treba da uradi jeste da u telefonu napravi Telekomov Mail nalog i da unese potrebna podesavanja da bi to aktivirala i onda ce moci da salje/prima mail sa attachmentom.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Ima njen telefon mail klijent kao i ja sto imam . Ne znam koji joj je fon really . Ali evo kod mene , ili kod devojke na k750 . Registrovali smo e-mail i ja i ona , i kad udjes tamo nema attachment mogucnosti za slanje . Jel to mozda problem ovde na fonu ili ima neka opcija u mailu na Mondo-u da se to dobije ?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ono sto moras da uradis je da vidis da li u telefonu u nekim od opcija ne znam tacno kako je na k750 ima opcija da sam kreiras mail nalog.Kroz kreiranje naloga treba da naidjes na obavezna podesavanja koja moras popuniti i nakon toga imas mail kao na kompu.Znaci ne treba da ides na mondo da bi video imas li novih mailova,nego jednostavno direktno iz telefona,opcija tipa send/recieve.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Ok , razumeo Sale_M, podesio sve i da bi bio siguran cak zvao i 789 da mi kazu za podesavanja i poslao sa kompa sa svog gmail-a mail na ovaj i vezao sliku uz tekst i otvorim na telefonu i pokaze mi tekst ali slike nigde . :shock:

E ovo je da poblesavish sa ovim mailom. Ne mogu da nadjem foru kako prijateljici da kazem da mi posalje slike preko maila sa telefonom samo , bez kompjutera .

Niti kad idjem kod mene na e-mail i message , imam uopste opciji da posaljem poruku . Ovo je grozno stvarno ko mora na ovaj nacin da se petlja . Dodje mi da joj kazem , sestro kupi neki fon sa windows mobile , da ti bude kao na kompjuteru , pa neces imati problema .

p.s. evo sad sam usao na mondo mail preko kompjutera na moj nalog i imam sve kao normalan mail . I zakaci fajl i sve klasika a na telefonu nista .

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Vlado druze ja vidim ipak da ti nisi to dobro proverio/odradio,pa cu ti ovde napisati koja su podesavanja u pitanju da bi mogao koristis mail klijent,znaci:
1.ime mail naloga-ne bitno,ali mozes da upises Telekom
2.korisnicko ime-to je tvoj pun broj telefona
3.lozinka-tu je sve jasno
4.tip mail klijenta-POP3
5.incoming mail server-x1.gm.telekom.yu
Port-110
6.outgoing mail server-x1.gm.telekom.yu
Port-25
7.Acces point- mts wap
I na kraju tvoja email adresa je u formi tipa 064xxxxxxx@gm.telekom.yu
Ajde podesi ovo pa isprobaj i javi sta si uradio
:wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Zavisi koji je model, recimo imejl klijent na "dumb" n6500s/Telenor - podešavanja su užasno laka i u samo par koraka, fotka se reskalizuje na 1280x960 i to je to, stiže kao norm.mail :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Vidi Sale_M . Juce kad sam zvao operatera , on mi dade drugacije informacije .

On rece da su ovi serveri : 195.178.38.26 u oba slucaja .

Ja inace u samsungu moram da ukucam :

Account name - ovo sam razumeo sta treba
User name - razumeo
Email address - razumeo
Reply address - nemam informaciju sta ovde treba i niko ovo ne pominje jer se izgleda samo na samsungu pominje
User ID - zasto opet ovo kad sam napisao User name - ne razumem i tu sam stavio opet pun broj telefona
Password - razumeo
SMTP server - razumeo , to je outgoing mail server definitivno - ne radi ni sa tvojim x1.gm........ , ni sa operaterovim brojevima 195.178.38.26
SMTP port - 25
Protocol type - POP3
POP3 server - razumeo , to je incoming mail server - ne radi ni sa tvojim, ni njegovim brojevima
POP3 port - 110
APOP login - valjda ostaviti ne cekirano
Secure connection - valjda ostaviti ne cekirano


E tako , tim redom mi se u Account settingsu u Email account-u , trazi da popunim .


A u Email profilu u profile settingsu mi trazi :

Profile name - ja napisao mts gprs ( tako otprilike razumeo operatera )
APN - gprs wap ( tako mi rece operater )
Login ID - mts ( tako sam napisao , ne znam da li je tacno )
Password - 064
DNS1 - 0.0.0.0 ( tako je od pocetka i tako ostavio )
DNS2 - 0.0.0.0 ( isto bilo i ostavio )


E sad , jel mozes da proveris Sale_M da li je ovo kompletno i ono sto fali da mi napises , jer sva podesavanja sto sam nasao su bila za Sony Ericsson ili Nokiu itd . a nigde za samsung , pa sam morao da kombinujem .

Plus , zasto mi je operater dao brojcane adrese a ovde ti napisao x1.gm.telekom.yu ?

Ako budem sve ovo kompletirao , mozda i otvorim na taj nacin u message-u email . Jer mi je bash potrebno da moze da se posalje slika sa telefona kao attachment .

Hvala ti mnogo unapred druze . Izvini , nisam bio u mogucnosti ranije da odgovorim . Obaveze :wink:

Vlada Zem, to i cekam da vidim posle podesavanja , pa da uzivam u slanju fotki preko email-a ali sa telefona . To mi je bitno da javim ovoj prijateljici , da bi i ona mogla mojoj lady da posalje neke slike :oops:

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Zaboravio sam da napisem da je i 195.178.38.26 takodje server,samo sto neki modeli koriste taj a neki ovaj sto sam ja napisao. Uglavnom to su otprilike ta podesavanja za mail klijent.Vidim da na tvom telefonu imaju i neka dodatna podesavanja i nisam bas siguran ail mislim da si dobro popunio.
Inace Telekom ima u zadnje vreme malo problema sa serverom tako da nece uvek is cuga fon da se konektuje,pa jedino da probas kad budes slao vise puta.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ne znam koliko će ti pomoći ali ja sam na mejl klijentu postavio svoj stari Gmail nalog i sve radi automatski k'o satić :) i opet, na ovoj Njoki je podešavanje prilično jednostavno, e sad zaboravio sam da ti koristiš Samsung, za to pojma nemam...
:wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Hvala i Sale_M i Vlada Zem , ali evo kako kaze Sale_M , tako i uradih i nista do sada .

Znaci sve mi je popunjeno kao sto sam gore napisao i nece pa nece da udje - stalno "email network fail" kad pokusam da udjem . :shock:

Nemam pojma gde je greska .

Udjoh danas preko mini opere na stranicu - www.mtsmondo.com/mail/index.html - i pristupim lepo mailu i udjem u "nova poruka" i sve mi lepo stoji - kome da saljem , i tekst i vidim cak i "zakaci fajl" ali ne da mi link na kockici gde bi trebalo da stoji "browse" pored "zakaci fajl" i ne mogu da odaberem sliku sa fona koju da attachujem .

Posto ne uspeh sa metodom da direktno u message,pa email otvorim mail , onda pokusah danas sa mini operom ali eto sad je problem jedini sto mi ne da link za ovo browse jer bez toga ne mogu da dodjem do odredjene slike na telefonu za attach .

Sta mislite , sta je sad ovde problem ? Telefon je znaci samsung P850 , java znaci fon .

Hvala unapred , Vlada

p.s. htedoh da javim ovoj prijateljici bar da ode preko mini opere na mondo mail , ali sad ne znam sta da joj kazem kad kod mene ne da da zakacim fajl .
Jel bi ovo radilo mozda sa mini operom da ima symbian telefon ona ? Jel to mozda zbog moje jave ?Nemam pojma pa zato pitam . Nista ovde ne razumem . :oops:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Nećeš moći preko mini opere da pošalješ (upload, a ni download) fajl...
Za e-mail client, svaki model telefona ima svoja ograničenja (memorija fajla, naravno, što noviji to bolje), tvoj je "noviji" i samim tim mislim da može, probaj sve ispočetka sa nekim yahoo/gmail nalogom :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Vlada Zem, da ne otvaram novu temu,interesuje me kad si spomenuo Gmail,da li je moguce da se u telefonu namesti tip Gmail-a kao standardan POP3 protokol ili je samo moguce kao i do sad IMAP?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Sale_M, koliko sam ja shvatio POP3 (neka vrsta) postoji (tj.stoji mi u settings za gmail), za download mejla je protokol SMTP (text only), govorim o n6500s, pa...
:oops: upppps, tek sad sam video da pričate o mejlingu preko operaterovih mailbox, kako je tamo ne znam ;)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Vlado ono sto sam hteo da kazem je:Da li je moguce namestiti Gmail u telefonu a da mozes i da saljes sa njega mailove a ne samo da primas kakav je slucaj sa IMAP4 protokolom koji ja koristim i koji ima mogucnost za download mail-ova i sa attachmentom.Ja mislim da si pogresio,SMTP protokol sluzi za slanje mailova a POP3 i IMAP4 za download(full mail).
Ako kod tebe nekako funkcionise u potpunosti Gmail(slanje/primanje),molio bih te ako mozes da mi napises osnovna podesavanja.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Zasto ne skinete Gmail u javi i probate? :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Tačno tako...Gmail u javi... Upravo sam i ja krenula da to predložim, ali me preduhitrio fain2daniel... :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Evo gde šta može što se tiče attach:
1. Gmail java app - nema upload fajlova i samo pregled attach. u formi jpg, word...
2. Yahoo!Go java app - nema upload, isti attach pregled s tim što može i da sačuva jpg fajl (na MC), doduše prilično memorijski "osakaćen"
3. Nokia (u mom slučaju) e-mal client - moguć upload fajlova (mislim da je max 300-400kB) tipa teme, slike, video, zvuk itd (ne i word, pdf...), moguće nakačiti i više fajlova na 1 mejl (deljena memorija, ja sam probao do 6), ali zato ima samo tekstualni pregled pristiglog mejla (bez attach).
Sale_M, ne mogu sad da uđem u konfiguraciju kad je ona završena ali mislim da mi je tražena samo validna mejl adresa, i meni je bilo čudno koliko jednostavno...za SMTP si u pravu, my mistake, ali podešavanja (biranje pop3 ili itd) nema na ovim app
:wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Znam za gmail u javi ali mislio sam da li je moguce ovako ga direktno podesiti u telefonu.Okay,thanks svima.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Hvala josh jednom Sale_M-u i Vlada Zem-u , na objasnjenju . Sa 064 nikako nisam uspeo ali sa 062 karticom jesam . E sad gde je problem stvarno ne znam . Nemoguce bash da je toliko problematican server kod Telekoma kad vidim da drugima radi . Mada i ovako sam zadovoljan . Mogu kod Telenora to da odradim . 8)

Ili je mozda do mog samsunga koji trazi neka "super precizna i specijalna" podesavanja :wink:

Sale_M, ako ti ista znaci u vezi tog problema sa gmail-om , znam konkretno , kod mog druga na 6630 je namesten gmail da direktno moze iz precice da udje u njega i funkcionishe super . Mozda nije to sto je tvoj problem ali cisto da kazem . Mnogo mu lepo izgleda , kao na pravom desktopu ima precicu GMAIL i ulazi za cas .

Sad cu da lupim nesto verovatno i da pitam ali cisto da bih bio siguran . Posto nikada nisam koristio ni Symbian , ni Windows mobile telefone ( samo od druga uzeo par puta neki samsung sa windows mobile da probam ) , da li je windows mobile u stvari kao umanjeni XP ? Znaci , zanima me , za korisnika koji je do sada koristio na kompu windows XP , da li je lakshe da se snadje sa windows mobile softverom na telefonu ili sa Symbianom ? I da li je rad sa windows mobile na telefonu identican kao rad sa windows-om XP na kompu ? Da li na primer ,zadnje pitanje ,kada na windows mobile telefonu otvorite gmail i hocete da posaljete mail , ima mogucnost za upload fajla sa telefona , kao sto je to na pravom XP na kompu moguce ?

Ovo me zivo zanima , jer kazem sebi , da ce mi verovatno neki sledeci telefon biti ili sa windows mobile softverom ili sa Symbianom , mada nekako naginjem ka windows mobile .
8)

Odgovori