Telenor mail alijasi

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Telenor mail alijasi

Post od vlada1970 »

Cao drustvo,

uzeh danas jedan 063 pre paid broj i aktivirao sam webmail, nego me buni nesto kod alijasa. Dobio sam mail inicijalni sa brojem telefona ispred @, i kreirao alijas sa svojim nickom, ali mi nije jasno da li to znaci da sad mogu nekom da dam mail koji je vlada1970@telenormail.rs da mi posalje i da ce mail stici isto kao i da sam mu dao mail brojtelefona@telenormail.rs ?

I kako ja da posaljem mail gde ce taj neko videti da mu je bas vlada1970 poslao mail, a da ne vidi moj broj u samom mailu? To me najvise zanima.

Kreirao sam jedan alijas, ali kad otvorim :

http://www.telenormail.rs/atmail.php

i dalje stoji brojtelefona@telenormail.rs da je posiljalac i ne vidim mogucnost da upotrebim alijas.

Da li se neko zezao sa ovim i da li znate kako da upotrebim bas mail sa alijasom?

Hvala , Vlada ;)

p.s. da naglasim da opciju telenormail koristim na kompjuteru, tako da necu preko telefona nista da sredjujem.

EDIT:
Ukapirao sam izgleda sad. Alijasi sluze samo ako hocu nekom da dam adresu a da nema moj broj i taj mail stize u isto sanduce kao da je poslao na mail sa brojem telefona ispred @. Cini mi se da je nemoguce da ja posaljem mail sa tog koji ima u naslovu alijas@telenormail.rs , nego moram uvek sa inicijalnog mail da saljem koji ima bas broj telefona u naslovu. :unsure:

Ali eto , neka ostane pitanje, da neko mozda zna foru da li je moguce ipak poslati mail sa maila alijas@telenormail.rs, i da li tad vidi onaj koji dobije mail, moj broj?

Spojio:gameforce:Zabranjeno uzastopno postovanje.Sledeći put brisanje bez editovanja.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

vlada1970, to podesavas u mail klijentu, ako podrzava takva podesavanja. Definises npr. "Default reply-to address" ili slicno polje na alias. (Ovde se "reply-to" odnosi na adresu na koju ce ti slati odgovor na mail). Moguce je podesiti i da adresa koju vide primaoci bude razlicita od adrese koju koristis za POP3.

Sve ovo ne vazi ako koristis webmail.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

tomas.hokenberi, jel mislis mozda na ovo trece polje Odgovori da moze da bude razlicito, i da ce primaoci da vide tu adresu kao adresu sa koje je poslat mail? Pogledaj molim te, sliku dole - ovo su sva podesavanja za webmail.

Slika

Jeste, koristio bih ovo na kompu, kao webmail.

Hvala ti mnogo unapred.

p.s. sorry gameforce, zaboravio sam. 8)

EDIT : Jeste, sad sam probao. Strava tomas.hokenberi. Napisao sam u polje Odgovori moj alijas mail, i sad oni koji dobiju mail od mene ne vide mail sa brojem, nego sa alijasom. Hvala druze mnogo. ;)

Odgovori